Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem przedluzyli te okno otwarte "FilmBox Extra" ponieważ w tamtym tygodniu przez dwa dni nie było dostępu do FilmBox HD - był czarny ekran, dzwoniłem do dzialu technicznego w tej sprawie i w pol godziny po moim telefonie wszystko już było ok. Dzis w południe pakiet był jeszcze odkodowany, natomiast dzis około 15:45 wlaczam i owy pakiet został już zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ neuron

"Oni nie potrafią dodać nowych kanałów juz od dobrych 6 miesięcy a wy chcecie dalej otwarte okno:)"

 

To co pisałem 8 kwietnia o Superstacji w Gdyni, na programie 802 w dekoderach ( ident Test11_16), poświeciła tylko jeden dzień...:( w następnym dniu już była czarna plansza. Szukałem parę razy wciągu następnych dni, w całej liście ale program niestety jak na razie nie został dodany...:(

Jak ktoś coś wie więcej proszę o poinformowanie forum :)

pozdrawiam czytających Marek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj co ty chcesz ? Sateitę czy kablówkę bo z tego co Ty piszesz to ja nie jażę ...Generalnie te rozgałęźniki jak widzisz przepuszczają do 1000 MHz więc satelita na tym odpada.

Chce satelitę do drugiego pokoju na monitor z tunerem TV.

A co do tego rozgałęźnika, no to nie wiem jak to możliwe, ale to z niego rozchodzi się już przewód biegnący do dekodera podłączonego do telewizora.

Jaki masz dekoder i co na nim oglądasz ?

PS. Nie słyszałem o TV z tunerami SAT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia obecnie się wewnętrznie reorganizuje (cokolwiek to znaczy - ale moim zdaniem chodzi o personel i kasę), co jeszcze trochę potrwa. Nowe kanały na pewno będą (w tym SuperStacja i inne od Polsatu), ale nie spodziewajcie się ich teraz w kwietniu.

 

Co do FilmBOX Extra i FilmBOX HD, to u mnie na pewno działają. Czyli wszystko wróciło do normy. Bo przez chwilę płaciłem za coś, co inni mieli za darmo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj co ty chcesz ? Sateitę czy kablówkę bo z tego co Ty piszesz to ja nie jażę ...Generalnie te rozgałęźniki jak widzisz przepuszczają do 1000 MHz więc satelita na tym odpada.

Chce satelitę do drugiego pokoju na monitor z tunerem TV.

A co do tego rozgałęźnika, no to nie wiem jak to możliwe, ale to z niego rozchodzi się już przewód biegnący do dekodera podłączonego do telewizora.

Jaki masz dekoder i co na nim oglądasz ?

PS. Nie słyszałem o TV z tunerami SAT...

Mam dekoder ADB 3830CD

Poczytałem trochę o tym i chyba źle się wyraziłem, chodzi o cyfrową telewizję kablową :/ Nie wiem czy dobrze rozumiem teraz, ale chciałbym właśnie to rozdzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder ADB 3830CD

Poczytałem trochę o tym i chyba źle się wyraziłem, chodzi o cyfrową telewizję kablową :/ Nie wiem czy dobrze rozumiem teraz, ale chciałbym właśnie to rozdzielić.

No i trochę jaśniej tu mamy, więc z R nie będziesz miał TV z TV będziesz miał TV ale bez neta, a z DATA będziesz miał TV i NET. Więc z 2 wyjść możesz mieć sygnał do tego monitora z TV oraz DATA. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jj56 zes tak namieszał z tym tematem ze hej. Jak chcesz rozdzielić cyfrowa tv kablowa czyli DVB-C to oprócz rozdzielenia na gniezdzie dostajesz od Multimedia drugi dekoder i musisz zamowic u nich usluge Multiroom. Podłączenie wymaga połączenia kablem Ethernet pomiędzy STB master (pierwsze STB) a STB slave (drugie STB).

W celu prawidłowego działania wymagane jest, aby dekoder master włączony był do zasilania.W przypadku gdy dekoder STB master (pierwszy STB) będzie wyłączony, nie będzie

możliwości korzystania z usług drugiego. Wiecej masz tutaj rozdzial 11. Multiroom http://www.multimedia.pl/object.php/act ... 180461edd1

I tam wszystko opisane jak to wygląda. Oplata za Multiroom wynosi 20 PLN. Tu masz cennik http://www.multimedia.pl/object.php/act ... 8a56b999b2

Poza tym jak przyjdzie od nich technik to już będzie wiedział co i jak zrobić, ja wcześniej miałem tylko sam analog, dwa telewizory i Internet to do trójnika podpięli jeszcze jeden trójnik ażeby to rozdzielić wszystko. Obecnie mam tylko jeden TV i jeden trójnik od nich, u mnie nie ma gniazda tylko za od razu jest trójnik wstawiony.

Mam nadzieje ze to już rozwieje Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jj56 zes tak namieszał z tym tematem ze hej. Jak chcesz rozdzielić cyfrowa tv kablowa czyli DVB-C to jej na rozgalezniku nie rozdzielisz, analog tak ale cyfrowa nie. Dostajesz od Multimedia drugi dekoder i musisz zamowic u nich usluge Multiroom. Podłączenie wymaga połączenia kablem Ethernet pomiędzy STB master (pierwsze STB) a STB slave (drugie STB).

W celu prawidłowego działania wymagane jest, aby dekoder master włączony był do zasilania.W przypadku gdy dekoder STB master (pierwszy STB) będzie wyłączony, nie będzie

możliwości korzystania z usług drugiego. Wiecej masz tutaj rozdzial 11. Multiroom http://www.multimedia.pl/object.php/act ... 180461edd1

I tam wszystko opisane jak to wygląda. Oplata za Multiroom wynosi 20 PLN. Tu masz cennik http://www.multimedia.pl/object.php/act ... 8a56b999b2

Mam nadzieje ze to już rozwieje Twój problem.

Obecnie MMP nie łaczy przez ETH 2 dekoderów, poprostu dają drugi z modemem.

@jj56 jak chcesz mieć cyfrówkę po dekoderach to musisz rozdzielić DATA, ale jak zamówisz Multiroom to przyjdą monterzy i Ci to zrobią jak sztuka wymaga, więc bez stresu i kombinacji...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubus76k No chyba ze daja teraz jakies nowsze modele dekoderow z modemem to owszem masz racje. Ja posiadam ADB 3830CD, mam go już prawie 2 lata,w czerwcu będzie już 2 lata jak mam u nich TV cyfrową.

3830CD ma modem i jak dadzą Ci drugi jako multiroom to po co połaczenie przez ETH ? Ja nie mam ale znajomy ma multiroom i tak właśnie dostał 2x 3830CD bez połaczenia skrętką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubus76k Tak jest napisane w instrukcji obsługi, nie ja to wymyslilem, jeśli się myle to przepraszam, sam tego nie wymyslilem. W takim razie co instrukcja kłamie, w jakim celu bylyby zlacza Ethernet?

@mirolop Masz rację jak najbardziej. Tak było na poczatku, do multiroomu dawali boxy 5800C (one nie mają modemów) i dla tego były połączone poprzez Ethernet, ale jak widać zrezygnowali z tego. Jeżeli ja bym wziął multirooma i ciągnęli by mi po mieszkaniu dodatkowy kabel to bym ich pognał ;) Może takich jak ja było więcej i dla tego robią to w bardziej cywilizowany sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem u mnie też nie ma dżwięku na niektórych programach.Ale wystarczy wejść na inny program i cofnąć się do programu gdzie dżwięku nie było.I już się pojawia.Czemu tak się dzieje to oczywiście w BOK-u nie wiedzą,a na infolinii mówią że to niemożliwe.Ha ,ha :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...