Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dalej walcze, wystosowałem pismo z zapytaniem ile wyniesie dla mojej zerwanej umowy kara umowna, wyliczyli mi ponad 1 tys. zl Nie zamierzam placic. Dzis wyslalem zawiadomienie do UKE o takiej treści.

Szanowni Państwo,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjrzenie się praktykom Orange. Otóż w dniu 31.01.2015 r. kanał Religia Tv został wycofany z ich oferty. W spisie programów gdy podpisywałem umowę z nimi był program Religia Tv jako kanał gwarantowany. Niezadowolony ze zmiany postanowiłem wypowiedzieć umowę ale dowiedziałem się od przedstawiciela Orange, że nie mam podstaw do bezkarnego zerwania umowy, gdyż to nie z ich winy kanal zostaje usunięty z oferty. Moja umowa sklada się z dwóch umow na telewizje, jedna to Neostrada + Tv z pakietem podstawowym, a druga na pakiet Comfort+ z oferty nc+ (gdyż jest to oferta wspolna). W tej pierwszej kanal wyżej wymieniony, jest gwarantowanym kanalem, lecz w tej drugiej ten kanal nie jest wymieniony w gwarantowanych. Stanowisko przedstawiciela Orange wyjasnia mi ze ten kanal był niegwarantowany i dla tego nie mogę bezkarnie rozwiazac umowy (lecz Orange zwraca uwagę tylko na kanaly gwarantowane dla pakietu Comfort+, ale już dla glownego pakietu Podstawowego bez którego nie moglbym mieć(podpisac) umowy na TV + Neostrada, nie biora pod uwagę Zwracam się wiec z zapytaniem do Sz.P., czy Orange może mi zabronić wypowiedzenia umowy bez ponoszenia kar, z tytułu zaprzestania nadawania kanału Religia Tv? Pragnę także dodać, że wspomniany wcześniej operator, nie poinformował mnie o takiej zmianie uznając że nie musi. Bardzo proszę aby Sz.P., przyjrzał się również tym praktykom i przeanalizował ich wzorce umów. W razie pytań służę kopią mojej umowy aby przedstawić szczegóły.

 

Z góry dziękuję,

 

Moje dane.

 

Ps. Kilka dni temu dostałem odp. w sprawie nc+ i rebrandingu, UKE odpisal mi, ze od nadawcy dowiedział się ze to rebranding, (a operator twierdzi ze to tylko zmiana nazwy kanalu), napisali również ze prowadza analizę wzorcow umow i regulaminow stosowanych przez operatora tj. ITI Neovision. Wiec Dzieje się dobrze. Mysle ze po podobnym zawiadomieniu o Orange tez zaczna się przygladac i analizować.

Wiecej Tutaj: viewtopic.php?p=1061664#p1061664

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz UKE na skargi w stos. do Orange

Szanowny Panie

 

W nawiązaniu do Pana pisma, które wpłynęło do Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Krakowie pocztą elektroniczną w dniu 25 lutego 2015 r., informuję, iż w celu przeanalizowania zgłoszonej sprawy niezbędne jest uzupełnienie sprawy poprzez przesłanie kopii umowy zawartej z Orange Polska S.A., warunków promocji, regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych. Ponadto, zwracam się o informację kiedy zostało przesłane do Orange wypowiedzenie umowy.

Jutro przesylam dokumenty, i czekac tylko jak zaczna sprawdzac moj przypadek w Orange, a potem na zachowanie samego Orange.

Ps. Bogdan425, a Ty co wskórałeś ze swoim wypowiedzeniem ?

Edit: jeszcze dziś wyslalem dokumenty do UKE, i z Orange już nic nie będę się wyklucal/reklamowal, poczekam az sprawa się ruszy po interwencji UKE. Mysle ze tak jak w moim przyp. z nc+, UKE szybko zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno to widzę .

Nie był bym na Twoim miejscu takim optymistą ,obawiam się że nic nie wskórasz, z nimi nie masz szans ...

Wygrywasz nie przedłużając na następne 2 lata abonamentu....jedynie to ich boli

Oni mają swoich prawników,układy nie powiem gdzie bo nie uwierzysz.

Miliony ludzi w Polsce przestało płacić abonament RTV ,a teraz po latach nie płacenia przychodzą rachunki z karą ...

Czy to jest normalne ,wiadomo kto nawoływał do nie płacenia abonamentu RTV , i gdzie ten gościu teraz jest ?

Dziki kraj,wolności nie ma już na świecie.

Jeszcze w Niemczech jest trochę prawa,tam państwowa telewizja jest dla wszystkich i nie ma jej u płatnych operatorów .

U nas na odwrót ,państwowe kanały telewizyjne nie są dostępne za abonament RTV , np.TVP Sport , TVP HD ,aby je oglądać trzeba zapłacić prywatnemu operatorowi ,mało tego ,trzeba wykupić wyższy abonament ,bo w podstawowych pakietach nie ma tych kanałów. Dziki kraj ...Państwowa telewizja daje zarabiać prywatnym firmom . Mało tego ,płaczą że ludzie nie rejestrują odbiorników i nie płacą obowiązkowego abonamentu RTV ,ale ci sami ludzie co nie płacą państwu ,płacą prywatnym operatorom i mają wszystkie kanały państwowej telewizji...Tak trudno dotrzeć do danych tych co płacą za kablówkę i nigdy nie zgłosili posiadanego odbiornika telewizyjnego ???

Układy,układziki,...nawet doszło do tego że część abonamentu RTV państwowa telewizja będzie odprowadzać do prywatnych operatorów za misję ,jaką tworzą nadając TVN i szkiełkiem po łapkach...a może też dostanie o.Prowadzący z Torunia , też ciekawe programy misyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Podłącze sie pod ten wątek.

Mieszkam na wsi,wydaje misie ze infrastruktura jest dosyć stara, mam net 10mb/s + telefon. niby można miec 80mb/s.

1.Czy lepiej wziąć orange tv przez satelitę czy iptv? Z telewizji będą kożystać osoby okoló 60 roku zycia, wiecusługa musi zawsze to działać tak jak należy.

2.czy jezeli wezmę neo + telefon + tv, to po przedluzeniu umowy na neostrade rownoczesnie przedluza sie umowa na tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niby można" - lepiej się upewnij, jak jest w twojej lokalizacj, nawet w W-wie zdarza się, że ponad 20Mb nie podskoczyszi ;)

1. Przy iptv odpada ci instalowanie anteny i okablowania, ale za to sat-tv wydaje się być bardziej stabilna i niezależna od awarii sieci naziemnej

2. Jeśli weźmiesz jako pakiet "3 w jednym" (FunPack) to TAK. Nie radzę... jeśli już musisz, to zamów pakiet neo+tv, a telefon zostaw oddzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 będziesz miał jak podłączą światłowód ,na starych łączach to masz do 10 Mg/s więc na pewno mniej i więcej nie będzie...

Jak nie masz alternatywy to zostań z tym co masz.

Telewizja w ORANGE to porażka,chyba że chcesz im płacić za wyższe pakiety...podstawy jest teoretycznie za darmo w abonamencie ,ale uboga ilość kanałów

Telewizję lepiej mieć swoją np. Telewizję Na Kartę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 80Mb/s działa na kablach miedzianych tylko centrala TP musi być wyposażona w karty VDSL2

Swiatłowodem można miec od nich internet do 300Mb/s

 

Jak masz dostęp do obecnego rutera to podaj mi wartości ATN i SNR i swoją synchronizacje to powiem ci ile da rade wycisnąć z twojego łącza jeśli sa karty VDSL

 

Mam ale nie używam IPTV i działało to świetnie.

Jak masz neta to i masz TV, w przypadku viaSAT TV masz cały czas do póki masz prąd.

 

Która opcja lepsza, nie doradzę bo obie są dobre.

 

Pamiętaj tylko że w IPTV nie instalujesz dodatkowych anten, ciagniesz tylko kabel od LiveBoxa

Pamietaj też że IPTV zjada pasmo internetu.

Tak więc jak zakupisz opcje 20Mb/s i ktos będzie oglądał w tym samym czasie TV to zwolni sie predkośc internetu z 20 do 16 lub 10Mb/s w zalezoności jaki kanał będzie oglądany czy będzie to Sd czy HD

 

Ja osobiście na twoim miejscu bym wybrał nc+ i podłączył zwykłą antene satelitarna i miał swięty spokój w razie wypowiedzenia umowy co w przypadku Orange nie raz jest mniej oczywiste niż się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy IPTV czy wersja sat jestes ograniczony w ilosci kqnałow do tego co proponuje dostawca.

Lepiej już kupic własny dekoder do tego kartę SMART HD+ albo wziąsc abonament z NC+ z dekoderem Wifibox oraz kartą Cameleon. Karta Cameleon zadziała w dekoderze własnym.

Bedziesz mogł ułożyc swoją listę - nagrywac na swoj dysk, odbierac inne programy niż te co narzucił ci operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma możliwosc to niech wezmie droopsa z Netii na łączu TP - ADSL2+ w cenie 49 zł do 20Mbit/s.

 

Na moim przykładzie internet z Netii - VDSL2+ 50/5 Mbit za 59,9 zł do tego pakiet ten co stopce za 53,30 zł.

Za 4 miesiące cena internetu mi spadnie na 49,9 zł - przedłużenie umowy na następne 24 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie dajcie się wrabiać w utrzymanie linii z 29,90 zł ...to jest utrzymanie linii prezesów zgniłej pomarańczy.

Tam gdzie działa telefon komórkowy,tam jest internet 3 G ,wystarczy kupić modem 3G za 65zł i w telefonie sprawdzić jaki operator w tym miejscu ma najmocniejszy sygnał.

Kupić kartę internetową LTE np. T- mobil za 5 zł jest 2 Gb do wykorzystania w tydzień , wychodzi 20 zł miesięcznie za super internet ,wkładasz kartę do modemu

i po wyczerpaniu wywalasz kartę do śmieci i wkładasz nową za 5 zł

Wszystko bez abonamentu :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Internet jest tylko po kablu. Dobrą szybkość ma już Hsdpa, niepotrzebne jest tu żadne LTE, ale ze względu na limitu takie coś nie nadaje się na główny Internet, a co najwyżej do telefonu.

 

Ktoś się pyta o IPTV, a wy przeszliście już do LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie dajcie się wrabiać w utrzymanie linii z 29,90 zł ...to jest utrzymanie linii prezesów zgniłej pomarańczy.

Tam gdzie działa telefon komórkowy,tam jest internet 3 G ,wystarczy kupić modem 3G za 65zł i w telefonie sprawdzić jaki operator w tym miejscu ma najmocniejszy sygnał.

Kupić kartę internetową LTE np. T- mobil za 5 zł jest 2 Gb do wykorzystania w tydzień , wychodzi 20 zł miesięcznie za super internet ,wkładasz kartę do modemu

i po wyczerpaniu wywalasz kartę do śmieci i wkładasz nową za 5 zł

Wszystko bez abonamentu :brawo:

 

Wszystko ładnie i pięknie do czasu.

Wystarczy że masz kilka urządzeń w domu korzystających z internetu - dwa laptopy - telewizor - dekoder - konsola do gier. To wtedy twoje 2GB wystarczy na jeden max 2 dni korzystania.

 

Jeśli masz łącze TP - Orange to wystarczy przejść na Dropssa http://dropss.pl/ - nie żebym reklamował tylko podaję alternatywę.

Do tego bierzesz abonament z nc+ w zależności od tego co chcesz oglądać i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 Zgadza się, ja również mam dwa laptopy + telewizor (smart tv) + dekoder + dwa tablety + 2 konsole do gier więc internet LTE to by była kpina (z LTE w T-Mobile na tablecie i laptopie korzystam tylko poza domem), a tym co tak bardzo boli 29,90 zł za utrzymanie linii skomentuję tak: każdy wie co kupuje, więc nie wiem dlaczego teraz płaczecie, ja przez 7 lat korzystałem z pewnej kablówki w Białymstoku i za tzw. FULL pakiet płaciłem 173,90 zł miesięcznie (tv + internet 2Mb/s) i nie "skamlałem" jak to dużo płace. Nie podpisuj umowy i nie narzekaj. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się - każdy ma wrażenie, że te 29,90 to za nic, taki podatek-haracz. A to jednak ich druty. I trzeba wybierać, racjonalnie, biznesowo - albo się w danych okolicznościach natury nam to opłaca albo nie. A różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o te 29 zł ,tylko o oszukiwanie ludzi .Zobaczcie jak zgniła pomarańcza to robi. Ceny są podawane bez tej opłaty i wyglądają atrakcyjnie , a małym druczkiem dodają ,jak nie masz telefonu stacjonarnego to musisz doliczyć 29 zł na utrzymanie linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie koledzy radzą, ale...

- proszę także przedstawiać, jakie są koszty proponowanych rozwiązań

- pytający pyta o pakiet, z internetem, więc sam zakup np. NC+ to za mało

użego

Za internet 10 mega, telefon stacjonarny i tv z pakietem comfort+ płacę ok 130 zł. Nie wiem czy to dużo, ale niestety mieszkając na wsi nie ma z dużego wyboru. Ktoś tu proponował internet bezprzewodowy, ale to dobre tylko do przeglądania neta. Do ściągania gier, filmów czy muzyki 2 giga raczej na długo nie starczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dużo, choć ja place mniej a Int. mam do 80 mega, z czego stale 72,2 tez z tv Comfort+ lecz bez tel. stacjonarnego (cena 114 z groszami), za to tel. mobilny w bardzo korzystnej cenie, nie cale 10zl, a rzadko kiedy przytrafi się przekroczyć, nadany mi w tej promocji limit darmowych min. i sms'ow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam 2 PC, 2 tablety, 3 smartfony, konsola PS3 mam Play LTE za 45zł mc i mam 100GB i średnio idzie mi 90-110Gb miesiąc a dużo oglądam anime online i YT, gry FPS

 

Transferty 50-65Mb i 20-30Mb Upload pingi po 30ms, mi Neo już nie potrzebna, zwłaszcza że Play bez umowy mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Ja mam internet w Orange, już kilka lat i niema bidy. Pomogą, wymienią dekoder jak się zepsuję:) I zasięg również jest, także nie narzekam:)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...