Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tomkep - tak, 29 zł / mc przy zobowiązaniu na 12 miesięcy, a za 39 zł / mc na czas nieoznaczony (nie wnikałem w regulamin, ale zapewne można wypowiedzieć umowę z miesięcznym wyprzedzeniem bez konsekwencji i kar umownych). Pisząc bez umowy miałem na myśli umowę na czas nieokreślony - czyli że abonent nie jest "uwiązany" z operatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa na czas nieokreślony nadal (moim zdaniem) jest balastem:

  1. Jest okres wypowiedzenia, więc musisz myśleć "naprzód". Dodatkowo musisz ponieść koszt tegoż wypowiedzenia (czy to poprzez poświęcony czas, czy też pieniężny, za list).
  2. Trudniej podejść w związku z tym do oferty, jak do prepaida: o, leci coś, co chcę, to płacę (nawet na ten miesiąc), a potem przestajesz.
  3. Mogą ci tej umowy NIE DAĆ, bo masz BIK/KRD na karku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maker3 - Jasne, można to i tak zrozumieć, ale to pudełko nie jest warte nawet 1 zł miesięcznie. Za 240 zł (10 zł x 24 mc) można spokojnie kupić sobie router do neostrady na własność - o dużo lepszych parametrach. Opłata za livebox to próba wyciągnięcia dodatkowych pieniędzy, co powoduje iż neostrada obecnie to jedna z najdrożych ofert jak na prędkość "do 10 mega" (w praktyce, u mnie do 8 mega, a u innych tylko 2 mega - cena jednakowa dla wszystkich). Internet + livebox + opłata za utrzymanie linii lub zawieszenie linii lub abonament stacjonarny, powoduję iż za internet w tym wariancie płaci się najmniej 80 zł / mc. Cena za pakiet podstawowy w rzeczywistości jest dużo wyższa, dlatego, bo cena internetu jest zawyżona - w moim przypadku za prędkość wahającą się między 5-8 mega płacę 49 zł - mało? Wystarczy porównać kablówki gdzie cena jest dużo niższa, a prędkość gwarantowana.

 

Netia pod marką Dropss ostatnio oferuję prędkość "do 20 mega" na łączach Orange/TP (bez opłaty za utrzymanie linii) za 49 zł / mc z umową na czas nieokreślony. Dokupujesz smart hd+ za 180 zł na 12 mc i za 64 zł / mc masz internet do 20 mega i więcej kanałów niż w Pakiecie Podstawowym od Orange.

 

@tomkep - no tak, ale cena 29 zł / mc za pakiet Comfort+ nie jest zła, a przede wszystkim niższa o 10 zł / mc od oferty standardowej. Nie ma tu niestety promocji i karty nie można dzielić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z firemką Orange,mają najdroższą telewizję, najdroższy internet badziewiasty , telefon stacjonarny działa jak masz internet który często się zawiesza i koniec rozmowy przez telefon....i dodatkowe do abonamentu 30 zł na utrzymanie linii !!! Razem wielkie dziadostwo. Podstawowy pakiet TV to tylko kanał Seriale Pl ,reszta dostępna w darmowej telewizji naziemnej i z własnego dekodera satelitarnego,Eurosport po niemiecku z satelity Astra 1 za darmo.Niech ktoś nie da się nabrać na przyspieszenie Internetu ...Internet w Orange do 10 MGB/s ,więc zgodnie z umową może być i 4 MGB/s , albo 1 i co im zrobisz ? Internet wyższy niż do 10 jest ,ale nie wszędzie...podpisując umowę sprawdź jaki będziesz miał internet.... Nie polecam tej firmy ,mam to dziadostwo i czekam na koniec umowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo żałuję że nie mogę mieć u siebie kablówki - w moim przypadku to nawet UPC wypada korzystnie cenowo. Alternatywy mam: Netia (LLU), LTE (Plus, blisko maszt). Ciekawy jestem czy to LTE rzeczywiście może osiągnąć prędkość 10 Mb/s, tak samo w przypadku Netii czy 20 Mb/s na łączu Orange (które twierdzi iż aktualnie tylko 10 Mb/s) jest realne.

 

@stan07 - Wiesz już na kogo zmieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdroższy internet badziewiasty , telefon stacjonarny działa jak masz internet który często się zawiesza i koniec rozmowy przez telefon....

 

Może te usługi rzeczywiście są drogie. I ta opłata za utrzymanie łącza to rzeczywiście śmiech na sali.

Ale nie rozumiem stwierdzenia "badziewiasty". Mam internet w Orange(wcześniej TP) od 2004 roku. Na początku przez parę lat miałem przewodowy, później już tylko bezprzewodowo przez liveboxa. Przez te 10 lat ANI RAZU nie miałem problemów z internetem. Nigdy w tej kwestii nie miałem do Orange żadnych zastrzeżeń.

Co do telefonu też nie wiem w czym widzisz problem. Telefon nigdy mi się nie zawieszał, nie przerywał rozmowy.

 

Jedyne czego nie polecam w Orange to Funpack HD. Sąsiad miał i po 3 miesiącach zlikwidował, bo cała ta usługa to totalne nieporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dałem się nabrać 2 lata temu na Funpack HD i tu jest problem. Telefon działa przez internet,albo nie działa jak nie mam internetu,często jest zanik internetu na tym ich badziewiastym Liveboksie .Nie tylko ja narzekam na to cudeńko,Livebox...wiem to z sieci.Lepiej jest mieć własny router ,wtedy podobno internet nie przerywa...ale ja mam telefon przez to dziadostwo i bez tego telefon nie działa.Telewizja podstawowa to to samo co na naziemnej cyfrowej,jedynie kanał seriale gra .Teraz dla nowych dają jeszcze parę innych kanałów w podstawowym z Eurosportem . Ten kanał mam za darmo z satelity Astra ,po niemiecku bo Niemcy swoich kanałów nie kodują Ten ich czarny dekoder sat z czarną kartą jest tak ustawiony aby przypadkiem nie odbierać dobrych kanałów darmowych z satelity Astra 1.

Co tu deliberować ,wystarczy dobrać sobie najwyższy pakiet TV ze wszystkimi dostępnymi kanałami telewizyjnymi w ORANGE i porównać ceny z NC+ te same kanały.

Nc+ już to przerabiało ,nowe wysokie abonamenty,po tym jak ludzie setkami tysięcy zaczęli składać wymówienia ,wrócili do Polskiej rzeczywistości.

Orange jedzie na nie świadomości wielu nowych klientów i na braku alternatywy w ich okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mieszka że ma neta 80 w ORANGE ? Nie wierzcie ,ORANGE nie ma takich możliwości nawet w centrum Warszawy. Być może na nowych parcelach i poprzez światłowód...stare łącza po linii dawnej Telekomunikacji Polska ,internet tylko DO 10 Mb/s ...piszę [DO ] bo często jest 1-2 Mb/s a w umowie jest DO 10Mg/s i co im zrobisz ??? Taką dają umowę do podpisania. :read: CZYTAĆ UMOWY ,szczególnie to drobnym druczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80Mb ma bardzo dużo osób. taki internet jest możliwy na centralach VDSL w odległóości do 800m od centrali.

Proponuje luknąć forum nestrada.info tam jest masa ludzi z taki netem.

A tak swoją droga niech Orange lepiej inwestuje w szybki net na wsiach i małych miastach gdzie nie będzie konkurencji ze strony wielkich sieci jak UPC, Metrointernet itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dostałęm wiadomośc

W nawiązaniu do wiadomości e-mail informuję, że Multi+ dostępne za 0 zł do Comfort+ na całą długość umowy). Wprzypadku przejścia na czas nieokreślony umowy opcjonalna dopłata 15 zł/miesiąc za Multi+ (możliwość rezygnacji w dowolnym momencie).Umowa na Pakiet Comfort+ Multi+ jest do 15.05.2015 roku.

 

Czyli to znaczy,że nie moge mieć w ogole tego pakietu multi+?

Konsulntant powiedział,że nie mogę bo ta cena obowiazuje tylko dla tych co maja comfort + na czas nieokreślony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na maila informuję, że pakiet Multi + powinien Panu działać od 15 maja 2014 roku. Nie można go ponownie zamówić, ponieważ powinien być włączony. Po końcu umowy, czyli od 16.05.2015 roku zostanie naliczona opłata (15 zł), ale tylko w przypadku, gdy Pan nie przedłuży umowy, czyli przejdzie na czas nieokreślony. Proszę o wyłączenie i ponowne włączenie dekodera. Wysłałam prośbę o sprawdzenie i dodanie Panu pakietu Multi +. Do 10 minut pakiet powinien działać. W przypadku braku kanałów z pakietu Multi + proszę o kontakt ze wsparciem technicznym neostrady i tv pod numerem infolinii 801 505 505 (opłata według stawki operatora). Doradcy obsługujący portal Orange nie zajmują się obsługą techniczną usług.

 

co robić resetowałem dekoder,a dalej nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może musisz zostawić dekoder na odpowiednim kanale, może razem z wyłączeniem dekodera zresetuj livebox czy ruter Tak zgaduje Albo dzwoń jeszcze raz

Ja mieszkam na wsi, mam Orange, bo nic innego i tańszego mi do głowy nie przychodzi Mam blisko stację i internet do 10Mb/s a mam 12Mb/s Miałem na początku internet z anteny, ale gość sobie jaja robił i więcej go nie było, jak było I tylko jak TP/Orange dało internet, to to zrobiłem ( wcześniej nie było takiej możliwości ok 9-10lat) Z Funpack HD zrezygnowałem jak sobie przemyślałem że będę musiał po domu kable ciągnąć Zadzwoniłem i nie kazali podpisywać umowy, którą już wysłali Mam internet(10Mb/s) + tv pakiet podstawowy i nigdy z Liveboksa nie korzystałem, bo mam ruter Tp-link i aktualizacje na tv przechodzą bez problemów Dlatego w takim rejonie jak mój, jestem raczej skazany na Orange Choć to nie jest jakieś zad...e zabite dechami, tylko malownicza wieś oddalona od większego miasta o ok 35km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanko możecie mi powiedziedzieć jako abonenci orange jak sprawuje sie ten cały Fan pak. Pytam bo noszę się z zamiarem wykupu neostrady 80 tv z canal + no i tym tee lefonem. Na dzień dzisiejszy korzystam z kablówki INEA lecz Orange jest zwyczajnie dużo tańsze. Za fan paka zapłacę około 140 zł (w dodatku mam już dwie usługi po dodaniu kolejnych trzech cena spada o 35 zł!!) w Inea ale bez neta za podobny pakiet tv muszę wybulić 140 . Z internetem cena wzrasta prawie do 200. :brawo: stąd moje pytanie i proszę o jakieś info odnośnie usługi Orange.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Fun Packa tyle że mam pakiet podstawowy. Dowiedz się tylko czy możesz mieć prędkość do 80 mb, tutaj może być problem z tą prędkością. Ale jeśli wystarczy Ci np 10 mb to nie powinieneś mieć żadnego problemu. Co więcej pomoc techniczna ze strony Orange (TP) jest szybka.

 

Teraz także mnie namawiają na wyższy pakiet TV w Orange, ale muszę jeszcze przeanalizować ofertę razem z INEĄ oraz CP

 

Jeśli chodzi o net ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...