Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy kanały gwarantowane TNK SD (TVN, TVN7, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Regionalna, TV4, Puls) a konkretnie te które mają wersję HD na HB (czyli TVN, TVN7, TVP1, TVP2, być może także Puls od września) są nadawane praktycznie jedynie dla TNK SD? Bo jeśli tak to być może taniej byłoby wyłączyć wersje SD, a tym użytkownikom TNK SD, którzy się zgłoszą wypożyczyć dekodery HD?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są nadawane jedynie dla TNK SD. Z tych kanałów korzystają również abonenci NC+ i Cyfrowego Polsatu, którzy wciąż mają dekodery SD, a takich abonentów jeszcze troszeczkę zostało, dlatego na razie nie jest realne wyłącznie wersji SD z dnia na dzień.

 

Myślę, że kanały gwarantowane w TNK SD najpóźniej ze wszystkich pozbędą się wersji SD, bo muszą być dostępne dla wszystkich użytkowników TNK SD do października 2016 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie wersji SD będzie się odbywać od najwyższych pakietów, których kanały mają najmniejszy zasięg, a tym samym najłatwiej jest zapewnić wszystkim ich abonentom dekodery HD.

Kanały ogólne w SD będą najdłużej, bo stanowią główną ofertę najniższych pakietów, a wymiana dekoderów dla tych abonentów może być kompletnie nieopłacalna, aczkolwiek będzie konieczna prędzej czy później.

Wszyscy eNkowicze mają tunery HD. Polsat jest już daleko za połową wymiany, a użytkownicy byłej C+ mają nieparowane karty, więc albo mogą kupić dekoder samodzielnie, albo podpisać kolejny aneks z nc+.

 

Głównym czynnikiem wstrzymującym przełączanie jest problem co zrobić z odzyskanym pasmem. Najłatwiej zwiększyć bitrate kanałów, jednak żadna platforma nie chce tego robić, bo jeszcze jej abonenci przekonają się jak HD powinno być nadawane. W praktyce harmonogram przełączania będzie dostosowany do poszerzania oferty.

Innym dobrym pomysłem byłoby zmniejszenie przepustowości transponderów DVB-S2, by dały się poprawnie odbierać na mniejszych antenach. Stare, małe anteny sprzedawane z ofertami SD nie są w stanie odebrać kilku transponderów nadających kanały HD właśnie ze względu na wyśrubowane parametry odbioru. Co ciekawie te małe anteny perfekcyjnie odbierają sygnał z Astry 19.2E, ale to dlatego, że ta satelita ma lepszy sygnał niż HotBird u nas.

 

Największym problemem z TNK SD jest roczny pakiet bez opłat. W późniejszych ofertach działa on tylko przez miesiąc. W 2016 roku TNK SD zostanie z automatu zmigrowane do SmartHD+ i prawdopodobnie nic się nie zmieni poza tym, że część oferty będzie tylko w DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kanały gwarantowane TNK SD (TVN, TVN7, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Regionalna, TV4, Puls) a konkretnie te które mają wersję HD na HB (czyli TVN, TVN7, TVP1, TVP2, być może także Puls od września) są nadawane praktycznie jedynie dla TNK SD? Bo jeśli tak to być może taniej byłoby wyłączyć wersje SD, a tym użytkownikom TNK SD, którzy się zgłoszą wypożyczyć dekodery HD?!

Te kanały mogą zostać na satelicie jeszcze bardzo długo. Myślę, że NC+ i Polsat zostawią sobie po jednym tp. w DVB-S, żeby zapewnić dostęp do tych kanałów w pakietach socjalnych. Jak ktoś opłaca pakiet mini za 9zł, to nie ma żadnego sensu wymienianie mu na dekoder HD, bo to się nie zwróci.

Dodatkowo po 2016 przestanie działać pakiet bez opłat, i jeśli rentowność TNK się polepszy i potrzymają jeszcze jakiś czas te kopie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2016 roku TNK SD zostanie z automatu zmigrowane do SmartHD+ i prawdopodobnie nic się nie zmieni poza tym, że część oferty będzie tylko w DVB-S2.
Na razie nic nie było mówione, że w 2016 karty TNK SD będą migrowane do Smart HD+, więc nie wiem skąd masz tą informację ;)

 

No właśnie. Na tę chwilę nic w tej sprawie nie wiadomo. Ale taka automatyczna migracja do oferty Smart HD+ wydawałaby się logiczna i byłoby to chyba najlepsze rozwiązanie. :roll:

Bo jakoś nie wierzę, że w 2016 roku wszystkie karty TnK SD z dnia na dzień tak po prostu wygasną i ich posiadacze pozostaną "na lodzie". :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakoś nie wierzę, że w 2016 roku wszystkie karty TnK SD z dnia na dzień tak po prostu wygasną i ich posiadacze pozostaną "na lodzie". :?

 

Nie, na to ITI na pewno sobie nie pozwoli. Na pewno nie będą dalej utrzymywać gniota (tnk sd). Można się spodziewać, że będzie jakaś promocja np migracja do smarthd+ i dekoder mpeg4 za 99 zł lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz cos do adb 5800 ;)? ja nie służy całkiem dobrze i chętnie bym wzioł gdyby dawali za tnk sd;)

Owszem, ja mam. Parowaniu kart i zmuszaniu abonentów do korzystania z dekoderów dedykowanych mówię zdecydowanie NIE!!!

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to gdybanie, ale jakby nie patrzeć 2016 powoli się zbliża. Co NC+ może realnie zrobić z TNK SD?

1. Zostawić wszystko jak jest.

2. Zmigrować wszystkich do SmartHD+.

3. Zaoferować migrację do NC+ Mix czy abonament.

4. Wyłączyć ofertę.

 

Wariant 4 jest najmniej prawdopodobny, bo to oddanie części użytkowników polsatowi i DVB-T. 1 też jest mało prawdopodobne, bo raz, że DVB-S trzeba kiedyś wyłączyć, a dwa ten roczny okres bez opłat nie generuje praktycznie żadnych dochodów. Tak naprawdę pozostają na stole opcje 2 i 3. Jednak to druga opcja wydaje się najbardziej prawdopodobna. Szczególnie, że już w tej chwili jest oferta wymiany TNK SD na SmartHD+ z dekoderem HD za 99 zł w tym 3 miesiące opłaconej oferty, a także promocyjnie udostępniono multi+ na kartach SmartHD+, ale tylko w wersji HD, by zachęcić do samodzielnej wymiany dekodera.

Innym ciekawym pytaniem jest czy wraz z końcem DVB-S znikną kanały SD posiadające obecnie wersje HD? Oznaczałoby to wersje HD AXN, Discovery i TVP Sport w ofercie SmartHD+.

Prawdę mówiąc, wydaje mi się że nawet w samej NC+ nie wiedzą co dokładnie zrobią z ofertami pre-paid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo to prepaid jest;) swego czasu były promocje dl posiadaczy innych tv;) i pokazujac przelew za to mozna było dostac lepsze abo...Wracając do tematu chyba najlogiczniejsze wydaję się takie modyfikowanie tnk sd by była tnk smart hd+:) i w sumie najmniejszy problem by stanowiło;) nawet by wystarczyło tak zmienić że darmowe dalej by działaly do xxx czasu a nie do 2016;) tyle że w HD a nie sd;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, wydaje mi się że nawet w samej NC+ nie wiedzą co dokładnie zrobią z ofertami pre-paid.

A to akurat widać nie od dziś. Pewnie najchętniej by wszystkich przenieśli na abo (fakt, że od uzytkowników SmartHD zaczęli zbierać dane osobowe by to ułatwił), ale na szczęście ze wszystkimi tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że zrobią tak, by problem za chwilę sam się rozwiązał. Jest obecnie trend przełączania kanałów SD z DVB-S na DVB-S2 tak mniej więcej jak to jest z Religią.TV i Puls2. Niby są w ofercie, a tak naprawdę, to trzeba mieć albo własny dekoder HD, albo moduł CI w dekoderze HD by je oglądać. Jeśli za chwilę tak przełączą np. TTV, później np. TV Puls, potem kolejne kanały i zaoferują np. 6 miesięcy gratis przy migracji i wymianie dekodera na Globo XS2 - to i tak im się to opłaci. Wszak docelowo i tak trzeba będzie wnosić abonament, więc większość z tych, co obecnie płacą za pakiet dodatkowy może uznać, że ten koszt dekodera i przesyłki się skompensuje tymi gratisowymi miesiącami. Cała reszta, która ogląda pakiet darmowy i tak na coś będzie się musiała zdecydować bo ich dekodery DVB-S za chwilę będą mogły odbierać jakąś szczątkową ofertę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie oferta jest do 2016 i przy fuzji potwierdzali, że zmian nie będzie. I myślę, że w takiej właśnie formie TNK SD to października 2016 właśnie dotrwa. Fakt, że ciągle przyjmują wpłaty do tego terminu i że zaznaczyli, że wpłaty sięgające za ten termin nie będa przyjmowane w moim rozumieniu raczej potwierdza, że oferta właśnie tak przetrwa. Zresztą satkurier już na ten temat pisał. A potem - i owszem, część transmisji SD pewnie spadnie (TVP1 i TVP2 w pierwszej kolejności, TVN, TVN7 i Polsat zaraz za nimi), a reszta zostanie przełączona na DVB-S2.

 

Oczywiście kanały z poza TNK SD pewnie na DVB-S2 mają szansę wcześniej. Ale czy tak się stanie - nie wiem. Nie wysnuwałbym zbyt daleko idących wniosków z ruchów Cyfrowego Polsatu odnośnie wymiany dekoderów na HD. Za rok może będą tego jakieś efekty, ale raczej nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...