Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zamierzam przejść z kartą Tnk Sd do TNK Smart HD+ i tu jest moje pytanie:

- czy karta Smart HD będzie działać w dekoderze DVB-S (MPEG-2) z kanałami SD, czy musi być już wyłącznie dekoder DVB-S2 (MPEG-4)?

- ile trwa taki proces, ponieważ chciałem w ostatnich dniach ważności karty SD to zrobić jeszcze przed zakupem dekodera DVB-S2?

- czy w Smart HD zostanie stara karta po tnk SD, i czy będzie działać w niezależnych dekoderach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam przejść z kartą Tnk Sd do TNK Smart HD+ i tu jest moje pytanie:

- czy karta Smart HD będzie działać w dekoderze DVB-S (MPEG-2) z kanałami SD, czy musi być już wyłącznie dekoder DVB-S2 (MPEG-4)?

Karta będzie działać w dekoderze SD.

 

Ja dodam tutaj jeszcze, że karta TnK SD na skutek migracji do oferty Smart HD+ przejdzie z Conax B00 (jeśli jeszcze w nim jest) na Conax B01.

Generalnie powinna działać w obecnym tunerze SD, pod warunkiem, że ten obsługuje karty Conax B01. Bo np. mój poprzedni tuner, Ferguson AF-7318UCI (stary tuner typu SD) ma już z tym problem. Moja karta Smart HD+ w tym tunerze już nie działa. Natomiast karta TnK SD od mojej babci (będąca w Conax B00) działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuje wskrzesic na jakiś czas moja karte TNK SD. Zapłaciłem za przedlużenie ważności karty, jak wpisuje na stronie swój numer to widać, że jest OK. Niestety w dekoderze (Ferdek 6900) ciągle komunikat "sprawdzanie karty". Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu? Listę kanałów mam wgraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładanie i wyciąganie to nie w tej zabawie kolego.

To jest powszechny problem (dokładanie Polsatu do oferty przez operatora): trzeba zadzwonić 22 430 77 77 i poprosić o nadanie uprawnień. FK6900 dobrze odbiera uprawnienia więc na TVP1 i po reaktywacji czekać. Chip karty przetrzeć suchą miękką szmatką. Ja w ciągu ostatnich 2 mcy miałem już z 6 takich kart (wyłączonych przez operatora po zmianie prov)

Związane jest to z providerem. A to co radzi kolega wyżej, na wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na starej karcie, gdzie jak dotąd łapało uprawnienia bez problemu tak dzisiaj jakoś to dziwnie złapało wcześniej było jakieś 0100001 na styczeń, a teraz na luty same zera i ciemność nie wiem czy jakiś problem z kartą czy to coś od nich :) jeszcze do końca nie wiem czy oni na TVP1 to przesyłają czy na TVN bo ustawiłem na TVN i zawsze złapało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na starej karcie, gdzie jak dotąd łapało uprawnienia bez problemu tak dzisiaj jakoś to dziwnie złapało wcześniej było jakieś 0100001 na styczeń, a teraz na luty same zera i ciemność nie wiem czy jakiś problem z kartą czy to coś od nich :) jeszcze do końca nie wiem czy oni na TVP1 to przesyłają czy na TVN bo ustawiłem na TVN i zawsze złapało

Na Twojej karcie zmieniony został CAID z 0×0B00 na 0×0B01 - aby karta dostała nowe uprawnienia (ITI 2 Neovision z numerem 01000800) radzę czekać na kanale TVP 1, a jak to nie pomoże to będziesz musiał ponowić uprawnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników TNK SD - czy po przejściu przez nc+ na MPEG-4 (w czerwcu) nadal dostępne będą w TNK SD kanały TVP 1 SD i TVP 2 SD? Może ktoś z Was dowiadywał się jak to będzie wyglądać? Czy kanały TVP 1 SD i TVP 2 SD nadal będą dostępne, tyle że nadawane będą w MPEG-4, czy nc+ wyłączy te kanały, a użytkownikom TNK SD udostępni w zamian kanały TVP 1 HD i TVP 2 HD? Gdzie można uzyskać pewną informację na ten temat? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników TNK SD - czy po przejściu przez nc+ na MPEG-4 (w czerwcu) nadal dostępne będą w TNK SD kanały TVP 1 SD i TVP 2 SD?

Zgodnie obowiązującymi zapisami oferta TNK SD wygasa 31.10.2016r. wobec tego zobowiązania kanały te będą nadal dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tim. Człowieku, żyjesz w Polsce i takie informacje tylko u wróżki. W Polsce zasada: co ma być...będzie. Resztą się nie trap.

Za 50 dni kończy się promo na opcji Smart i też nikt nie wie co dalej z pakietami, cenami itd. po wyłaczeniu promocji.

Drogi przedmówco: ...będą albo i NIE. "Gwarancje" CD bardziej tyczą karty niż dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś cytowałem, fragment regulaminu TNK SD:

 

Cyfrowy Dom Sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmiany liczby i rodzaju programów udostępnianych z ważnych przyczyn prawnych, ekonomicznych, technicznych lub organizacyjnych niezależnie od Cyfrowego Domu Sp. z o.o. Za ważne przyczyny uznaje się utratę uprawnień do udostępniania programów przez Cyfrowy Dom Sp. z o.o., zaprzestanie nadawania przez dostawcę kanału, zmianę satelity, niedostateczną jakość techniczną programu uniemożliwiającą jego prawidłowe udostępniania, jak również zobowiązanie do określonych działań w związku z decyzją właściwego organu władzy publicznej lub administracyjnej lub orzeczenia sądu.

 

Czyli na 99% zmuszą w czerwcu odbiorców TNK SD do odbioru kanałów w MPEG4. Pytanie, czy zostawią duble w SD. Ja sądzę, że nie. Liczba kanałów w TNK SD się nie zmieni, ale rodzaj (MPEG4, część w HD) - prawie na pewno tak. Nie ma co się łudzić, że dla (tak sądzę) max kilku tysięcy posiadaczy dekoderów SD, zostawią cały transponder w DVB-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bat: Po co się wysilasz skoro nie masz nic sensownego do powiedzenia? Daruj sobie.

@maniek357: Właśnie o to mi chodzi, czy zostawią duble TVP 1 SD i TVP 2 SD - ale nadawane w MPEG-4, czy w ogóle usuną te kanały z transpondera, a użytkownikom TNK SD dadzą w ramach rekompensaty dostęp do TVP 1 HD i TVP 2 HD.

Trzeba też mieć na uwadze, że niektóre kablówki korzystają z tych przekazów, aby nadawać w analogu TVP 1 SD i TVP 2 SD (kanałów tych nie ma już ani na Astrze ani w NTC). Dlatego wydaje mi się, że kanały te jednak pozostaną na transponderze (tyle że w MPEG-4), wszak ostatnio nawet jakieś ścieżki dźwiękowe pododawali. Gdyby za parę miesięcy mieli wyłączyć te kanały, to raczej by się w to już nie bawili. Na pewno nie zostawią transpondera w MPEG-2, to akurat jest pewne - religię.tv przecież nadawali w MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi, czy zostawią duble TVP 1 SD i TVP 2 SD - ale nadawane w MPEG-4, czy w ogóle usuną te kanały z transpondera, a użytkownikom TNK SD dadzą w ramach rekompensaty dostęp do TVP 1 HD i TVP 2 HD.

Tego nikt nie wie. Gdyby się tak stało, każdy indywidualnie musiałby się zaopatrzyć w dekoder HD. To znowu nie takie proste. Nieproste również w świetle prawa i jego zapisów.

Cyfrowy Dom Sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmiany liczby i rodzaju programów udostępnianych z ważnych przyczyn prawnych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż @Timie otrzymałeś odpowiedź godną twego "mądrego" pytania.

W sferze spekulacji pozostaje jeszcze to, ze w sprzedazy były zestawy tnk...dedykowane do oferty. Trudno powiedzieć (Kolego @maniek) czy CD weźmie odpowiedzialność czy też wystawi tych nabywców do wiatru.

Gdybym ja był wróżka: kanały gwarantowane w ofercie CD TnK SD pozostana do końca w MPEG2. Przypomnę, że nakładają się tu jeszcze zestawy Cplusnakartę, sprzedawane w dekoderami MPEG2...a te powinny być obsługiwane do 30.09.2015.

Mam nadzieję, ze operatorzy to jakoś ogarną i nie zostawia klienta w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było dokładnie sprecyzowane. Nie chodziło mi o spekulacje, tylko pewną informację. Ja niestety nie mam możliwości zapytania o to właściwych osób (nie jestem abonentem ani nc+ ani TNK), ale sądzę że abonenci taką odpowiedź powinni od operatora otrzymać. To tyle tytułem wyjaśnienia.

Nie rozumiem czemu cały czas upieracie się przy zestawach TNK odbierających sygnał tylko w MPEG-2. Przecież gwarantowana religia.tv została przeniesiona na transponder nadawany w MPEG-4 i nikt się tym w ogóle nie przejmował.

Aby uniknąć niepotrzebnych spekulacji może mógłby ktoś z abonentów TNK SD po prostu ich o to zapytać, albo podać mi namiar na nich w celu uzyskania tejże informacji. Nie chodzi mi o kontakt telefoniczny, bo rozmowa telefoniczna jest nic nie warta, raczej mam na myśli kontakt drogą e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru kanałów Religia.TV i Puls 2 wymagany jest odbiornik satelitarny zgodny z DVB-S2, MPEG 4 i Conax. Tak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie TNK SD.

 

I dalej:

Informacja z dnia 30.12.2014r:

"Cyfrowy Dom Sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż w skutek informacji od nadawcy kanału Religia.TV o zaprzestaniu z dniem 31 stycznia 2015r.nadawania kanału, kanał Religia.TV od dnia 1 lutego 2015r nie będzie mógł być Państwu dostarczany w ofercie telewizja na kartę. Ewentualne roszczenia związane z wycofaniem z oferty kanału prosimy kierować do Cyfrowego Domu Sp. z o.o., w formie pisemnej, w terminie do dnia 31 stycznia 2015r."

Nie wiem, czy warto dzwonić. Podejrzewam, że sam Cyfrowy Dom jeszcze nic nie wie, jakie będą w tej sprawie działania nadawców, z którymi mają zobowiązania. Gdy do tego dojdzie, to pewnie dowiemy się z komunikatu.

Ale zapytać można:

Infolinia jest czynna 7 dni w tygodniu od 8.00 do 22.00.

 

Połączenie z telefonów stacjonarnych: 22 430 77 77 (koszt połączenia wg stawek operatorów).

 

W celu dokonania identyfikacji Konsultanci telewizji na kartę poproszą o podanie

numeru seryjnego karty SIM i/lub podanie indywidualnego numeru konta do

wpłat za doładowanie i/lub historii wpłat za doładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425, religia.tv w momencie sprzedawania zestawów TNK SD nadawana była na transponderze w MPEG-2, dopiero później przenieśli ją na transponder w MPEG-4 i dali ten komunikat. Skoro wtedy nie przejmowali się, że osoby z dekoderami DVB-S MPEG-2 stracą do niej dostęp, to i w czerwcu po przełączeniu wszystkich transponderów do MPEG-4 nikt się tymi osobami martwić nie będzie. Po prostu stwierdzą, że karta cały czas umożliwia dekodowanie wszystkich gwarantowanych programów, a w odpowiedni dekoder należy się już zaopatrzyć samemu.

 

Natomiast jak będzie z kanałami TVP 1 i TVP 2, zależy pewnie od tego czy TVP po zrezygnowaniu z Astry wynajęła miejsce na transponderach nc+ i czy emisja TVP 1 SD i TVP 2 SD traktowana jest teraz jako dosył do kablówek. Jeśli tak, to kanały te na pewno zostaną, tyle że od czerwca będą w MPEG-4 i takie też będą do 31.10.2016 r. oferowane w ramach TNK SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425, religia.tv w momencie sprzedawania zestawów TNK SD nadawana była na transponderze w MPEG-2, dopiero później przenieśli ją na transponder w MPEG-4 i dali ten komunikat. Skoro wtedy nie przejmowali się, że osoby z dekoderami DVB-S MPEG-2 stracą do niej dostęp, to i w czerwcu po przełączeniu wszystkich transponderów do MPEG-4 nikt się tymi osobami martwić nie będzie. Po prostu stwierdzą, że karta cały czas umożliwia dekodowanie wszystkich gwarantowanych programów, a w odpowiedni dekoder należy się już zaopatrzyć samemu.

 

Pewnie nawet można z tego powodu wypowiedzieć umowę bez żadnych konsekwencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i @Time ...odpowiedziałeś sobie spekulacjami sam. Dość trafnie ...albo i nie. Zważ tylko, że Religia TV przeniesiona na MPEG4 to nie to samo co TVP, Polsat czy TVN. Zmiana niezbyt dotkliwa.

Ale znając zwyczaje ITI niewykluczone, że CD wypnie się na klientów...i co im zrobicie (Miś)

A dzwonić na podany przez @Bogdana nr można w celach towarzyskich. Jak już trafisz tam na człowieka (a nie jest to takie pewne bo obsada to chyba 2-3 konsultantów) to nie dowiesz się NIC (słownie:NIC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj Cyfrowy Dom samowolnie przełącza stare karty z Caid 0B00 na Caid 0B01 co powoduje dezaktywację pakietu bez opłat (powinien być aktywny do 2016 roku). Moja karta została także zmigrowana do Caid 0B01. Wiele osób zgłasza problem na forum nc+. Ja dostałem od przedstawiciela nc+ odpowiedź że nie może nic z tym zrobić. Czyli widać że Cyfrowy Dom olał całkowicie tych którzy mieli karty aktywowane na starych zasadach.

Czy można od nich żądać jakiegoś odszkodowania, czy z pozostało z karty zrobić tylko podkładkę pod szklankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...