Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynają się spekulacje, że Xfactora zastąpi całkiem świeży format "Rising Star" w którym widzowie głosują przez aplikację a nie za pomocą smsów, a taki typ głosowania jest testowany przez tvn w tegorocznej edycji Mam Talent.

 

http://www.eska.pl/news/koniec_x_factor ... deo/106953

 

Rising star wywodzi się z Izraela (zwyciezca tegorocznej edycji ma reprezentowac Izrael w Eurowizji 2015), licencje wykupiły i nadają lub mają nadawać znaczace telewizje takie jak RTL, ITV, Rossia 1, Canale 5, M6 czy ABC w Ameryce

Więcej o formacie :

http://en.wikipedia.org/wiki/HaKokhav_HaBa

http://en.wikipedia.org/wiki/Rising_Star_(TV_series)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od kiedy zdjeli Idola to dopiero Mam Talent był czesciowo dla śpiewaków takim programem, dlatego TVN sprowadzil X Factora bo bylo zapotrzebowanie. Potem zaraz Polsat (jak zwykle kopiując TVN) sprowadzil jakiś słaby format który w UK zdjeli po sezonie i nikt go nie kupil poza Polsatem na świecie nie kupil a oni tasmowo robia sezon za sezonem. No i jeszcze the voice ktory jest nie najgorszy ale dosc nudny i slabo realizowany. Przesyt po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był słaby to Polsat by zdjął Must be the Music- jak widać w naszym kraju się przyjął. Nie rozumiem zarzutu kopiowania- przecież rywalizacja to rzecz normalna. To taki sam rynek jak inny- chciałbyć nie mieć wyboru kupując masło np?? Można np. powiedzieć,że TVN skopiował TVP, bo to u niej były pierwsze TV śniadaniowe. No przecież to niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko X Factor, Mam talent również.

Skąd info o Mam Talent?

 

Potem zaraz Polsat (jak zwykle kopiując TVN) sprowadzil jakiś słaby format który w UK zdjeli po sezonie i nikt go nie kupil poza Polsatem na świecie nie kupil a oni tasmowo robia sezon za sezonem.

Faktycznie, tylko Polska na cąłym świecie wykupiła licencję na ten format. Jednak u nas program się przyjął. Sam format jest całkiem sensowny i daje uczestnikom duże pole do prezentacji siebie.

Z resztą, oglądałem wersję oryginalną i nie dziwię się, że program zdechł po pierwszym sezonie. Wersja oryginalna z wysp była potwornie nudna.. Wersja polsatowska to przy oryginale naprawdę coś, u nas robi się to bardziej dynamicznie i ciekawiej. Dlatego powstała już 8 edycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej naszą robią po taniości dlatego są 2 edycje w roku, oglądalność też im mocno spadła. Brytyjska weersja była o niebo lepsza ale ją zdjęli po 1 sezonie z powodu bardzo slabej ogladalnosci. Program był tam oskarżany o kopiowanie X Factora co akurat nie powinno dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem z Wikipedii, to chodzi o to, że najpierw trzeba zaśpiewać przed samym jury, a potem oni podejmują decyzję czy dana osoba dostanie się do 2 etapu (jak sędziowie nie są pewni, to trzeba zaśpiewać 2 piosenkę). W 2 etapie są już występy przed widownią. Widzowie decydują (poprzez aplikację) o tym kto zostanie, a kto odpada. W oryginale było 14 uczestników (w pierwszej edycji), w finałowym odcinku została czwórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat szukal jakiegokolwiek formatu ze spiewaniem gdy 1 edycja x factora odniosla sukces i znalezli jakis tani ktorego nikt na swiecie nie chcial. Wciaz czekam az polsat kupi jakis modowy format :)

 

Mijasz się z prawdą i to bardzo. Zarówno X factor jak i Must be the music wystartowały w tym samym sezonie, wiosną 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...