Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak się napaliłem na tą ofertę nc+ i po przeczytaniu postu patryk92 kopara mi opadła. Chyba zostanę przy prepaid Cyfrowego Polsatu. Mają wkrótce przechodzić na MPEG-4, więc może dorzucą kilka kanałów HD. CP też paruje karty ale nie muszę wydawać kasy na dekoder czy CAM bo już to mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart HD jest ofertą elastyczną. Do jej odbiory wystarczy dowolny tuner sat wyposażony w czytnik kart Conax lub moduł dostępu warunkowego. Natomiast nc+ na kartę i nc+mix działają tylko na dedykowanych dekoderach dystrybuowanych przez nc+, bądź w tunerach z gniazdem CI po zamontowaniu modułu nCAM od nc+, w przypadku to którym karta jest sparowana z tym modułem. Parowanie oznacza, że karta nc+ na kartę działać będzie tylko w module dostarczonym przez operatora, a w żadnym innym nie. Problem jednak jest w tym, że takie moduły oficjalnie zostały wycofane ze sprzedaży. Można je jeszcze znaleźć na serwisach aukcyjnych oraz w sklepach, gdzie nie zostały wyprzedane.

@patryk92 zestawy n na kartę zwłaszcza te z modułem nCam można jeszcze znaleźć w sklepach stacjonarnych m.in. dziś widziałem je u siebie w Skarżysku w A*ansie oraz RTV E*ro A*D. Na znanym portalu aukcyjnym można też kupić używane zestawy, chociaż czasami pojawiają się i nowe zestawy. Nieco trudniej wypatrzeć TNK HD ale mnie się udało w te wakacje kupić nówkę moduł nCam TNK HD w Hollexie (już ich chyba nie mają w sprzedaży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo82

 

Spoko :D Dzieki za szybka odpowiedź .Zaraz doładuje na alle..... i potrzymam na tvp 1hd.Pamietam że kiedyś trzeba bylo dzwonic gdzieć ale skoro nie musze tym lepiej

@grzejnik tak masz rację wystarczy doładować przez np Alledrogo, a jak już bardzo chcesz dzwonić zwłaszcza z zagranicy do BOK Smart HD/TNK to najlepiej dzwoń na ten ZWYKŁY numer stacjonarny do nich: +48 22 4307777. Pozdrawiam pablo82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart HD jest ofertą elastyczną. Do jej odbiory wystarczy dowolny tuner sat wyposażony w czytnik kart Conax lub moduł dostępu warunkowego. Natomiast nc+ na kartę i nc+mix działają tylko na dedykowanych dekoderach dystrybuowanych przez nc+, bądź w tunerach z gniazdem CI po zamontowaniu modułu nCAM od nc+, w przypadku to którym karta jest sparowana z tym modułem. Parowanie oznacza, że karta nc+ na kartę działać będzie tylko w module dostarczonym przez operatora, a w żadnym innym nie. Problem jednak jest w tym, że takie moduły oficjalnie zostały wycofane ze sprzedaży. Można je jeszcze znaleźć na serwisach aukcyjnych oraz w sklepach, gdzie nie zostały wyprzedane.

@patryk92 zestawy n na kartę zwłaszcza te z modułem nCam można jeszcze znaleźć w sklepach stacjonarnych m.in. dziś widziałem je u siebie w Skarżysku w A*ansie oraz RTV E*ro A*D. Na znanym portalu aukcyjnym można też kupić używane zestawy, chociaż czasami pojawiają się i nowe zestawy. Nieco trudniej wypatrzeć TNK HD ale mnie się udało w te wakacje kupić nówkę moduł nCam TNK HD w Hollexie (już ich chyba nie mają w sprzedaży).

@pablo82 rzeczywiście, masz rację ;) Ja też się na to natknąłem w tygodniu, ale to już były resztki, chyba z 2 zestawy zostały w lokalnym sklepie. Ja żałuję, że nc+ wraz z wprowadzeniem nowej oferty pre-paid zrezygnowała ze sprzedaży modułów. Zdecydowanie jest to krok wstecz. Moim zdaniem kanały w ofercie na doładowanie w nc+ na kartę powinny nie być parowane jak ma to miejsce w Smart HD+ i dostępne w każdym czytniku Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po długim okresie nie korzystania z oferty,doładowałem kartę na 1miesiąc.Lecz działają programy z pakietu wyższego np.AXN,NSPORT,TVP SPORT i pozostałe.Nie działają podstawowe z pakietu bez opłat tj.TVP1,TVN,POLSAT.Wiem że w ramach aktywacji powinienem pozostawić odbiornik na programie TVP1 HD.Problem polega jednak na tym,iż jest to odbiornik mpeg2 sd.Czy jest jakiś inny transponder,który przesyła uprawnienia na kartę,lub inny sposób?Ps.karta jest zmigrowana od roku w SMART HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> ARTIPAPK

 

Mogłeś otrzymać kartę od TnK. Uwaga ogólna.

 

Wtedy podczas aktywacji jest zmiana CAID. Nie każdy tuner, moduł CAM umie zrobić to przełączenie na "gorąco"

Wyjcie i ponowne włożenie karty jest najczęściej wymagane, ale też i restart tunera w niektórych pzypadkach.

Inne CAID to i inne EMM'y (czyli potrocznie - uprawnienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Dzisiaj w końcu zaskoczyły programy z pakietu podstawowego.W sumie trochę długo to trwało,ale jednak coś pomogło.Może włączanie tunera z sieci,może wyciąganie karty z odbiornika i pozostawienie go na TVP1SD?Sam nie wiem.Ale grunt że w końcu działa.Na ARIVA100E zawsze wskakiwało błyskawicznie,a na leciwym 7-latku sd znacznie dłużej.Dzięki ogólnie za podpowiedzi.Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat. Otóż ponownie nie można aktywować nowych starterów z oferty Smart HD poprzez stronę http://ncplus.pl/oferta/bez-umowy/smart-hd

Po wpisaniu poprawnych danych i uzupełnieniu wszystkich pól, występuje komunikat:

Przepraszamy. Aktywacja oferty SMART HD+ nie powiodła się. Wystąpił nieoczekiwany błąd.

Trudno, aktywuję kartę poprzez konsultanta ale to zazwyczaj dłużej trwa niż przez stronkę internetową.

Ps. chyba oferta Smart HD odchodzi powoli w zapomnienie, bo nawet nie można aktywować nowo zakupionego startera w sklepie, poprzez internet.

Byćmoże ktoś z ncplus zgłosi ten problem tam gdzie trzeba, gdyż wg mnie w chwili obecnej jest to jawne zbywanie klienta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znów im się coś sypnęło... :roll:

Ja, gdy dawno temu kupowałem mój starter "Smart HD+" (było to jeszcze wówczas "Smart HD", bez "plusa") to też nie dało rady aktywować go przez Internet. Po wprowadzeniu przeze mnie wszystkich wymaganych danych i podaniu też numeru telefonu, na który miał przyjść SMS z kodem do wpisania na stronie internetowej "aktywacyjnej", SMS ten nigdy na mój telefon nie przyszedł. I też nie dało rady "przejść" dalej i ukończyć procesu aktywacji tą drogą. Dlatego też musiałem swój starter aktywować telefonicznie, przez konsultanta. Na uprawnienia odbioru czekałem wówczas prawię dobę... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nc+ w zakładce "kup nc+" nie widzę już odnośnika do Smart HD+. Jest tylko ta nowa Telewizja na kartę. Nie wróży to najlepiej dla przyszłości Smart HD+. Bardzo szkoda będzie tej oferty, jeśli rzeczywiście odejdzie w zapomnienie, bo miała dużą zaletę w postaci nieparowanej karty działającej prawie w każdym dekoderze z wolnego rynku, bez żadnego tam modułu, wystarczy czytnik kart (a coś takiego zawsze cieszy, obserwując szerzącą się na świecie epidemię parowania kart). Może sama oferta nie była zbyt bogata w ilość kanałów, ale są tacy, którym więcej nie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtekszcz byćmoże ma związek z tym:

1.11.2016 - koniec dubli SD na satelicie w Polsce

https://satkurier.pl/news/102939/1112016 ... olsce.html

Nawet na forum ncplus o tym wspomniano:

Bo może się okazać że będzie tak jak jest tylko dodali nam do listy axn hd bo po prostu do końca 2016 r mają zniknąć kanały sd w mpg-2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś w pakiecie domowym HD w ofercie TNK HD świecą dodatkowo Discovery HD, TVP Sport HD i Travel Channel.

Natomiast w ofercie Smart HD+ świecą dodatkowo Discovery HD, TVP Sport HD i AXN HD. Czyżby szykowało się powiększenie oferty TNK HD/NNK i przełączenie użytkowników w/w ofert do nowej oferty ncplus na kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gadałem ze swoim znajomym i u niego też świecą Travel i Romance HD. Pakietu Multi+ nie opłaca.

 

Jeśli komuś coś nie świeci, to może karta musi pobrać jakieś nowe uprawnienia? Włączcie na około pół godziny TVP 1 HD, a potem sprawdźcie, czy wszystko już świeci.

 

Jeśli te kanały zostały dołączone na stałe, to znaczy, że Smart HD+ ma się jeszcze dobrze i w najbliższym czasie nie zamierzają uśmiercać tej oferty. Mam taką nadzieję, ponieważ od stycznia chciałbym dołączyć do użytkowników Smart HD+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...