Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder, czy raczej - tuner - to kwota ponad 100 zł, jeśli nie chcesz kupić śmiecia typu Wiwa czy Manta na parę miesięcy działania. Ale fakt, że starszym ludziom nie potrzeba dużo kanałów za cenę 20-30 zł/mc. Drugi fakt - nie wszędzie NTC działa. Są miejsca, gdzie podziała kilka m-cy a potem same problemy i to niewiadomo dlaczego. Kabel to jednak kabel. To samo jest w kwestii Internetu - mobilny działa jak chce, kablowy po prostu DZIAŁA.

Osobiście wolę kabel i po nim net+tv niż głupi modem mobilny oraz antenę naziemną, choć dekodery MM wołają o pomstę dokądśtam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco@dzięki za info.

 

Rafnov@ 3831CDX spoko dekoder i na pewno lepszy od tego srebrnego.

Akurat niestety mam nieszczęście używać to coś. Zresztą już o tym wcześniej pisałem. Raz że uruchamia się tragicznie długo po odłączeniu zasilania, a infolinia twierdzi, że tak ma być. Dwa - marnie uboga obsługa Guide oraz list ulubionych. No ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim bloku większość seniorów już dawno przeszła na DVB-T (obecnie 24 kanały).

 

No niestety założenie anteny TV w bloku to problem.Na dachu nie pozwala administracja,na balkonie nie ten kierunek.

Dlatego większość seniorów w moim bloku korzysta z analogowej Multimedii.Barierą do przejścia na DTV jest cena,niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten pakiet MikroBox miał w większości kanały HD, to nie byłby taki zły, @Kleofas11.

 

Myślę, że większość ludzi ma już telewizory LCD... A, z ciekawości zapytam: Jakie modele TV mają użytkownicy Multimedii? Ja aktualnie posiadam 3 odbiorniki:

1. Sony KDL-55HX920 - główny TV w salonie; podpięty dekoder PVR 3831CDX Multimedii; a także moduł CAM platformy HD+.

2. Sony KDL-40NX720 - w sypialni; używany jako multiroom Multimedii.

3. Philips plazma z 2009r. (nie pamiętam modelu, bo to TV mojej partnerki ;)) - w pokoju gościnnym; podpięta antena NTC; MUX 1, 2, 3 i L3 w sumie 30 kanałów; używany głównie przez moich gości.

 

Ja bardzo często używam funkcji PiP - gram na konsoli, jednocześnie odpalając mały obraz i dźwięk z transmisji sportowej. :D Właśnie w tej chwili tak robię - GTA 5 i C+ Sport jednocześnie (za chwilę mecz NBA). ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zmieniło w ofercie telewizji analogowej Multimedia Polska w Częstochowie?.

Tak.Usunięto National Geographic,Fox Life i Fox, dodano Viasat Nature,Disney Junior i Disney Channel.

A, z ciekawości zapytam: Jakie modele TV mają użytkownicy Multimedii?

Posiadam: Tv główny Philips 42PFL5008H 3D , w drugim pokoju Philips 32PFL5007K , w trzecim pokoju Thomson 24TX 145G.

Oba Philipsy na modułach CAM z Multimedii, Thomson DVB T+analog też z Multimedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Rzeszowie wczorej dogralem sobie od nowa liste bo juz na niektorych kanalach byl czarny ekran na tych co wylaczyli.Jeszcze za malo polikwidowali tych powtzrzajacych sie kanalow w sd i hd.Dobrze ze dodali w Hd jest roznica.Nie wiem dlaczego sa dwa duble Viva i zdaje sie MTV.Doszedlem juz do wprawy i nawet szybko ulozylem sobie liste po swojemu tak jak mialem. Jeszcze napisze ze przed dograniem nowej listy kablowej na probe wgralem DVBT naziemna .Oczywiscie w gralo mi wszystkie 24 kanaly naziemnej OBRAZ ZYLETA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam: Tv główny Philips 42PFL5008H 3D , w drugim pokoju Philips 32PFL5007K , w trzecim pokoju Thomson 24TX 145G.

Oba Philipsy na modułach CAM z Multimedii, Thomson DVB T+analog też z Multimedii.

Ten ostatni wydaje się idealny do kuchni - ja bym tam go umieścił. ;) Multimedia analog też podłączyłem, ale z racji jakości pomijam milczeniem. Oglądam tylko właściwie Superstację i 2 lokalne kanały. Również planuję brać moduł CAM Multimedii, ale potrzebny mi TV z dwoma wejściami CI+, bo jeden już zajęty. Aktualnie poszukuję jakiegoś dobrego modelu 65", dlatego mam pytanie odnośnie tej marki: Jak z oprogramowaniem Philipsa? Jak często pojawiają się aktualizacje?

 

A inni? Pochwalcie się na czym odbieracie Multimedię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder, czy raczej - tuner - to kwota ponad 100 zł, jeśli nie chcesz kupić śmiecia typu Wiwa czy Manta na parę miesięcy działania. Ale fakt, że starszym ludziom nie potrzeba dużo kanałów za cenę 20-30 zł/mc. Drugi fakt - nie wszędzie NTC działa. Są miejsca, gdzie podziała kilka m-cy a potem same problemy i to niewiadomo dlaczego. Kabel to jednak kabel. To samo jest w kwestii Internetu - mobilny działa jak chce, kablowy po prostu DZIAŁA.

Osobiście wolę kabel i po nim net+tv niż głupi modem mobilny oraz antenę naziemną, choć dekodery MM wołają o pomstę dokądśtam...

Ja mam na dzialce stary TV 21" i dekoder WIVA -50 HD odbiera super, mozna nagrywac i otwarzac.To jest przydatne dla wnukow bo mozna ottwarzac z pendrywa stoi na dzialce zima lato.Lapie mi kanaly z Rzeszowa ,Lezajska i Polsatowskie kodowane z malej anteny pokojowej ze wzmaczniaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że w Częstochowie nie ma żadnych zmian to naprawdę nie jestem tym zdziwiony. :) Można się było tego spodziewać, mimo że niedawno była modernizacja. Pocieszający jest fakt, że jesteśmy największym miastem (oprócz Katowic i innych), gdzie nie zaszły zmiany i na pewno w ciągu kilku miesięcy zmiany wejdą i u nas w życie. Strzelam, że będzie to maj albo czerwiec. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie dlaczego w dekoderze TechiSat nie wyświetlane są wszystkie kanały w EPG ,a wybierając funkcje lista pojawiają się wszystkie. jest 1 02 a u mnie brak TVN24 HD:)

Może spróbuj wyszukać ponownie kanały. Tu masz instrukcję jak to zrobić: http://www.dekodery.mm.pl/ na dole są modele TechiSat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z oprogramowaniem Philipsa? Jak często pojawiają się aktualizacje?

Oprogramowanie do modelu 42PFL5008H pojawiają się dość często,ostatnio w grudniu 2014r. Philipsy wyróżniają się ostrym,szczegółowym obrazem i głęboką czernią.Odradzam jednak modele serii 5000 i 6000.Jeśli już to brać serię 7000 lub 8000.Seria 9000 jest najlepsza,ale to już grubsza kasa.

Modele 5000 często się zawieszają co mnie szczególnie irytuje.Nie pomaga wgrywanie nowego softu.Serwis rozkłada ręce.

Ten ostatni wydaje się idealny do kuchni - ja bym tam go umieścił.

W kuchni oglądam MMTV z tabletu.Poza tym trzeci pokój mam mniejszy od kuchni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...