Skocz do zawartości

4FUN GOLD


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rbl.tv przypomina 4fun.tv tak z 8-10 lat temu. Od czasu powstania Rebela na 4fun zrobiła się straszna kupa jeśli chodzi o muzykę tam puszczaną, tyle tandetnych dance'owych kawałków, że już Eska lepszą muzykę puszcza. Rbl to taka półeczka wyżej od 4funa, tylko zauważyłem jeden problem - ograniczoną playlistę. Od paru dni mam tylko kanały FTA i tak trzy dni pod rząd leciał sobie wieczorem włączony Rbl i niestety wszystkie kawałki znam już na pamięć. Ten sam problem był jak pozbyli się rapu w dzień i leciał tylko w nocy w Polisz Rajd, były w kółko te same kawałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę że play lista będzie taka jak w tej chwili nieco starsze "Hity na czasie" takie z przed roku - dwa. Stars TV się trzęsie ;) boooo aż dziwne że 4Fun Media nie ma stacji z muzyką "The Best" lata 70/80/90 itp

Zmiana nazwy jak najbardziej adekwatny ruch - RBL nie kojarzy się absolutnie z tym co grają obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, STARS się nie trzęsie, serio. Po pierwsze zobaczymy co zaproponują. Po drugie, wątpię, że ktokolwiek zrobi dokładną kopię STARS.TV :) Jest to po prostu mało opłacalne, robiąc kopie masz jedynie szansę urwać trochę widowni oryginałowi, ale nie wszystko. Co oznacza, że ograniczasz sobie udział w rynku już na starcie. Trzeba zagrać tak jak nikt jeszcze nie gra, wtedy jest szansa na konkret :) No i po trzecie, nawet jak ktoś kiedyś będzie chciał zrobić dokładną kopie to w życiu tak ładnie nie zagra jak my, bo to się trzeba jeszcze trochę na tym znać :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąbi się o kanale Muzo.tv, którego start jest ciągle przekładany, więc właściciele wykorzystują to i robią kanał z podobną nazwą :) Podobnie było jak lata temu pojawiała się marka Heyah, wszędzie lansowali te swoje łapki i wtedy Idea zaczęła kampanię Popa hasłem "weź sprawy w swoje ręce" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby zmiana nazwy teraz jeszcze pomogła. Może zdołają podnieść nieznacznie udziały, ale to też pewnie kosztem siostrzanych stacji, bo muzyka wszędzie podobna. Moim zdaniem największy błąd popełniono rezygnując z muzyki rockowej i alternatywnej, podczas gdy wśród wielu osób w niektórych kręgach stacja była już bardzo dobrze rozpoznawalna. Trzeba było raczej tworzyć nowe programy z klasyką rocka czy z dobrą polską muzyką, a nie skręcać w stronę popu. Myślę, że w tym momencie na pewno zaowocowało by to wyższymi wynikami oglądalności niż stacja ma obecnie, bo pośród nastu kanałów muzycznych potrzeba wyrazistości i jasności w tym co się widzowi serwuje, a nie ciągłych zmian programowych. Mogło być tak pięknie, a zostały tylko dobre wspomnienia świetnego kanału z 2010 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 2013 dobili rekordowo do bodajże 0,09% udziałów. Wtedy zaczynali grać mieszankę, ale dużo było jeszcze hip hopu. Potem wrócili do marnych wyników. Nowa nazwa nic nie da, choć marka RBL jest zniszczona i nic sobą nie prezentuje. Najlepiej zmienić profil i dobrać odpowiednią nazwę do takiej stacji, czy mjuzik.tv pasuje do tego?

TEGO NIE MA W POLSKIEJ TV, m.in: hip hop, rock, muzyka elektroniczna, jazz, soul, muzyka klasyczna (te trzy ostatnie mogłyby sobie nie poradzić). Nie ma tego ale mamy kilkanaście innych stacji które grają hity na czasie, stare hity i disco polo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz sobie nagłos Mjuzik i Muzo. Nie słyszysz różnicy? Ja słyszę ogromną. A teraz powiedz sobie na głos MTV i M.TV. Teraz to ja nie słyszę żadnej różnicy i o tym właśnie mówię :) No chyba, że będzie się mówiło m kropka ti vi :)

Angielskie słowo stars to po polsku gwiazdy, masz rację. Ale zarówno w pisowni jak i fonetycznie to zupełnie co innego więc nic bym nie zrobił. Podobny przykład, RMF FM ma liner: najlepsza muzyka. STARS.TV ma liner: the best of music. Znaczy to dokładnie to samo ale jest w innym języku, pisze się inaczej i wypowiada się inaczej. Tak więc RMF do mnie z pretensjami nie dzwoni. Rozumiesz już te subtelności? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś marka VIVA ma wartość ogromną w Polsce.

A nie zastanawiało Was nigdy, dlaczego nikt z konkurencji nie wpadł na pomysł, by użyć np. członu "Viva" by uruchomić pod tym szyldem własny kanał (przykładowo viva music) i już samą nazwą zapewnić sobie pewną grupkę widzów na start? Ustaliliśmy wcześniej, że nie jest to żadna zastrzeżona marka (z nudów ponosi mnie dzisiaj fantazja :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acore, Bezpieczniejszą nazwą byłaby WIWA Music, bo do VIVA Music mógłby ktoś się przyczepić :)

 

No to powiedz sobie nagłos Mjuzik i Muzo. Nie słyszysz różnicy? Ja słyszę ogromną. A teraz powiedz sobie na głos MTV i M.TV. Teraz to ja nie słyszę żadnej różnicy i o tym właśnie mówię :) No chyba, że będzie się mówiło m kropka ti vi :)

No właśnie chodziło mi o M Kropka tivi, czyli poprostu skrót od muzyczna telewizja, oraz odniesienie do strony internetowej, która znajdowałaby się pod adresem www.m.tv, lub po prostu m.tv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nazwy to przede wszystkim informacja dla tych, co obecnie nie oglądają RBL.TV, ponieważ nadal uważają go za kanał z muzyką rockową. Jeżeli tacy widzowie zobaczą na liście kanałów Mjuzik.tv, to mogą go uznać za nowy kanał, który warto zobaczyć chociaż z ciekawości. Potem mogą zostać jego stałymi widzami, co wpłynie pozytywnie na wyniki oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...