Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Instalacje będą musieli robić technicy z prawdziwego zdarzenia,a nie jacyś "podwykonawcy" bez szkoły. Miałem różne doświadczenia z technikami. Jednego musiałem wyrzucić za drzwi. Facet nie miał zielonego pojęcia o instalacji. Zero narzędzi,mierników. Wszystko na przypał. Robione przysłowiowym "nożem". Inny nie mógł z kolei zainstalować żadnego dekodera ( a miał ich aż 3 "na stanie") Bo każdy..uwaga : był zarejestrowany na innego abonenta To że Multimedia bezczelnie wciska używany sprzęt-to temat tabu wałkowany od dawna. Gość podjechał "do magazynu" i przywiózł inny używany ale już wyrejestrowany z systemu dekoder....

Tutaj na forum ktoś wspominał że technicy kilka godzin próbowali mu zainstalować moduł CAM . :lol2: Program "Usterka" się kłania. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był u mnie monter z Multimedii podłączyć 2 moduły CAM. Do głównego telewizora udało mu się (plazma Panasonic-a), z mniejszym telewizorkiem nie udało mu się (22 cale LG) - po kliknięciu na Menu i wyszukiwanie kanałów powiedział, że nie wyszukuje kanałów DVB-C. Zapytał co robimy. Ja grzecznie odpowiedziałem, że niech zostawi obydwa moduły a ja później sobie jeszcze pokombinuję z mniejszym TV. Pan monter poszedł a ja od razu do mniejszego TV zobaczyć dlaczego nie hula. Po około 1,5 minuty pogrzebania w ustawieniach TV i przestawieniu kraju z Polski na Szwecję - kanały DVB-C pięknie się wyszukały. I cóż teraz można sądzić o ludziach wykonujących usługi monterskie dla Multimedii? Ten sam Pan Monter stwierdził, że około 60% telewizorów nie obsługuje ich modułów CAM. Jeśli monterzy Multimedii tak samo podchodzą do tematu jak ten "specjalista" to tak może wyglądać ta proporcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzić można jedno: są to ludzie słabo wykształceni technicznie, słabo opłacani - tzw. złote rączki od wszystkiego. Poważni technicy do Multimedii nie ciągną. Bo, albo pouciekali za granicę, albo mają własny biznes, który przynosi lepsze zarobki. ;) Jest to problem dosłownie wszystkich większych kablówek. :P

 

Poza tym, przestawienie modułu CAM na inny kraj nie oznacza, że telewizor w naszym kraju oficjalnie go obsługuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem kiedyś do serwisu Panasonica z pytaniem dlaczego ich TV nie działa z modułem CAM skoro ma gniazdo CI? Odpowiedzieli że w Polsce nie wspierają modułów CAM w tym modelu. Potem wyczytałem na forach, że trzeba zmienić kraj na Niemcy. To MM ma wiedzieć, że wasze TV trzeba ustawiać na Szwecje/Niemcy??? Nie róbcie siary ludzie, żyjemy w Polsce i każdy zdrowo myślący człowiek wybiera kraj Polska przy wszelkich ustawieniach w TV. Pretensje do producentów TV, którzy mają w [beep]ie ten kraj.

dobre chociaż, że po instalacji dostałem wszystkie kanały odkodowane przez 30 dni. Nie wiem czy to jest u nich norma

Tak to jest norma, tez miałem odkodowane, karta po tym okresie dostanie nowe uprawnienia i kanały znikną. Podobno z czasem mają zlikwidować ten bonusowy okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia: Jeśli ma się moduł CAM i telewizor z funkcją PVR to można nagrywać na twardy dysk podłączony do TV przez USB.

Taki zestaw zastępuje dekoder z nagrywarką i jest tańszy.Ja też korzystam z takiego rozwiązania.Można programować nagrywanie do 7 dni naprzód korzystając z EPG.Nagrania można odtwarzać TYLKO na tym telewizorze gdzie były nagrywane.Ten sam dysk może służyć do wstrzymywania obrazu telewizyjnego.

Co ciekawe,mój Philips/42PFL5008H/nagrywa też gdy jest w stanie stand by bez wyświetlania obrazu i dżwięku.Fajna rzecz. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że my nie o nagrywaniu mówiliśmy :roll:... Ale mniejsza.

 

I nie zgadzam się z twierdzeniem "Taki zestaw... jest tańszy". Dysk zewnętrzny swoje kosztuje. A dekoder PVR można dostać za free po negocjacjach. Mnie od początku nic nie kosztował. A poza tym, nagrań z własnego dysku też nie można archiwizować, bo są zaszyfrowane. Trzeba sporej wiedzy technicznej, jak to obejść. A w to już nie każdemu chce się bawić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że jest tańszy.Dekoder HD kosztuje 10zł/m-c, a PVR 20zł/m-c. Różnica 100%.Po roku zwraca się koszt zakupu dysku, a potem same zyski.

Ja kupiłem twardy dysk 500GB za 129 zł i nie ma z nim żadnego kłopotu.

Jak będziemy pisać ile kosztuje nas abonament po negocjacjach to okaże się że niektórzy mają MM prawie za darmo !! To może dlatego MM ma taką a nie inną kondycję finansową.Bez negocjacji... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mi został jeszcze rok umowy a na dniach będę zmieniał telewizor i pozbycie się dodatkowych urządzeń z szafki jest kuszące. Ale może rzeczywiście jeszcze się wstrzymam. Do przedłużenia mam tylko w grudniu umowę o multiroom to spróbuję wysondować, jakie proponują warunki zamiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Jak z jakością obrazu? Czy brak dekodera powoduje jego polepszenie?

Krótkie obliczenia wskazują, że aktywacja modułów pokryje się z oszczędnościami za prąd, który zużyłyby dekodery. A skoro rachunki nie wzrosną to mogę śmiało wymieniać. To teraz nowy tv i jazda do BOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia: Jeśli ma się moduł CAM i telewizor z funkcją PVR to można nagrywać na twardy dysk podłączony do TV przez USB.

Taki zestaw zastępuje dekoder z nagrywarką i jest tańszy.Ja też korzystam z takiego rozwiązania.Można programować nagrywanie do 7 dni naprzód korzystając z EPG.Nagrania można odtwarzać TYLKO na tym telewizorze gdzie były nagrywane.Ten sam dysk może służyć do wstrzymywania obrazu telewizyjnego.

Co ciekawe,mój Philips/42PFL5008H/nagrywa też gdy jest w stanie stand by bez wyświetlania obrazu i dżwięku.Fajna rzecz. :smile:

Przewagą dekodera jest to, że możesz oglądać jeden kanał i nagrywać z drugiego, u niektórych operatorów możesz nagrywać nawet dwa programy naraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...