Skocz do zawartości

Sposób na pominięcie Astystenta Instalacji DIGIT S2 CD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z uwagi na duży problem, szczególnie dla użytkowników z zaawansowaną instalacją antenową bądź instalatorów sat-tv z asystentem instalacji przedstawia sposób na pominięcie w/w ustrojstwa.

 

Krok 1

Wyłączamy całkowicie odbiornik z sieci

 

Krok 2

Wciskamy i trzymamy cały czas przycisk power

59_1230538973.jpg

 

Krok 3

Włączamy tuner do sieci cały czas trzymając power, powinna świecić się tylko czerwona dioda

60_1230539843.jpg

 

Krok 4

Po około 10 sek zapali się zielona dioda, cały czas trzymamy power

73_1230539974.jpg

 

Krok 5

Po 3 sekundach gaśnie czerwona dioda i zapali się tylko zielona

W tym momencie wyciągamy wtyczkę z sieci !!!

14_1230540014.jpg

 

(jeżeli nie zdążysz wstrzelić się z wyciągnięciem wtyczki całą procedurę należy zacząć od nowa)

 

Po tej całej zabawie uzyskujemy dostęp do menu z pominięciem asystenta instalacji. Należy jeszcze wyszukać kanały, z uwagi że domyślnie lista jest pusta.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy po tej całej procedurze wiecej asystenta nie zobaczę ?:) Druga sprawa pojawiła się nowsza wersja softu i ponoc jest problem z diseqc, na ile ta informacja jest prawdziwa i czy mozna przywrócic starsza wersje softu po pojawieniu sie problemow. Dodam tylko ze posiadam monoblocka twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej całej procedurze asystenta nie zobaczysz aż do momentu przywrócenia ustawień fabrycznych :)

 

Jest problem z DiseqC przy nowym sofcie oznaczonym końcówka x.4,

Jednak jest to loteria ponieważ błąd występuje tyko przy części monoblock-ów.

Z twoim może współpracować lub nie, popytaj na forum, podaj model konwertera może ktoś ma taki sprzęt jak twój i potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Do cennej informacji xentro dodałbym, że w przypadku pojawienia się asystenta należy wyłączyć tuner z sieci (wyjąć kabel), odkręcić przewód antenowy, włączyć tuner do sieci bez przewodu antenowego i przeprowadzić operację zalecaną przez xentro. Myślałem, że asystent pojawia się po odłączeniu anteny ale on pojawia się kiedy chce. Chciałbym dodać, że technicznie tuner Polsatu Mini to syrenka a ten tuner to duży fiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do xentro. Sądziłem, ze to pomoże. Przez jakiś czas miałem spokój ale dzisiaj rano po włączeniu do sieci pojawił sie asystent instalacji. Zadne sposoby nie pomogły, BO ASYSTENTA NIE MOŻNA WYŁĄCZYĆ! Musiałem zainstalować programy Hot Birda do połowy i chyba zaprogramowały się kanały z TNK. Nie wiem dokładnie, bo spieszyłem sie do pracy. Teraz kilka godzin bedzie potrzeba, zeby ustawić liste potrzebnych programów dla Hod Birda i Astry 19,2. Niech grypa weźmie tego, kto zatwierdził tego asystenta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego Janusz1945 powrót do "asystenta instalacji" to niestety bolączka tego urządzenia. Jednak najprostsze rozwiązania bywają najskuteczniejsze.

Zapewne odłączasz urządzenie od zasilania czyli wyłączasz listwę na noc, itp ???

Po wyłączeniu urządzenia do standby odczekaj ok 15 sekund i dopiero odetnij zasilanie. Gwarantuje ci że pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj w nocy włączył mi się szanowny asystent. Sposób Xentro pomógł o tyle, ze wykasowały się wszystkie kanały. Ponowne ustawienie listy kanałów zajęło mi ok. 3 godzin. Po zakończeniu programowania dekoder podeptałem i wyrzuciłem do śmieci. Najbardziej przyczynił się do tego [beep]ny program Disneya dla przedszkolaków, po którym wnuczek budził się wystraszony. Żegnam sympatycznych uczestników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy według Ciebie nie zasłużyli na to? Ja przez kilkanaście lat korzystałem z osiedlowej telewizji kablowej ale wskutek pogorszenia się jakości odbioru, braku stereo i żadnych zmian, zdecydowałem się na telewizję cyfrową. Z powodu zbytniego entuzjazmu i braku doświadczenia oraz braku informacji o tym forum zdecydowałem sie na TNK ale zdenerwował mnie asystent. Zaraz potem zostałem abonentem CP, od którego mnie odrzuciło natychmiast (badziewna lista i prymitywny pilot) ) i wreszcie zdecydowałem się na Cyfre, z której na razie jestem zadowolony. Mojej córce kupiłem również TNK, której dekoder cały czas jest włączony do sieci, żeby nie włączył się asystent. Co będzie, gdy w czasie ich nieobecności włączony asystent spowoduje pożar? Chyba jesteś pracownikiem tych platform, skoro bronisz ich badziewnego sprzętu i SUPER BADZIEWNEJ listy kanałów w CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęło trochę czasu i wreszcie zapanowałem nad Digitem. Teraz już wiem, że można go wyłączać z sieci ale dopiero, gdy wszystkie lampki na tunerze po wyłączeniu pilotem przestaną migać. Również przy włączaniu tunera po wyłączeniu z sieci należy zachować ostrożność i kanał można włączyć dopiero po zaprzestaniu migania. Oczywiście instalacja w menu powinna być wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ma się sytuacja dla nowego dekodera od ADB. Niestety tam nie ma żadnych przycisków na obudowie. odcięcie go od sieci również skutkuje powrotem do ustawień fabrycznych. Gdyby ktoś miał na niego sposób, aby pominąć asystenta instalacji, byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak, bo mam z Astrą. Trzeba usunać kanały zakodowane uważając, żeby nie usunąć kanałów z TnK. Potem poprzesuwać kanały TnK do Ulubionych. Dołożyć ulubione kanały obcojęzyczne, np. dla dzieci. Potem poustawiać kanały w odpowiadającej mi kolejności. Potem zabrać się za kanały radiowe. Może o czymś zapomniałem, bo już jest późno. Życzę twórcy tego asystenta, żeby musiał to robić co najmniej raz w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam Asystenta - > odbiornik włącza się z pustą listą kanałów.

Menu - > Wyszukiwanie transponder.

 

1. 11393 MHz, V (wszystkie TVN'y + Mango)

2. 10892 MHz, H (TVP1 i TVP 2)

3. 11488 MHz, V (TVP Info)

4. 11508 MHz, V (Kino Polska, TVP Sport, nSport, Religia, TVN Warszawa, Discovery)

5. 10949 MHz, V (Disney),

6. 11158 MHz, V (TV4)

 

Przy każdym wyszukaniu wybieram opcję "sortowanie ręczne", dodając programy do ulubionych i przy okazji je sortując wedle uznania. Z tego co zrozumiałem to Ty usuwałeś programy niepotrzebne z listy głównej (tej z lewej tabeli) - niepotrzebnie.

 

Tym samym w ciągu 5-7 min mam wszystkie programy kodowane z TNK.

Następnie wyszukuję programy FTA z Astry 19.2 E lub prościej, w Menu - Wyszukiwanie satelita, wybieram przeszukiwanie automatyczne sat. Astra 19.2 E. Po wyszukaniu programów wybieram opcję dołącz automatycznie i programy z Astry 19.2 E dodawane są na koniec naszej listy z TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...