Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dziś otrzymałem aneks do starej umowy oczywiście po rezygnacji.Poprzednio pakiet VIP 199.80 w tym pvr net 40 mb wifi hbo goi inne dodatki,obecnie mam pakiet vip 105.00zł hd pvr 35.zł pakiet 40Mb 29.90 zł,po okresie zobowiązania lub po przedłużeniu warunków umowy VIP 105.00zł pvr 35.00zł net 29.90zł,myślę, że warto zawsze trzymać ich prawie do końca.Pozdrawiam z Elbląga.Wszystko 30.00zł mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z satelity jest lepsza jakość (wyższy bitrate). W VECTRZE są 22 kanały nie kodowane (te z DVB-T ale w DVB-C) i TVP1 HD i TVP2 HD ma gorszą jakość (niski bitrate z powodu upychania max kanałów do multipelksów) na satelicie jest on wyższy gdyż na niektórych transporterach jest "w miare luźno" i te kanały jakoś dają radę. Kablówki albo biorą kanały bezpośrednio drogą światłowodową, DVB-T, lub z satelit (ASTRA i HotBird). Weźmy pod uwagę na satelicie kanały nadają w miarę, kablówki dekodują sygnał z satelity i go multipleksują i kodują czyli ten sygnał że tak powiem "jest katowany" kanały w kablówkach są tak poupychane że szok, nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy czemu nie wymienią ludziom dekoderów SD na HD w tedy było by luźniej, zostawić te których używają w analogowej chodziarz analogowy sygnał powinien już powoli znikać ale rozumiem dużo starszych ludzi ma stare telewizory. I właśnie przez kablówki na satelicie zalegają kopie kanałów w SD np. CANAL+, Eurosport, TVN, TVP itd. nc+ i Cyfrowy Polsat raczej bez problemu wymienią dekodery na HD. Podsumowując sygnał w kablówkach jest wg. mnie i mojego doświadczenia gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm,

No bo mam właśnie możliwość zawarcia nowej umowy z Vectrą, z dekoderem HD PVR, głównie zależało by mi na kanałach sportowych, Canal plusa, nsport, eurosport itp. no i nationale. A TV ma 46" więc jak jakość HD z Vectry nie bardzo to co, lepiej sobie odpuścić i wziąść NC+ (podobna oferta)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się- większość kanałów dużo lepiej wygląda w nc+ niż w Vectrze, nawet te HD. Oferty programowe można łatwo sprawdzić, ale brak Planete, Domo, Kuchni, Fox, Discovery Historia itd, to kolejny duży minus Vectry. Plus to polsaty sportowe(moim zdaniem coraz mniej znaczące) i Viasaty, a szczególnie Viasat Nature/History HD. Największy minusy Vectry- strasznie drogi dostęp do kanałów premium- Canal+ za 49,90 to gruba przesada oraz opłata za wynajem dekodera pvr to 35 złotych! Jeśli wybierałbym między Vectrą, a nc+ zdecydowanie wybrałbym to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że w Vectrze podpisuję tylko umowę i tyle, w NC+ muszę się bawić w całą instalację itd. no ale skoro warto (lepsza jakość) no to chyba będzię trzeba się nad tym zastanowić. Tylko że tak, mieszkam w bloku, 1 pietro, przed blokiem, (ok10metrów przed balkonem) drzewa wysokie ponad moje pietro, może to mieć negatywny wpływ na odbiór satelity? Bo nie chce zrezygnować z Vectry, a tu potem okaże się że mam problem z satelitą, a do vectry już z taką ofertą nie wrócę zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że w Vectrze podpisuję tylko umowę i tyle, w NC+ muszę się bawić w całą instalację itd. no ale skoro warto (lepsza jakość) no to chyba będzię trzeba się nad tym zastanowić. Tylko że tak, mieszkam w bloku, 1 pietro, przed blokiem, (ok10metrów przed balkonem) drzewa wysokie ponad moje pietro, może to mieć negatywny wpływ na odbiór satelity? Bo nie chce zrezygnować z Vectry, a tu potem okaże się że mam problem z satelitą, a do vectry już z taką ofertą nie wrócę zapewne.

Albo jakość, albo drzewa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kanały sportowe typu c+ czy eurosport 2 (bundesliga) gdzie oglądam w większości piłkę nożną , nie narzekam.Spokojnie można obejrzeć każdy mecz piłki nożne. Mowa tu o hd. Niestety w SD wygląda to juz znacznie gorzej. TV 42''

 

Pytanie do Was jaki polecacie router tak aby powiedzmy te 60mb po wifi z vectry śmigało? Oczywiście cena ma znaczenie. TP-link 841n dobre to będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, ale ta różnica w jakości jest aż tak widoczna, powiedzmy ten sam program w skali 1-10, jak wygląda w nc+ a jak w vectrze?

Dużo zależy od lokalizacji, podobno w różnych miastach wygląda to inaczej. Dla mnie nawet niektóre kanały HD(nSport HD, Animal Planet HD) wyglądają gorzej w Vectrze, o kanałach SD typu Orange Sport czy Polsat Sport News nie ma co wspominać. Według mnie różnica jest istotna nawet na 42 calowym telewizorze(plazmie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mogę polecić taką paczkę: Internet z VECTRY, tv z nc+ tutaj warto wziąść mediaBOX'a + COMFORT+ z EXTRA+, Wszystkie CANAL+ i tyle. Koszty instalacji antenowej nie są aż tak duże antenkę 80cm ~90/100 zł, konwerter twin ~40/80zł, 2x koncetryk za ok. 2/3 zł za metr zależy ile potrzebujesz wysięgnik 20/40zł zależy jaki potrzebujesz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/file/d/0Bx-Tnt ... sp=sharing - VECTRA

https://drive.google.com/file/d/0Bx-Tnt ... sp=sharing - VECTRA

 

https://drive.google.com/file/d/0Bx-Tnt ... sp=sharing - nc+

https://drive.google.com/file/d/0Bx-Tnt ... sp=sharing - nc+

 

Cięzko to nazwać porównaniem biorąc pod uwagę że jest to wyświetlane na dwóch różnych telewizorach 22' i 46' (nc+). Zawsze można rzucić okiem, ale jakość TVP to upscall do HD szkoda że VECTRA nie odkodowała TVN HD wtedy można by już porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomybb jak chcesz mogę zrobić zdjęcie tych kanałów ale tylko tych darmowych bo nie posiadam dekodera z vectry i działają mi te niekodowane.

 

Dzięki ale najbardziej to zależy mi na porównaniu c+, jakby ktoś miał w vectrze i nc+.

Na to bym nie liczył, przy tej cenie za Canal+ w Vectrze !? Jeśli ja w nc+ płacę 69 złotych za wszystkie kanały+ Canal+ i HBO, to w Vectrze za sam C+ i HBO zapłaciłbym prawie 80 złotych!!! To był główny powód zainstalowania talerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomybb jak chcesz mogę zrobić zdjęcie tych kanałów ale tylko tych darmowych bo nie posiadam dekodera z vectry i działają mi te niekodowane.

 

Dzięki ale najbardziej to zależy mi na porównaniu c+, jakby ktoś miał w vectrze i nc+.

Na to bym nie liczył, przy tej cenie za Canal+ w Vectrze !? Jeśli ja w nc+ płacę 69 złotych za wszystkie kanały+ Canal+ i HBO, to w Vectrze za sam C+ i HBO zapłaciłbym prawie 80 złotych!!! To był główny powód zainstalowania talerza.

 

 

Pisałem już wcześniej że oferty kanałów mam porównywalne w tej samej cenie (różnica 3zł) , cena jaką zaproponowano mi w vectrze (kontynuacja umowy) ni jak ma się do tego co jest na internecie w ich ofercie. Jedynym kryterium jakim się sugeruje jest więc jakość programów, ewentualnie jeszcze bezproblemowość instalcji i późniejszego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ standardowa oferta taka jak jest w necie, dzwoniłem do nich i nic niestety Pan nie mógł mi zejść z ceny, pakiet sportowy razem z programami typu eurosport2 + pvr + net za 115. Z vectra jest inna bajka bo to jest przedłużenie umowy, w nc+ całkowicie nowy klient, jedynie antenę za 1zł oraz hbo na miesiać czy dwa mają w promocji. Net mógłbym zostawic w vectrze ale na to samo wyjdzie bo najtańszy kosztuje 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe taka cena w nc+, nawet na ich stronie są niższe ceny, a jeszcze jest specjalna oferta dla abonentów innych telewizji. Zajrzyj do wątku oferty dla nowych abonentów nc+ na satkurierze. http://ncplus.pl/sklep/promocje?&gclid= ... wgodwy0AgQ tu za 109,90 masz superpremium, więc skąd to 115 złotych? Nadal nie napisałeś jaką dostałeś propozycję w Vectrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

69 z kanałami c+, +10zł za dodatkowe kanały w tym eurosport2, +5zł za pvr + ewentualnie do tego net za 30zł z nc+ w orange albo osobno + czyli wychodzi 115. Z vectra wstępnie rozmawiałem, dopiero umówiłem się na telefon żeby wszystkie szczegóły się dowiedzieć, ale w vectrze miałem już pakiet c+ od kilku lat i był on w niższej cenie, coś koło 40-44zł. Jakbym zrezygnował to już takiej ceny nie będzie tylko 50zł zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...