Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście testowałem już 3 albo nawet 4 różne pendrive'y - wszystkie USB 3.0 wielkości 64 GB. Raczej nie wiązałbym tego z podłączonymi urządzeniami, bo jak mówię - w niektórych przypadkach jest wszystko OK (i przewijanie działa i żadnych błędów w trakcie nagrania nie ma). Mam wrażenie że to ten MAG działa po prostu nieprzewidywalnie, na przykład nie dalej jak dzisiaj zrestartował mi się przy przełączaniu kanałów :D

I jeszcze jedna ważna sprawa (wyleciało mi to przy ostatnim poście z głowy) - czasem zdarzają się takie dziwne przycinki dźwięku i obrazu. Mogę powiedzieć jak to wygląda na kanałach Canal+ bo te jednak najczęściej oglądam. Otóż na przykład: cały mecz wszystko jest w porządku (i dźwięk i obraz), żadnych błędów, ścin, artefaktów, a zaraz po skończeniu meczu przycina się np. na spocie reklamowym, albo w trakcie studia pomeczowego. Tak się zdarzy kilka, kilkanaście razy, a potem np. cały film znowu bez problemów. Dziwne jest właśnie to, że taka sytuacja nigdy nie zdarzyła mi się w trakcie samego meczu czy filmu (wtedy już dawno bym o tym pisał), a jedynie podczas reklam albo studia po meczu...

 

To nadawca nadaje różne ścieżki dźwiękowe oraz napisy, jeśli takowe są to są udostępnione nie jest to zależne od jamboxa.

 

Hmm, to bardzo ciekawe, bo osoby które mają paczkę Canal+ z innych źródeł mówią co innego - a mianowicie np. na Canal+ +1 mają normalnie polskie napisy, natomiast w Jamboxie ich nie ma... (tutaj link do dyskusji, która potwierdza moje słowa: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=11&t=38&start=6317). Tak czy inaczej, jako klient Jamboxa który płaci miesięcznie niemałe pieniądze za Canal+ chciałbym dostawać to, co powinienem na wszystkich kanałach, a nie tylko na wybranych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w NC+ być może jest inaczej nie wiem, nie sądzisz chyba, że ktoś siedzi i wycina napisy.

Wszystko co jest nadawane przez nadawcę jest wrzucane w kabel podobnie jak z jakością obrazu.

 

Platforma NC+ rządzi się innym prawami np. "...Część transmisji trafi na tzw. serwisowy "kanał 38", który dostępny jest wyłącznie w dekoderach platformy nc+."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko że z tym kanałem 38 to zupełnie inna historia - do niego rzeczywiście mają dostęp tylko abonenci nc+ i to jest wszem i wobec wiadome.

A co do braku napisów to już jest jakiś absurd! Poza tym pod linkiem, który podałem jest wypowiedź osoby, która ma Canal+ z kablówki - i ona te napisy ma. Czyżby w takim razie Canal+ gorzej traktował Jamboxa?

Jeśli tak rzeczywiście jest, że Jambox nie dostaje do niektórych kanałów napisów (a inni dostawcy kablówki dostają, a przynajmniej niektórzy), to chyba w interesie Jamboxa powinno być, aby zwrócić im na to uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

piotrek.prz piszesz "Ponadto czasami zdarza się, że w nagranym filmie/meczu pojawiają się błędy/artefakty, których nie było jak ten sam program oglądało się na żywo..."

Ja zauważyłem, że podczas przewijania/pauzowania nagranych programów pojawiają się artefakty, ale jak ponownie obejrzysz ten sam fragment to już ich nie ma. Nie bronię oczywiście MAG250 bo jest tragiczny :D Błędy, które uda się nagrać na stałe na pewno się zdarzają.

Nie mam porównania do satelitarnej, ale błędy w porównaniu do DVB-T przynajmniej u mnie występują 5 razy rzadziej.

P.S.

Mój ISP ciągle walczy z przymulaniem się obrazu :smile: Czwarty miesiąc. Powymieniane wszystkie możliwe urządzenia a nawet kabel po którym szedł do mnie sygnał. Teraz czas chyba na światłowód, który idzie z Radomia.

P.S. P.S.

Dlatego nie mieliście dzisiaj w dzień telewizji bo wymieniali dla mnie ten światłowód :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Od dzisiaj mam okazję testować Motorolę 1003 HD, którą dostałem w ramach dekodera zastępczego. Zobaczymy czy jest bardziej stabilna od MAGa.

Rozmawiałem też z kolegą, który ma bodajże kablówkę Vectra w Radomiu i wychodzi, że dekodery Jamboxa są super stabilne :smile: Jego zalicza zawieszenie przynajmniej raz na tydzień, nie wspominając o pojawiających się przy okazji burzy, zakłóceniach obrazu na całym pakiecie Canal + HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Byłem dzisiaj w biurze obsługi mojego ISP (Marsoft w Świdniku) i u nich obraz tnie tak samo jak ciął u mnie na MAGu250 na kanałach Discovery Life, Discovery Channel, Vox Music, TV6. Dziwne, że nikt do tej pory tego nie zauważył!!! Te spowolnienia obrazu są tak irytujące, że można białej gorączki przy nich dostać. Na szczęście na Motoroli 1003 tego nie ma, ale co z tego jak brak w niej funkcji nagrywania. SGT - poprawcie tego MAGa250 bo nie jest dobrze :x Na Lifie co chwila widać skoki obrazu a najlepiej te zacinki widać jak na TV6 lecą "Miodowe lata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę ze smutkiem stwierdzić, że ostatnio mam coraz więcej problemów z Jamboxem. W ciągu ostatniego miesiąca aż 3 razy miałem sytuację, że przez dłuższy czas na kanałach pakietu Canal+ pojawiały się bardzo poważne zakłócenia. Najpierw rewanżowy mecz Ligi Mistrzów Bayern - Barcelona (chyba aż 10-15 ostatnich minut to były paski i rwany głos), to samo było wczoraj w trakcie meczu Serie A Hellas - Juventus (ok. 3-5 minut) i dziś to samo w trakcie filmu "Drugie życie króla" (tym razem dość krótko bo jakieś 2-3 minuty ale z przerwami na dobry obraz). Czy te wszystkie zakłócenia mieli też inni klienci Jamboxa czy powinienem podziękować swojemu bezpośredniemu dostawcy sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Wsparłbym cię w narzekaniach, ale niestety nie mam Canal+ ;)

Mogę za to wytknąć kolejne wady w MAGu 250, których nie ma w Motoroli 1003.

- irytujący dźwięk trzasku (pykania) podczas przełączania kanałów

- częstsze zawieszanie się i samoistne restartowanie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość emilanowski

Aktualizacja oprogramowania, którą dostałem na dniach w Motoroli 1003: na plus - przezroczyste EPG. Minus - pojawiło się to samo co w MAGu, czyli pykanie w głośnikach przy przełączaniu kanałów. Słychać, że jest to dźwięk z kanału na który się przełączyło, który pojawia się na dosłownie sekundę, znika, a potem idzie razem z obrazem. Taki detal a irytuje.

Niestety trzeci dzień na nowym sofcie i już pierwsze zawieszenie przy włączaniu/wyłączaniu mini EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie coś się ruszyło.

Czekamy też na resztę stacji spod znaku POLSAT-u oraz podmianę SD na HD, i powolnego wyłączania dubli w SD.

Tak aby stacje nadawały wyłącznie wykorzystując MPEG 4 a w przyszłości HEVC.

Na pierwszy plan powinno być wyłączanie z pakietów premium dubli w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic.

Obecnie masz problem z usługą dlatego zaproponowałem jeszcze inne rozwiązanie.

Jeśli bedziesz zainteresowany to proszę o PW.

 

 

 

Od dziś wchodzi w życie jednolite nazewnictwo kanałów pod wspólną marką 4fun.

Nazwa kanału 4FUN.TV pozostanie bez zmian.

Zmiana będzie dotyczyć kanału TV.Disco na 4FUN FIT&DANCE oraz mjuzik.tv na 4FUN HITS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Na Motoroli telewizja działa poprawnie. "Jedyny" mankament to brak możliwości nagrywania i wyjście dźwięku spdif, więc MAG bez opcji nagrywania mnie nie ratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilku miesięcy temu przesiadłem się z VECTRY na JAMBOXA . Miałem najpierw MAG250 z podłączonym zewnętrznym twardym. Borykałem się różnymi problemami opisanymi przez innych użytkowników ( przesuwanie nagrania w przód , a dekoder uparcie w tył :] , restarty dekodera w najmniej oczekiwanym czasie - fajny film albo rozpoczęte nagrywanie w czasie mojej nieobecności w domu i nagrania nie ma :? , zwiecha dekodera w trakcie przeglądania menu , pozostające OSD na ekranie z funkcji poprzednio używanej ITP.) Przejrzałem ofertę dekoderów i wybrałem MOTOROLĘ 1963HD - co firma to firma :) i do tego SHIFT TIME bez potrzeby inicjacji ( przełączam kanał i TIME SHIFT działa od razu możne cofać) do czego byłem przyzwyczajony przez 4 lata użytkowania VECTRY. Jest. Podłączony. Działa szybciej ( menu i przełączanie kanałów) , obraz jakby lepszej jakości tylko na VOD na filmach z Youtube i tak się zacina ale nie używam więc ....Moje szczęście trwało 2 tygodnie do pierwszego restartu. Pomyślałem . Raz na dwa tygodnie w porównaniu do MAG 2 razy dziennie toż to ideał :D . Teraz jest tak : przy dłuższym oglądaniu czasami kilka restartów w ciągu dnia a czasami kilka dni spokój. Po restarcie często komunikat " nie udało się załadować pełnej wersji oprogramowania - tryb awaryjny" Wyjęcie wtyczki z prądu pomaga 80% w 20% trzeba wtyczkę wyciągać po dwa razy zanim zaskoczy. Czasami przy próbie cofnięcia lub nagrywania komunikat że są już dwa programy nagrywane i funkcja jest niedostępna , chociaż nic się nie nagrywa, a od samego początku użytkowania nie mogę nagrywać POLSAT HD ponieważ pojawia się komunikat " w tej chwili nie można nagrywać tego kanału. Proszę nagrywać ten program w wersji SD" U mnie ta "chwila" trwa już od jakiś dwóch miesięcy :x . Co do ofert JAMBOXA nie ma żadnych zastrzeżeń ale te dekodery :? Uważam że jest na nich skopane oprogramowanie . Ma ktoś może jakieś info czy coś się zmieni w najbliższym czasie :?::?::?:

Tak na marginesie przez cztery lata użytkowania w VECTRZE dekodera z wbudowanym HDD nie zaliczyłemżadnej zwiechy ani restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...