Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Chiquita 1 września z tej racji, że np nowe kanały pojawiły się 1 stycznia 2015, potem np. 1 lutego pojawiła się paczka TVN w HD, 1 sierpnia pojawił się Outdoor Channel HD, więc sam rozum podpowiada, że skoro wcześniej zmiany odbywały się z początkiem miesiąca, to wielce (było) prawdopodobne, że Pulsy HD i cos jeszcze pojawi sie od 1 września. Poza tym pragnę zauważyć, że to właśnie Ty parę postów wcześniej pisałeś o tym, że mają pojawić sie Pulsy HD, owszem nie napisałeś kiedy to konkretnie nastąpi.

 

Co do wyłączeń w analogu to w mojej lokalizacji nie ma żadnych informacji aby coś wyłączano u mnie w analogu. To zapewne dotyczy tylko wybranych lokalizacji.

 

I najnowsze info: "Multimedia Polska: Otwarte okno CANAL+ Sport" https://satkurier.pl/news/119041/mul ... sport.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najnowsze info: "Multimedia Polska: Otwarte okno CANAL+ Sport" https://satkurier.pl/news/119041/mul ... sport.html

Miło, obejrzę sobie i zobaczę jak z jakością obrazu i co oni tam mają. Czyżby C+ czuło oddech Eleven i tego, że traci prawa? Chyba, że to jakaś cykliczna akcja? Choć ja sobie nie przypominam na przestrzeni ostatnich 7 lat...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem z innej planety i nie rozumiem że pieniądz rządzi światem.Tak jak u lekarza: na NFZ czekanie 5-6miesięcy,za gotówkę przyjmie cię już jutro !

Niewielka rezerwa na płatne eventy zawsze jest. :P

"Nie ma infrastruktury na HD"........za mamonę miejsce się znajdzie !!! Wstrętne to jest.To nie mój świat.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój. Twojego gatunku. Ale naiwnie sytuację idealizujesz, bo nie masz doświadczenia. Kiedy ono przychodzi, pojawia się rozczarowanie i narzekanie. To naturalne. Lecz niektórzy zamiast iść do przodu, wolą to rozstrząsać. Jakby to coś zmieniało. :P Kanały HD i tak prędzej, czy później będą. Technologia wciąż się zmienia. Rynek też wymusza zmiany.

 

EDIT 2:55 1 września:

U mnie, parę-naście minut temu redukcja analogowej TV stała się faktem. Poleciała chyba połowa kanałów. Jutro napiszę więcej konkretów, bo pozmieniały się też częstotliwości (a nie będę teraz w nocy grzebał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego analoga dziś w nocy poleciały m.in. TVN24, TVN24 BiŚ, TVP Historia, TVP Seriale, Polsat 2, Paramount Ch., wszystkie sportowe, wszystkie Discovery. Zostało się 31 kanałów z 49 (nie licząc 3 z dosyłu NTC).

 

Na kilku kanałach wyświetla się taka plansza:

b4b5b7b02fe7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego analoga dziś w nocy poleciały m.in. TVN24, TVN24 BiŚ, TVP Historia, TVP Seriale, Polsat 2, Paramount Ch., wszystkie sportowe, wszystkie Discovery. Zostało się 31 kanałów z 49 (nie licząc 3 z dosyłu NTC).

 

Na kilku kanałach wyświetla się taka plansza:

b4b5b7b02fe7.png

Stalo sie tak jak pisalem, polecial TVN24 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zamieszczę tutaj zrzutu (po części dlatego, że nie mam na to czasu). :P

 

Sundance Channel w Multimedii jest na pewno tylko w wersji HD. Twoje wątpliwości wynikają zapewne z faktu, że kanał nie ma znaczka HD przy logo. Ale to jest normalne, na satelicie też go nie ma. Nie wszystkie materiały mają też w natywnym HD. W wielu przypadkach jest upscale., nierzadko słabo zrobiony (szczególnie przy starszych produkcjach). Bitrate jest ok. 5,50 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziutek60 Sundance Channel jest nadawany w wersji HD. Zauważ, że kiedy był Animal Planet SD i Animal Planet HD to wersja HD miała w logotypie "Animal Planet HD". Jakis czas temu Animal Planet SD zmienił się w Discovery Life. Wtedy na Animal Planet HD jeszcze przez jakis czas w logotypie widnialo "Animal Planet HD". Obecnie od niedawna na Animal Planet HD jest tylko logotyp "Animal Planet" a kanał przeciez dalej nadaje w wersji HD. Przy Stars TV HD też nie ma logotypu "HD" a przeciez kanal nadaje w wersji HD. Na Stars TV HD materialy HD widac tylko przy najnowszych teledyskach. Tak wiec to ze przy logo Sundance Channel HD nie ma znaczka "HD" nie oznacza ze to wersja SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że jednym zabrali,drugim dodali. To jak w końcu z tym analogiem ? Jak pisałem kilka stron wcześniej u mnie właśnie dodali Discovery Science,Turbo Xtra i inne,których wcześniej nie było.TVN Turbo jest nawet na dwóch pozycjach/nie wiem dlaczego/. BOK w dalszym ciągu sprzedaje analog.

Może u nas nie będą ruszać analogu ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem wczoraj na canal+ sport HD i sport 2 HD. Była akurat powtórka ekstraklasy (liga+?) i żużel. Jakość obrazu bardzo dobra. Polsat ze swoim "niby HD" może się schować, TVP podobnie. Potwierdza się to, że najlepszą jakość obrazu z kanałów sportowych ma grupa NC+ i grupa Eurosport. Tam gdzie TVP i Polsat "produkują" sami sygnał jest to raczej lipa a nie "obraz żyleta". Dochodzi też do tego cała "oprawa" transmisji, reporterzy i studio na miejscu.

Pytanie gdzie jest wąskie gardło w TVP i Polsacie? Może produkcja na miejscu jest ok ale potem sygnał jest "degradowany jakościowo" by wszystko się zmieściło itp. albo na każdym etapie jest "po taniości" i jak najtaniej każda rzecz?

 

P.s.

Ekstraklasę dla NC+ produkuje chyba livepark? Fajny materiał "od środka"

i już wiadomo skąd się bierze dobry obraz w naszych domach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...