Skocz do zawartości

Najlepszy dekoder do TNK


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wyodrębniam extra taki temat, ponieważ wielu użytkowników ma już pewne doświadczenia z różnymi tunerami do TNK - a ja właśnie (nie dla siebie - dla starszej osoby!) poszukuję czegoś, co będzie działało i nie sprawiało kłopotu.

Tuner Technisata nie wchodzi w grę, bo nie ma wyświetlacza.

Chodzi o to, czy może ktoś z pełnym przekonaniem polecić jakiś sprzęt, który nie będzie się psuł, zawieszał, wyświetlał dziwnych, niezrozumiałych dla użytkownika polskiego komunikatów - który jednym słowem sześćdziesięcioparoletniej samotnej kobiecie mieszkającej na dość odległej od miasta wsi (niemożność łatwego korzystania z różnych serwisantów) nie zepsuje nerwów, a ucieszy dość dobrym obrazem (Tv LCD 36 cali) i dźwiękiem (koniecznie! - radio satelitarne będzie używane, bo naziemnie kłopot ogromny z programem II-gim PR, którego przyszła właścicielka, emerytowana nauczycielka, jest fanką).

 

no więc takie są kryteria oceny jakości tunera, który chciałbym dla wspomnianej osoby kupić - żeby nie pomstowała na mnie zbyt często...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłeś ten wątek ? viewtopic.php?f=103&t=7786

Ja , choć nie mam jeszcze sześćdziesiątki :D , korzystam z Fergusona FK-6900. Poczytaj sobie o tym tunerze, na wyświetlaczu jest w trybie stand by godzina, w czasie pracy numer kanału; pilot dość wygodny. Używam go od marca i nie myślę wymieniać, cena też do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki oto model tunera firmy Technisat, który już posiada wyświetlacz cyfrowy:

 

[nazwa produktu: TechniSat Digit S2 dla TNK]

Cena również wydaje się niezbyt wygórowana, a skoro Technisat'y są dedykowane pod Telewizję na kartę to taki wybór wydaje się dość rozsądny. Ja wprawdzie nie jestem po sześćdziesiątce, ale za miesiąc również będę na etapie rozglądania się za jakimś tunerem do odbioru TNK ;-)

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wspomnianym Fergusonem możesz wziąć też pod uwagę tunery Globo , zarówno Globo X10, jak i Opticum 7100CX lub 4050CX, wszystkie są proste w obsłudze, mają nieskomplikowane piloty (moi rodzice dużo dużo po 60-tce nie narzekali) , numeryczne wyświetlacze, koszt w granicach 150 zł. Porównaj sobie te modele,poczytaj instrukcje, zobacz na ich tylne panele, ilość złącz, na pewno coś wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowość , więc chyba na razie żadnych opinii o nim nie otrzymasz. Nie wiem czy widziałeś starszy model BigSat BS-S77CX ? Podobny, tańszy, też mały, z wyświetlaczem. Oba tunery mają tylko jedno wyjście scart, więc ewentualne podłączenie do magnetowidu przez AV. Ten starszy model ma 24 m-ce gwarancji, ten młodszy tylko 12 (trochę dziwnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za 189 zł? Opticum X10 kosztuje 149 zł, Ferguson FK-6900 - 169 zł i ma tę zaletę,że może być do Cyfry, nie tylko TNK ( a jak ta Pani zechce oglądać coś więcej niż TVP i TVN?), BigSat jest jeszcze tańszy. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem jest Ferguson FK6900 Cr.Czytnik kart osbługuje TNK,Cyfre,MTV.Do tego 2 scarty,UHF modulator no i możliwość podłączenia dysku,Akurat taki model kupiłem babci i na jej LCD wypada rewelacyjnie.Minus to chwilowe zamrożenie obrazu po włączeniu każdego kanału oraz brak RGB na Scart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Przez okres ostatnich 2 tygodni dość intensywnie rozpoznawałem kwestię wyboru dekodera do TnK (kryterium: cena - funkcjonalność - jakość) i po konsultacjach z osobami z tego forum (za co gorąco dziękuję) zdecydowałem się na zakup Fergusona FK 6900 CR. Z uwagi na to, że kontrakt w Cyfrze kończy mi się 30 czerwca br. od lipca przechodzę na TnK (w przyszłości planuję również korzystanie z Multipakietu Canal+, ale to są na razie odległe plany). Gdy zostanę "szczęśliwym" posiadaczem Fergusona to podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat tego dekodera :-)

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na Twoim miejscu zapytałbym fachowcow ze sklepu, gdzie takie tunery oferuja. Wiem, ze delta.poznan.pl ma dosyc bogata oferte. Ja kontaktowalem sie w wielu takich sprawach z obsluga sklepu, co bylo bardzo pomocne w doborze jakiegokolwiek sprzetu. Wiec polecam kontakt z nimi, mailowo najlepiej, na pewno Ci cos zasugeruja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dla TnK to najlepszy byłby tuner z serii Xpeed firmy Golden Interstar, co prawda cenowo nie są najtańsze, ale za to posiadaja wygodna fubkcje SLEEP - wyłącznik czasowy tunera po ustalonym czasie (jak w telewizorach).dla osoby starszej ustawiamy czas a potem tuner sam sie wyłaczy. Poza tym tuner ten może pracować na okrągło, nie zawiesza i nie grzeje sie jak np. Fergusony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...