Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Ja mam takie wrażenie, że Polcast TV sam nie wie, co ma zrobić z Polonią 1. Sami nie wiedzą, jaki ma ona mieć charakter i tak eksperymentują z ramówką. Problem w tym, że efektów jak nie było, tak nie ma.

 

Jest to pewnie dość wstydliwa informacja - pomimo tego, że Polonia nadaje już ponad 20 lat w Polsce i pomimo tego, że przechodziła przez jednych do drugich przechodziła jakieś zmiany (a te dawały jakieś skutki na działanie stacji) oraz tego, że warto czasami obserwować konkurencję.

 

Jeśli obecni właściciele tego nie rozumieją i nie umieją wyciągnąć jakichś logicznych wniosków to co oni jeszcze robią na rynku oprócz celu wiadomego nam wszystkim? Na co ta zmiana niedawna na P1, skoro widzimy powroty tego, co znane na antenie Polonii i niekoniecznie lubiane? Jeszcze kilka lat temu potrafili z totalnie nieatrakcyjnych programów ukręcić sensownie ułożoną ramówkę - a dzisiaj to nawet tego nie umieją zrobić.

 

Wielka szkoda, bo teraz historia tego kanału będzie się rozwijać w jeszcze gorszy sposób, niż kiedyś, choć już powinna się skończyć z 6-7 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, te 2 stacje nie mają powiązania z Polcastem. Hiszpańska Telecinco należy do firmy Berlusconiego, Mediaset (oddział hiszpański), a niemieckie Tele 5 w pierwszym wcieleniu (1988-92) również miało włoski kapitał, w obecnym go nie ma.

Jakieś tam powiązanie jest... a mianowicie po pierwsze wszystko pochodzi od Berlusconiego, po drugie u nas Mediaset nosił przekręconą nazwę Mediasat a po trzecie jest mocne podobieństwo w formatach nazewniczych stacji. Przykładowo u nas jest Polonia 1 a we Włoszech Italia 1. U nas i w Niemczech jest Tele 5 a we Włoszech Kanał 5 czyli Canale 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie "Kanał Czwarty", choć to dziwnie brzmi. Gdyby teraz mieli nazywać z cyferką, to najbliższa wolna to 8. Ale to tylko gdybanie :D

 

Mnie ciekawi natomiast czy wrócą tutaj przedstawiciele Polcastu w rsmach swoich kont, bo z tego co się orientuję, ostatni raz tu byli 2-3 lata temu i wypadałoby to wskrzeszyć :)

 

Myślę że raczej nie wrócą. Z tego co widziałem na fan-page Polonii 1, to oni tam usuwają krytykę o tym kanale i zachowują się jak gimnazjalni administratorzy a nie przedstawiciele poważnej stacji. Teksty w stylu "nie wiemy czego oczekujesz ale w nasz target i tak sie nie wpisujesz! Narka" mówią same za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska stacja z włoską nazwą by się nie przyjęła, ludzie by to czytali "rete cztery" nawet jeśli by to było mówione "rete quattro". Poza tym, jakie elementy stacji regionalnej? Takie jak pierwotna Rete 4?

Dokładnie. RETE to nic innego jak skrót od "Regionalna Telewizja" złożony z pierwszych dwóch liter tych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to chyba nie masz racji. W języku polskim to można by było tak zrobić, ale we włoskim "Rete" znaczy kanał. Zresztą, stacje RAI do 1983 roku też miały w nazwie "Rete" i nie miały, poza trzecim kanałem, elementów regionalnych.

 

Mówiąc o elementach pierwotnej Rete 4, miałem na myśli to, że przez pierwsze kilka lat istnienia jej program emitowało kilka stacji regionalnych, które dodawały swoje loga i miały prawo do emisji lokalnych bloków reklamowych. Tak samo było w przypadku stacji Italia 1 i Canale 5, i podobny model przyjęto w pierwszej wersji naszej Polonii 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

To raczej wina dekodera, z tego co pamiętam u mnie było wszystko ok... No własnie, było. Dziś zauważyłem, że kanały z tego transpondera 11662 V mi nie działają, wygląda to tak jakby transponder został wyłączony nie ma w ogóle syngału. Pytanie, czy tak faktycznie jest czy to coś u mnie? Jeszcze kilka dni temu działało jak ostatnio sprawdzałem, ale za często nie odpalam tych kanałów, dziś widzę, że nie ma sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...