Skocz do zawartości

Własny kanał w zbiorczej antenie - dodanie loga


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak mogę dołożyć własny kanał z filmami i reklamami w antenie zbiorczej, chodzi oto że chciałbym dodać logo w prawym górnym rogu ekranu w trakcie odtwarzania filmów tylko nie wiem jak. Od strony technicznej wszystko mam obmyślone. Pomózcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce emitować sygnał w antenie zbiorczej to musi mieć koncesje na rozpowszechnianie programu tv w sieci kablowej.

Inna sprawa to opłacenie tantiemu za wykorzystane utwory.

 

Antena zbiorcza cyfrowa czy analogowa? Jeśli analog to w węźle antenowym wstawiasz modulator przed wzmacniaczem końcowym, konfigurujesz go na dany kanał, regulujesz poziom i wzmacniasz z całą resztą. Ale nie sądzę żebyś miał dostęp do skrzyni ze sprzętem azart.

 

Jeśli chodzi o wklejanie logo to zależy czy chcesz emitować złożonego tzw "klocka" czy lecieć z emisją z playlisty.

W pierwszym przypadku możesz do gotowego materiału wkleić logo w jakimś programie, a jeśli chodzi o emisje z playlisty są programy emisyjne, poszukaj w googlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od strony technicznej to wiem co i jak, chodzi o wstawienie loga jak puszczę filmy z playlisty. Mam program SplitCam ale nie chce mi się włączyć może ktoś wie gdzie mogę znaleźć wymagania tego programu albo podobny. Koncesję nie potrzebuje bo to będą filmy własnej produkcji wiem że mogę od razu wstawiać logo ale nie chcę wstawiać na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się najpierw dobrze popytał tu i ówdzie na Twoim miejscu czy aby na pewno nie musisz takiego programu zarejestrować, bo wydaje mi się, ze jeśli to miałoby działać na zasadzie lokalnego kanału tak jak w tv kablowej to raczej na 100% jest potrzebne zezwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej właśnie VLC włączyć na pełnym ekranie komputera PC z playlisty. Ewentualnie dodać logo VirtualDubem na stałe do plików. Moim zdaniem najszybciej będzie VLC z playlistą podpięty do magnetowidu złaczem TVout+LineOUT i kablem SCART. W magnetowidzie ustawiasz kanał UHF na którym będziesz nadawał kanał i tak podajesz to sumatorem do instalacji zbiorczej.

 

W obrębie własnej firmy albo własnego domu nie potrzebujesz zezwolenia na wprowadzanie własnego sygnału do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pawle, nie sprecyzowales o jaką instalacje zbiorcza chodzi, czy w bloku czy domek. Obojętnie czy filmy kręci kolega, tato, dziadek... aby działać legalnie do emisji w sieciach kablowych potrzebna jest koncesja kablowa, która teraz wydawana jest na okres 10 lat i kosztuje 2 tyś zł. Ale KRRiT na twoja działalność i tak by Ci jej nie udzieliła, zatrzymałbys się na pierwszym wniosku... Jeśli chodzi o domek to możesz sobie nadawać chcesz.

 

@Moreblack: zależy w jakim paśmie pracuje antena zbiorcza, magnetowid posiada najczęściej modulator dsb na uhf 21-69, i nie wszystkie instalacje poprawnie przenoszą takie sygnały, szczególnie z takiego amatorskiego modulatora, który może śmiecić w całym paśmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, antena zbiorcza jest w dwóch małych budynkach gdzie razem jest 11 mieszkań właścicielem anteny zbiorczej jest wspólnota mieszkaniowa, więc nie muszę mieć koncesji bo jak sprawdzą jak nie wiedzą o takiej antenie zbiorczej. Pasmo mam od 21-69 i pasmo kablowe od 1-20, więc nie będzie problemu z wprowadzeniem sygnału bo już działają w niej kamery z monitoringu, a program VLC sprawdzę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...