Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Abonament płacisz za dostęp do całej bazy kanałów, a nie za kilka z nich. Już widzę, jak Multimedia uwzględnia tą reklamację.

Nie będę ganił jednego i stawał po stronie drugiego.

 

@draco_san tu nie masz racji. Mnie nie interesuje cała baza kanałów ale kilka z nich, do których jestem zmuszony przez operatora do zakupu odpowiednich pakietyzacji. Zatem przerwa w dostawie sygnału lub zakłócenia odbioru na danym kanale jest podstawą do roszczeń reklamacyjnych u właściwego operatora.

Zwykle jest tak, że operator nie uchyla się od odpowiedzialności za takie niedogodności i od jakiekolwiek zakłóceń

w odbiorze. Abonentom, którzy złożą reklamację, odpowiednio to rekompensują.

 

Więcej informacji można uzyskać u rzeczników praw konsumentów właściwych dla miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yakuzzi, a umiesz czytać ze zrozumieniem ?? Chodzi o wy[beep]e 2 lub 3 kanałów z analoga, kosztem dodania nawet kilkunastu do cyfrówki. W analogu gwarantowane mają 47 kanałów - w Tarnowie jest 52, więc spokojnie mogą wywalać 3 kanały. Tyle, że to zrazi ludzi, którzy mają tylko analoga - a ich w MM jest całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ich pomęczyłem. W moim przypadku rekompensatą było stwierdzenie "może Pan złożyć wypowiedzenie bez kary finansowej za wcześniejsze zerwanie umowy". Oczywiście sobie darowałem. Lepszej ceny na razie nie ma co negocjować. Jedynie zażądałem wymiany dekodera PVR na ten nowszy z 500GB. Wymiana jutro. :D

 

Jeśli chodzi o wy[beep]e kanału, to miał zniknąć Viacom Blink. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego zazdrościsz? Ceny sensownych pakietów zaczynającej się od 78zł i 91zł? Z wielkiej trójki UPC to najdroższa kablówka. Gdybym miał wybór, w życiu bym się na nią nie zdecydował. Nawet uwzględniając rabaty, płaciłbym za podobną ofertę ponad 200zł. Nie warto dla kilku nieobecnych u nas kanałów, w dodatku kilku w ich ofercie też brakuje (np. nSport+). Szkoda gadać... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draco @podczas podpisywania nowej umowy,umówiłem się z konsultantką ze będę miał wymieniony dekoder u syna w pokoju.Typiara miała się odezwać w ciągu trzech tygodni.Zero kontaktu z jej strony,wczoraj zadzwoniłem na infolinię i przedstawiłem sytuację .Konsultant powiedział że przekazuje sprawę do przełożonego i do niej samej żeby jak najszybciej się do mnie odezwała.Zero kontaktu dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kiedy ruszą coś w kwestii Cnemaxów w HD? Sporo ciekawych produkcji ostatnio, a my musimy się męczyć z tym SD. Niby pisałem do HBO. Ale oni twierdzą, że inicjatywa leży po stronie Multimedii. HBO Polska podobno oferuje im atrakcyjne warunki. Nie ma rady, piszcie listy do Multimedii z prośbą o włączenie Cinemax w HD. Ja praktycznie co tydzień ślę prośbę.
Ja napisałem dzisiaj do nich maila, w którym napisałem że są jedyną dużą siecią kablową oferującą tylko wersje SD kanałów Cinemax i jako posiadacz tej opcji dodatkowej jestem niezadowolony z braku wersji HD, gdyż są to wartościowe kanały z różnorodną ofertą filmową. :D W liście ująłem także zapotrzebowanie na kanały HD grupy TVN, poparłem to argumentami że są to podstawowe i bardzo lubiane kanały tematyczne na polskim rynku.

 

I teraz nasuwa mi się taka myśl, słyszałem że ceny tych kanałów od gniazdka są bardzo duże, ale to jak to jest, że taka mała częstochowska kablówka "Tel-Sat" oferuje pakiet telewizji cyfrowej z internetem za mniej niż 50 zł i w ofercie są wszystkie kanały grupy TVN oraz nc+ w HD. To jest tylko przykład bo takich przypadków z kablówkami jest znacznie więcej. Natomiast ja w Multimedii płacąc o wiele większe pieniądze muszę się męczyć z wersją SD kanału Ale Kino+ bo wersja HD jest w dodatkowej opcji, która jest mi niepotrzebna i dla jednego kanału, który i tak mam w SD nie będę płacił dodatkowej "dychy" miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie większy operator może wynegocjować lepsze warunki z nadawcami niż mniejszy bo od razu dany program będzie obecny np. w 100 000 gniazdek a nie w 1000 jak w małej kablówce więc teoretycznie im większy operator tym tańsze powinny być pakiety. Z drugiej jednak strony myślę, że mniejszy operator działający na niewielkim obszarze nie ma wysokich kosztów związanych z utrzymaniem całej rozległej infrastruktury, która dodatkowo może też być w jakimś stopniu dzierżawiona (linie światłowodowe). Inne koszty jakie mi się nasuwają to reklamy za które przecież też pośrednio płacą abonenci. W tv/prasie/internecie ciągle trwa "wojna reklamowa" pomiędzy największymi kablówkami i platformami satelitarnymi a mała kablówka wystarczy, że rozwiesi plakaty na klatkach schodowych czy doczepi jakieś ulotki do faktur. Kwestia układania pakietów przez operatorów to temat rzeka... Niektóre programy nawet takie, za które operator nie płaci nadawcy są celowo w wyższych pakietach tylko po to żeby wyciągnąć dodatkową kasę od abonenta za dostęp do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem Multimedii jest obecnie utrzymanie płynności finansowej i modernizacja infrastruktury. Raczej nie będą zbytnio przejmować się teraz podmianami SD na HD. Nie w tym roku. Zaraz będą święta i niewskazane jest wprowadzanie gruntownych zmian w okresie najlepszej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz nasuwa mi się taka myśl, słyszałem że ceny tych kanałów od gniazdka są bardzo duże, ale to jak to jest, że taka mała częstochowska kablówka "Tel-Sat" oferuje pakiet telewizji cyfrowej z internetem za mniej niż 50 zł i w ofercie są wszystkie kanały grupy TVN oraz nc+ w HD.

 

Ten Tel-sat? http://www.telsat.media.pl/index.php/te ... -pakietowa

49 zł za samą telewizję. No i HD z TVNu za dużo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Za ile kablówka wynegocjuje, za tyle ma. Po prostu, te mniejsze mają niższe koszty działalności. Pamiętajcie też, że kablówkom nie zależy na zbytnim pchaniu się w HD. Większości klientów zależy najbardziej na cenie, a nie na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie do końca jest tak jak piszesz. Owszem kablówki najchętniej by się pewnie nie pchały zbytnio w HD bo HD potrzebuje więcej miejsca w kablu niż SD, ponadto zwykle wersja HD jest droższa od SD ale biorąc pod uwagę ilość programów HD w ofercie platform cyfrowych nie mają niestety wyjścia i muszą nadążać za trendami.

 

Ciekaw jestem bardzo na czym dokładnie ta cała modernizacja w MM polega od strony technicznej? Czy oni teraz w części kraju mają wzmacniacze niedostosowane do pracy w całym pasmie do K69 że im miejsca na HD brakuje czy może wymieniają okablowanie w budynkach ze względu na dużą tłumienność kabli na końcu zakresu UHF? Światłowodowi jest przecież obojętne ile w nim leci programów ze stacji czołowej do danego węzła więc tutaj raczej problem nie tkwi. Może po prostu hasło "modernizacja" to taka dobra wymówka dla wytłumaczenia ludziom czemu nie mają pełnej oferty. Uważam, że jeśli w danej lokalizacji część programów jest niedostępna z przyczyn technicznych to MM raczej nie odprowadza od tych gniazd opłat licencyjnych więc uczciwie by było aby abonament za dany pakiet był jakoś proporcjonalnie zmniejszony względem lokalizacji gdzie jest dostępna cała oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak u mnie "modernizowali" sieć po Streamie.Na bloku i na osiedlu nic się nie działo,może gdzieś w stacji czołowej,nie wiem.Po około 9 miesiącach był komunikat na klatce,że sieć już zmodernizowana i dali pełną ofertę.Było to w 2012 roku.Jak do tej pory,odpukać,wszystko chodzi OK,bez żadnych przerw w odbiorze.Ci co mają internet narzekają tylko,że prędkość jest o wiele mniejsza niż deklarowana.Sąsiedzi co mają tylko analog cieszą się,że abonament im spadł z 49zł /w Streamie/na 29zł/w Multimedii/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Tel-sat? http://www.telsat.media.pl/index.php/te ... -pakietowa

49 zł za samą telewizję. No i HD z TVNu za dużo nie ma.

Tak ten Tel-sat i swoją wiedzę pozyskałem z praktyki, to znaczy moja siostra ma ich kablówkę i w ofercie są wszystkie TVNy i stacje nc+ w HD. To, że oni nie aktualizują na bieżąco strony to już nie moja wina. A co do ceny to tutaj jest tak samo jak z Multimedią. ;) ;) Przy przedłużeniu są skłonni na większe ustępstwa i tak było w przypadku mojej siostry. :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja sieci nie polega na wymianach kabli czy też wzmacniaczy w blokach, u mnie też jak modernizowali to wymieniali jakieś urządzenia lub jakieś urządzenia dodawali w stacji czołowej u mnie w mojej lokalizacji. Może bardziej tu chodzi o przepustowość pasma lub pewnych częstotliwości na dosyle do stacji czołowej światłowodem i być może jest tak że nie każda stacja czołowa jest przystosowana do tego aby z jakiegoś tam innego pasma czy częstotliwości odebrać "nowe" kanały, myślę tak na chłopski rozum bo nie znam się na tym. A skąd wiem, że coś u mnie w tamtym roku na jesieni modernizowali? A no wiem od miejscowego technika właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam na tą magiczną modernizację, ale zastanawiające jest, że gdy były MŚ siatkarzy, to nagle pojawiły się dodatkowe 4 kanały płatne, w tym 1 w HD, gdy HBO odkodowało swój program, to pomimo, że na co dzień jest dostępne w SD, to podczas promocji mogłem oglądać w HD. TVP1 i TVP2 od kilku miesięcy mamy dostępne w HD, prze czym w opisie pisze TVP1HD - test. I tak sobie testują, pomimo, że chodzi dobrze. Totalny marazm, brak jakichkolwiek informacji o terminach tej modernizacji. Słyszę o niej już od 2 lat przy okazji złożenia wypowiedzenia, ale teraz mam już dość i przy najbliższym wypowiedzeniu nie dam się nabrać. Nie interesują mnie niższe opłaty. Chcę płacić tak jak inni i mieć pełny dostęp do usług MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,ile jeszcze jest obszaru do zmodernizowania.Nigdzie takiego wykazu nie ma.Piszę o tym dlatego,że liczę na jej szybkie zakończenie i rozwój całości.

A tak to jest pretekst:nie dodamy,nie ulepszymy,HD za drogie a potrzebne pieniądze na modernizację sieci.

Wiele tu osób narzeka na UPC,ale bądżmy szczerzy,u nich nowości to błyskawica: Puls HD-proszę bardzo,Stopklatka HD-już się robi,Fokus HD-od jutra na antenie,itd.itp.Ciekawostką jest też najtańszy pakiet za 29,90/m-c,który można odbierać bez dekodera i bez modułu CAM,bezpośrednio z kabla na telewizor DVB C.To taki odpowiednik START-BOX w MM.Mogli by u nas też tak zrobić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność i z UPC a teraz mam z Multimedią więc mogę porównać obie te sieci :

1. Obsługa Klienta

I tu i tu mocno kuleje . Infolinia to jakieś jedno wielkie nieporozumienie. Brak tam osób kompetentnych.Marazm. Lokalny BOK za to jest lepszy w UPC. Jest o niebo lepiej zorganizowany. Nie ma dużych kolejek . Bierzące sprawy idzie załatwić od ręki. A Multimedia ? 2-3 godziny wyjęte z życiorysu i brak gwarancji że załatwimy sprawę do końca.Gigantyczna spychologia !

2. Zawartość programowa

UPC ma ciekawą ofertę z rodzynkami (np.Motors TV,Yacht&Salling) ale i z poważnymi brakami (Nsport+!!!!!!!!!!!) Szybko wprowadza nowości (vel Stopklatka HD,Puls HD,Focus HD) ale i ma zabójcze ceny. Ale UPC było stać na tani pakiet kanałów w DVB-C.

Multimedia -ma wszystkie kanały sportowe (ale bez Eurosportu 2 HD-co jest conajmniej dziwne) i rodzynki (np.Luxe TV,Novela TV) Bardzo wolno wprowadza nowości ( 6 miesięcy czekaliśmy na pełny Canal+) Ale ceny są atrakcyjne. No i jest DVB-T w kablu

3. Sprzęt

UPC-wynalazki wynalazki i jeszcze raz wynalazki .Dekoder UPC Mediabox ( na szczęcie już wycofany ) to jedno wielkie dziadostwo. Był gorszy od nie mniej "słynnych" Sagemów z początków działalnośći Polsatu 2 Cyfrowego(dziś Cyfrowy Polsat).Teraz UPC daje Kaony-nie znam nie wypowiadam się.

Ale szybko wprowadzili moduły CAM. I jest masa niezaleznych odbiorników wspierających UPC np. Globo.

Multimedia-ADB. Sprzet ogólnie uznawany za dobry choć też posiada rozliczne wady. Piętą achillesową jest dysk w PVR. Można mieć swoją listę kanałów i to jest spora zaleta.

Niedawno Multimedia wprowadziła moduły CAM-nie ma na razie informacji o producentach którzy by wspierali te moduły na swoich odbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że w wielu miastach Multimedia nie ma swojej infrastruktury, tylko ją dzierżawi. Samo położenie światłowodów w tych miejscach sporo kosztuje. A jeszcze dochodzą inne "sprzęty". Ale nie ma się co przejmować, dostaną dopłatę z Unii na rozbudowę internetu, to wszystko jeszcze się unormuje.

 

Kablówki zaczną zyskiwać przewagę nad satelitą w liczbie klientów. Już teraz kanały HD są uruchamiane głównie w kablu. Na satelicie tylko kilka wybranych, prawie samych nadawców zagranicznych. Przez wysokie opłaty za miejsce na transponderach, przewaga kablówek będzie rosła. Za jakiś czas będą bardzo widoczne braki HD na satelicie. Całą sytuacje potęguje fakt, że nadajniki DVB-T i światłowody są nieustannie rozbudowywane (dzięki m.in. pieniądzom z Unii), a Polska nie ma nadal własnego satelity. Przyszłość jawi się zatem w jaskrawych barwach. ;)

 

@ziutek60:

Na specjalne eventy, takie jak MŚ w Siatkówce czy PPV, to oni miejsce od dawna sobie zarezerwowali. Tak samo, ten dodatkowy kanał HBO HD na pozycji 9 był dla osób takie jak ty. U mnie na TVP1 HD nie ma oznaczeń "test". Jesteś w byłym Streamie? Nie ma informacji o terminie zakończenia modernizacji, ponieważ sami nie wiedzą kiedy skończą. Wszystko jest uzależnione od pieniędzy. Muszą utrzymywać płynność finansową, dlatego miasta są stopniowo "robione". U mnie np. położono tylko kable, bez wymiany całej reszty. Moje miasto poszło na koniec listy, dlatego że problem braku kanałów dotyczy "tylko" 11 pozycji HD. Ja zostaję, bo dzięki temu mam w sumie darmowy multiroom i dekodery. Poza tym, wkrótce to kablówki będą górą jeśli chodzi o HD. :P

 

Ciekawe,ile jeszcze jest obszaru do zmodernizowania.Nigdzie takiego wykazu nie ma.

Na pewno mniej niż połowa obsługiwanego. I nie ma prawa być takiego wykazu. Spółki nie zdradzają swojej strategii rozwoju. Zaraz by się dowaliła im tam jakaś konkurencja.

 

Piszę o tym dlatego,że liczę na jej szybkie zakończenie i rozwój całości.

A ja nie. Na moje oko, przy sprzyjających okolicznościach to potrwa jeszcze 1,5 roku. Dopiero w perspektywie 2-3 kablówki zyskają mocną przewagę w jakości nad innymi sposobami nadawczymi. Pod warunkiem, że zyskają klientów. Bez przejęć pomniejszych graczy się nie obejdzie.

 

Wiele tu osób narzeka na UPC,ale bądżmy szczerzy,u nich nowości to błyskawica: Puls HD-proszę bardzo,Stopklatka HD-już się robi,Fokus HD-od jutra na antenie,itd.itp.

Bardzo słusznie narzeka. Spójrz jakie to nowości... Same darmowe kanały dostępne w naziemnej. Brak nSportu+. A ceny pakietów mają wyższe. Jeżeli oferta Multimedii będzie tak wyglądać, to ja się wypisuję.

 

@danielpes5:

No, wreszcie piszesz obiektywnie (powiedzmy - bo ja z obsługą Multimedii praktycznie nie mam problemów). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...