Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki pasji ludzi powstał linux - e2 na te dekodry jeszcze w czasie gdy te dekodery nie były na sprzedaż tylko w dzierżawie.

 

N-ka poszła po rozum do głowy i zaczęła sprzedawac dekodery na własnosc. Dzięki temu pozbywa się używanego sprzętu zamiast płacic za utylizację a ludzie mają w miarę ciekawy dekoder za nie wielkie pieniądze. Może nie jest dekoder super hiper nowy szybki lecz swoje zadanie spełnia

Wilk syty i owca cała.

 

Ci co stworzyli linux - e2 też w sumie zarabiają na naprawie - przeprogramawniu tych dekoderow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp i pomysły jest nad czym myśleć ;) z moja siecią jak się okazuje przestarzałą na spliter, jeszcze raz dzięki ....;)

A jak już jestem w tak zacnym gronie to może jakaś podpowiedz o sprawdzonych sprzedawców dekodera po modyfikacjach w dobrych cenach , namiary mile widziane, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja skorzystałem z oferty osoby ogłaszającej się na Allegro a mieszkającej w lubuskim. Szybko profesjonalnie, przyjechał zmówiony przrez usługodawcę kurier kurier, za 3 dni kurier przywiózł gotowy tuner plus wymiana "elektrolitów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem problem ze znikającym EPG. Zresetowałem dekoder do ustawień fabrycznych, po czym wprowadziłem tylko jedną zmianę w ustawieniach względem fabrycznych ustawień, było nią skonfigurowanie LANu dla usługi Multiroom Standard HD. Nie używam Portal+ (bardzo się buguje natym sprzęcie, podejrzewam, że miał wpływ na EPG), ale Radio+ już jak najbardziej, od chwili zresetowania EPG działa praktycznie bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Miałem problem ze znikającym EPG. ....

 

Podziwiam Ciebie za walkę z padlina made in ADB. Nie potrafią napisać porządnie firmware'u. Czego nie dotknąć to żle działa. Najlepsze co może spotkać ten tuner to rozbrat z oprogramowaniem ADB. Szkoda nerwów, nie po to masz tuner by z nim walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że to model z 2006 roku. Co Cyfra miała do zaoferowania w 2006 roku? Mediasaty SD? Dużo później mieli jeszcze Stronga 6880, którego trzeba było z prądu wyjmować średnio 5 raz w ciągu dnia, żeby się odwiesił. Potem jeszcze Sagemcom HD, który trzeba było włączać pilotem 3 razy, by się załadował (co trwało pół minuty) i Pace PVR HD na którym na części kanałów (m.in. Disney Channel nie działał info-pilot). Najnowszy dekoder ADB (mediaBox+) działa tak dobrze, jak nie działał żaden dekoder Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem nowy i mam problem. Poratujcie. Mianowicie posiadam od 2 lat zestaw smart tv hd z nbox 5800S (bska). Pakiet telewizji doładowywałem po 20pln więc pakiet nie był "wypasiony" i z uwagi na pojawienie się bezpłatnej oferty TELEWIZJI CEFROWEJ NAZIEMNEJ od kwietnia postanowiłem nie doładowywać "nki. Dekoder co mnie dziwi gdyż zostałem jego pełnoprawnym właścicielem został podobno "zablokowany" , nie wyświetla od ponad miesiąca żadnych kanałów. W dniu wczorajszym zainstalowałem TELEWIZJĘ NAZIEMNĄ podłączając ją pod "przejściówkę" USB dołączoną do zestawu (do dekodera) i o dziwo też nic nie "hula". Podpowie ktoś czy aby działała TV CYFROWA naziemna to trzeba też opłacać/doładowywać kartę "nki" ??? :(

 

 

z góry dziękuję za sugestie i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz ofertę ? TNK HD ? NNK ? I co wyświetla dekoder ? Ekran aktywacyjny ?

 

Dekoder blokuje się jeśli nie ma aktualnych uprawnień na karcie. Nka powinna rozsyłać na nieaktywne karty uprawnienia do odbioru FTA, choć jak widać nie jest to normą. Spróbuj się skontaktować mailowo z doradcą z forum ncplus. Podaj nr karty i poproś o odblokowanie FTA. Nie wiem czy to coś da, ale można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nka powinna rozsyłać na nieaktywne karty uprawnienia do odbioru FTA, choć jak widać nie jest to normą.

 

Nie wysyła. Tuner jak nie masz opłaconej karty jest zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam problem z dekoderem ADB 5800 bardzo często się resetuje. są takie przypadki że po uruchomieniu na programach HD są kolorowe drobne paski,po ponownym uruchomieniu wszytko wraca do normy.Bardzo proszę o poradę jaka to jest przyczyna.Dekoder zakupiony cztery lata temu.

Pozdrawiam Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdzić to co najprostsze.

Kondesatory elektrolityczne do wymiany. Wysychają. Nie tylko główna płyta ale tez moduł głowicy. Cztery lata to czas najwyższy w dalekowschodniej produkcji.

Jeśli to nie pomaga to pozostaje: zasilacz (nie pamiętam czy jest zewnętrzny) - odlutowujący się chip w obudowie BGA o płyty (czyli usługa reballingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
hej, gdzie ten napis BSKA powinien się znajdować? szukałem na google fotki, ale nie znalazłem niestety...

 

To jest początek numeru seryjnego. Nalepkę można nakleić dowolną (zawsze trafi się jakiś cwaniak) ale wyświetlany jest w menu z informacjami o tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...