Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że w nikły sposób honoruje się tych, którzy posiadają ów pakiet czy to w MaxBoksie czy dokupili do swoich ofert.

Czyli Ci co dokupili pakiet Sport HD Extra wcześniej,zwyczajnie się s[beep]owali . Muszą teraz dopłacić 89 zł jeśli chcą oglądać mistrzostwa..Brawo Multimedia :brawo::brawo:Wspaniały marketing, może nominacja do oscara ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź wypłacz się Solorzowi w rękaw :) albo weź sobie CP to będziesz miał MŚ w cenie abonamentu. Wiązać się umową na 18 miesięcy tylko po to, żeby obejrzeć turniej w siatke? :crazy: Nie zapłacę złamanego grosza za te MŚ.

 

Pytanie do mających CAMy.

Jak często pokazuje się Wam informacja o zakodowanym kanale i czy sama znika czy pozostaje do momentu jak przełączy się kanał na inny i powróci? Wszyscy mają takie same CAMy FinTec ?

 

U mnie bardzo rzadko, ostatnio to nawet nie pamiętam kiedy się to pokazało. Wystarczyło przełączyć na inny kanał i wrócić lub nacisnąć OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem mam moduły CAM na 2 telewizorach:Philips 5007K i Philips 5008H.Wcześniej nie zauważyłem,ale na 5008H nie mam dżwięku na 2 programach: TTV i TVN 7. Wszelkie próby resetu,ponownego wgrania listy programów,itp. nie dają rezultatu.Dżwięk na pozostałych 98 programach jest bdb.

Co to może być? Na TV 5007K jest wszystko OK.W serwisie Philipsa twierdzą że to sprawa modułu, a w serwisie MM że to sprawa telewizora.

Mam 2 dni moduły CAM i już jest problem.Co prawda, TTV i TVN 7 oglądam rzadko, ale przecież nie w tym rzecz.Czy macie dżwięk na tych programach w Philipsach z modułami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamienisz moduły to dalej na Philips 5008H nie ma dźwięku? Jeśli tak to jak może być problem z modułem skoro na Philips 5007K dźwięk jest?

Ja mam dźwięk na obydwu kanałach ale ja nie mam Philipsa, TTV ma nawet dwie ścieżki audio: Dolby Digital 2.0 oraz zwykłe Stereo. TVN 7 też tak ma ale głównie na filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro u mnie i u Ciebie też działa a nie działa na jakimś konkretnym modelu TV to co wina MM? :)

Zamień te moduły, będziesz miał pewność, że nie masz jakiejś wadliwej sztuki. Próbowałeś zmienić ścieżkę audio na tych kanałach?

To jest właśnie urok modułu CAM, z niektórymi TV może być problem. Ja się nie znam ale może istnieje jakiś standard, który powinni przestrzegać producenci TV jeśli chcą żeby były w 100% kompatybilne z modułami? Wg. mnie musi być jakiś sztywny standard dla DVB-T, -T2, -C, -C2, -S, -S2 - producenci TV, którzy ładują gniazda CI powinni się ich trzymać. Moduł dostałem w 2014 roku, jeśli za 2 lata zmienię TV i nie będzie działał z tym modułem to czyja to wina? Producent modułu FinTec (tak się nazywa ta firma?) ma przewiedzieć co sobie wszyscy producenci wsadzą do swoich TV? Zobacz że inne kablówki (np. UPC) też mają listę TV, które teoretycznie prawidłowo działąją z ich modułami. Skoro takie listy powstają tz. że trzeba mieć świadomość, iż działanie modułu z niektórymi TV może być problematyczne.

Wlazłem dzisiaj w jakieś ustawienia tego modułu i widzę, że one mają też aktualizację oprogramowania, może z czasem od strony modułu firma FinTec coś poprawi?

 

Ja mam pytanie trochę inne, jaki polecacie dysk zewnętrzny do TV? Odkąd mam moduł cam mogę sobie spokojnie nagrywać kanały HD. Niestety takie nagrania troche ważą, muszę kupić przynajmniej 500GB (może wezme nawet 1TB). Warto kupić 7200rpm czy nie ma co przepłacać i wystarczy do tego typu nagrań 5400rpm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale TVN7 pokazuje tylko jedną ścieżkę audio,więc nie ma wyboru.Na kanale TTV są dwie : stereo i dolby digital.Na obu nie działa dżwięk.

Zastanawiam się ,jak to jest możliwe że na 100 kanałow,które przecież nadają w różnych systemach audio, dżwięk jest-nie ma tylko na tych dwóch.

Jest to wg. mnie wbrew logice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego na PHILIPSie nie działa w pelni EPG i to też jes wbrew logice ponieważ GUIDE wyświetla się tylko dla 8 pozycji... Niestety ale dopracowanie współpracy TV i CAMy wg mnie jest dość nie dopracowane. Kolejnym przykładem są TV w których producenci dla Polski mają zablokowaną obsługę DVB-C i aby wstroić kanały należy zmienić państwo :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się mylisz, wystarczy, że masz TV z 2 głowicami DVB-C i bez problemów możesz nagrać jedno i oglądać co innego, a nagrywanie w Standby to już chyba standard.

 

Potwierdzam, bez problemu nagrywam w standby. W przyszłym roku być może zmienie TV, będę polował na taki z 2 głowicami - wtedy to już będzie ideał :).

 

U mojego znajomego na PHILIPSie nie działa w pelni EPG i to też jes wbrew logice ponieważ GUIDE wyświetla się tylko dla 8 pozycji... Niestety ale dopracowanie współpracy TV i CAMy wg mnie jest dość nie dopracowane. Kolejnym przykładem są TV w których producenci dla Polski mają zablokowaną obsługę DVB-C i aby wstroić kanały należy zmienić państwo :crazy:

 

Gdzieś słyszałem że w TV Panasonica trzeba zmienić państwo np. na Niemcy i moduł zaczyna działać :shock:. Panasonic podobno nie wspiera w Polsce modułów - jeśli to prawda to :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie guide działa dobrze.Tak ogólnie to jestem z tych Philipsów zadowolony.Menu mają wolne,trzeba cierpliwości,ale za to obraz żyleta.

Na tych modułach CAM obraz jest nieco lepszy niż z dekoderów. Gdyby nie ten problem z dżwiękiem nie miałbym na co narzekać.

Jutro podmienię moduły,jak będzie tak samo to chyba cudotwórcy potrzebuję.....

Ja też szukałem kanałów na NIEMCY.Niestety na POLSKĘ nie znalazł DVB C tylko DVB T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdzieś słyszałem że w TV Panasonica trzeba zmienić państwo np. na Niemcy i moduł zaczyna działać :shock:. Panasonic podobno nie wspiera w Polsce modułów - jeśli to prawda to :crazy:

"

 

Mam TV Panasonic (50G30) i wszystko działa i moduł i nagrywanie - żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ścieżki dżwiękowe w programie TVN 7 ? U mnie jest tylko stereo MPEG2/0,nawet na filmach.Usiłuję dojść dlaczego na tym programie nie mam dżwięku .Moduły przełożyłem między telewizorami i nic to nie dało.Czyli winny jest telewizor.Ale dlaczego akurat nie dekoduje dżwięku na TVN 7 i TTV ?

Takie programy jak TVN Style,Polonia,TVP Kultura mają identyczne systemy dżwięku.Może ktoś zna się na tym ?

I jeszcze jedno pytanie dla posiadaczy modułów: Czy odbieracie zdekodowany Playboy ? Jaki wpisujecie kod ? Dziś w nocy próbowałem to odebrać ale nie udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do zmiany ścieżki dźwiękowej na kanałach Canal +. Dlaczego na kanale SD można zmienić na oryginalną z napisami, a na HD już nie? To wina C+, czy MM, że nie udostępniła takiej możliwości?

 

U mnie na Canal + HD można zmieniać ścieżki dźwiękowe i wybierać napisy.

 

Jakie macie ścieżki dżwiękowe w programie TVN 7 ? U mnie jest tylko stereo MPEG2/0,nawet na filmach.Usiłuję dojść dlaczego na tym programie nie mam dżwięku .Moduły przełożyłem między telewizorami i nic to nie dało.Czyli winny jest telewizor.Ale dlaczego akurat nie dekoduje dżwięku na TVN 7 i TTV ?

Takie programy jak TVN Style,Polonia,TVP Kultura mają identyczne systemy dżwięku.Może ktoś zna się na tym ?

I jeszcze jedno pytanie dla posiadaczy modułów: Czy odbieracie zdekodowany Playboy ? Jaki wpisujecie kod ? Dziś w nocy próbowałem to odebrać ale nie udało się.

 

Kanał Playboy odbieram bez problemu, kod to 1234, lub odwrotnie, teraz nie pamiętam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...