Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na portalu "SatKurier.pl" czytałem artykuł o tym, że nc+ "testuje" nowy transponder na Hot Birdzie: :arrow:https://satkurier.pl/news/116938/nc-wkro ... a-13e.html

Być może zrobią tak, jak się tutaj na forum też od dłuższego czasu spekuluje, że nc+ uruchomi (lub też pozostawi któryś z obecnych) jeden transponder w DVB-S/MPEG-2 specjalnie tylko dla posiadaczy TnK SD ze starymi dekoderami SD i tam umieści kopie kanałów będących obecnie w ofercie TnK SD, które nadal będą mogły być odbierane przez te dekodery SD do października 2016 roku... :roll:

Ale, póki co, nadal w tej kwestii nie ma żadnych informacji ze strony operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie potrzebują do tego nowego transpondera, wystarczy że zostawią jeden z obecnych. Jak pozostałe przełączą na DVB-S2, a kanały w MPEG4, to i tak będą mieć duży zapas przepływności. Do tego dochodzi wyłączenie dubli SD, których nie ma w TNK/C+ na kartę.

Kanały Polsatu są moim zdaniem już stracone, liczyłbym jedynie na te, które obecnie transmituje NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Nie ma takiego miasta – Londyn! Jest Lądek, Lądek-Zdrój, tak...

– Ale Londyn – miasto w Anglii.

– To co mi pan nic nie mówi?!

– No mówię pani właśnie.

– To przecież ja muszę pójść i poszukać, zobaczyć gdzie to jest. [beep]a jasna... Źródło: dialog z filmu Miś Stanisława Barei (postacie: urzędniczka na poczcie i Ryszard Ochódzki)

 

To tak a propos TNK SD. Zostały trzy miesiące do deklarowanej zmiany na mpeg-4 i chyba to właściwy czas aby nc+/CD jasno zadeklarował co zamierzają zrobić z ofertą TNK SD:

 

(1.) pozostanie dostępna dla posiadaczy dekoderów SD - np. pozostanie jeden czy dwa transpondery w mpeg-2,

(2.) pozostanie tylko część kanałów (jakie?),

(3.) przełączą na mpeg-4 i zapewnią dekodery HD na wypożyczenie lub w ofercie np. "za 1 zł"

czy też

(4.) przełączą na mpeg-4 i brak dekodera HD będzie problemem użytkowników.

 

Czyli albo rybka albo p...ka vel akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak a propos TNK SD. Zostały trzy miesiące do deklarowanej zmiany na mpeg-4 i chyba to właściwy czas aby nc+/CD jasno zadeklarował co zamierzają zrobić z ofertą TNK SD:

 

(1.) pozostanie dostępna dla posiadaczy dekoderów SD - np. pozostanie jeden czy dwa transpondery w mpeg-2,

 

Moim zdaniem to będzie bardziej realne bynajmniej przez rok. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(3.) przełączą na mpeg-4 i zapewnią dekodery HD na wypożyczenie lub w ofercie np. "za 1 zł"

Oferowali mi za 1zł WiFiBox+. Opłata pozostałaby taka sama, czyli 20zł. Ale musiałem siłą wyciągnąć prawdę, czyli to, że propozyycja jest ofertą abonamentową. "Cudowna" oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, ze czeka mnie reklamacyjny bój o 5 kart SD. Znacie może aktualny adres wysyłki bubli?.

Karty -startery pracowały od startu na prov. TVN upr. 0003. Do momentu ingerencji operatora.

Po zmianie przez operatora na ITI2 0010800 zgasły i nie zanosi się, że jeszcze się odezwą.

Karty otrzymuja instrukcje od operatora (widać zmiany) ale programy ZAKODOWANE. Odbiorniki to 100% pewne Arivy 100 i 200.

P.S. z wywodów konsuli wynika, ze przynajmniej Polsat i Tv4 z oferty SD będą stracone po przejściu na MPEG4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zdaje się, ze czeka mnie reklamacyjny bój o 5 kart SD. Znacie może aktualny adres wysyłki bubli?.

Karty -startery pracowały od startu na prov. TVN upr. 0003. Do momentu ingerencji operatora.

Po zmianie przez operatora na ITI2 0010800 zgasły i nie zanosi się, że jeszcze się odezwą.

Karty otrzymuja instrukcje od operatora (widać zmiany) ale programy ZAKODOWANE. Odbiorniki to 100% pewne Arivy 100 i 200.

P.S. z wywodów konsuli wynika, ze przynajmniej Polsat i Tv4 z oferty SD będą stracone po przejściu na MPEG4.

 

Zanim złożysz reklamację na karty przetestuj je na innych odbiornikach np. Opticum lub Cryptobox.

Bo może być tak, że te twoje Arivy nie radzą sobie z nowym Caid.

A z mojego doświadczenia wiem, że Fergusony są do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety godziny walki wprowadziły pewną nerwowość. Karty wysłane, nawet ślad się po nich urwał...Jednak miałem ostatnio przygodę ze starą kartą TnK SD (2 lata nie używana) i po pobycie w Arivie 102e pobrała nowe logi i nie odpaliła.

W starym ferdku AF wrzuciłem soft z Conax i karta po reaktywacji w BOK zaświeciła.

Głównym podejrzanym staje się więc A102e.,która czegoś tam nie zapisywała na karcie poprawnie. Jak to coś jest poprawne to wtedy i 102e już kartę dekoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma stary dekoder SD GI-S770 CR Xpeed Class i od ok dwóch miesięcy karta nie łapie uprawnień TNK SD. Uprawnienia były wysyłane 2 razy przez BOK i ciemność. Czy to jest efekt zmian CAID? Czy ktoś ma podobne problemy z dekoderami Golden Interstar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

2 miesiące temu przy pomocy konsultanta reaktywowałem moją bardzo starą nieużywaną kartę SD

Wszystko chodzi bez doładowania i uprawnienia przechodzą gładko aczkolwiek pojawił się ten nowy napis ITI NEOVISION.

Czy to oznacza że moja karta została automatycznie zmigrowana do SMART HD + ?

Czy jeżeli teraz bym ją doładował to zyskam dostęp do kanałów HD+promocyjne ale też jednocześnie stracę wszystko w miesiąc po ostanim doładowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę malo informacji podałeś. Co znaczy czy wszystko Ci "chodzi" (wszystkie kanały masz? także te z oferty SmartHD+?). Ponowiłeś uprawnienia i masz te podstawowe TVP1, TV2, TVN, TVN7 czy coś więcej? Być może zmienił Ci tzw. caid z 0b00 na 0b01 (stąd ITI2 Neovision).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowiłem uprawnienia i mam te podstawowe z SD bez konieczności doładowywania czyli TVP 1 TVP2 TVN 7 POLSAT TVN..

Doszedł taki opis w menu karty:

ITI 2 NEOVISION i przy kalendarzu uprawnień 01000800.

Powyżej tego mam opis

TVN

I stary kalendarz uprawnień który się już nie aktualizuje tam jest taki ciąg3 cyfr

01000000

01000001

 

Czy jak teraz doładuje tą kartę to będę miał dostęp do pakietu Smart Hd+ plus te kilka promocyjnych Planete itd czy muszę ją najpierw do SMART Hd + zmigrować tracąc automatycznie właściwości starej karty SD czyli bezpłatny pakiet podstawowy do 10 2016 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...