Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonilem dopytac o to zwiekszenie uploadu, maja promocje i mozna to wlaczyc za 9,99zl. Wylaczyc mozna w kazdej chwili, jest miesieczny okres wypowiedzenia. Musze to przemyslec, bo moze bardziej oplacalne bedzie wziac po prostu 120Mbps. Konsultant dopytywal o lokalizacje, bo nie wszedzie ta opcja jest dostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś złożyć wypowiedzenie TV i netu w Szczecinie w boku. Płacę za maxbox z CAM z Filmboxem plus NET 60 - 124 PLN. Interesuje mnie natomiast maxbox z CAM i multiroom, Canal plus select oraz net 60. Gość z boku zaproponował mi te usługi za jedyne 150 PLN...na 24 miesiące...Podziękowalem. Czekam na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka!

O wprowadzeniu poprzednich zmian (duble SD) na Południu również zapomniano!

Jak się dodawało Fokus TV to się szumnie pisało, ...pozostałe lokalizacje w późniejszym terminie... (teraz całkowicie usunięto cały wpis z profilu, żeby nie było śladu po obietnicach). Manipulują, jak im pasuje! :evil:

Trzeba umieć czarować - MM potrafi!

Dobrze, że będę na wakacyjnych wojażach w okresie sierpień/wrzesień, bo poziom zdenerwowania sięgnie zenitu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulują, jak im pasuje!

 

Tu się zgadzam.A najgorsze jest to,że kompetencja tzw.konsultantów jest żadna.Oprócz wyuczonych formułek nie potrafią podać żadnej konkretnej informacji.

 

O wprowadzeniu poprzednich zmian (duble SD) na Południu również zapomniano!

 

Jak wcześniej pisałem,zmiany na Górnym Śląsku będą do końca tego roku.Info od lokalnych techników. :smile:

 

https://satkurier.pl/news/117187/adv ... rt-hd.html

 

Nie pamiętam,kiedy nowo uruchomiony program w MM był dostępny w otwartym oknie we wszystkich pakietach. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa zwiększenia szybkości transferu oraz nowe pakiety będą dostępne dla klientów, którzy korzystają z usług w technologii światłowodowej.

 

http://www.multimedia.pl/aktualnosci/oid/a5c3329cb1a824a7761f36d877e085c6

Zwiekszenie uploadu dostepne jest dla klientow korzystajacych z technologii HFC. Wczoraj dzwonilem, moga wlaczyc juz za 9,90zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla narzekających na internet w MM:

Pierwszy zacznę chwalić gdy pojawi się u mnie... póki co ciężko o usłudze internetu MM powiedzieć, że jest w dostępie światłowodowym. Póki co 250 i 500Mb/s są to pozycje w cenniku ;)

 

Telko.in ma już ceny:

"Multimedia uruchomiły 500 Mb/s w sieci FTTH

3 lipca 2015, 17:36 Łukasz Dec

 

Sieć kablowa Multimedia Polska poinformowała o uruchomieniu nowych topowych pakietów szerokopasmowego dostępu do internetu o przepływności 250 Mb/s i 500 Mb/s. Ich dostępności jest ograniczona do sieci FTTH operatora.

Nowe pakiety dostępu do internetu, sprzedawane samodzielnie bez innych usług, kosztują odpowiednio 90 zł brutto miesięcznie i 149 zł brutto miesięcznie.

 

Multimedia nie podają zasięgu swojej sieci optycznej, ani planów jej rozwoju. Ponieważ jednak sieci FTTH operator buduje w nowych obszarach od stosunkowo niedawnego czasu, to zasięg topowych pakietów – w relacji do całkowitego zasięgu sieci Multimediów – nie może być zbyt duży.

Najwyższe przepływności, jakie operator oferuje dzisiaj w swojej sieci HFC, to 120 Mb/s i na razie nie jest planowane zwiększenie tej przepływności (w downloadzie, operator podnosi natomiast upload w swoich usługach)."

 

Ktoś w MM odjechał z tymi cenami jeżeli to ceny w promocji z aneksem. Ponoć bardzo drogie Orange mające pewnie zasięg FTTH 100x większy niż MM oferuje niższe ceny. Odpowiednio 79zł za 100Mb/s i 89zł za 300Mb/s przy umowie na rok bez żadnych dodatkowych opłat.

 

Zwiekszenie uploadu dostepne jest dla klientow korzystajacych z technologii HFC. Wczoraj dzwonilem, moga wlaczyc juz za 9,90zl

Co ja uważam za niezłą szopkę w wykonaniu MM. Opisywałem już wcześniej dlaczego.

Reasumując - coś robią ale póki co to taka burza w szklance wody i pozorowane bycie liderem póki zasięg FTTH nie będzie znaczący a płatny upload x2 nie stanie się bezpłatnym standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszenie uploadu dostepne jest dla klientow korzystajacych z technologii HFC. Wczoraj dzwonilem, moga wlaczyc juz za 9,90zl

Co ja uważam za niezłą szopkę w wykonaniu MM. Opisywałem już wcześniej dlaczego.

Reasumując - coś robią ale póki co to taka burza w szklance wody i pozorowane bycie liderem póki zasięg FTTH nie będzie znaczący a płatny upload x2 nie stanie się bezpłatnym standardem.

 

Multimedia Polska S.A. ma jedne z najniższych standardowych prędkości uploadu (ze wszystkich kablówek w Polsce), więc każda próba skoku po dodatkową kasę (tj. wyłudzanie dodatkowych PLN-ów za 2-krotne powiększenie uploadu) to parodia i ośmieszanie abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia Polska S.A. ma jedne z najniższych standardowych prędkości uploadu (ze wszystkich kablówek w Polsce), więc każda próba skoku po dodatkową kasę (tj. wyłudzanie dodatkowych PLN-ów za 2-krotne powiększenie uploadu) to parodia i ośmieszanie abonentów.

Zauważ że to kablówka, mają w większości sieci dostępowe HFC, które z założenia technologicznego są bardzo asymetryczne (jak ktoś też napisał na http://pclab.pl/kom78872-2.html korzystają z DOCSIS a ten technicznie nie pozwala na szerokie pasmo w górę). Inaczej: upstream nie jest z gumy, a koszt zwiększenia jego pojemności w takiej technologii jest znacząco wyższy niż koszt pasma downstream. Bezkosztowo porostu nie da się wycisnąć więcej z tych sieci.

 

Ps. dlaczego odrazu wyłudzanie? wg słownika oznacza to uzyskanie np. pieniędzy, w wyniku podstępu, kłamstwa lub oszustwa.

Nikt Cię przecież nie zmusza, naciąga. Znasz jasne zasady i sam decydujesz czy chcesz brać czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej napisałem, że inne sieci operujące na HFC mają upload w standardzie bez dodatkowych opłat na takim poziomie za jaki MM życzy sobie 14,99 lub 9,99zł w promocji. Standardowy upload w sieciach UPC, Vectra jest 10x mniejszy niż download, np: 30/3, 50/5, 60/6, 100/10. W Toyi jest jeszcze lepszy wskaźnik. W MM nie ma tak przy żadnej prędkości a niemal we wszystkich (oprócz 120) upload jest mniejszy 20 krotnie od download. To 2x lub jeszcze więcej niż u konkurencji.

 

P.s.

Konkurencja czyli UPC komunikuje już tylko 4 prędkości - 10, 60, 120 i 250Mb/s. Od pewnego czasu nie komunikują już 30. A Vectra od zeszłego roku 3 - 50, 100 i 150Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście to macie.

 

Kasa się znalazła na infrastrukturę i inwestycje

i taaaaaadam, mamy możliwość wzięcia 6mbit uploadu za 9,90zł w promocji :lol2:

 

Po wysłaniu wypowiedzenia może dadzą za darmo - do czego zachęcam

 

Do końca roku po udanych negocjacjach wskoczą foxy, ngc i bbc w oddzielnym pakiecie za 9,90zł miesięcznie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącze 30 Mbit/s jest cały czas dostępne dla klientów przedłużających umowę i szybko nie zniknie.

Możliwe. Jednak jak widać na stronie już nie komunikują i kupić chyba nie można. Dziwne, że zostawili jeszcze 10Mb/s w komunikacji. 60, 120 i 250Mb/s wyglądało by bardzo dobrze. Chyba, że to taki zabieg dla osób korzystających rzadko i z zupełnie podstawowych funkcji internetu. Moi rodzice jako takie mają łącze 30Mb/s, które przy przedłużeniu w trzy paku mają za symboliczną kwotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie tego uploadu za 9.99 to dobry krok z ich strony, lepiej mieć taką możliwość niż jej nie mieć w ogóle. Przy negocjowaniu nowej umowy na internet pewnie temu komu będzie na tym zależało będą to oferować za free więc nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie,ale jestem cienki z internetu. Ci z Was którzy mają modem z wi-fi z Multimedii czy łączą się łatwo z telewizorem w wbudowanym wi-fi.Chodzi o SMART TV. Obecnie mam internet od lokalnego operatora,w TV wpisuję hasło i połączenie następuje natychmiast.Czy tak samo będzie jak kupię usługę wi-fi od Multimedii ? Mam 2 telewizory SMART i chcę oba używać jednocześnie.Spowolni to internet ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...