Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie... rozumiem ze trzeba być wyrozumiałym dla tych przeciwników rozwoju posiadających stare dekodery DVB-S i nie ma majacych ochoty ich zmienić na nowsze, ale nie ma obowiązku utrzymywania tych kanalow na jakimś przyzwoitym bitrate, wiec można upchnać te kanały stanowiące ofertę gwarantowana TNK SD na jednym transponderze NC+. Pozostałe 10 transponderów NC+ i 6 transponderów Polsatu przełączyć na DVB-S2 co daje nam około 16x60Mbps czyli 960 Mbps czyli miejsce na 96 solidnych kanałów HD. TNK SD to już przeżytek zostały 32 kanały polskie które można tam obejrzeć (FTA+OFERTA) z czego tak naprawdę jest tylko 14 gwarantowanych. A tak na marginesie skoro wyłączyli Religia TV to ciekawe czy mogą tak postąpić z innymi programami xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć zawsze mogą, jednak, jeżeli taki kanał stanowił część oferty TnK SD (nie był dostępny promocyjnie) w przypadku jego wyłączenia możesz ubiegać się o zwrot części pieniędzy. :) Nie dotyczy to kanałów TTV, Viva Polska, Puls 2 oraz Polsat News 2, które są dostępne promocyjnie, czyli nie wchodzą w skład oferty TnK SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z TNK i nadawaniem bezpłatnych kanałów TVP1,TVP2, Polsat itd z dekodera Technisat.

Mam odbiornik na starych zasadach do 2016 r. i zgodnie z regulaminem powinny one bez płacenia abonamentu działać do tego okresu.

Kanały nie działają już od 3 miesięcy. Przewinąłem wiele stron kontaktowałem się z nc+ które ponoć przejęło TNK - ale powiedziano mi, że trzeba się kontaktować z doradcą TNK - problem w tym, że nikt nie odbiera telefonów.

Może miał ktoś podobny problem i sobie z nim poradził?

Z góry jestem wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces ten powinien być gwałtownie przyspieszony przez nc+, by między innymi uregulować ofertę i sprowadzić 5 różnych ofert prepaid do jednej i to takiej czytelnej. Niestety można się liczyć z tym, że część użytkowników kart TNK wcale nie będzie chciała z niej skorzystać, bo mają tuner SD i nie będą chcieli przejść na HD, bo tak naprawdę wystarcza im 5 kanałów z bezpłatnej oferty. I co wtedy? Teoretycznie mają prawo domagać się wypełnienia tego co zapowiedziano, czyli terminu działania kart TNK. Oprócz tego będą musieli kupić nowy tuner HD chyba, że nc+ dostarczy im w promocji dekodery HD za darmo lub za 1 zł.

Ten fragment artykułu mnie i pewnie wielu wzmacnia. Bo nie jest to takie proste, jak zasada, że "ostatni gasi światło"

Zresztą niejednokrotnie o tym tu pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TnK SD u taty na działce za miastem. Przestało odbierać kanały bez opłat, pozostały jedynie kanały FTA. Próby aktywacji karty poprzez doładowanie i przedzwonienie do infolinii nie pomogły. Infolinia potwierdziła wpłynięcie kasy za doładowanie i ponownie wysyłała uprawnienia. Podejrzewam, że zmienili Caid karty i dekoder teraz z tym nowym Caid sobie nie radzi.

 

Info jakie odczytałem z dekodera

TVN

01 nov - 30 nov 14 01000001

01 oct - 31 oct 14 01000003

ITI 2 NEOVISION

01 mar - 31 mar 15 01001800

01 jan - 01 jan 90 00000000

 

Dekoder to Opticum 4060L CX Plus kupiony wraz z zestawem TnK na znanym portalu aukcyjnym w 2010 roku.

 

1) Jeśli zmieniono Caid to czy da radę na tym dekoderze odbierać tak jak dotychczas Tnk SD? Jeśli tak to w jaki sposób

2) Z tańszych dekoderów combo (bo za jakiś czas nie wiadomo co się stanie z tą ofertą TnK więc pora pomyśleć zawczasu o dvb-t) widziałem Opticum HD X110 TS Combo oraz Cabletech URZ0198 Combo HD - który z nich by obsługiwał nowy Caid karty i byłby lepszy do podstawowego odbioru telewizji? Nie musi mieć bajerów wystarczy, że będzie działał. Będzie podłączony do telewizora crt na działeczce za miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na fergusona ariva 152 na przykład lub 120 combo

 

Poszukaj na znanym portalu alledrogo dekoder adb2850st z ofertą TNK HD. W tej ofercie masz na rok pakiet bez opłat taki sam jak Tnk SD. Po doładowaniu za 20 zł pakiet bez opłat przedłuża się znow o rok.

 

Dekoder to combo z dvb-t. Ceny ok. 150 zł - używany ale wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się na forum nc+, wysłałem email do ich doradcy - odpisali, że przysłali na kartę komplet uprawnień, należy wyłączyć dekoder od zasilania na kilka sekund i włączyć go ponownie. Robiłem tak, dodatkowo jeszcze na chwilę wyciągnąłem kartę i po włączeniu na TVP1 SD po kilku minutach program się odkodował i wszystko działa jak należy :jupi: Także póki co mpeg4 musi jeszcze poczekać :P Oprogramowania nie aktualizowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zarejestrowałem się na forum nc+, wysłałem email do ich doradcy - ..... na TVP1 SD po kilku minutach program się odkodował i wszystko działa jak należy.
Ja mam abo nc+, Smart HD+, i dwie karty TNK SD z przed lat (nienaładowane). Do czwartku działały. Teraz cma. Patrze w menu, a tu nowy dodatek "ITI 2 Neovision". Nigdy takiego czegos nie było! Gdzie musze napisac tego Email'a, albo gdzie zadzwonic, by odblokowali te karty! Dzieki wam :beer:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam TnK SD u taty na działce za miastem. Przestało odbierać kanały bez opłat, pozostały jedynie kanały FTA. Próby aktywacji karty poprzez doładowanie i przedzwonienie do infolinii nie pomogły. Infolinia potwierdziła wpłynięcie kasy za doładowanie i ponownie wysyłała uprawnienia. Podejrzewam, że zmienili Caid karty i dekoder teraz z tym nowym Caid sobie nie radzi.

 

 

 

Mam to samo na Ariva 200 - odbierało 5 lat bez problemów i zdechło - wyświetla zakodowane i już.

Też myślałem ż emoż edekoder w końcu to tylko Ariva się spartolił wgrałem na nowo soft poustawiałem ale bez skutku.

Zadzwoniłem więc do BOK - podałem nr konta - odblokowali(trzeba pozostawić na na TVP1) - zadziałało czyli Ariva sprawna, niestety minęło kilka dni i znów to samo.

 

Najwidoczniej zmienili coś w systemie kodowania.Jak dla mnie dekoder przestał przepuszczać uprawnienia.

Nie miałem czasu czytać forum ale z ciekawość się zainteresowałem - widać ze wiele osób ma taki sam problem a wiec to wina nadawcy.

Zapewne jest to działanie celowe - jak dla mnie chcą wymusić na ludziach zakupy ich dekoderów, którymi zasypali markety.

Nie kupię badziewia z którego nie da się nagrywać bo nie siedzę całą noc przed tv i po to mi nagrywarka, żeby obejrzeć coś kiedy mam czas ub ochotę.

 

Szczerze mówiąc mam to w d.. . W zastępstwie oglądam niemiecką bezpłatna tv i to kilka kanałów w HD - przynajmniej podszlifuję niemiecki a zapewne wkrótce i tak trzeba będzie wyjeżdżać do Niemiec bo tu nas chcą wykończyć..

Im mniej TVNu w domu tym lepiej żona nie jest wstanie mi teraz wymuszć oglądania tvn i tego prania mózgu,

Co nieco z tvp jest dostępne z naziemnej -poszukam mocniejszej anteny to może Polszit też złapię.

 

Mam też więcej czasu na kino domowe i słuchanie koncertów. Same plusy tylko bez nc+:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zaczęło dziać. Wejdzie na stronę TNK SD. Wygląda na to, że jest w przebudowie. Dobrze, że jeszcze sprawdzenie ważności konta działa. Po wejściu w dowolny link na dole odsyła nas do starej wersji strony i tam można sprawdzić do kiedy jest jeszcze ważne doładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby w końcu ogarnęli te wszystkie oferty pre-paid, bo teraz to dla większości mniej obeznanych z tematem to zwyczajnie czarna magia.

Nie wiem czy zdołają ujednolicić wszystkie oferty pre-paid z ostatnim tworem - nc+ na kartę, w którym stosunek ceny do zawartości wypada chyba najlepiej (pomijając ten ograniczony o prawdziwe listy ulubionych dekoder nbox).

Przede wszystkim należy ucywilizować strony internetowe ofert pre-paid, bo te, nie firmowane jeszcze logiem nc+ stanowią wiele do życzenia, a operator zdaje się być od wielu lat głuchy na wszelkie uwagi i krytykę.

Powinna być jedna strona http://www.telewizjanakarte.pl , która będzie miała na stronie startowej loga wszystkich ofert pre-paid z ewentualnym wyszarzeniem logotypów ofert niekontynuwanych, a po wejściu do każdej z ofert lista dostępnych opcji z ujednoliconym interfejsem graficznym: aktywuj kartę, aktywuj pakiet dodatkowy, sprawdzenie stanu doładowań, migruj do ... itd. z możliwością zapłaty on-line, a nie tylko za pomocą archaicznego przelewu.

Strona główna powinna zawierać logotypy wszystkich kanałów dostępnych w ofertach z wyszarzeniem tych, które nie są dostępne w danej ofercie, aby chociaż mieć porównanie w przypadku ofert dostępnych na rynku.

 

A wszystko to byłoby totalnie zbędne, gdyby była jedna wspólna oferta z podziałem na pakiety:

1) Pakiet darmowy (przykład z nc+ na kartę) - na okres od ostatniego doładowania w zależności od posiadanej oferty: TnK(SD) - rok, lub 31.10.2016, TnK HD -rok, nnK, SmartHD+, nc+ na karte - miesiąc,

2) Pakiet I za 19,90 PLN (pakiet na doładowanie skopiowany z nc+ na karte)

3) Pakiet II za 19,90 PLN (pakiet utworzony z pakietu premium TnK HD/nnK, bez tych kanałów HD, które na stałe weszłyby do pakietu I (Eurosport HD, TVP Sport HD, Discovery HD, AXN HD, Romance HD) porzerzone o nowe kanały oraz obcięte z pakietu I MiniMini+ HD i nSport+ HD

4) pakiet III za 19,90 PLN (Canal+ Family, Canal+ Seriale, Canal+ Discovery)

 

Zasady korzystania z poszczególnych pakietów takie jak w TnK HD/nnK czyli Pakiet II tylko z I i pakiet III tylko z II i I, choć i tu można by wykazać się nieco większą elastycznością np. pakiet I i III.

Ponieważ usunięcie nsport+(SD) z ofert TnK(SD),TnkHD, nnK i SmartHD mogłoby się spotkać z niezadowoleniem klientów, to ten kanał musiałby pozostać w tych ofertach do czasu ewentualnej decyzji o usunięciu dubli SD ze wszystkich ofert. Poza tym nie wiadomo co będzie stanowić jego zawartość po uruchomieniu Canal+ Sport2 HD.

 

Być może to tylko pobożne życzenia, ale dla czytających czasami to forum przedstawicieli operatora może to być jakaś cenna wskazówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te wszystkie pakiety i komplikacje. Najlepsza była stara TNK SD, bez pakietów i kombinowania. No ale Oni tego nie chcą, za proste, za mało możliwości kombinowania. Ale zapominają, dla kogo tę ofertę utworzyli. Dla tych właśnie, co jak się w pakietach nie wyznają to przestaną w ogóle korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...