Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Start TVP Info HD i TVP Kultura HD pewnie nastąpi pod koniec tego roku, albo dopiero wiosna 2016, bo jak wiadomo docelowo kanały mają trafić do DVB-T. Mnie bardziej martwi, że chyba nie za szybko doczekamy się jakiś kolejnych nowości w MM. Pewnie największe szanse ma TVN Fabuła i może po 11 maja uzupełnienie paczki C+, a tak szczerze mówiąc nie liczę na nic więcej:(. Na Pulsy w HD, czy uzupełnienie oferty Polsatu sobie pewnie jeszcze długo poczekamy zresztą jak na wszystko w MM:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chciał zmian kanałów SD na wersje HD ale jest jedno moim zdaniem wielkie ALE:

- TVP nawet wiadomości nie nadaje w HD... brak kasy na studio, reporterów ze sprzętem HD. Co dopiero TVP Info i Kultura (może zakupione materiały, filmy będą w HD)

- Polsat News, ustaliśmy już, że tylko studio jest w HD, cała reszta nie. Słabiutko, co bardziej boli to jakość kanałów sportowych Polsatu. Szczególnie tam gdzie sami produkują sygnał - siatkówka, koszykówka itp. Eurosport i grupa C+ mają znacznie lepszy obraz HD, więcej kamer, wprowadzają nowinki. Polsat prawdopodobnie stosuje kompresję by wszystko pomieścić i by było dla operatora taniej... żenada. A jak widzę przy transmisji znaczek LTE to już w ogóle mnie trząsa bo darmowa reklama, darmową reklamą ale jakość słabiutka... Porównajcie jakość (studio, mecze itp.) nSport+ do, któregokolwiek programu sportowego grupy Polsat. Różnica ewidentna.

- Republika TV ma studio i materiały w HD? Wątpię. Superstacja chyba dostała kasę z UE na studio, kable, sprzęt HD. Tylko pytanie czy reporterzy będą produkować sygnał HD ze swoich kamer, już nie mówiąc o wejściach live. Wątpię.

- Materiały przyrodnicze, naukowe (NG itp.) i filmowe można kupić w jakości HD więc ma to sens o ile operator ponownie nie zastosuje "dziwnej" kompresji sygnału

 

Po co nam znaczek HD na ekranie skoro 90% a może nawet 100% treści nie jest nadawane w HD? Niestety by produkować obraz HD, szczególnie "na żywo" trzeba mieć sporo kasy.

 

Chciałbym następujących zmian:

- Ale Kino+ HD niby jest ale tylko w pakiecie HD, powinno być też w MaxBox

- Fokus HD, brak tego kanału, który jest w DVB-T to nieporozumienie

- Polsat Film HD

- Polsat News HD, niech już będzie. Może w końcu zainwestują w sprzęt ;)

- Stopklatka HD

- Kuchnia+ HD

- Domo+ HD

- programy BBC HD

- TVN Fabuła HD

 

I pobieranie kanałów od operatorów światłowodem tam gdzie się tylko da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynników decydujących o ostatecznej ofercie jest tak wiele, że ciężko wyrokować.

Konkurencja w bloku, okolicy (teoretycznie MM może widzieć ile lokali jest w bloku i ilu ma klientów, co za tym idzie czy konkurencja "działa", "czy nie działa"), złożone wypowiedzenie, skłonność konsultanta do negocjacji i zawarcia umowy, jego możliwości "systemowych obniżek", czy w danym momencie konsultanci MM mają przykaz przedłużać za wszelką cenę czy tylko do pewnego poziomu (oczywiście zawsze jest pewien poziom), Twój upór, która to rozmowa negocjacyjna (Draco_san napisał, że są 3 próby i każda następna jest bardziej "pro kliencka") itp. itd.

 

Przy dużej konkurencji MM oferuje superbox+pvr+net 60Mb/s z wifi za 70zł. Ile kosztują dodatki, które chcesz mieć nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek:

Kiedy pisałem, że są tylko 3 próby kontaktu z klientem? Nie przypominam sobie. Chodziło raczej o to, że ja zazwyczaj godzę się na 3-cią przedstawioną ofertę. Konsultant może teoretycznie dzwonić do skutku. Za łatwe odpuszczenie klientowi, konsultantowi grożą kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Republika TV ma studio i materiały w HD? Wątpię. Superstacja chyba dostała kasę z UE na studio, kable, sprzęt HD. Tylko pytanie czy reporterzy będą produkować sygnał HD ze swoich kamer, już nie mówiąc o wejściach live. Wątpię.

 

https://www.youtube.com/channel/UCc282c ... nQw/videos

https://www.youtube.com/user/TELEWIZJAS ... CJA/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco_san:

Ok, w takim razie to była moja nadinterpretacja ;)

 

Ja tam zamierzam negocjować albo do uzyskania tego co chcę (a mi się wydaje, że raczej tego nie dostanę) albo spokojnie poczekam do końca umowy aż wygaśnie (oczywiście po wcześniejszym złożeniu wypowiedzenia z 3 miesięcznym wyprzedzeniem). Niestety dla MM mam gdzie iść i do tego nie zapłacę drożej niż płacę obecnie . Ostatecznie mogę do nich wrócić i jak się niedawno okazało płacić za to samo mniej :smile:

 

@Poziom:

Na youtube mają HD, czy dokładnie te materiały, dokładnie w takiej samej jakości HD idą do operatorów kablowych, satelitarnych? Kolejne pytanie czy materiały "na żywo" idą w jakości HD w tych stacjach? Wóz transmisyjny HD to jest kawałek grosza...

Tak przy okazji - którzy "duzi" operatorzy mają w swojej ofercie Republika TV HD i Superstacja HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna kamera HD to ciut mało jak na tv informacyjną ;) bo zaraz ja też założę swoją :lol2:

Do tej kamery trzeba kable, wóz HD z obsługą, wykupione "miejsce" do transmisji, studio z obsługą, które "obrobi" sygnał i wyśle "w świat". Spooore koszty + dostępne zasoby ludzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...