Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

A co tu uchylać? Wszystko już jest jasne. Wywalą najlepsze kanały z analoga, żeby ludzie brali cyfrową. Przy okazji podniesię się trochę ceny. Narzekającym rzuci się parę nowych kanałów do dotychczasowej oferty DTV - i wszyscy happy. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się uniknąć akcji w stylu anty NC+.Skoro infolinia dziś opowiada banialuki a dział sprzedażowy dalej sprzedaje analog....Jedno wyklucza drugie.

Zgadzam się że cyfryzacja powinna przebiegać etapami i powinna być jak najmniej uciążliwa dla abonentów.Sensowne akcje promocyjne też powinny mieć tu miejsce.(np.dekoder za 1 zł itp.)Jednak straszenie że za "3 miesiące wyłączymy analog i co nam zrobicie ?" jest tu mocno nie na miejscu.Infolinia ta nadaje się do głębokiej reformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieci kablowe sygnał biorą nie tylko z satelity ale też z dosyłu sieci światłowodowych. Więc w dużej mierze wyłączenia na transponderach CP i NC+ mogą ich nie dotyczyć.Nie mniej jednak,nie ma tu wyjątku od reguły.TK Chopin może mieć swoje stacje bazowe oparte o uplinki z satelity więc nie ma wyjścia. Musi się dostosować.I stąd te zmiany.MM ma rozbudowaną sieć światłowodową .Więc u Nas wygląda to "nieco" inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akt I.

Pierwszy krok zrobiony, a raczej dwa.

Kontakt z infolinią z zapytaniem o przedłużenie umowy. Za podtrzymanie takiej samej pakietyzacji co teraz jest u mnie, miła konsultantka zaśpiewała 169 zł. Odmówiłem, oświadczając o zbyt dużej cenie - aktualnie płacę 167,8 zł. Następnie udałem się do Lokalnego Biura Obsługi Abonentów - ul. Wyszyńskiego. W ręku miałem stosowne wypowiedzenie. Tamże miły Pan konsultant sporządził nową ofertę:

- 159 zł z C+ zwykłym

- 169 zł z C+ Prestige.

Odmówiłem zatem twierdząc, że taka oferta jest dla mnie nie zadowalająca, podtrzymując moje wypowiedzenie. Czytając forum oczekuje na akt II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj wybrałem się z zamiarem złożenia wypowiedzenia do BOK, ponieważ mam umowę do końca sierpnia na to co mam w podpisie. Płacę za to 58,99 PLN. Dostałem propozycję przedłużenia umowy od 1 września na 24 miesiące za tę samą cenę 58,99 PLN z równoczesnym zwiększeniem internetu do 12 MB/s ( SuperBox z CAM - 36 PLN, internet 12 MB/s - 18 PLN, telefon 120 min + 15 min na komórki - 4,99 ). Gdybym chciał przejść na MaxBox cena wzrosłaby do 74 PLN. Przystałem na pierwszą propozycję, ponieważ w mieszkaniu mieszka tylko moja mama i w zupełności wystarczy jej Superbox, zwiększenie netu potrzebne było, aby korzystać ze Smart TV w nowym telewizorze. Dodam tylko, że w bloku zawitała konkurencyjna sieć Petrus. Dowiedziałem się również, że w Toruniu nie podpisują już umów na tv analogową i w przeciągu 3 miesięcy zaczną wyłączać z niej programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma możliwości technicznych

 

O możliwościach technicznych to ja już przestałem wierzyć od momentu gdy u mnie nagle weszła pełna lista programowa, a miesiąc wcześniej trąbiono u nas że nie ma możliwości technicznych.

 

że wystarczy "pstryk" i już.

 

I tak się właśnie stało. "Pstryk" i już mamy to co reszta kraju. A abonentom opowiada się bajki dla grzecznych dzieci.

 

trzeba też szczegóły dogadać z nadawcami

 

Od tego są.To ich robota. Niech się dogadują. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz dziwne wyobrażenia. Nic nie dzieje się nagle. Nie było żadnego "pstryk". Po prostu, nie byłeś informowany o etapach modernizacji. Fizycznie mogli skończyć ją wiele miesięcy wcześniej, ale została kwestia modyfikacji umów. To zawsze najwięcej czasu zajmuje. Nie muszą nikogo konkretnie informować, bo jest coś takiego, jak tajemnica przedsiębiorstwa. Ta branża nic nie robi z dnia na dzień, tylko planuje wiele miesięcy naprzód. Najlepiej sam załóż kablówkę, to osobiście przekonasz się, że to nie bajka.

 

Poza tym, możliwości techniczne w wielu miejscach jednak są. Ale oni nie chcą różnicować oferty bardziej, niż to konieczne.

 

Dlatego, to ty opowiadasz bajki. Nie masz pełnego obrazu sytuacji, nie wiesz jak funkcjonuje kablówka. Tylko snujesz domysły, na podstawie swoich wyobrażeń. W sumie to nic dziwnego, taka ludzka natura, że zarzucamy innym złą wolę gdy nam coś nie pasuje. Ale odrobina zrozumienia by się przydała. To nic nie kosztuje.

 

Chyba w życiu nie zainwestuję w kablówkę. Patrząc na takie postawy roszczeniowe, stwierdzam, że szkoda zachodu. Skutecznie mnie zniechęciłeś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie i zdawało by się proste podłączenie przez zakład energetyczny może trwać miesiąc, czasem i 3 miesiące. U mnie Vectra od 1,5 miesiąca ma wszystko gotowe do startu ale nie może ruszyć bo nie ma właśnie podłączenia zasilania.

Także potwierdzam. Nie ma żadnego pstryk, zawsze jest powód dlaczego jeszcze coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w życiu nie zainwestuję w kablówkę. Patrząc na takie postawy roszczeniowe, stwierdzam, że szkoda zachodu. Skutecznie mnie zniechęciłeś. ;)

 

A ja Cię błagam załóż ! Z Twoim doświadczeniem biznesowym i wiedzą kablówka DRACO SAT będzie jedną z lepszych w kraju.Obiecuję Ci,że pierwszy się przepiszę z MM do Ciebie,jeśli będziesz chciał inwestować również w moim mieście. W tej wypowiedzi nie ma słowa ironii , ja piszę POWAŻNIE !! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX:

Ale ja mówiłem o zainwestowaniu, a nie budowaniu kablówki od zera. To wymaga więcej wysiłku i pieniędzy. Konkurencja jest za duża, i nie opłaca się. Tym bardziej, że mam już bardziej dochodową firmę. Wpadło mi trochę kasy i myślałem o czerpaniu z tego dodatkowych zysków. Zresztą, skąpiłbym podobnie jak Solorz-Żak. Nie interesuje mnie robienie dobrze ludziom. :P

 

@maro_1983:

W twojej miejscowości, to wygląda podobnie. Tzn. kabelki są, ale sprawy formalne niedokończone. Czyli mówiąc ogólnie "brak możliwości technicznych". ;)

 

Zamiast biadolić, poczekajcie trochę. W tym roku dużo się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wygląda z moją miejscowością - czy te możliwości jednak są, a robi się z Nas durni!

 

Moim skromnym zdaniem są,przynajmniej częściowe.U mnie w BOK zarzekano się,że nie ma i w najbliższym czasie NIE BĘDZIE !Aż tu pewnie dostali "prikaz" z centrali "uruchomić" i tak od 1 kwietnia mam pełną ofertę.Nikt z moich sąsiadów i znajomych się tego nie spodziewał.Podejrzewam,że u Ciebie będzie podobnie i do końca roku ujednolicą ofertę.Ta wstrętna papierkowa robota zwana "renegocjacją umów" może rzeczywiście opóżniać uruchomienie,ale bez przesady.Nie wierzę że TVP tak zależy,czy ja TVP Kultura będę oglądał na pozycji 14 czy 18 albo TVN 24 HD będzie miał więcej odbiorców.Więcej odbiorców to przecież większa kasa.

Póki co uważam że nie jest żle i przede wszystkim nie jest drogo w porównaniu z innymi kablówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie we Wrocławiu wczoraj ok. 22 przestał działać internet i telewizja cyfrowa (oglądałem wtedy siatkówkę). Dzisiaj przed południem na infolinii informowali, że usterkę usuną do 12. Teraz jest informacja, że do 12 jutro. W ten sposób w zasadzie na cały weekend zostałem pozbawiony internetu i TV. Wydaje mi się, że jest to trochę niepoważne jak na takiego dużego dostawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...