Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie ma wyboru? Okna na północ, brak możliwości montażu talerza i MM jako jedyny operator kablowy. Wtedy ta oferta może nie do końca jest zła?

Zawsze powtarzam, że nie można oceniać ofert tylko na podstawie "suchych" elementów (tv, net, telefon itp.) i ceny. Każda oferta powinna być zderzona z tym co można mieć w zamian i czy w ogóle można mieć oraz jak oferty i konkurencja wyglądają lokalnie.

 

Do tego każdą sieć ciężko porównać ze sobą, nawet w ramach tej samej sieci. Szczególnie w MM gdzie w pewnym momencie było sporo przejęć i stąd jak pisze Draco_san są różne oferty (południe, Częstochowa itp. itd) i różne standardy jakości w ramach tej samej sieci.

UPC jest chyba najbardziej jednorodna i zmodernizowana do tych samych standardów skoro na 95% (?) sieci oferują pełną ofertę (net 250Mb/s itp.).

Nawet u mnie ciężko teraz porównać instalację MM, która ma prawie 7 lat z tą UPC i Vectry, która została ostatnio położona i światłowód jest na każdym piętrze i zostaje kilka, kilkanaście metrów do końcowego użytkownika. A w przypadku MM z tego co zaobserwowałem światłowód kończy się w garażu. Także to już może teoretycznie powodować lepszą jakość na korzyść UPC, Vectry. Choć MM chyba raz dokonała modernizacji swojej sieci na osiedlu ale nie wiem dokładnie na czym ona polegała.

Już nie mówiąc o osobach, które mają koniec światłowodu u siebie w domu. Tylko to nadal jest mały fragment sieci a na "pełną jakość" pracuje cała sieć - "końcowa" na osiedlu, przesyłowa (obecnie światłowody to musi być standard w "normalnych sieciach"), rdzeń sieci, zarządzanie siecią, infrastruktura sieciowa i kumaci ludzie, którzy tym wszystkim od strony techniki zarządzają itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba "widziały gały co brały"? :) nikt MM nie zmuszał do zakupu...

Bez przejęć, firma miałaby gorsze statystyki. To ma duże znaczenie dla zarządu i inwestorów. Mimo wszystko przejęcie miało więcej plusów. A reszta jakoś się z czasem dotrze.

 

Przewiduję wieksze inwestycje, jak dopną się do nowo-budowanej sieci szkieletowej budowanej przez MAC. Kablówki mają szansę w Polsce, na dominującą pozycję. Platformy się praktycznie nie rozwijają. I brak im dobrego internetu. Już teraz, nowi nadawcy stawiają na wersje HD swoich kanałów tylko w kablu - z pominięciem sat. Na ten luksus, tylko mogą sobie pozwolić głównie najwięksi i międzynarodowe korporacje. Przy upowszechnieniu 4K to będzie jeszcze bardziej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco_san

100.000tyś abonentów przejętych, z których każdy zapłaci co najmniej po 50zł za tv, a znajdą się też abonenci trójpaków, premium itd - rzeczywiście to był biznes!

Operator skoczył na 2 pozycję w rankingu abonentów - było głośno, dużo się obiecywało, sam pamiętam wypowiedzi P. Rogowskiego co Oni nam w zamian zaproponują!

Po tych paru latach widać co zrobili - prawie nic i na nic się nie zanosi bądź trzyma się takie info w w wielkiej tajemnicy!

Nie wierzę, że nie mają ułożonych planów modernizacyjnych - nikt nie losuje miejscowości na chybił trafił!

 

Realia są takie, że MM celowo nie podaje oficjalnie informacji o przeprowadzanych modernizacjach bo ich po prostu nie przeprowadza - zrobiła większe miejscowości Bielsko-Biała, Częstochowa, czyli tam gdzie widziała duże osiedla, potencjalnych klientów i KASĘ. A reszta i tak nie ma innych perspektyw więc i tak będą płacić za to co im damy.

 

Co do odpływu abonentów to jeszcze nie koniec i jestem przekonany, że spora ich część to abonenci byłego STREAM (POŁUDNIA) bądź innych abonentów, w których oferta tv jest okrojowa, a przepustowość neta na poziomie 12Mbit!

W jakim świecie Oni żyją - większą operatorów udostępnia najniższą prędkość neta 50Mbit i to od ręki bez żadnych modernizacji w tej samej bądź niższej cenie niż MM.

 

Tak więc pozycja lidera na rynku będzie malała z roku na rok przy takim procesie rozumowania, aż w końcu faktycznie może zbankrutować!

Sprzedać - kto da się tak nabrać.

 

A te niby ich niespodzianki to na nic się nie zdadzą - widać reakcje ludzi z głupim FOKUS TV, że dali po roku i to SD bądź z TVN FABUŁĄ - nie muszę chyba wspominać!

Sytuacja będzie się powtarzać z każdym kanałem dodawanym do oferty - bo to SD, nie na całej infrastrukturze, obietnice typu "w późniejszym czasie", "dasz nam trochę czasu" itd.

Ale przekonamy się o tym ponownie mam nadzieje, że jeszcze w tym miesiącu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco_san

100.000tyś abonentów przejętych, z których każdy zapłaci co najmniej po 50zł za tv, a znajdą się też abonenci trójpaków, premium itd - rzeczywiście to był biznes!

No, no - za darmo do dostali :)

Mroczne 153 mln prezes wyciągnął z kieszeni

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/mu ... 153-mln-zl

 

Ps. Załóżmy, że każdy z tych 100 000 HP płaci 100 zł na miesiąc.

Daje to 1 mln miesięcznie.

12 mln rocznie.

Czyli po niecałych 13 latach kasa się zwraca.

 

Tylko w tym wszystkich brakuje kosztów utrzymania.

 

Biznes jak nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że aktualnie wszyscy tracą. Więc, nie doszukiwałbym się problemu akurat w tym. To może nie mieć związku. Większość abonentów nie korzysta z pełnych usług. Nie porównują albo nie mają alternatyw. Jeśli zbankrutują, to raczej w wyniku pogarszającej się sytuacji rynkowej. Zbyt dużą uwagę przykładasz do tego Streamu.

 

Zmienili stratęgię i w tym roku dodają kanały co miesiąc. Reakcje ludzi mnie nie obchodzą - bo im ciągle coś nie pasuje. Narzekano by nawet, gdyby dodali TVN Fabułę HD i Fokus TV HD. Według mnie, jest lepiej niż było. I zapowiada się równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco_san

Przyznaję, że jest lepiej niż było - masz rację!

Do pełni zadowolenia brakuje mi tylko pełnej oferty i wtedy złego słowa nie powiem na operatora!

Rozumiem - rozwijają ofertę programową bo nie mogą stać w miejscu tylko te obietnice dla mnie bez pokrycia!

..."dasz nam trochę czasu, robimy co możemy, w późniejszym terminie"... znają realia, stan i zagęszczenie sieci i możliwości niech kombinują - wiem, że mogą!

Tylko czemu nie chcą?

 

@Kaczy\

Biznes to długoterminowe inwestycję, które zwracają się po latach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983:

Marudzisz. Cytujesz ich wypowiedź z profilu FB, która mówi, że się starają. I zaraz po tym tekst "nie chcą". :roll:

 

Ja pozostaję przy zdaniu, że "chcą" ale "szybko nie mogą". Biznes, przede wszystkim musi się opłacać.

 

@mixiorek:

Daruj, ja pisałem o TV. :roll: Choć, internet też u mnie lepiej - do tej pory było u mnie maximum 30 Mb/s. A teraz jest 60 Mb/s i są testowane wyższe prędkości. U mnie takich spadków nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no - za darmo do dostali :)

Mroczne 153 mln prezes wyciągnął z kieszeni

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/mu ... 153-mln-zl

 

Ps. Załóżmy, że każdy z tych 100 000 HP płaci 100 zł na miesiąc.

Daje to 1 mln miesięcznie.

12 mln rocznie.

Czyli po niecałych 13 latach kasa się zwraca.

 

Tylko w tym wszystkich brakuje kosztów utrzymania.

 

Biznes jak nic!

 

Kaczy pomyliłeś się w obliczeniach. 100.000 abonentów x 100zł miesięcznie = 10.000.000.zł miesięcznie.

Zależy jak mają zoptymalizowane koszt w MM i jakie mają umowy z nadawcami. Bo jeśli mają umowy flat fee, to na każdym przejęciu są 100% do przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z BBC?

MM powinna mieć większe możliwości w negocjacjach dzięki wydarzeniom - TOP GEAR i CLARKSON?

Dużo na tym traci!

Nic. Nadal są zgniewani i nie prowadzą rozmów. :P BBC nie ma specjalnie dużej widowni, za to dużo za swoje kanały chciała. Co najmniej do końca tego roku mamy z głowy. Później może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj, ja pisałem o TV. :roll: Choć, internet też u mnie lepiej - do tej pory było u mnie maximum 30 Mb/s. A teraz jest 60 Mb/s i są testowane wyższe prędkości. U mnie takich spadków nie ma.

Sprawdzałeś jak to u Ciebie wygląda w godzinach 19:30-21:30? Ja im nie daruję i będę składał reklamacje. Niech w końcu zainteresują się problemem i zainwestują w punkty styku i nowe łącza.

 

Odnośnie komunikacji przez FB. To jest kolejne narzędzie marketingowe także podchodziłbym z pewnym dystansem do informacji, które są tam umieszczane. Będą pisać, że rozmowy trwają, bardzo się starają, biorą wszystko pod uwagę, klient jest najważniejszy itp. itd. Taka jest ich rola. Potem z tego może nic nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że co wyłączą jakiś kanał to wszyscy tu biadolą jaka MM jest zła. Jak wyłączali BBC czy NGC to nagle każdy abonent 24h/doba oglądał właśnie te kanały. Jak czegoś nie włączą to tak samo - bo by oglądał ten akurat kanał 24h/doba (vide TVN Fabuła oczywiście HD i Fokus HD, bo w wersji SD już by widzów nie miały, jak akurat Fokus SD nie będzie oglądany, ale HD by był). Jak dla mnie to zmiany w ich ofercie trochę latają mi koło gwizdka. Jedyna zmiana na minus to wyłączenie NGC bo akurat dość często oglądałem. W obecnej chwili z ich oferty (mam maxbox) wystarczyłoby mi 30-40 kanałów, które prezentują coś wartościowego do oglądania dla mnie i znajduję na nich od czasu do czasu coś, co przykuwa moją uwagę. Dajcie spokój z tą magią liczb - 1000 kanałów w ofercie, w tym 2000 HD. I tak ogląda się tylko znikomą część oferty, która trafia do naszego gustu, a resztę ma się gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi. Dla niektórych wyłączone kanały BBC, FOX czy NGC mogły być jednymi z tych 30 które się oglądało i w takiej sytuacji abonent powinien mieć prawo do rezygnacji z powodu niedotrzymania warunków umowy.

Ja początkowo narzekałem, ale Multimedia się wybroniła. W zamian za NGC dali moim zdaniem ciekawsze kanały Viasat Nature i Viasat Explore które oglądam często. Nature masz dodatkowo w wersji HD do tego z inną ramówką. Teraz dali Fokus, szkoda że nie HD ale grunt że jest kolejny ciekawy kanał z ofertą dokumentalną. Swoją drogą, na Fokusie i na Stopklatce można obejrzeć sporo serii prezentowanych na kanałach NGC (katastrofy w przestworzach, megafabryki, pułapki umysłu, czy też seria o lotnisku w Dubaju) więc tak do końca nie jesteśmy odcięci od materiałów National Geographic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczy pomyliłeś się w obliczeniach. 100.000 abonentów x 100zł miesięcznie = 10.000.000.zł miesięcznie.

Zależy jak mają zoptymalizowane koszt w MM i jakie mają umowy z nadawcami. Bo jeśli mają umowy flat fee, to na każdym przejęciu są 100% do przodu :D

 

No takie prawie 100%.

Bo oprócz kosztów z nadawcami są jeszcze inne koszty: opłata za łącze, opłata za dzierżawę kanalizacji Orange, podatki gruntowe za rury w ziemi, koszty prądu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oprócz kosztów z nadawcami są jeszcze inne koszty: opłata za łącze, opłata za dzierżawę kanalizacji Orange, podatki gruntowe za rury w ziemi, koszty prądu itp.

 

Tylko co to nas biednych szaraczków obchodzi...? Problemem abonenta jest zapłacić za towar i żądać dobrej jego jakości.A prezesi zarabiający kosmiczne pieniądze mają problem.Swój problem,nie nasz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili z ich oferty (mam maxbox) wystarczyłoby mi 30-40 kanałów, które prezentują coś wartościowego do oglądania dla mnie i znajduję na nich od czasu do czasu coś, co przykuwa moją uwagę.

 

Łaskawy dla nich jesteś.

Mają wg. ciebie 30 - 40 wartościowych kanałów w pakiecie Maxbox ?

Ja - pomijając oczywiście kanały z DVB-T i FTA - widzę w Multimedii (tak jak u każdego innego operatora) co najwyżej 10 - 15 kanałów z interesującym "kontentem".

I to tylko od czasu do czasu.

Bajki, pseudo-muzyka,cyrkowy sport + setki powtórek i miliony reklam mnie nie interesują.

A poziom intelektualny obecnie kręconych filmów pomijam milczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto ogląda. Ja do tych 30-40 zaliczam wszystkie popularno-naukowe (przeważnie znajdę tam coś dla siebie co mnie zainteresuje), filmowo-serialowe (też coś raz na jakiś czas znajdę interesującego) i sportowe. Także wychodzi tych 30-40 kanałów, które bardziej lub mniej regularnie oglądam, ale tak szczerze to 90% czasu jaki oglądam tv to głównie się skupiam na góra 15 programach, na innych od czasu do czasu (z 2 razy w miesiącu) zdarzy się, że coś ciekawego znajdzie się w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...