Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tylko TVP 1, TVP 2 i TVN odkodowane w obu wersjach (SD i HD), a reszta programów w SD? I dokładnie te same programy odkodowali dodatkowo co UPC (Polsat 2, Tele 5, Superstacja, Mango 24)? :shock:

 

Myślę, że dobrą praktyką byłoby gdyby operatorzy kablowi w wykazach programów cyfrowych zaznaczali, które z nich są niekodowane (możliwe do odbioru na własnym sprzęcie bez ponoszenia dodatkowych opłat).

W przypadku UPC te kanały są wymienione na ich stronie internetowej - jest to tzw. Pakiet Start. Na stronie Vectry nic na ten temat nie znalazłem. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówimy o pakiecie cyfrowym, a nie analogowym? W UPC koszt cyfrowego Pakietu Start to 29 zł. Analogowy Pakiet Mini kosztuje mniej i też nie ma o nim info, bo cena zależy od tego jak dogadali się ze spółdzielnią.

Skoro nie ma informacji o odkodowanych programach cyfrowych na stronie Vectry, to fajnie gdyby ktoś (kto to sprawdził na swoim odbiorniku DVB-C) wymienił wszystkie te kanały. Coś nie chce mi się wierzyć, że jest dokładnie tak samo jak w UPC. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania gdyby to kogoś interesowało to w Elsacie nieszyfrowany jest pakiet Biały+ ale cenę mają "z kosmosu" http://sileman.pl/telewizja/telewizja-cyfrowa/bialy i nie zawiera on niestety pełnej oferty z DVB-T. Informacji o tym, że jest on nieszyfrowany też nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet stalowy nie jest oficjalnie w sprzedaży. Jest to pakiet głównie dla spółdzielni, wspólnot a czasami jest oferowany przy przejęciu lokalnych operatorów. Ceny tego pakietu są różne w różnych częściach kraju.

PS

W vectrze TVN HD, Polsat 2, Tele 5, Superstacja - są kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że od około tygodnia, czy dwóch jakość kanałów HBO HD spadła. Kolory wyblakły, ostrość dużo mniejsza. Róznica pomiędzy SD (która od dawna jest marna) a HD jest mało zauważalna. Mam nagrania np. Gry o tron i wydaje mi się, że wcześniej jakość była dużo lepsza... :/ Na HBO Comedy HD spadek jakości mniejszy. Najbardziej widać to na głównym HBO HD, na HBO 2 HD. Macie podobne odczucia? Czy tylko mi na wzrok padło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vectrze też jest taki pakiet "Start" i kosztuje o ile dobrze pamiętam 6,90 zł miesięcznie. Na WWW i w ulotkach nie ma o tym info :-)

 

Może nie tyle Start co Stalowy za 5,90zł (2,90 abonament + 3zł za dekoder HD) :-)

 

U mnie w SM Złote Łany Stalowy HD kosztuje w czynszu 4,95 i bez śmieciowego dekodera odbieram ok 24 kanały przez TV z wbudowanym DVBC... W tym 2 HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pamiętajmy, że jakość bezpośrednio przez TV jest lepsza niż przez dekodery Vectry. A dlaczego? Na to już ciężej odpowiedzieć.

 

W ramach przypomnienia - w grudniu 2013 roku mieliśmy w Vectrze awarię i około 70 kanałów z różnych pakietów było odkodowane, oczywiście jakość poprzez sam TV z DVB-C nieporównywalnie lepsza. Mam gdzieś spis listy odkodowanych wtedy kanałów (pamiętam, na pewno było odkodowane sporo kanałów w HD, np. Ale Kino+ HD, Discovery HD, Nat Geo Ch. HD, TVN Style HD czy też TVN24 HD), ale musiałbym poszukać.

 

EDIT: znalezione.

Vectra obecnie w ten sposób udostępnia 68 kanałów, w tym 14 HD (nie licząc 5-ciu radiowych i 100 - Vectra Info) :brawo:

ng2f.jpg

hnbs.jpg

ogja.jpg

tu5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w SM Złote Łany Stalowy HD kosztuje w czynszu 4,95 i bez śmieciowego dekodera odbieram ok 24 kanały przez TV z wbudowanym DVBC... W tym 2 HD :)

Te 2 kanały HD to jak rozumiem TVP 1 HD i TVP 2 HD. A kanały TVP 1 SD i TVP 2 SD też są odkodowane, czy nie?

Pakiet Stalowy według strony Vectry posiada 7 HD, a piszesz że tylko 2 kanały HD są odkodowane. Cały pakiet liczy 34 kanały, a piszesz, że ok. 24 jest odkodowanych. No więc co, nie wszystkie kanały z Pakietu Stalowego są odkodowane?

Niech ktoś wypisze które konkretnie kanały w Vectrze są odkodowane, tak jak ja wypisałem w przypadku UPC. Może to się komuś przydać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do was sporo pytań..

przeglądałem regulaminy usług ale nie znalazłem,

 

na stronie vectry się "promocyjne" paczki pakietów,

przykładowo pakiet złoty + internet 50 mbps za 79,99 zł.

 

Czy podana cena jest z dekoderem HD (wiem że to nie PVR)?

Czy zamiast dekodera można moduł CI?

Czy w Vectrze zamiast routera można wybrać modem?

Czy można w ofercie dla osoby prywatnej mieć niezmienny adres IP ?

Ewentualnie, czy vectrze można prosić o jakieś przekierowanie portów na routerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceknokia, kfm877 dzięki za odpowiedź!!

 

Obecnie posiadam 40Mb+platyne+tel300min za 95 zł/mc umowa kończy mi się w październiku.

Jak podpisywałem umowę to była to dla mnie dość atrakcyjna oferta tu w okolicy sprzedawana przez lokalnego handlowca.

Sprzęt to "cudowna" motorola oraz thomson twg870 na co nie miałem wpływu.

Planuję zrezygnować, odesłać im te klamoty i podpisać nową umowę na net+tv z modemem oraz modułem CI.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ich nowe routery arris czy Cisco to tez żadna rewelacja. Zasięg wifi do kitu a w routerze nic nie możesz zmienić bo zablokowany, wiec lepsze stare klamoty + własny router. Jednak w twoim przypadku mając voipa musisz mieć router z bramka.

Jeśli chodzi o ci+ to dobrze sprawdź czy twój tv ma dvb-c i czy znajduje się na sławnej liście zgodnych telewizorów, bo skończysz z motorolą i arrisem, a tego wierz mi byś nie chciał ;)

Jeśli chodzi o ofertę to nie masz najgorszej. Chyba, że masz za konkurencję upc. Walcz w tej cenie o dodatkowy sno, net 50 i telefon bez limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego thomsona też mam zablokowanego, przynajmniej żadne znalezione hasło nie pasowało.

teraz będę chciał wziąć neta 50Mb + jakiś podstawowym pakiet tv, żeby tylko był bo mało co oglądam..

voipa planuje się pozbyć (był wzięty tylko ze względu na paczkę),

chciałbym właśnie jak piszecie modem + własny router żeby chociaż jakiś serwer postawić dostępny z zewnątrz.

jakość usług usług mają przyzwoitą, UPC nie ma, to zostanę najprawdopodobniej z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie zauważył to od kilku dni w vectrze wszystkie kanały dla dzieci mają zdjęte kodowanie, wiec są dostępne dla wszystkich abonentów dtv. Taka sytuacja potrwa ok. 2 tygodnie.

 

@michalgl: 50Mb ze srebrnym dtv jest bodajże za 64,90 m-c. Być może jako stały abo dostaniesz w salonie rabat 5 zł, ale ręki nie dam sobie uciąć, będą niezadowoleni ze uciekasz z wyższej opłaty na niższą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w SM Złote Łany Stalowy HD kosztuje w czynszu 4,95 i bez śmieciowego dekodera odbieram ok 24 kanały przez TV z wbudowanym DVBC... W tym 2 HD :)

Te 2 kanały HD to jak rozumiem TVP 1 HD i TVP 2 HD. A kanały TVP 1 SD i TVP 2 SD też są odkodowane, czy nie?

Pakiet Stalowy według strony Vectry posiada 7 HD, a piszesz że tylko 2 kanały HD są odkodowane. Cały pakiet liczy 34 kanały, a piszesz, że ok. 24 jest odkodowanych. No więc co, nie wszystkie kanały z Pakietu Stalowego są odkodowane?

Niech ktoś wypisze które konkretnie kanały w Vectrze są odkodowane, tak jak ja wypisałem w przypadku UPC. Może to się komuś przydać. :)

W Vectrze oficjalnie nie ma pakietu stalowego. Pakiet stalowy jest to analog zawierający kilka podstawowych kanałów analogowych takich jak: TVP1, TVP2, TVP region, TV Polonia, TVN, Polsat. Czasem jest jeszcze TV 4 i TV Puls ewentualnie TVP Info. Mając taki pakiet nie ma się dostępu do telewizji cyfrowej. Pasmo w którym jest TV cyfrowa jest zablokowane filtrem częstotliwości.

Aby mieć dostęp do TV cyfrowej należy mieć wykupiony wyższy pakiet, czyli co najmniej srebrny. Wtedy dostaje się dekoder i kanały jak na stronie do odbioru w dekoderze. Mając dostęp do DTV ( czyli brak wtedy filtra częstotliwości na kablu ) ma się także dostęp do całego pakietu analogowego ( 30 kilka kanałów tzw. stary pakiet złoty analogowy) oraz dostęp do odkodowanych kanałów cyfrowych które są te same co w TV naziemnej + mango i reklamy.

Reasumując jeżeli nie masz wykupionego pakietu cyfrowego conajmniej stalowego nie masz żadnych kanałów cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym mieście widocznie jest inaczej. Stalowy dtv nie jest w sprzedaży ale funkcjonuje np w spółdzielniach mieszkaniowych czy przy przejęciu lokalnego operatora. Często bywa tak ze do stalowego jest wydawany dekoder SD, także i tak abonent nie odbiera nic w hd. Ma wkrecony wtedy filtr, który przepuszcza analog s1 do chyba s10 czy 11 oraz cała cyfrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert03: To trochę u Was jest inaczej niż w UPC. Widać, że Vectra traktuje ten odkodowany zestaw kanałów jedynie jako bonus dla klientów, którzy mają wykupiony pakiet cyfrowej tv. Pewnie chodzi o to, aby klient nie musiał instalować anteny zewnętrznej, jeśli chciałby odbierać sygnał cyfrowy na 3 czy 4 odbiorniku TV. Niestety póki co operatorzy udostępniają tylko 1 dodatkowy dekoder/moduł CI+ w ramach usługi multiroom. Kto wie, być może po wyłączeniu analogu to się zmieni.

U nas UPC specjalnie uruchomiła 4 transpondery w dolnym pasmie (110 - 230 MHz) i na nich pogrupowała te niekodowane kanały. Zabieg ten miał na celu umożliwienie odbioru pakietu cyfrowego abonentom analogowego Pakietu Mini, którzy mają założony filtr dolnoprzepustowy i do tego momentu odbierali tylko kilka podstawowych kanałów w analogu.

 

Często bywa tak ze do stalowego jest wydawany dekoder SD

To w Vectrze jeszcze wydają dekodery SD? :shock: Większość operatorów stara się wręcz na siłę wymieniać abonentom dekodery SD na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...