Skocz do zawartości

Jakość obrazu satelity sat vs obraz TNK oraz wejście S-VIDEO


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Właśnie zamówiłem dekoder wraz z kartą aktywacyjną i czekam na niego. I nasuwa mi się pytanko co do jakości obrazu jakiego mogę się spodziewać w TNK.

Mam satelitę sat (jakieś 9lat?) i taki oto obraz (tuner mam podłączony do karty telewizyjnej w pc i obraz leci mi przez kabel composite więc obraz kiepski).

 

obraz na satelicie sat: (jakiś niemiecki program DMAX)

Fotka zapisana w najwyższej jakości jaką oferuje program z mojej karty avermedia - bmp w rozdzielczości 720px × 480px

 

tnkkr7.th.pngthpix.gif

 

Czy obraz z TNK na wejściu composite będzie taki sam, gorszy czy ogólnie TNK (telewizja cyfrowa) oferuje lepszą jakość obrazu od obrazu z satelity sat (analogowo)?

 

Kolejne pytanko to czy da się wyciągnąć wyjście S-VIDEO z tunera (technisat) jaki oferuje telewizja na kartę np poprzez taką oto przejściówkę?

 

p60111617900411.jpg

 

Nie będzie czasem obrazu czarno-białego? Dodam, że w karcie tv mam wejście s-video więc chciałbym je wykorzystać do odbioru tv a nie composite w którym jakość obrazu jest bardzo słaba zresztą widać na załączonym wyżej zdjęciu.

 

Dziękuję bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Chciałem zakończyć ten temat odpowiedzią na pytanie jakie miałem, co do jakości TNK.

 

Tu screen z tv sat analog.

 

tnkkr7.th.pngthpix.gif

 

 

Tu screen z tv cyfrowej TNK

 

tvcr2.th.pngthpix.gif

 

Podsumowując, jest duża różnica w jakości między tv analogową a cyfrową, oczywiście na korzyść CYFROWEJ tnk.

 

edit:

 

Dodam, że dekoder mam podłączony do PC i sygnał leci przez composite.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz rzeczywiście jest dobrej jakości tylko rozdzielczość coś słaba (jakby podzielić na pół, pewnie to wina composite)

no i kolory się rozjeżdżają (zwłaszcza widoczne na dole, na czarnych napisach są różnokolorowe plamki).

 

Mam nadzieję że obie te wady zniwelują się po podłączeniu przez SVHS gdyż zamówiłem sobie właśnie zestaw do oglądania TV na kompie z kartą AverMedia i podłączeniem przez SVHS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam karty tv avermedia, rozdzielczość jest taka jaką oferuje tv cyfrowa i raczej tego nie zmienisz (nie mam na myśli tv HD).

SVHS czyli chcesz podpiąć dekoder do pc poprzez S-VIDEO tak?

Napisz proszę jak już to podłączysz czy jest różnica w jakośći tv na kompie między composite a s-video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compoph7.th.jpg

Composite

 

svidmy9.th.jpg

S-Video

 

Co się okazuje, u mnie sygnał przez composite nie jest wcale gorszy a nawet trochę lepszy niż przez s-video, przy podłączeniu tym drugim występują różne zjawiska które muszę korygować suwakami (przy tym zdjęciu: ostrość w dół, zwykle ściągam też nasycenie do minimum bo kolory się rozjeżdżają ale tutaj tak nie widać). Być może ma tu znaczenie długość kabla bo mój s-video ma 10m a composite tylko 1m.

 

Tak czy siak większej różnicy nie ma :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie dziwię, że poprzez kompozyt masz lepszy obraz, skoro dekoder Technisata do TNK nie ma wyjścia S-video nawet na Eurozłączu. Na pierwszej i drugiej fotce masz obraz z CVBS czyli kompozytu. Tylko na drugiej masz zakłócenia z jednego z wyjść składowych RGB, dzielących piny z S-video w eurozłączu.Gdyby S-video było w Technisacie różnica w jakości by była na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, posiadam TNK na tunerze Ferguson FK 6900CR i podłączyłem go przez zwykły kabel euro. Niestety jakość nie jest dobra, przykładowo na TV Biznes (FTA) przy ich znaczku jest pixeloza jak się bliżej przyjżeć, TVP nie lepiej jedynie TVN jako tako. Zresztą wcześniej na Fergusonie AF 3100CK kanały FTA z Astry chodziły cudnie, teraz z HotBirda już tak łądnie nie jest mimo że to ten sam kabel Euro. Czy odczuję dużą różnicę jeśli podłącze przez composite video ? Nawet w instrukcji od ferdka pisze żeby composite jest zalecane więc może warto.. ale z drugiej strony czytałem że jakość TNK nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam TNK na tunerze Ferguson FK 6900CR i podłączyłem go przez zwykły kabel euro. Niestety jakość nie jest dobra, przykładowo na TV Biznes (FTA) przy ich znaczku jest pixeloza jak się bliżej przyjżeć, TVP nie lepiej jedynie TVN jako tako. Zresztą wcześniej na Fergusonie AF 3100CK kanały FTA z Astry chodziły cudnie, teraz z HotBirda już tak łądnie nie jest mimo że to ten sam kabel Euro. Czy odczuję dużą różnicę jeśli podłącze przez composite video ? Nawet w instrukcji od ferdka pisze żeby composite jest zalecane więc może warto.. ale z drugiej strony czytałem że jakość TNK nie powala.

 

 

A mam takie pytanie, możesz sprawdzić czy jest różnica w jakości jak byś podpiął dekoder fergusona przez złącze EURO a także przez złącze KOMPOZYT do TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego wymień kabel być może tuner nie lubi tego kabla co masz;) prawdę mówiąc na Hot Birdzie Polskie Kanały mają super bitrate i jakość ktora naprawdę powala na kolana(w razie gdyby ktoś nie załapał ironizuje;p) . Component może jeszcze gorzej sygnał zrobić;) Ale od siebie polecam jakiś dobry kabel euro;) U mnie na kablu za 20zł a za 100 widać było różnicę . Kanały typu fta to ich jakosc nie zależy od TnK tylko od danego nadawcy;) tak samo jakośc tvp czy tvn;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Grucha383, czy nie mylisz czasem Composite z Component...

Najłatwiej zapamiętać, co jest co, tłumacząc sobie te słowa na język polski w ten sposób, że Composite To kompozycja, czyli nieodwracalne połączenie paru składników ze sobą. W naszym przypadku to połączenie informacji o luminancji (czyli o poziomie jasności poszczególnych punktów obrazu) z informacją o kolorach, w jednym kablu ( a co za tym idzie, w jednej wtyczce i gniazdku). Jakość najgorsza z możliwych. Sygnał ten występuje na jednej z nóżek w gnieździe euro lub w "żółtym" gnieździe cinch.

Component... czyli coś, na co składają się poszczególne "komponenty" w tym przypadku trzy kable, trzy sygnały (Y, Pb, Pr). Najwyższa możliwa jakość drogą analogową. Nawet ma przewagę nad HDMI w temacie braku zabezpieczeń.

I chyba to połączenie miałeś na myśli jako zalecane we wspomnianym Fergusonie. Ferguson ma takie gniazda, warto jeszcze mieć telewizor z wejściami "component" :smile:

Jeśli to wszystko jest dla Was oczywiste... sorry. Ale pewnie jeszcze będą to czytać inne osoby, może przyda im się odświeżenie wiedzy, zanim zadadzą pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Grucha383, czy nie mylisz czasem Composite z Component...

Najłatwiej zapamiętać, co jest co, tłumacząc sobie te słowa na język polski w ten sposób, że Composite To kompozycja, czyli nieodwracalne połączenie paru składników ze sobą. W naszym przypadku to połączenie informacji o luminancji (czyli o poziomie jasności poszczególnych punktów obrazu) z informacją o kolorach, w jednym kablu ( a co za tym idzie, w jednej wtyczce i gniazdku). Jakość najgorsza z możliwych. Sygnał ten występuje na jednej z nóżek w gnieździe euro lub w "żółtym" gnieździe cinch.

Component... czyli coś, na co składają się poszczególne "komponenty" w tym przypadku trzy kable, trzy sygnały (Y, Pb, Pr). Najwyższa możliwa jakość drogą analogową. Nawet ma przewagę nad HDMI w temacie braku zabezpieczeń.

I chyba to połączenie miałeś na myśli jako zalecane we wspomnianym Fergusonie. Ferguson ma takie gniazda, warto jeszcze mieć telewizor z wejściami "component" :smile:

Jeśli to wszystko jest dla Was oczywiste... sorry. Ale pewnie jeszcze będą to czytać inne osoby, może przyda im się odświeżenie wiedzy, zanim zadadzą pytanie...

 

 

 

nic tylko podciagnac, zeby laicy wiedzieli o co chodzi w tych dziesiatkach roznych kabelkow

 

polaczenie poprzez gniazda Y-Pb-Pr jest najlepsze z mozliwych dla sygnalow analogowych WIZJI

 

:brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, ale lepsze od starego dobrego RGB tylko dlatego, że przewiduje rozdzielczości wyższe od standardowej - palowskiej, PScan itd. Generalnie gdyby rozszerzyć standard sygnałów SCARTa o większe rozdzielczości, byłby lepszy, bo analogiczny technicznie a zwyczajnie wygodniejszy - jedna wtyczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...