Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

I niestety, prawdą jest co pisałem. Klienci z Południa chcą za dużo. Nie ma możliwości ujednolicenia oferty do reszty firmy, bez ogromnych nakładów finansowych. Inwestycja się nie zwróci, dlatego nie jest możliwe nagłe pstryknięcie. Jest to problem na tyle duży, że właśnie dlatego postanowiono podzielić firmę na dwie spółki. Żeby w świetle prawa nie było klientów lepszych i gorszych. Dlatego nie możesz mówić o niepełnej ofercie programowej. Na południu jest po prostu inna. I tak klienci dostali więcej niż kiedyś. Niewielu narzeka. I na tym polega biznes. Nie wprowadza się nic bez potrzeby. Zresztą, mówili przecież, że chcą ujednolicenia. W końcu to kiedyś nastąpi.

 

A to ciekawostki!

Lepiej nie będę się odnosić - trzeba by użyć sporo epitetów - nie było by co czytać! :evil:

 

Zacytuje jedynie wypowiedź prezesa Rogowskiego po przejęciu STREAM'u :

Przejęliśmy bardzo dobre pod względem technicznym sieci, które doskonale dopasowują się do naszej infrastruktury. Nie musimy ponosić znaczących nakładów, żeby w szybkim czasie zaoferować klientom Stream usługi, które mają dziś do dyspozycji nasi abonenci. W wyniku transakcji klienci Stream zyskują znacznie szerszą ofertę i wyższą jakość usług. Multimedia będą zaś znacząco zwiększać liczbę sprzedawanych usług na nowych dla nas obszarach Polski.

 

Całość utwierdza w przekonaniu, że dla MMP liczy się tylko zysk, wizerunek medialny (nienaganny poprzez utajnienie "gorszej spółki i jej abonentów") i pozycja na rynku, która pozostaje na tym samym poziomie tylko i wyłącznie dzięki przejmowaniu mniejszych operatorów!

 

Tylko, że to dla klientów Południa na razie jest maks. Tak trudno pojąć, że trafiłeś do rzeki, która płynie dwutorowo?

Czyli na "cyfryzację" też nie mamy co liczyć, że Nas obejmie?

Z mojej perspektywy - jeden jej nurt to "dzika Amazonka", a drugi "leniwy strumyk"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosisz się, bo nie ma się do czego przyczepić. ;) Stream i tak dostał więcej, niż miał. A ujednolicenie okazało się nie takie proste, jak widać. I dlaczego piszesz, że jedna z ich spółek jest utajniona? To bzdura i nieprawda. Weź już nie wymyślaj, byle mi odpowiedzieć. :roll:

 

I to nie jest pytanie do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem za bardzo zadowolony z działań MMP odnośnie polityki dodawania i usuwania nowych programów (usunięcie NGC to coś co będę im długo wypominał). Ale tak szczerze mówiąc popatrzcie realnie, że MMP ma na prawdę bardzo konkurencyjne ceny na naszym rynku. Przykładowo po wypowiedzeniu umowy, dostałem obecnie bezproblemowo maxbox + net 60mb + wifi za 64,99 zł miesięcznie. Akurat myślałem nad zmianą operatora na UPC, bo została zrobiona instalacja dla mojego bloku i chodził konsultant, który proponował rewelacyjne warunki dla klientów przechodzących z MMP. Biorąc pod uwagę ich ofertę programową, aby mieć te kanały które mnie interesują zmuszony byłbym wybrać pakiet filmowy max. Dostałem rewelacyjną ofertę ten pakiet + net 250mb z wifi za 150 zł/mc na 2 lata... Na ofertę się nie zgodziłem bo stanowczo za drogo na to co proponują. Konsultant przekonywał mnie, że to jest rewelacyjna oferta, bo w jej cenie dostaję dekoder pvr i darmowy dostęp do vod, a także aplikację mobilną. Na moje tłumaczenie, że dekodera pvr nie potrzebuję, tak samo jak i vod (bo poprostu nie korzystam z tego), dowiedziałem się, że innej oferty nie mają i cześć. Czyli płać za coś czego nie chcesz. W MMP jednak tego nie ma. Nie chcesz pvr - nie masz i nie płacisz, chcesz vod - płacisz. Nikt nie wciska nic na siłę (oprócz antywirusa przy umowie na net, ale 2 miesiące po 1zł po których można z tego cuda zrezygnować to nie tragedia). Także troszkę sprawiedliwości. Dobrze nie jest przyznaję (np. wyłączanie programów z dnia na dzień - jak NGC czy FOX, co dla mnie jest niedopuszczalne bez możliwości wypowiedzenia umowy bez kary, bo jednak skoro decyduje się na podpisanie umowy na czas określony to mam nadzieję że przez ten czas jej warunki się nie zmienią na niekorzyść, a warunki dla mnie to też konkretne programy tv które są w ofercie w dniu zawierania umowy), ale źle też tak wcale nie jest. Pokażcie jakąś konkurencyjną firmę, która stosunkiem cena/jakość może rywalizować z MMP na waszym podwórku - jak macie taką możliwość to nikt nikogo na siłę w MMP nie trzyma i można się pożegnać i przejść do lepszej konkurencji. Jak dla mnie to obecnie MMP powinna jak najszybciej ujednolicić ofertę dla abonentów z Południa, żeby wszyscy mieli te same warunki, bo jednak jest to nie fair że klient MMP ma więcej za mniej niż klient MMP Południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie jakąś konkurencyjną firmę, która stosunkiem cena/jakość może rywalizować z MMP na waszym podwórku - jak macie taką możliwość to nikt nikogo na siłę w MMP nie trzyma i można się pożegnać i przejść do lepszej konkurencji.

 

I tu się zgodzę.W porównaniu z działającym w moim mieście UPC jest taniej i większy wybór pakietów.Trochę taniej jest w osiedlowych kablówkach,ale tam z kolei jakość usług jest taka sobie.Wiele bloków jest podłączonych jednak do jednej kablówki i konkurencji jako takiej nie ma.Operatorzy podzielili się dzielnicami,osiedlami,a klient musi brać tę kablówkę która jest u niego zainstalowana.Pożegnać się i przejść do konkurencji się po prostu nie da,a TV z orbity nie każdemu pasuje. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość utwierdza w przekonaniu, że dla MMP liczy się tylko zysk, wizerunek medialny (nienaganny poprzez utajnienie "gorszej spółki i jej abonentów") i pozycja na rynku, która pozostaje na tym samym poziomie tylko i wyłącznie dzięki przejmowaniu mniejszych operatorów!

Wszystko się zgadza. O ile wiem to nie jest fundacja założona w celu szerzenia dobra dla innych ;)

 

I tu się zgodzę.W porównaniu z działającym w moim mieście UPC jest taniej i większy wybór pakietów.

Ofertowo to jednak MM brakuje nieco do UPC, no może poza nSport+ ;)

Czy jest taniej? To jest dobre pytanie ale trzeba porównywać te same rzeczy, poza tym liczy się też jakość lub upload w necie a ten MM ma mizerny. Przy przedłużeniu umowy zarówno MM jak i UPC dają naprawdę ciekawe oferty o ile jest się: cierpliwym, konsekwentnym, składa wypowiedzenie, odrzuca pierwsze oferty, wytrzymuje ciśnienie i czeka niemal do samego końca umowy 8)

Wtedy oferty mogą być dobre. Moi rodzice mają w UPC select HD (zwykły dekoder HD bez PVR), net 30Mb/s oraz telefon (podstawa, służy do odbierania) za 59zł. Nie mam pewności czy MM da taką ofertę. W przyszłym roku, w drugiej połowie się przekonamy. Nadmienię tylko, że wybór pod tą lokalizacją jest raczej znakomity: Orange, MM, UPC, Vectra, Netia (gigakablówka).

 

U mnie za to niedługo będzie sytuacja przedłużenia umowy z MM lub przejścia do UPC, Vectry. Wszystko zależy od oferty i ceny. UPC póki co wystartowało z mocno taką sobie ofertą i niestety ale w ich przypadku dla nowych klientów wcale nie ma szczególnych "ofert" w rewelacyjnych cenach. Zobaczymy co zrobią jak zauważą, że zbudowali sieć a klienci jakoś się nie garną, może wtedy zrobią specjalną ofertę tylko pod to osiedle. Nie wiem na ile są elastyczni i skorzy do takich działań.

 

Jednak UPC w porównaniu do MM ma lepszy upload - 30/3 (MM 30/2), 60/6 (MM 60/3), 250/20Mb/s, przy 120 jest tak samo. Vectra odpowiednio 50/5, 100/10 i 150/15. Ciekawostka - ponoć w Warszawie (nie wiem czy całej) mają też 320Mb/s ale będę to dopiero weryfikował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Travel Channel HD u mnie czysty. Siła sygnału na obu - 45. 8)

 

Nie wiem czy wszystkie telewizory mają taką samą skalę,ale u mnie na Philipsach siła sygnału jest 100% a jakość 95-99% i to na wszystkich programach.Gdy wyjmę wtyczkę antenową z telewizora i zbliżę ją na odległość 1-2mm do gniazda to jakość spada do 30% a siła do 40%.Znaczy to że sygnał mam dość silny.I chyba to klatkowanie na Travel Channel,które mnie bardzo wkurza, nie zależy od siły i jakości sygnału tylko tak jest nadawany.Problem zgłaszałem w lokalnym BOK i byłem jedyny który się "czepia" tego programu.O Eurosporcie 2 HD się nie wypowiadam,bo nie mam wykupionego tego programu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aminis:

1. Sprawdź tu.

2. Raczej nie dostaniesz tego za 39,99 zł. 49,99 już bardziej, ale trzeba cierpliwości + wypowiedzenia.

 

@zerojedynkax:

Ale ja mam dekoder. Jest inaczej to opisane. Siła sygnału w formie graficznej tylko (na obu kanałach jest max). Zastanawia mnie, czy to czasem nie zależy od telewizora? Dlaczego ja nie mam tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal od wczoraj nie ma EPG na kilkunastu kanałach.

 

Aktualizacja 11:30 - EPG wróciło.

 

Zauważyłem też, że oprócz 13 filmów HD w VOD są jeszcze 2 w kategorii erotyka ;) w sumie to chyba najwieksza kategoria VOD, 143 filmy. A tytuły takie, że można tarzać się ze śmiechu. Seks się zawsze najlepiej sprzedaje.

 

Także wychodzi na to, że w VOD mamy 15(?) filmów w jakości HD... Nikły procent całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...