Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Wykaż się odrobiną samodzielności i sprawdź w necie aktualne komunikaty dotyczące konserwacji nadajników DVB-T! MM nie ma z tym nic wspólnego, oni tylko wpuszczają sygnał, który pobierają z nadajników DVB-T w swój kabel.

 

http://www.sat-charts.eu/konserwacje_nadajnikow.php

http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx

 

2014-04-24

Wrocław "Ślęża" 04:00 - 05:30

Płock "Rachocin" 04:00 - 05:30

Płock "Rachocin" 08:00 - 17:00

Rzeszów "Tyczyn" 08:00 - 14:00

Wrocław "Ślęża" 09:00 - 16:00

Szczawnica "g. Jarmuta" 10:00 - 14:00

 

Wołów to gdzieś blisko Wrocławia chyba, więc zapewne masz sygnał ze Ślęży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mierzi mnie to zanikanie głosu i przełączanie na inne kanały w celu uzyskania fonii. W ostatnich dniach naprawdę stało to się bardzo uciążliwe, biorąc jeszcze pod uwagę prędkość dekoderów z PVR.

U mnie dzisiaj było na odwrót. Tzn. nie miałem obrazu, a dźwięk był. Po przełączeniu i powrocie na ten sam kanał, obraz się pojawił. Na wszystkich kanałów musiałem w ten sposób kombinować żeby uzyskać obraz.

Na szczęście to było "jednorazowe przełączanie".

Btw też mam PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk na kanałach DTV to zanika on bez znaczenia jaki ma się dekoder. Ja mam MMP-5800C i ten objaw dotyczy też mnie. Jeśli chodzi o numerację kanałów to ona uległa zmianie bodaj w całej sieci MM. Pojawił się też kanał TVS SD, którego wcześniej nie widziałem w ofercie. Na koniec moje pytanie: Czy oferta: Internet 20 MB, pakiet MaxBox, pakiet C+ platinum na rok za cenę 118 to dobra oferta ? Czy komuś udało się taniej, bo dziś miałem przez tel taką ofertę, ale narazie wziąłem na wstrzymanie, ponieważ mam czas do końca czerwca. Planuję jeszcze dodatkowo wysłać wypowiedzenie usługi internetu (telewizję wypowiedziałem) i być może tym posunięciem uda się coś jeszcze ugrać aczkolwiek nie wiem czy zechcą zejść poniżej 118 PLN, stąd pytam czy komuś udało się z niższą ceną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVS SD jest już od dawna. Zmiana rozmieszczenia kanalow na liscie - to tak sobie mysle - może spowodowana jest tym, że może jednak wkrótce jakies nowe kanaly się pojawia. Chociaz wolalem tak jak było. TVN HD i Polsat HD był obok siebie. No ale zawsze przecież można utworzyć wlasna liste kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel jest prosty - pieniądze. TVN im po prostu zapłacił za to, żeby przesunęli TVN HD i Mango24 kilka pozycji wyżej. Ale, że przesunęli własny kanał aMazing TV dopiero na 30 pozycję? Tego nie rozumiem, przecież kilka miejsc wcześniej jest wolnych. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj zaobserwowałem spadek siły sygnału o pare oczek a dzisiaj na TVP1 HD i TVP2 HD obraz czasami staje na około 2 sekundy i przeskakuje. Posprawdzałem kable, podociskałem ale żadnego efektu poprawy. Może ktoś też ma podobny problem? Lokalizacja: Chełm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno rozwiązanie to wezwać serwis. W Szczecinie miałem podobnie - wieczorami większość kanałów HD się zacinała. Zadzwoniłem po perturbacjach i tłumaczeniu po 10 razy tego samego w końcu udało się wezwać serwis. Przyjechali, coś pozmieniali w swojej szafce i sygnał skoczył o 10 jednostek na dekoderze. Ważna uwaga jest taka, że dekoder nie mierzy sygnału w db, więc diagnostyka po stronie dostawcy daje całkiem inne odczyty i mogą ci wmawiać, że jest wszystko OK. Nalegaj na przyjazd serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady ale technik był już nie tak dawno bo była prawie identyczna sytuacja z programami TVP 1 i 2 HD z tym że teraz pasek jakości sygnału na tych programach skacze w okolicach 3/4. Wtedy technik pogrzebał coś w skrzynce za telewizorem i do tej pory było ok a w tej skrzynce nikt nic nie ruszał i znów jest problem. Zastanawiam się czy to może nie druga skrzynka która jest w przedpokoju nie jest problemem. Tak czy owak jeśli nie nastąpi poprawa do poniedziałku to znowu zaproszę pana technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Do tej pory miałem w MM tylko telefon .Pare dni temu telefonicznie podpisałem umowe o internet która miała zacząć obowiązywać od 1 maja.Dziś z nudów podłączyłem kabel sieciowy do komputera i ku mojemu zdziwieniu mam już od nich internet.Czy w multimedi to normalne że włączają internet pare dni przed rozpoczęciem obowiązywania umowy? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz modem? Od nich? W Rzeszowie, jak podpisywałem umowę na internet, to przychodził technik ze swoim modemem, instalował, łączył się z centralą przez token. Biuro dawało sygnał i wtedy dopiero miałem internet. Tak samo było przy zwiększaniu prędkości do 60 Mb/s, też należało zmienić modem i musiał to zrobić technik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...