Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was odczuł ostatnio spowolnioną prędkość łącza? Mam Internet 60 Mb/s. Test ze strony http://test.mm.pl/ pokazuje mi wynik 30-35 Mb/s natomiast pliki testowe pobierane z http://test.mm.pl/pliki.html i innych stron pobierają się max 13 Mb/s. Jak to wygląda u Was?

 

A jak się łączysz z Internetem? Czy może poprzez połączenie bezprzewodowe WiFi? Jeżeli tak, przed testowaniem łącza podłącz się tylko po kabel, pomiar będzie bardziej miarodajny. W obecnych czasach WiFi działające po częstotliwości 2,4Ghz jest bardzo zakłócone i to często pierwsza przyczyna niskich transferów powstająca pomiędzy modemem a komputerem. Sam tak mam, po kablu mam 29,99Mbits, a po WiFi tylko 12,43Mbits :-(

 

Co do pobierania plików, próbowałeś pobierać jednocześnie 2-3 pliki (albo użyć jakiegoś akceleratora?). Zaobserwowałem, że jednym strumieniem jest ciężko wysycić takie duże łącze (a może Twój dysk twardy zapisuje tak wolno dane?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marko42, neuron co prawda mam podłączony pod ich modem swój router, ale dla pewności podpiąłem kompa bezpośrednio pod modem MMP i to samo. Oczywiście test był wykonany po kablu z wyłączonymi programami p2p itp.

Sam system jest wolny od wirusów i aktualny... HDD też jest OK. Zresztą to spowolnienie łącza zaobserwowałem od niedawna. Wcześniej leciało max łącza. Mam od nich internet od kilku lat i nigdy nie miałem żadnych problemów aż do teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie sypną regułką, to nie jest łącze gwarantowane :D

Prędkość inernetu to temat rzeka, miała wyjść jakaś ustawa, która by to regulowała ale cisza w temacie.

 

Łącza gwarantowane mają kosmiczną cenę, więc my za 49zł to sobie możemy hehehe.

http://www.man.kielce.pl/index.php?l=uslugi&p=int

http://www.nsn.pl/firmy.htm

http://www.m67.org/index.php?option=com ... &Itemid=59

Operator i tak zastrzega, że: Łącze dedykowane z gwarantowanym CIR 96% do routera brzegowego.

Nie mogą dać gwarancji, że ze wszystkuch serwerów będziemy ściągać max. bo to jest z ich strony nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z rachunkiem do zapłaty przyszło pismo że od 1.02.2015 nastapi zmiana regulaminu świadczenia usług na internet z MM Południe że z tego co wyczytałem to bedzie podłaczyc tylko jeden Terminal to odznacza ze tylko jeden komputer lub laptop?;/ i nic wiecej troche dziwna praktyka ale można zrezygnowac jak ktoś sie nie zgadza z tym ale płaci kare za zerwanie ...

I jeszcze dostałem ulotke ze moge VOD zamówic jak umnie nie jest wymieniona stacja czołowa to po co mi to wysyłają ech :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z dekoderem MMP 5800C. Przy uruchamianiu na wyświetla mi się normalny ekran uruchamiania tylko cały czarny, tak jakby techniczny. Po chwili wyświetla się napis Loader odbiornika tv cyfrowej,daje błąd brak sygnału i niby skanuje kanały. Potem czarny ekran i nic. Na dekoderze żadnych napisów tylko zielona lampka oznaczająca,że dekoder niby działa...Wiece o co może w tym chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyp, nic się nie zmieniło, tak jest od dawana. Czytaj dokładnie. "[...]nowe postanowienia oznaczone są kursywą zaś postanowienia, które podlegają usunięciu zostały przekreślone"

 

mat_lewq, dzwoń na dział techniczny:- pon-pt: 08:00-23.00, sobota niedziela i święta: 09.00-23.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy abonenci MMP to dostali. ;) Legalne jest podłączenie tylko jednego terminalu(laptop, komputer stacjonarny). No chyba, że masz wykupiony modem WiFi...

Ale co ciekawe usnęli zapis o karze za podłączenie większej liczby Terminali: "usuwa się opłatę za samowolne podłączenie większej liczby Terminali niż liczba określona w Umowie Abonenckiej, w wysokości 2016,40 zł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z dekoderem MMP 5800C. Przy uruchamianiu na wyświetla mi się normalny ekran uruchamiania tylko cały czarny, tak jakby techniczny. Po chwili wyświetla się napis Loader odbiornika tv cyfrowej,daje błąd brak sygnału i niby skanuje kanały. Potem czarny ekran i nic. Na dekoderze żadnych napisów tylko zielona lampka oznaczająca,że dekoder niby działa...Wiece o co może w tym chodzić?

 

Dekoder do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was odczuł ostatnio spowolnioną prędkość łącza? Mam Internet 60 Mb/s. Test ze strony http://test.mm.pl/ pokazuje mi wynik 30-35 Mb/s natomiast pliki testowe pobierane z http://test.mm.pl/pliki.html i innych stron pobierają się max 13 Mb/s. Jak to wygląda u Was?

Co do pobierania plików, próbowałeś pobierać jednocześnie 2-3 pliki (albo użyć jakiegoś akceleratora?). Zaobserwowałem, że jednym strumieniem jest ciężko wysycić takie duże łącze

Teraz to dokładnie sprawdziłem i faktycznie masz rację. Sumując prędkości pobierania trzech jednocześnie plików, wyjdzie łącznie 55 Mb/s. Ale to raczej nie jest normalne... Przynajmniej wcześniej tak nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyp, nic się nie zmieniło, tak jest od dawana. Czytaj dokładnie. "[...]nowe postanowienia oznaczone są kursywą zaś postanowienia, które podlegają usunięciu zostały przekreślone"

Tez dostałeś pismo czyli to to samo co było?

 

Chyba wszyscy to dostali. Piszą, że niby te zmiany mają związek z jakimś nowym prawem telekomunikacyjnym.

Widzę, że powykreślali zapiski, które w większości dotyczyły dodatkowych opłat i kar.

Jeśli chodzi o te terminale, to ich dozwolona liczba jest określona w dodatkowych regulaminach dla konkretnych promocji.

Np. ja prawie rok temu udałem się do nich z zamiarem podpisania umowy w tej standardowej promocji z ich strony internetowej.

Wcześniej przestudiowałem te wszystkie regulaminy i miałem kilka wątpliwości, bo były w nich pewne nieścisłości.

Tzn. w regulaminie świadczenia usługi był ten wpis o jednym terminalu i karze za podłączenie kolejnych,

ale w regulaminie promocji była mowa o dozwolonych 5, jednak już nie terminalach tylko komputerach.

Z tego wynikało, że owszem moje 2 kompy mogłem podłączyć, ale już 2 komórek, telewizora smart i tunera satelitarnego już nie.

Dlatego spisałem sobie te wszystkie rzeczy i na miejscu wypytałem babkę. Okazało się, że już wtedy zdążyli to zmodyfikować

i dała mi nowszą wersję tego regulaminu promocji, gdzie już była mowa o terminalach i nie 5 a 25:)

Zatem moja obecna umowa pozwala mi na podpięcie 25 urządzeń i router wifi mam własny.

Konkretnie ten przywilej dała mi bezpłatnie aktywowana w ramach tej promocji usługa dodatkowa

"Mega Bezprzewodowa Sieć Multimedialna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że już wtedy zdążyli to zmodyfikować

i dała mi nowszą wersję tego regulaminu promocji, gdzie już była mowa o terminalach i nie 5 a 25:)

Zatem moja obecna umowa pozwala mi na podpięcie 25 urządzeń i router wifi mam własny.

Konkretnie ten przywilej dała mi bezpłatnie aktywowana w ramach tej promocji usługa dodatkowa

"Mega Bezprzewodowa Sieć Multimedialna".

Czyli aktywowali Ci usługę "Mega Bezprzewodowa Sieć Multimedialna",a modem dostałeś zwykły tzn. z jednym wejściem Ethernet, ten model bez WiFi?

Bo pamiętam, że z promocja BSM dawali własnie modem WiFi z 4 wejściami Ethernet, 2 na tel i z możliwością podłączenia do sieci WiFi do 30 urządzeń, ale brali za modem 8 zł miesięcznie...

 

Kara za podłączenie większej ilości terminali to był "martwy zapis".

Dokładnie. :) Pamiętam, że przy podpisywaniu umowy na Internet sam pracownik MMP wspominał mi o możliwości podłączenia własnego routera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...