Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem sobie to "HD" w wydaniu TV Republika na telewizor. Szczerze mówiąc moim zdaniem wygląda to raczej jakościowo, obrazowo na SD. Do tego coś delikatnie "klatkuje".

 

Wiadomości TVP lub Panorama to jest dla mnie męczarnia w oglądaniu. Może gdybym nie miał HD lub nie oglądał innych programów informacyjnych w HD to nie zauważałbym tej "dziwnej jakości". A szkoda bo Wiadomości w materiałach moim zdaniem ostatnimi czasy się mocno poprawiły. A obchody wyzwolenia Auchwitz w Wiadomościach to była wielka rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają problemy z netem MM "w godzinach szczytu", łącze 30Mb/s:

 

4301785149.png

 

4301787788.png

 

i dla odmiany test MM:

 

2896673100_1429469252_thumb.jpg

 

Problem jak widać jest prawdopodobnie na punktach stuku MM z innymi operatorami lub w punktach wymiany ruchu.... Jeszcze gorzej wygląda ściąganie plików z http://test.mm.pl/pliki.html więcej niż 7Mb/s nie idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Draco-san jesteś tu największym specjalistą od Multimedii. Napisz jak możesz bo nie przerzucę 677 stron proces skutecznej z nimi negocjacji. Umowa kończy mi się w sierpniu (tv i internet, moduł cam). Więc w maju składam w ich siedzibie pisemne wypowiedzenie (w wypowiedzeniu coś uzasadniam?) i czekam na telefon. Podczas rozmowy z konsultantem przedstawiam mu swoją propozycję lepszą od tej którą on mi zaproponował. On proponuje wyższą cenową więc się nie zgadzam i czekam na kolejny telefon. Po trzecim telefonie który powinien być najlepszą dla mnie propozycją podpisuję:) Czy tak to wygląda? A jak nikt nie zadzwoni po raz trzeci...to zmieniam na Vectre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cisza jeśli chodzi o nowości programowe.Nawet Draco napisał że ma sprzeczne informacje i nie chce nas wprowadzać w błąd.Czyżby wprowadzenie Paramount Channel HD był szczytem możliwości MM na najbliższe miesiące ?? A może to cisza przed burzą ?? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie (ci co sie interesują) jak to jest za granicą jeśli chodzi o proporcje programów HD do SD w sieciach kablowych? Ja może nie mam, jakoś wyjątkowo dużego telewizora bo 40', ale na prawdę nie umiem juz oglądać telewizji sd. Też sie zepsułem bo miałem przez jakiś czas dostep do filmów na Blu-ray a to już nie ma powrotu do słabej jakości jak człowiek sie przyzwyczai.... Wkurza mnie to, że telewizje i operatorzy robią wciąż z HD atrakcje i karte przetargową bo powinien to juz być standard. Jesli chodzi o Multimedie (w moim przypadku MM-Południe) to na prawdę zajeli by się usuwaniem dubli sd i zastepowanie dotychczasowych wersji sd tymi hd. W tej chwili to czego by nie dodali w sd to mnie już by nie interesowało bo szkoda mi sie męczyc patrząc na taki obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają problemy z netem MM "w godzinach szczytu", łącze 30Mb/s: ........

W tym samym czasie co Ty robiłem test tylko na ich "jedynej słusznej" stronie testowej i wyniki były jeszcze gorsze przy łączu do 60Mb/s. Zbieram je jak znaczki pocztowe :lol2: żeby do sprawy podejść systemowo i zawalczyć z MM. Polecam to wszystkim niezadowolonym, byle grzecznie i merytorycznie oczywiście w formie pisemnej reklamacji. Nic tak nie brudzi jak atrament :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem sobie to "HD" w wydaniu TV Republika na telewizor. Szczerze mówiąc moim zdaniem wygląda to raczej jakościowo, obrazowo na SD. Do tego coś delikatnie "klatkuje".

Jak sobie wrzuciłeś, skoro Multimedia nie ma wersji HD TV Republiki? A materiały na Youtube są gorszej jakości, niż przekaz światłowodem.

 

HD w realizacji kosztuje. Dlatego nie spodziewajcie się, że wszyscy od razu przejdą na ten standard. Szczególnie publiczna TVP ma duże niedostatki. Sprzęt będzie ich kosztował setki milionów złoty. Dlatego będą się modernizowali stopniowo. Teraz robią głównie studio TVP Info.

 

Czy MM dostała dofinansowanie z UE na budowę światłowodów???

Jeszcze nie.

 

@mars27:

Mniej więcej, tak. Ale trzeci telefon nie jest regułą. Nie wiem, dlaczego tak myślisz? To tylko były moje doświadczenia. Kontaktować się mogą z tobą aż do skutku. Chyba, że mocno się uprzesz na swoim - w tym nierealnych rzeczach. Proponuję od razu przedstawić o co ci chodzi, ale też iść na drobne ustępstwa. Mnie zazwyczaj się udaje osiągnąć czego chce.

 

Draco_san już o nas chyba zapomniał.

Ostatnio rzadko tutaj zagląda co przekłada się na braki informacyjne dla forumowiczów. :)

Nie przesadzaj. :P Mam swoje zobowiązania zawodowe i nie mogę bez przerwy tu przesiadywać. Akurat teraz mam taki okres, gdzie mam dużo wyjazdów i załatwiania kontraktów. Mam też swoje prywatne kontakty towarzyskie. A czasem też wolę pobawić się na konsoli. Na wszystko nie starczy mi czasu. Jeszcze będziesz miał mnie dość. :P

 

Jeśli chodzi o Multimedię, to teraz niewiele ciekawego się u nich dzieje. Szukają pieniędzy na inwestycje i rozwój. Może w przyszłym roku coś więcej ruszy. Większe zmiany w ofercie kanałów najwcześniej od wakacji, albo raczej od jesieni. Teraz nie spodziewałbym się rewelacji. Musi bardziej poprawić się koniunktura.

 

Ostatnio cisza jeśli chodzi o nowości programowe.Nawet Draco napisał że ma sprzeczne informacje i nie chce nas wprowadzać w błąd.Czyżby wprowadzenie Paramount Channel HD był szczytem możliwości MM na najbliższe miesiące ?? A może to cisza przed burzą ?? :smile:

Raczej drobne zmiany, w stylu Canal+ i TVN Fabuły. Na razie jest spokojnie.

 

@jaap:

Ciekawą sprawę poruszyłeś. Ale zmartwię cię, bo nie ma kraju na świecie, w którym byłyby same kanały HD. Owszem, w np. USA jest dużo kanałów HD. Ale zazwyczaj są one dodatkowo płatne, a najlepsze rzeczy i tak dają w usługach PPV. Zresztą przejrzyj sobie ofertę np. Comcastu, Time Warner Cable czy AT&T U-verse. Podobnie jest w Japonii np. J:COM. Nie wszystkie kanały są w HD, większość w najwyższym pakiecie. A najciekawsze materiały w PPV. Jakość kanałów HD mają oczywiście dużo lepszą, bo mają większy zasięg i bazę klientów. Ale w tych krajach wciąż nie pozbytą się stacji SD. I chyba większość ludzi w takich formach je ogląda.

 

A bliżej nas, w Europie? W Czechach i Słowacji UPC największy pakiet ma 26 kanałów HD, dla porównania w PL - 43. W Niemczech np. Kabel Deutschland ma 61 kanałów HD. W Hollandi np. Caiway ma ok. 55 kanałów HD. A nie muszę chyba dodawać, że ogólnie mają więcej kanałów? Skandynawia, gdzie dużo ludzi ma kablówki, też nie pozbyła się kanałów SD. Mają sytuację podobną do naszych kablówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma kraju na świecie, w którym byłyby same kanały HD.

 

Czyli HD rodzi się wszędzie z dużym bólem.To trochę dziwne.Postęp techniczny jest niesamowity,kamery fullHD są dosłownie wszędzie: w smartfonach,rejestratorach jazdy,aparatach foto,szpiegach itp.Właściwie to trudno kupić amatorską kamerę średniej klasy aby nie była w HD.Ten format staje się standartem.Telewizory SD właściwie nie istnieją.A od strony nadawczej wygląda to najgorzej.Prezes Braun szczycił się Jedynką i Dwójką w HD a okazało się że w HD jest 20-30% programu.Polsat oprócz flagowego programu nic w tym formacie nie nadaje.Nawet Viasaty które wypadało by nadawać w HD emituje w SD.Lepiej jest w TVN-ie.A marzy mi się sytuacja że program SD jest jakimś dziwolągiem z przeszłości jak czarno-biały film.

A o telewizji "wysokiej rozdzielczości" w laboratoriach japońskich czytałem w "Radioelektroniku"w 1982 roku..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego to też lepiej patrzy się na pseudo HD niż zwykłe SD... Przynajmniej logo jest ostre :)

Owszem. Ja na przykład nie trawię już sportu w SD. Po prostu ciężko mi się to ogląda.

 

W tym samym czasie co Ty robiłem test tylko na ich "jedynej słusznej" stronie testowej i wyniki były jeszcze gorsze przy łączu do 60Mb/s. Zbieram je jak znaczki pocztowe :lol2: żeby do sprawy podejść systemowo i zawalczyć z MM. Polecam to wszystkim niezadowolonym, byle grzecznie i merytorycznie oczywiście w formie pisemnej reklamacji. Nic tak nie brudzi jak atrament :lol2:

Zgadzam się, trzeba regularnie składać reklamacje.

 

Elsat i Jambox,poinformowały że od 11 maja wprowadzają pelną paczkę C+.

To małe sieci. Vectra, Inea, MM, UPC, Toya - na te bym patrzył.

 

Prędkość internetu w Płocku

Jaki to łącze? Testy najlepiej pokazują "jakość" sieci w godzinach 20:30-22:00.

 

Jak sobie wrzuciłeś, skoro Multimedia nie ma wersji HD TV Republiki? A materiały na Youtube są gorszej jakości, niż przekaz światłowodem.

Przez Youtube. Owszem może i są gorsze ale inne materiały w jakości, które oglądam przez HD na YT są lepszej jakości niż obraz TV Republika przez Youtube. A są kręcone raczej na mniej profesjonalnym sprzęcie niż pewnie ma TV Republika.

 

HD w realizacji kosztuje. Dlatego nie spodziewajcie się, że wszyscy od razu przejdą na ten standard. Szczególnie publiczna TVP ma duże niedostatki. Sprzęt będzie ich kosztował setki milionów złoty. Dlatego będą się modernizowali stopniowo. Teraz robią głównie studio TVP Info.

Dlatego tak dopytuje się skąd TV Republika ma sprzęt a raczej kasę na taki sprzęt i "całą otoczkę infrastrukturalną HD"...

 

Oby TVP się ogarnęło z Wiadomościami i TVP Info, bo obecnie obraz jest żenada.

 

Jeszcze nie.

To lepiej niech MM się pośpieszy. W ciągu roku, dwóch ruszą pełną parą regionalne sieci. Wystarczy się wpiąć... i zrobić część sieci do klienta.

 

Na wszystko nie starczy mi czasu. Jeszcze będziesz miał mnie dość. :P

Ja jednak liczę, że w ramach skromnych możliwości czasowych będziesz zaglądał, komentował i wrzucał ciekawe informacje :-D

 

Teraz nie spodziewałbym się rewelacji. Musi bardziej poprawić się koniunktura.

Ja obstawiam, że w ciągu roku-dwóch MM wykupi Netia ;)

 

Raczej drobne zmiany, w stylu Canal+ i TVN Fabuły.

Oby HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli HD rodzi się wszędzie z dużym bólem.To trochę dziwne.Postęp techniczny jest niesamowity,kamery fullHD są dosłownie wszędzie: w smartfonach,rejestratorach jazdy,aparatach foto,szpiegach itp.Właściwie to trudno kupić amatorską kamerę średniej klasy aby nie była w HD.Ten format staje się standartem.

Produkowanie i dystrybucja sygnał HD to jednak inna para kaloszy. Szczególnie "na żywo" - kanały informacyjne, wiadomości, sport.

 

Prezes Braun szczycił się Jedynką i Dwójką w HD a okazało się że w HD jest 20-30% programu.Polsat oprócz flagowego programu nic w tym formacie nie nadaje.

TVP samo chyba produkuje mało (albo w ogóle) rzeczy w HD. Produkują zewnętrzne firmy - serialne, programy itp. TVP robi tyle, że to puszcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkowanie i dystrybucja sygnał HD to jednak inna para kaloszy.

 

Ale tę parę kaloszy trzeba jak najszybciej założyć ! Mamy XXI wiek !!

 

TVP samo chyba produkuje mało (albo w ogóle) rzeczy w HD. Produkują zewnętrzne firmy - serialne, programy itp. TVP robi tyle, że to puszcza...

 

A co szkodzi zlecić zewnętrznym firmom produkcję programów w HD. Że kosztuje drożej ? No cóż zarabiają i na reklamach i na abonamencie.Stać ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tę parę kaloszy trzeba jak najszybciej założyć ! Mamy XXI wiek !!

Uhm i dlatego średnia prędkość łącza internetowego w naszym kraju to 7,5Mb/s. Założę się, że gdyby zrobić badania to wyjdzie, że przeciętny Polak ma w domu telewizor kineskopowy o przekątnej 21-29 cali. Gdzie i po co mu to HD?

Potrzebne są gigantyczne środki na inwestycje, które wykładać chce mało kto. Orange chwali się światłowodowym internetem do domu a na 95% sieci ma miedź i ADSL, po której mało co idzie a jak idzie to jak krew z nosa bo sieć nie jest wydajna albo ruch idzie przez Francję.

 

A co szkodzi zlecić zewnętrznym firmom produkcję programów w HD. Że kosztuje drożej ? No cóż zarabiają i na reklamach i na abonamencie.Stać ich.

Nic nie szkodzi i dlatego nowe seriale TVP oraz "[beep]ce na lodzie, rurze oraz śpiewy itp." masz w HD. Jednak ciężko by wiadomości we własnych studiach produkował ktoś inny...

TVP Sport HD pokazuje chyba II ligę koszykarzy. A sygnał moim zdaniem jest produkowany przez TVP w SD.... bo to robią sami a nie kupują sygnał od firmy, która produkuje Ligę Mistrzów czy inne wydarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujecie nie na temat, wątek TVP jest tutaj. Wróćmy do naszej sieci kablowej. Na FB pojawiają się opinię, które nie chcą TVN Fabuły. Więc w razie nie dogadania się Multimedii z nadawcą, nie można powiedzieć, że postąpili wbrew klientom. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że gdyby zrobić badania to wyjdzie, że przeciętny Polak ma w domu telewizor kineskopowy o przekątnej 21-29 cali. Gdzie i po co mu to HD?

 

Nieprawda.W ostatnim okresie gdy TV LCD 32 cale staniały do 700-800zł. to nawet moje babcie /85 lat/ pokupiły sobie nowe.A co.I oglądają DVB T i dobrze.

Komórki też mają.I do dzwonienia i dla zabawy dla wnuczków.Tak że nie jest tak żle od strony odbiorców,znacznie gorzej gdy nadawcy mają jakość w d....

TVP w stosunku np. do TVN jest opóżniona technicznie.I najwyższa pora na TVP Kultura HD,TVP Info HD i TVP Seriale HD.No i w końcu obiecane pół roku temu TVP Premium HD zamiast TVP HD.No i życzenie,aby nasza kablówka włączyła to wszystko na starcie.Może MUX 8 rozrusza TVP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/121351-Kablowki-o-powiekszonym-pakiecie-Canalplus.-Nowe-kanaly-bez-zmiany-cen.html

 

Elsat i Jambox,poinformowały że od 11 maja wprowadzają pelną paczkę C+.

... i to bez dopłat :!:

Skoro firma Elsat i Canal+ zarabiają na sprzedaży pełnego pakietu przy cenie 35 zeta, to chyba tym bardziej duże kablówki przy cenie 40-50, a zdarza się, że i więcej. Warto się na ten artykulik powołać przy negocjacjach na pakiet C+. Czekam cierpliwie na pierwszy ruch kogoś z "wielkiej czwórki" kablówek w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ma inne koszty działalności. Małe kablówki, szczególnie takie na terenie jednego, kilku miast, nie ponoszą aż tak wielkich kosztów dostarczenia sygnału do klienta. A duża kablówka jak Multimedia, która dostarcza sygnał do blisko 2000 miast, musi ponosić spore koszty dostarczenia go wszystkim klientom do wielu miejsc w kraju. Dlatego próg opłacalności mają wyższy. Ale mogą go trochę niwelować, podnosząc nieznacznie cenę. Tak to działa.

 

Ja obstawiam, że będzie całość paczki Canal+ między 40-55zł. Bo o takich kwotach słyszałem. Nie wiadomo na razie, czy będzie podział na film i sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...