Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

1- czy prawdą jest, że Vectra S.A. zmienia Regulamin od miesiąca sierpnia/2015?

2- czy zmiany w Regulaminie upoważniałyby do wcześniejszego wypowiedzenia umowy bez naliczania roszczenia odszkodowawczego z tytułu zerwania warunków umowy?

3- czy są jakieś ograniczenia w zastosowaniu tych zapisów?

 

Serdecznie proszę o o opinie i ewentualne linki do dokumentów źródłowych- dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Sprawdziłem empirycznie, że siła sygnału ma znaczenie dla jakości obrazu i nie dam się przekonać, że jest inaczej. Sprawdzałem trzy razy o różnych porach, żeby wykluczyć zmęczenie, sugestię albo poziom jasności w pomieszczeni. Teoria teorią, a życie mówi co innego.

 

A jak to niby sprawdziłeś, że siła sygnału (wbrew teorii i zdrowemu rozsądkowi) ma jednak wpływ na jakość obrazu?

Tak przy okazji to sila sygnału może być minimalna (ale nie zerowa oczywiście). Liczy się tylko jakość sygnału. Siłę sygnału dekoder sobie wzmocni jeśli mu to będzie potrzebne ale słabej jakości już nie naprawi. Jak chcesz jedank przekonać sam siebie to zrób test i w miarę możliwości wypnij wszystkie rozgałeźniki/odgałęźniki w swoim kablu i podepnij tuner bezpośrednio przy wejściu kabla od Vectry. Miejsca po rozgałęźnikach zastąp łącznikami F typu "beczkami". Uzyskasz wtedy najsilniejszy sygnał (każdy rozgałęźnik/odgałęźnik wnosi straty). Porównaj na koniec obraz w TV przed i po zabiegu. Proponuję na testy jakąś dłuższą audycję w studio na kanale HD (i nadawaną w HD!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, on sprawdził to empirycznie i zaraz nam to udowodni.... Orzesz.., cała idea cyfryzacji za moment legnie w gruzach. Taka strata.

Sorki, nie mogłem sie powstrzymać ale tak to jest jak komuś tłumaczysz oczywiste a on dalej wie swoje lepiej i na dodatek twierdzi, że osobiście to sprawdzał i testy potwierdziły jego teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Wypowiedzenie złożpone. Obecnie mam 10Mb internet i Platynę za prawie 90zł . Jaką cenę mogę z nimi negocjować. Interesuje mnie dodatkowy 1 lub 2 dekodery.

 

PS

Treść wypowiedzenia gdyby ktoś potrzebował. Proszę poustawiać treść w odpowiednim miejscu.

 

Miejscowość 2015-07-02

 

……………………………..

 

……………………………..

 

……………………………..

 

PESEL

 

Nr abonenta:

 

 

Vectra S.A.

Al. Zwycięstwa 253

81-525 Gdynia

 

 

 

WYPOWIEDZENIE UMOWY

 

 

 

 

 

W związku z przedstawioną mi dnia 1.07.2015 zmianą warunków regulaminu przez operatora, firmę Vectra S.A. wypowiadam umową zawartą w dniu ……………….. w zakresie świadczenia usług telewizja oraz Internet, która udostępniona jest pod adresem Starachowice ul. .............. . Wypowiedzenie następuję z dniem otrzymania pisma przez operatora świadczonych usług, firmę Vectra S.A.

 

633ea20b08b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Sprawdziłem empirycznie, że siła sygnału ma znaczenie dla jakości obrazu i nie dam się przekonać, że jest inaczej. Sprawdzałem trzy razy o różnych porach, żeby wykluczyć zmęczenie, sugestię albo poziom jasności w pomieszczeni. Teoria teorią, a życie mówi co innego.

 

A jak to niby sprawdziłeś, że siła sygnału (wbrew teorii i zdrowemu rozsądkowi) ma jednak wpływ na jakość obrazu?

Tak przy okazji to sila sygnału może być minimalna (ale nie zerowa oczywiście). Liczy się tylko jakość sygnału. Siłę sygnału dekoder sobie wzmocni jeśli mu to będzie potrzebne ale słabej jakości już nie naprawi. Jak chcesz jedank przekonać sam siebie to zrób test i w miarę możliwości wypnij wszystkie rozgałeźniki/odgałęźniki w swoim kablu i podepnij tuner bezpośrednio przy wejściu kabla od Vectry. Miejsca po rozgałęźnikach zastąp łącznikami F typu "beczkami". Uzyskasz wtedy najsilniejszy sygnał (każdy rozgałęźnik/odgałęźnik wnosi straty). Porównaj na koniec obraz w TV przed i po zabiegu. Proponuję na testy jakąś dłuższą audycję w studio na kanale HD (i nadawaną w HD!!!).

 

Dzięki za odzew.

Być może wzmocnienie sygnału wiele nie pomoże (teorię znam), ale szukam sposobu polepszenia jakości obrazu. Kiedy podpiąłem kabel Vectry bezpośrednio do dekodera (bez dwóch rozgałęźników), to siła wzrosła do ponad 60% i zaobserwowałem mniejsze smużenie na kanałach SD i brak "parowania" przy nazwach stacji.

Ostatnio dochodzę do wniosku, że chyba lepszym wyjściem będzie powrót do dekodera HD (poprzednio taki miałem i było w miarę dobrze) zamiast PVR, którym uszczęśliwiono mnie teraz. Nie wiem tylko czy nie będą chcieli jakichś opłat za wymianę, chociaż powinno to być uznane jako reklamacja, mam w sumie 2 tygodnie na wypowiedzenie, jako że umowę zawierałem poza lokalem dostawcy.

 

Jeżeli ktoś wymieniał takie dekodery - 3830CD (jeżeli dobrze pamiętam) na 5830CDX - to proszę o info czy ten drugi ma gorszy obraz od pierwszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź Vectry S.A. na FB, która zamieszczana jest na zapytania abonentów o możliwość rozwiązania umowy:

".....w przypadku braku akceptacji wprowadzonych zmian oczywiście istnieje możliwość wypowiedzenia umowy bez ponoszenia kosztów. Zaznaczamy jednak, że mamy przygotowane specjalne oferty utrzymaniowe, które można uzyskać kontaktując się z naszą infolinią pod numerem 601 601 601 bądź przesyłając dane kontaktowe na priv......"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Wypowiedzenie złożpone. Obecnie mam 10Mb internet i Platynę za prawie 90zł . Jaką cenę mogę z nimi negocjować. Interesuje mnie dodatkowy 1 lub 2 dekodery.

 

 

 

Co możesz dostać?

 

Np. platynę + internet 50 Mb za 99,90 zł z umową na 24 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Właśnie zerknąłem w faktury rodziców, którzy mają Vectre już przeszło 2 lata i przegapili okres wypowiedzenia. Przyszła do nich wiadomość o zmianie regulaminu i w związku z tym, mam do was pytanie, czy nie uważacie, że przepłacają?:

 

Filmbox - 5 zł

Platyna - 15 zł

SNO - 10 zł

Złoty - 29.49 zł

HD PVR - 35 zł

Int. 40 MB - 51 zł

= 145.49 zł

 

Za TV wychodzi 94.49 zł

 

Według strony Polsatu, mieliby u nich pakiet premium lub tańszy w nc+ z kanałami c+.

Myślicie, że uda się coś ugrać i mieć jakiś pakiet c+ w tej cenie (likwidując np. Filmboxa), czy dać sobie spokój i zrezygnować z TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Właśnie zerknąłem w faktury rodziców, którzy mają Vectre już przeszło 2 lata i przegapili okres wypowiedzenia. Przyszła do nich wiadomość o zmianie regulaminu i w związku z tym, mam do was pytanie, czy nie uważacie, że przepłacają?:

 

Filmbox - 5 zł

Platyna - 15 zł

SNO - 10 zł

Złoty - 29.49 zł

HD PVR - 35 zł

Int. 40 MB - 51 zł

= 145.49 zł

 

Za TV wychodzi 94.49 zł

 

Według strony Polsatu, mieliby u nich pakiet premium lub tańszy w nc+ z kanałami c+.

Myślicie, że uda się coś ugrać i mieć jakiś pakiet c+ w tej cenie (likwidując np. Filmboxa), czy dać sobie spokój i zrezygnować z TV?

 

Ja mam ofertę po przejęciu kablówki, więc tego nie będę rozpisywać. Ale widzę, że przepłacają i to sporo za neta. Teraz za 50zł dostaniesz 50Mbps. Dziwi mnie pakiet Złoty i Platynowy. Jak to mam rozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób ma paczki tv+net.

 

Ja posiadam od prawie roku paczkę z tylko internetem. Pismo o zmianach dotarło również na mój e-mail, tak wiec wnioskuję z tego, iż mnie też dotyczy ta zmiana czy jednak się mylę ??

 

 

W zasadzie chciałbym przeskoczyć z internetu 60Mb jaki mam teraz na ten 150, bo generalnie będzie to praktycznie taka sama cena, a up znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Wypowiedzenie złożpone. Obecnie mam 10Mb internet i Platynę za prawie 90zł . Jaką cenę mogę z nimi negocjować. Interesuje mnie dodatkowy 1 lub 2 dekodery.

 

PS

Treść wypowiedzenia gdyby ktoś potrzebował. Proszę poustawiać treść w odpowiednim miejscu.

 

Miejscowość 2015-07-02

 

……………………………..

 

……………………………..

 

……………………………..

 

PESEL

 

Nr abonenta:

 

 

Vectra S.A.

Al. Zwycięstwa 253

81-525 Gdynia

 

 

 

WYPOWIEDZENIE UMOWY

 

 

 

 

 

W związku z przedstawioną mi dnia 1.07.2015 zmianą warunków regulaminu przez operatora, firmę Vectra S.A. wypowiadam umową zawartą w dniu ……………….. w zakresie świadczenia usług telewizja oraz Internet, która udostępniona jest pod adresem Starachowice ul. .............. . Wypowiedzenie następuję z dniem otrzymania pisma przez operatora świadczonych usług, firmę Vectra S.A.

 

633ea20b08b7.jpg

 

Miałem podobne pismo przygotowane przeze mnie, ale w BOKu Pani poprosiła mnie o wypełnienie standardowej umowy o rezygnacje z usług, która jest do pobrania m.in na stornie Vectry. Zaznaczyłem tam oczywiście, że rezygnuje ze względu na zmianę warunków, ale zastanawia mnie fakt czy też takie wypowiedzenie będzie OK ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą renegocjowałem swoją umowę. Zmiany są duże, ale po krótce :

 

1. Dotychczasowa umowa się kasuje, od 1 sierpnia na podstawę (Platyna HD i Internet) + SnO mam umowę na 12 miesięcy.

2. Umowa po 12 miesiącach (poza Canal+) przechodzi na czas nieokreślony bez zmiany ceny z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

3. Canal+Prestige (44,90zł miesięcznie / 12 miesięcy - po 12 miesiącach umowa na czas nieokreślony w cenie cennikowej 89,90zł).

4. SnO (6 miesięcy za 1zł / od 7 do 12 miesiąca za 10zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ceny po przejęciu lokalnej kablówki. A wracając do pytania : Canal+ ja miałem za 39,90zł, ale dali mi +Prestige w cenie +Select. Umowa Canal+ jest tą specyficzną, gdzie po 12 miesiącach cena zmienia się na cennikową. Natomiast na resztę elementów mam osobną umowę, która też jest na 12 miesięcy i przechodzi na dotychczasowe ceny z zachowaniem rabatów na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia :)

 

Jak masz GG albo coś to zostaw w PW. Pogadamy i zobaczymy co i jak, oki :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamian za nierozwiazanie umowy ze względu na zmianę regulaminu Vectra zaproponowała :

Pakiet Platynowy, Canal + prestige , sport na ostro, fimbox internet 100mb wraz z stalym ip , dwa dekodery pvr wszystko za 196 przy umowie na 12 miesięcy .Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...