Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Będę musiał coś pomyśleć nad tym, zapasowego nie mam, pamiętam w sumie, że właśnie stary zamieniłem na ten nowy, ale powiedz mi jeszcze, jeśli możesz, fakt, że po ustawieniach fabrycznych program działa, a później brak sygnału, nie wskazuje na problem z dekoderem lub oprogramowaniem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem dekodera dla rodziców ze smart hd, ale jest jedna bolączka, Cyfrowy Polsat (z pakietem mini hd albo darmowy hd) ma taką przewagę nad smart hd - że w przypadku padnięcia dekodera można pójść do APsu i wymienią na nowy.

 

A jak kupię na allegro dekoder ze smart hd za jakieś 200 zł z wysyłką i jak padnie to nigdzie mi go nie wymienią, można go conajwyżej na śmietnik wyrzucic :(

 

Napisałem tak, bo do tej pory rodzice korzystali z DVB-T, dekoder zakupiony na portalu aukcyjnym się popsuł po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma allegro do psucia się dekoderów ? W stacjonarnym sklepie równie dobrze możesz kupić szajs, który zepsuje się tuż po gwarancji. Ważne, aby kupić sprzęt sprawdzony, a nie jakiś noname, kierując się tylko niską ceną. 3 lata temu kupiłem na allegro tuner DVB-T Signal HD-507 (model wybrałem po analizie opinii użytkowników tego modelu). Dekoder oczywiście działa do tej pory bez żadnych problemów. Ogólnie przez ostatnie kilka lat kupiłem już sporo elektroniki na portalach aukcyjnych / w sklepach internetowych (dyski twarde, dekoder, drukarka, telefon, tablet) i ani jedna rzecz mi się nie zepsuła.

 

Może faktycznie wybierz CP jak boisz się, że dekoder do Smart HD się zepsuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piranha - zgadzam się z Kolegą wyżej. Nie ważne gdzie kupisz a co kupisz. Kupujesz od firmy masz przecież dowód zakupu i gwarancję 24 m-ce (mówimy o fabrycznie nowym sprzęcie). Ja również kupuję przez internet - nieograniczony wybór, niższa z reguły cena. Przez ostatni rok kupiłem masę sprzętu RTV/AGD i wszystko działa - bo niby czemu ma się psuć - z powodu zakupu przez allegro? Jak się nie chcesz bawić w ew. wysyłanie do serwisu kup w sklepie stacjonarnym. Może trochę drożej ale będziesz spokojniejszy :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są nadal naiwni. nowelizacje prawa handlowego są takie iż każdy sklep może olewać po sprzedaży klienta.

Sprzedawca nie odpowiada za sprzedany towar. Znacznie ograniczono rekojmię jak i opdowiedzialność sprzedawcy za to że produkt nie spełnia specyfikacji producenta (bo przecież nie może taka argumentacja).

W tej sytuacji to już allegro czy ebay dają więcej gwarancji - bowiem im zależy na tym aby ich portale miały klientów miały jak największy obrót więc szybko eliminują cwaniaczków.

w przypadku sklepu szczególnie "sieciówki" a tym bardziej hipermarketu oleją Cibie ciepłym moczem.

Jedynie czego nie trawię w handlu przez internet że nowego na rynku produktu tka nie kupie bo wolę go zobaczyć w realu, sprawdzić, obejrzeć (starej daty jestem) a jedynie taki towar który znam doskonale, no i jeszcze gdy kupuję to mam mieć od ręki a nie czekać na wysyłkę.

 

Owszem jest też wysyp innych portali udających serwisy aukcyjne ale jeśli nie mogę w opinii użyć słowa "oszust" to sorry znak, że trzeba unikać ich jak ognia. No ale takie pseudo serwisy sa łatwe do rozpoznania, no chyba że ma się mózg wyjarany obecnym modelem tzw. "kształcenia" i propagandą w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pisałem ostatnio tutaj w sprawie Modułu CI+. wyszło na to ze mam zły telewizor. Minęło od tego czasu ponad 3 miesiące. Dziś dopiero kupiłem dekoder do samej karty bez tego modułu. I Sprawa wygląda tak że ta karta została aktywowana właśnie te 3 miesiące temu, i czy nie jest to jakiś problem że minęło tyle czasu od aktywacji a ja ją dopiero co montuje w dekoderze? Wszystko podłączyłem i kanały są ale nie ma obrazu i dźwięku.

 

Jak możecie mi wytłumaczyć o co chodzi i jak mam postępować to wielkie dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że masz kartę Smart HD+? Jeśli masz dekoder z czytnikiem CONAX lub uniwersalnym to sprawdź na początku czy tuner ją "widzi". Masz gdzieś w menu tunera taką opcję jak czytnik lub coś podobnego. Później musisz zostawić włączony tuner na kanale TVP1 HD i czekać na odebranie tzw. uprawnień. Najlepiej (i najtaniej) jest zarejestrować się na forum nc+ i poprosić o ponowne przesłanie uprawnień. Same też mogą "wskoczyć" ale może to potrwać trochę dłużej. Druga sprawa to taka - jeśli aktywacji dokonałeś 3 mce lub wcześniej a karta była "fabrycznie" doładowana na np. 2 mce (plus 1 mc na tzw. pakiet bez opłat) to żeby coś się pojawiło to musisz ją opłacić na conajmniej 1mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...