Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Rozbój w biały dzień...

Po obejściu dekodera TV analogowa działa, po wpięciu dekodera TV analog nie działa.

Wychodzi na usterkę dekodera, a w BOK nie chcą przyjąć usterki dekodera bo nie mam podpisanej umowy na świadczenie TV analogowej.

 

Mam wszystko po 1 kablu, wchodzi on do dekodera i z dekodera idzie złączem antenowym analogowa i HDMI cyfrowa.

 

Super podejście do klienta...

 

Tym bardziej, że właśnie dekoder wczoraj wieczorem się zawiesił? i nie było ani analogu ani cyfrowej...

Rano już Cyfrowa działa a analog nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się ociągają z tym analogiem ? Wyłączyć to tak jak wyłączyli naziemną i dać startbox plus w tej samej cenie w zamian/dekoder lub moduł/.

Zwolniło by się dużo miejsca i wreszcie można by było wszędzie dać pełną ofertę. :smile:

Jakby chcieli to zrobić logicznie (a nie [beep]ie), to wszystkie programy dostępne w analogu puściliby w DVB-C bez kodowania. Wtedy odpada koszt dekoderów/modułów dla dodatkowych telewizorów, chyba że ktoś chce mieć dodatkowe programy niedostępne w analogu. Alternatywnie można byłoby puścić w DVB-T, ale wtedy część programów szłaby i w DVB-C, i w DVB-T, a szkoda kanałów. Ale oczywiście nie można, bo (tutaj wstaw sobie dowolne ich tłumaczenie). W analogu jakoś można, więc, nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Otwarte okno dla Pakietu HD to szansa dla abonentów Multimedia Polska na zapoznanie się z wyjątkową ofertą programów dostępnych w pakiecie. Z myślą o klientach, którzy będą chcieli na stałe zachować dostęp do tych kanałów, przygotowaliśmy także specjalną ofertę promocyjną” – mówi Bartłomiej Kasiński, Dyrektor Pionu Strategii i Rozwoju, Multimedia Polska.

 

źródło: http://www.multimedia.pl/aktualnosci/oid/9573596ae94119850debefa84c0007f2

 

Jacy oni wspaniałomyślni. :) Ten pakiet powinien być w cenie pakietu Maxbox !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pakiet HD powinien być integralną częścią pakietów SuperBox i MaxBox . I operator za kanały MTV Live HD, TVP HD, Nature/History HD, Fightbox HD, AXN HD, Ale Kino+ HD, Animal Planet HD, Discovery Channel HD i ten "tajemniczy" Outdoor Channel HD nie powinien pobierać dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hrabia86, czy jak chcesz oglądać analog to dekoder jest podłączony do 230V ? Dekodery bardzo czesto mają przelot aktywny : brak 230V = brak sygnału na wyjściu, lub jest bardzo słaby.

@Gall, a Ty wiesz ile jeszcze starszych ludzi posiada odbiorniki CRT ? Zmusisz ich do wymiany, czy dasz za free nowsze odbiorniki, aby odbierali DVB ? wg mnie żadnej logiki w tym co piszesz nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gall, a Ty wiesz ile jeszcze starszych ludzi posiada odbiorniki CRT ? Zmusisz ich do wymiany, czy dasz za free nowsze odbiorniki, aby odbierali DVB ? wg mnie żadnej logiki w tym co piszesz nie ma...

Czy ja chcę zmuszać kogokolwiek do wymiany telewizora? Może za mało precyzyjnie skonstruowałem moją wypowiedź, ale miałem na myśli, że przynajmniej dla części klientów nie potrzeba byłoby dekoderów. Dla nie posiadających telewizora z DVB-T/DVB-C oczywiście że potrzebny byłby dekoder, patrzę tylko od strony zmniejszania kosztów operatora. UPC część programów w DVB-C daje bez kodowania i nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hrabia86, czy jak chcesz oglądać analog to dekoder jest podłączony do 230V ? Dekodery bardzo czesto mają przelot aktywny : brak 230V = brak sygnału na wyjściu, lub jest bardzo słaby.

 

I tak i tak nie działa.

 

Po prostu było wszystko OK. Przedwczoraj wieczorem zawiesił się dekoder i brak telewizji i cyfrowej i analogu. Reset dekodera i nic. Poczekałem chwilkę i nic.

Rano odpaliłem TV cyfrowa jest, a analogu nie ma. Po podłączeniu bezpośrednio kabla do TV analog jest.

 

Wynika, na to, że coś się stało z dekoderem i poszło wejscie analogowe?, stąd ta zwiecha wieczorem.

 

W BOK słyszę, że nie mam umowy na analog i nie wymienią mi dekodera. Tłumaczę, że ok... ale dekoder defakto jest niesprawny.

Cyfrowa działa?, działa mam spadać na drzewo w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj kilkanaście złotych w rozgałęźnik i będziesz miał problem z głowy. Kiedy ma się dodatkowo internet z Multimedii, to standardowo dają rozgałęźnik z 2 wyjściami i wtedy wystarczy podmienić tamten rozgałęźnik na jakiś z 3 lub 4 wyjściami. Jednak rozumiem, że Ty masz od nich samą telewizję i nie masz tam obecnie żadnego rozgałęźnika? Jeśli tak, to byś musiał dodatkowo zainwestować jeszcze w kawałek koncentryka i wtyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jest rozgałęźnik.

Od głównego kabla się rozchodzi i idzie na internet, a drugi na dekoder.

Musiał bym dać na ten drugi rozgałęźnik.

Ale to nie o to chodzi. Po drugie im mniej łączeń tym lepiej :P

 

Mają u nas monopol. Jestem na nich skazany, dekoder ma usterkę, a oni gwiżdżą... zobaczymy jacy będą mądrzy przy przyjmowaniu wypowiedzenia i telefonom z DUK.

 

W sumie i tak ich pomęczę, bo dekoder się od tamtej pory zawiesza(2 razy już), a przy włączeniu na nowo trzeba resetować z 2-3 razy bo ma problem z połączeniem. A to już wpływa na telewizje cyfrową

 

Domyślam się, ze sporo było o modułach CAM(ostatni raz byłem na forum jak miało 400 stron...)

Mam kilka konkretnych pytań

- czy menu jest takie same - grafika, rozkład itp

- układ programów jest taki sam ?

- jak z obrazem i szybkością wskoczenia kanału

 

Są jakiś plusy oprócz pozbycia się pudła spod stolika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hrabia86

- czy menu jest takie same - grafika, rozkład itp

- układ programów jest taki sam ?

- jak z obrazem i szybkością wskoczenia kanału

 

Ad1. Jakie menu ? W module CAM ? CAM to tylko dostęp do kodowanych pozycji. Menu to menu Twojego TV,

Ad2. Układ jest taki sam jak w dekoderach. Chyba, że masz TV który nie czyta tablic, chodzi konkretnie o LCN - LocalChannelNumber, to wtedy sam musisz sobie ustawić bo TV ustawi po swojemu. Najlepiej to podłącz kabel do TV i wyszukaj sobie kanały cyfrowe w DVB-C, jeśli TV obsługuje DVB-C to znajdzie Ci wszystkie kanały i wówczas zobaczysz jak to u Ciebie wygląda. Bez CAMa działają programy niekodowane np. Mango oraz działa GUIDE/EPG.

Ad3. Zależne od Twojego TV, patrz punkt wyżej, możesz to sprawdzić.

 

Odnośnie dekodera to bombarduj, że się zawiesza to wyślą technika i pewnie wymieni na inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba drugiego rozgałęźnika za tamtym tylko tamten podmienić na taki z większą ilością wyjść:) Moduł CAM służy tylko do dekodowania sygnału. Menu i grafika będzie tutaj z Twojego telewizora. Po prostu podpinasz sygnał z kablówki do swojego telewizora z podłączonym modułem CAM i już w samym telewizorze wyszukujesz kanały DVB-C. Tu już wszystko zależy od możliwości telewizora. Plusy to pozbycie się pudła i oszczędność prądu. Minus(jeśli posiadasz teraz dekoder PVR), to po przesiadce na CAM i podpięciu własnego dysku do telewizora, będziesz mógł nagrywać tylko to co oglądasz. Przy dekoderze możesz jeden program nagrywać i w tym samym czasie inny oglądać. Jesli chodzi o szybkość przełączania, to tu chyba zależy od telewizora. Z jakością obrazu podobnie, chociaż wydaje mi się, że większość tutaj twierdziła, że lepszy obraz jest przy module CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...