Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

A ten soft Conax, który wciąż widnieje na stronie internetowej Fergusona, obsługuje system Conax CAS7 (CAID 0B01)? Czy po jego wgraniu do Fergusona AF-7318UCI karta Smart HD+ albo karta TnK SD w Conax 0B01 "ruszy" na tym tunerze?

Przyznam, że dziwię się wam, że jeszcze chcecie z takim szrotem walczyć. Za 200-300 zł. można już kupić całkiem przyzwoity sprzęt, który wszystko obsłuży i będzie działał stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten soft Conax, który wciąż widnieje na stronie internetowej Fergusona, obsługuje system Conax CAS7 (CAID 0B01)? Czy po jego wgraniu do Fergusona AF-7318UCI karta Smart HD+ albo karta TnK SD w Conax 0B01 "ruszy" na tym tunerze?

 

Karta TnK SD w Conax 0B01 będzie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten soft Conax, który wciąż widnieje na stronie internetowej Fergusona, obsługuje system Conax CAS7 (CAID 0B01)? Czy po jego wgraniu do Fergusona AF-7318UCI karta Smart HD+ albo karta TnK SD w Conax 0B01 "ruszy" na tym tunerze?

Przyznam, że dziwię się wam, że jeszcze chcecie z takim szrotem walczyć. Za 200-300 zł. można już kupić całkiem przyzwoity sprzęt, który wszystko obsłuży i będzie działał stabilniej.

Ja już od dawna nie walczę. ;) Jak już wcześniej wspominałem, z mojego dawnego Fergusona AF-7318UCI korzysta obecnie moja babcia, a w tym tunerze "siedzi" teraz karta TnK SD. Moja babcia ma jeszcze telewizor kineskopowy.

Ja obecnie mam Fergusona Ariva 202E, a w nim moduł CAM CI+ Cyfrowego oraz karta Smart HD+ w czytniku kart tunera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson AF-7318UCI to już zabytek i niewiele ciekawego na Orbicie znajduje (SD już umiera), nawet jakby szło go podrasować do Smart HD+ to i tak gro kanałów nie zobaczę, teraz mam 4 tunery i każdy pokój niezależny, 3 marki tunerów (VU+ DUO 2/CryptoBox CR 652 HD Combo/CryptoBox 600 HD/Ferguson Ariva 203

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson AF-7318UCI całkiem dobrze spisuje się w roli miernika sygnału. Przynajmniej do czasu obecności transponderów w systemie DVB-S/MPEG-2. Bo oprócz graficznej skali poziomu i jakości sygnału, emituje również przy tym sygnał dźwiękowy. Tego właśnie najbardziej brakuje mi w moim obecnym Fergusonie Ariva 202E. :/ W tunerze tym również jest graficzny miernik sygnału z satelity, lecz nie emituje on żadnego sygnału dźwiękowego.

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Po problemach na początku lipca z Smart HD aktywacją,w której wiele osób na tym forum mi pomogło to chciałem tylko napisać że już jest ok,uprawnienia na kolejny miesiąc przeszły spokojnie,nawet nie wiem kiedy,tuner więc jest ok.Był wtedy tylko problem z aktywacją starej karty TNK.

Pozdrawiam:

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wtedy tylko problem z aktywacją starej karty TNK.

Eeedch tyle pisane było o tym...., Aktywacja karty TnK jako SmartHD+ wymaga zmiany CAID - niestety wiele tunerów z wbudowanym systemem Conax nie umie tego wykonać poprawnie. Był na stronie SmartHD+ FAQ gdzie były właśnie info o koniecznych resetach karty, CAM'u a nawet restartach tunera a by poprawnie wykonała się migracja karty z TnK na SmartHD+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Chodzi konkretnie o dekoder, któremu poświęcony jest ten wątek: :arrow:viewtopic.php?f=103&t=34795

Co do samej karty Smart HD+ to tak, jak wyżej napisał kolega @SatExpert, niezależnie od tego, czy to jest starsza karta (tzw. niebieska), czy już ta nowsza (czarna, z logo nc+), karta ta nie jest parowana z dekoderem i działa w każdym dekoderze obsługującym system Conax lub dekoderze wielosystemowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa w każdym dekoderze obsługującym system Conax lub dekoderze wielosystemowym

 

Oczywiście z wyjątkiem niektórych bardzo leciwych odbiorników SD, w których czytnik kart może sobie już nie radzić z aktualnie stosowaną w Smart HD+ wersją systemu Conax, czyli 0B01. Inna sprawa, że używanie takich odbiorników do oferty Smart HD+ w chwili obecnej i tak nie miałoby już chyba sensu, bo na takich "zabytkach" nawet niektórych kanałów SD już nie da się odebrać ze względu na MPEG-4 i DVB-S2, a od 1 października sytuacja jak wiadomo zmieni się jeszcze bardziej. :)

 

Sprzęt HD powinien się nadawać do kart Smart HD+. W moim Ferdku Ariva 200 nowsza czarna karta działa bez najmniejszych problemów, choć ten Ferdek swoje lata też już ma (kupowałam go jeszcze w 2010 roku). Na nowszych dekoderach HD tym bardziej nie powinno być (przynajmniej teoretycznie) problemów z obsługą kart Smart HD+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersją systemu Conax, czyli 0B01.

To jest tylko liczbowa etyketa dla rozróżniania strumieni związanych z różnymi wersjami systemu kodowania dla różnych grup kart. Nie każdy system kodowania ma coś takiego jak identyfikator nadawcy (jak to miało miejsce w Mediaguard, Viaccess) - dlatego koniecznym było stosowanie dodatkowego rozróżniania kart różnych nadawców, opcji a nawet serii produkcyjnej tak jakby to były różne systemy kodowania.

TnK w zasadzie trzymała się specyfikacji wersji CAS5, zaś NnK i SmartHD+ to już CAS7 .

 

Problemem innym jest to że moduły CAM wbudowywane w odbiorniki nie radzą sobie z dynamiczną zmianą CAID - stąd konieczne reinicjalizacje (wyjęcie / włożenie karty a nawet restart tunera).

 

Jeśli tuner nie obsługiwał standardu CAS7 (a szczególnie nowych jego modyfikacji związanych z chip-pairing) to niestety ale nie należy oczekiwać że będzie poprawnie współpracował z kartą pracującą wg najnowszej specyfikacji systemu kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...