Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem wczoraj z konsultantem.

W Warszawie nie ma co liczyć na szybszego neta, tylko główne magistrale są światłowodami rozprowadzane, a podłączenia do bloków to tak naprawdę wąskie gardła...:(

W takim razie mam pytanie. Czy warto podpisywać umowę z MM?

Jeśli tak, to jakie najkorzystniejsze warunki wynegocjowaliście?

Mnie interesuje internet z WiFi (60/5 Mb/s) + MaxBox( z PVR, C+, HBO).

Jest możliwość wyboru dekodera?

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie nie ma co liczyć na szybszego neta, tylko główne magistrale są światłowodami rozprowadzane, a podłączenia do bloków to tak naprawdę wąskie gardła...:(

120Mb/s download i 10Mb/s upload jest chyba w miarę, czy potrzebujesz więcej? W Warszawie są miejsca gdzie np: Vectra mimo posiadania w ofercie 150Mb/s nie oferuje tej opcji.

 

W takim razie mam pytanie. Czy warto podpisywać umowę z MM?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Są plusy i minusy, jak wszędzie. Musisz znaleźć optymalną ofertę dla siebie.

 

Jeśli tak, to jakie najkorzystniejsze warunki wynegocjowaliście? Mnie interesuje internet z WiFi (60/5 Mb/s) + MaxBox( z PVR, C+, HBO).

Czyli pełna paczka TV. Negocjuj z przedstawicielem. Jeżeli jesteś z Warszawy to pewnie masz nie tylko MM. Podzwoń, ponegocjuj, porównaj oferty.

 

Jest możliwość wyboru dekodera?)

Z PVR/ nagrywarką lub bez, z nagrywarką są dwie wersje - dysk 250 i 500GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie nie ma co liczyć na szybszego neta, tylko główne magistrale są światłowodami rozprowadzane, a podłączenia do bloków to tak naprawdę wąskie gardła...:(

120Mb/s download i 10Mb/s upload jest chyba w miarę, czy potrzebujesz więcej? W Warszawie są miejsca gdzie np: Vectra mimo posiadania w ofercie 150Mb/s nie oferuje tej opcji.

 

W takim razie mam pytanie. Czy warto podpisywać umowę z MM?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Są plusy i minusy, jak wszędzie. Musisz znaleźć optymalną ofertę dla siebie.

 

Jeśli tak, to jakie najkorzystniejsze warunki wynegocjowaliście? Mnie interesuje internet z WiFi (60/5 Mb/s) + MaxBox( z PVR, C+, HBO).

Czyli pełna paczka TV. Negocjuj z przedstawicielem. Jeżeli jesteś z Warszawy to pewnie masz nie tylko MM. Podzwoń, ponegocjuj, porównaj oferty.

 

Jest możliwość wyboru dekodera?)

Z PVR/ nagrywarką lub bez, z nagrywarką są dwie wersje - dysk 250 i 500GB.

 

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie,ale jestem cienki z internetu. Ci z Was którzy mają modem z wi-fi z Multimedii czy łączą się łatwo z telewizorem w wbudowanym wi-fi.Chodzi o SMART TV. Obecnie mam internet od lokalnego operatora,w TV wpisuję hasło i połączenie następuje natychmiast.Czy tak samo będzie jak kupię usługę wi-fi od Multimedii ? Mam 2 telewizory SMART i chcę oba używać jednocześnie.Spowolni to internet ? :wink:

 

Mam modem od Multimedii z Wi-Fi i bez problemu łączy się z nim telewizor Samsung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W eBOK-u pojawiła się zakładka "Specjalne Oferty dla Ciebie". Obecnie jest promocja z ubezpieczeniem mieszkania. Pewnie wszyscy mają to samo. Mogliby dać jakieś konkretne promocje, z prawdziwego zdarzenia, np. na HBO, Cinemax czy Canal+, a nie jakieś pitu pitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie u siebie problem z modułem CAM ? U sąsiada wszystkie kanały są niedostępne poza Mango i aMazing, ale na owych dwóch kanałach z kolei nie ma głosu. U mnie to samo jest jak wybrałem w TV cygrowe kablowe. Natomiast u mnie z dekodera wszystkie kanały działają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie programów z dekodera nie ma nic wspólnego z działaniem programów przez moduł CAM w odbiorniku TV.

U mnie ten proces przebiegał następująco: tuner- DVB C, język- polski, kraj-Niemcy operator-inny, wyszukiwanie -automatyczne, szukaj.

Po 10 minutach znalazł wszystkie programy cyfrowe i analogowe.

W innych telewizorach jest podobnie.Przy próbie ustawienia kraju na Polska znalazł 0 programów cyfrowych i 53 analogowe.

Wyszukiwanie można też przeprowadzić bez modułu CAM.Wyszuka wszystkie cyfrowe, z tym że odkodowane będą Mango24,eMazing,TVP1 i TVP2.

Pozostałe zakodowane. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynka Nie zrozumiałeś mnie. Kanały cyfrowe ma on od stycznia 2015 roku i od samego początku ma moduł CAM. Sam mu te kanały wyszukiwałem wtedy i wszystko działało. Chodzi o to, że dziś nagle u niego kanały zgłaszają się jako niedostępne. Są tylko dwa Mango 24 i aMazing na których to nie ma głosu. U mnie jest to samo, z ciekawości zobaczyłem. Natomiast wiem ze działanie modulu CAM nie ma nic wspólnego z dekoderem. U mnie przez dekoder wszystkie kanały są ok. Chodziło mi o to ze być może Multimedia ma jakies problemy techniczne z modułami CAM i moje pytanie wlasnie tej kwestii dotyczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kanały cyfrowe ma on od stycznia 2015 roku i od samego początku ma moduł CAM. Sam mu te kanały wyszukiwałem wtedy i wszystko działało. Chodzi o to, że dziś nagle u niego kanały zgłaszają się jako niedostępne. Są tylko dwa Mango 24 i aMazing na których to nie ma głosu. U mnie jest to samo, z ciekawości zobaczyłem. ...

 

Miałem to samo jakieś dwa tygodnie temu ...

 

... spróbuj ponownie przeskanować i wyszukać kanały ponownie... jeśli nie pomoże , to dzwonić na infolinie do działu technicznego - czasem muszą ponownie nadać uprawnienia twojej karcie w module CAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu moduły CAM pracują bez zarzutu - na razie przynajmniej żadnych problemów technicznych.

Już jedną wymieniłem kilka miesięcy temu,obecna już kilkanaście razy zacieła się ,pomogło wyłączenie tv lub wyjęcie karty,wcale nie jest tak HALO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły CAM są zapewne różnych producentów i nie każde "lubią się" z każdym telewizorem. Jeśli programy są zakodowane proponuję w menu telewizora sprawdzić czy CAM jest w ogóle widoczny a jeśli jest możliwość podejrzenia informacji o karcie sprawdzić czy uprawnienia są nadane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogło ponowne wyszukanie kanałów. Ja nie posiadam modułu CAM a dekoder. U siebie zrobiłem ponowne wyszukiwanie kanałów w TV i pojawił się komunikat, że dany kanał jest zakodowany, natomiast na Mango 24 i aMazing pojawił się głos. Dziś rano dokonałem ponownego wyszukiwania kanałów u sąsiada który posiada moduł CAM i kanały działają. Być może coś Multimedia grzebała w parametrach albo w częstotliwościach, przecież podobnie było kiedy to 1 lutego została zmieniona lista kanałów i trzeba było też dokonać ponownego wyszukiwania kanałów. Problemu nie mają Ci co mają dekodery tak jak ja, ponieważ tutaj odbywa to się samoczynnie. Sprawę uważam za zamkniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem,zmiany na Górnym Śląsku będą do końca tego roku.Info od lokalnych techników. :smile:

 

Gnębienia ciąg dalszy.

Rozesłałem kilka e'mail tu i tam - dział pomocy technicznej, rzecznik prasowy, zastępca PR, dyrektor regionu Południowego!

Ciekawe czy ktoś się odezwie i czy poda jakieś konkretne informacje!

Przy braku odpowiedzi, pójdę dalej - sekretariat Prezesa Rogowskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja idzie w podobnym kierunku co MM i dzieli ofertę na kanały gwarantowane oraz niegwarantowane :)http://www.vectra.pl/repository/vectraF ... Vectra.pdf.

W MM mamy gorzej, bo mogą wywalić dosłownie każdy kanał, nie mogą jednie zejść poniżej liczby kanałów, którą gwarantują w danym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, dziś samoczynnie :roll: rozwaliła mi się lista kanałów użytkownika. Zniknęły z niej wszystkie kanały oprócz 4... O dziwo problem wystąpił w obu dekoderach jakich używam w domu, inne listy, inne telewizory, taki sam problem, zostały tylko 4 kanały na liście... Ktoś coś wie o co chodzi lub spotkał się z czymś podobnym? Dekoder to ten zwykły DTV od multimedii ADB-3830CD. Pewnie nie ma szans, żeby samo się naprawiło tym razem? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...