Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W programie TV na przyszły tydzień wielogodzinne relacje z turnieju ATP w Kitzbuehel. I chyba pierwszy raz w historii transmisji tenisowych w Polsce, pokażą także rozgrywki deblowe z turnieju ATP 250. Nie przypominam sobie wcześniej podobnego wydarzenia (może kiedyś gdy grali Polacy). I ma być tylko 2 komentatorów: Sikora i Furjan? To mają trochę do ogarnięcia. A jakby się któryś z nich, odpukać, rozchorował, to co wtedy? Jedna osoba 6-7 godzin przed mikrofonem przez cały tydzień. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie widział, ale i tak swoje będzie uważał ;) Ktoś wcześniej wklejał foto z Twittera Święcickiego: przyznać trzeba, że niezły trolling. Gdyby Eleven rzeczywiście kupił prawa to mielibyśmy jakiś komunikat, a nie zdjęcie od komentatora.

Wszystkie przekazy ze stadionów są kodowane. Nie zastanawia was fakt, że przekazy otrzymujemy do studia ? Mateusz akurat dostał ten feed przez przypadek na monitor. To tak jak omsknie się palec na panelu kontrolnym krosownicy wideo :). Mateusz dostał na chwilę do kabiny nie ten feed co potrzeba ….. taki wypadek przy pracy. Tak to jest jak dostaje się jednocześnie 6 feedów. W tym samym czasie nagrywa się, komentuje i przesyła do Overonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmenot, nie chce rujnowac twoich teorii, ale staly bitrate 13 Mbps i srednia 13 Mbps to jest dokladnie taka sama waga danych.

 

Nie, nie jest - to chwilowa średnia, której nikt nie liczy ze 150 minut, tylko np. z 1,5 minuty. Nagraj sobie coś z Canal+ Sport i sprawdź rzeczywistą średnią z całego meczu ;).

 

Odkopuję trochę temat bitrate'u, ale trzeba skomentować te bzdury. Materiał wideo nagrany ze starym bitratem 13 Mbps waży dokładnie tyle samo co materiał wideo ze zmiennym bitratem o średniej wartości 13 Mbps - oczywiście pod warunkiem że oba nagrania mają ten sam czas, ale to jest założenie oczywiste, bo idiotyzmem byłoby porównywać bitrate z 1,5 minuty do bitrate'u z 2 godzin i tego chyba naprawdę nikomu nie trzeba tłumaczyć...

 

I jeszcze jedno - o ile w teorii masz rację co do tego, że materiał wideo w wybranym 1,5-minutowym fragmencie meczu może mieć np. bitrate 10 Mbps, a w całej reszcie znacznie niższy i przez to np. w 2-godzinnym fragmencie wyjdzie tylko 6 Mbps, to w praktyce taka sytuacja w przypadku transmisji meczu piłki nożnej nie ma prawa wystąpić (mogłaby ewentualnie wystąpić w przypadku enkodowania filmu, gdzie jedna scena jest np. znacznie mniej dynamiczna i wymaga mniej pasma)! Oczywiście, pewne drobne wahania są, ale w ciemno obstawiam że jakichkolwiek dwóch minut meczu byś nie wybrał to różnica średniego bitrate'u z 2 minut nie będzie odbiegać pewnie nawet o 10% od średniej z całego meczu.

 

Nie, nie jest - to chwilowa średnia, której nikt nie liczy ze 150 minut, tylko np. z 1,5 minuty. Nagraj sobie coś z Canal+ Sport i sprawdź rzeczywistą średnią z całego meczu ;).

 

Tak się składa, że mam akurat świeży przykład. Mecz Lecha z kwalifikacji z TVP1HD (z satelity nie naziemnie). Ok. 2 godziny nagrania z bitratem na poziomie między nawet 5.5 a 10.5 zajmuje 8GB.

 

No, i to daje raptem 6,7 Mbps średniej dla audio/video ;-).

 

A możesz powiedzieć w jaki sposób osiągnąłeś ten wynik? Zakładając że 2h zajmują 8GB to średni bitrate całego nagrania wynosi około 9 Mbps.

A ja dodam tylko od siebie, że w ubiegłym sezonie nagrywałem sporo meczów z Canal+ i można spokojnie założyć, że w przypadku większości meczów Serie A i LM średni bitrate meczu wynosi od 9 do nawet 11 Mbps.

 

A co do Twoich rozważań na tematy czysto technologiczne trzeba powiedzieć sobie szczerze - na obecną chwilę w Polsce (nie orientuję się dokładnie w sytuacji w innych krajach) nikt do tej pory nie zapewnił i myślę że w ciągu najbliższych 2 lat nie ma najmniejszych szans aby był w stanie zapewnić przez internet podobną jakość transmisji sportowej na żywo co w telewizji. Sam bitrate 9-10 Mbps jest nieosiągalny dla aktualnych możliwości kogokolwiek, nie mówiąc już o tym, że sygnał w sieci to jest często 25p a nie 50i jak w telewizji - a to robi dramatyczną różnicę na korzyść płynności jakości transmisji telewizyjnej. Polecam włączyć sobie obok siebie np. transmisję meczu reprezentacji Polski w ipli i w Polsacie HD - różnica na korzyść TV jest dramatyczna.

 

Ja osobiście jako fan Serie A będę masakrycznie rozczarowany, jeśli Eleven do startu Serie A nie zdąży wejść do klasycznej telewizji, bo w internecie nie mają najmniejszych szans na transmitowanie sygnału w porównywalnej jakości do telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tą Ekstraklasą to jednak niezłą wkrętkę zrobiłes człowieku z Eleven :lol2:

Wrócimy kiedyś do tematu OK ? :> Zdajesz sobie sprawę, że nie mogę pisać na forum o pewnych sprawach.

OK, rozumiem że to są tajne sprawy, ale o co chodzi z tym TVN Turbo? W umowie ze sprzedawcą było że mecz musi być w TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek.prz na Tvp sport.pl masz stream 10 Mbps

 

Ok, niech będzie, że jest tam 10 Mbps. Szczerze mówiąc nie oglądałem żadnego meczu na sport.pl w takiej jakości - ostatnio oglądałem jakieś fragmenty Copa America i max. było tam chyba 6 Mbps i gołym okiem było widać że jednak to nie jest to. Ponadto tak jak mówię - jeszcze jest pytanie, czy w sieci nadawali sygnał 1920x1080i50? Bo ja osobiście szczerze wątpię...

 

edit:

I jeszcze jedno - 10 Mbps nie zawsze jest równe 10 Mbps. Jak patrzyłem na jakość transmisji meczu LM w TVP i porównywałem do transmisji tego samego meczu LM w C+, to różnica była spora... A bitrate podobny... Nie wiem co TVP robi z tym sygnałem ale chyba go ostro reenkodują, bo to ich HD wcale nie jest takie HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką platformę posiada największy fanatyk Serie A? :lol2: Chyba że wspomagasz się zagranicznym operatorem.Ale nie pamiętam byś o tym wspominał.A jak tam zachwyty nowymi kanałami z Serie A?Na dzień dzisiejszy nic się nie zmieni jak oglądałeś Serie A w internecie tak dalej będziesz oglądał :lol2:

A to się jeszcze okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przekazy ze stadionów są kodowane.

 

Zapraszam do wątku "Sport w zagranicznej tv" to się zdziwisz. Mecze towarzyskie w 90% FTA na dosyłach. Co innego ligowe, lepsze ligi są "poblokowane" w NS3, niektóre czasem zakodowane w Tandbergu, a i jeszcze całkiem sporo zaszyfrowane w BISS. FTA się jakiś dosył i tak trafi (jak np. jeden mecz Brasileirao w kolejce), a jak nie na dosyłach to zawsze można liczyć na zagraniczne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...