Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Platyna + PVR 5830CDX + Internet 40 + Sport Na Ostro = 65,99zł

jaceknokia - jak to możliwe że za 65,99zł

 

Ja mam propozycję

Złoty HD + 100Mb/s - 60zł

Złoty HD + 50Mb/s - 55zł

 

Dodatkowe pakiety nie mogą zostać obniżone wg DUK :(

 

Hey

Skąd Wy macie takie oferty. Ja mam teraz od 3 lat złoty HD + 8 MB za 60,9 zł.

Dzwonie i mówię, że chciałbym jakiś szybszy internet. To gość dał ofertę na 70 zł za złoty HD + 50 MB. Mówię, że kolega dostał taką ofertę za 55 zł to mi odpowiedział, że nie mają takich i kolega się musiał pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie składałem. Czytałem, że często się nie starali utrzymać klienta tylko ok, przyjmujemy wypowiedzenie - proszę zapłacić karę. A mi właśnie od stycznia przedluzyli na kolejne 6 miesiecy.

Co ciekawe jak dzwonili parę dni temu to taką samą ofertę miał dla mnie jak teraz z duk.

Finalnie wziałem dekoder pvr + złoty hd + 50 MB + filmGO za jakos 106 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder z opcją USB pvr to nieporozumienie. Jak nagrywasz - nie możesz oglądasz w tym czasie innego programu.

Ponadto możesz nagrywać tylko jeden program, nie ma opcji jednoczesnego nagrywania kilku programów.

Bo to nie jest dekoder z funkcją PVR tylko z opcją nagrywania. Vectra nie nazywa tych dekoderów PVR a nagrywanie przez USB jest normalnie wyłączone. Aby je włączyć należy uruchomić płatną usługę. Ten dekoder posiada tylko jeden tuner dlatego nie można w tym samym czasie nagrywać i oglądać różnych programów nadawanych w różnych transportach ( na różnych częstotliwościach). Można to robić tylko dla programów umieszczonych w tym samym transporcie: czyli np. nagrywać program z TVP1 a oglądać TVP2 czy TVP Kultura itp.... Tak samo jest w telewizorach i innych sprzętach posiadających funkcję nagrywania na USB ale posiadających jeden tuner.

Te dekodery są bardzo dobre ( mam na myśli dekodery ADB), chyba nawet lepsze bo szybsze w działaniu od tych ADB PVR.

Jeśli ktoś potrzebuje fukncji PVR to powinien wybrać dekoder PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platyna + PVR 5830CDX + Internet 40 + Sport Na Ostro = 65,99zł

jaceknokia - jak to możliwe że za 65,99zł

 

Ja mam propozycję

Złoty HD + 100Mb/s - 60zł

Złoty HD + 50Mb/s - 55zł

 

Dodatkowe pakiety nie mogą zostać obniżone wg DUK :(

 

Hey

Skąd Wy macie takie oferty. Ja mam teraz od 3 lat złoty HD + 8 MB za 60,9 zł.

Dzwonie i mówię, że chciałbym jakiś szybszy internet. To gość dał ofertę na 70 zł za złoty HD + 50 MB. Mówię, że kolega dostał taką ofertę za 55 zł to mi odpowiedział, że nie mają takich i kolega się musiał pomylić.

Oferty są różne, w różnych częściach kraju i w różnych miastach. Są oferty lokalne w zależności od nasycenia konkurencji i nie dostępne gdzie indziej. Nie porównujcie tych ofert bo to nie ma sensu. Pisałem wielokrotnie, że np. osoba z Wawy dostanie o wiele korzystniejsza oferte jak osoba z małej miejscowości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po lekturze tego forum postanowiłem złożyć wypowiedzenie.

Do teraz abonament 150 zł (platyna pvr, telefon 100, internet 25, mobilny 1 GB, wi-fi)

W bloku mam jeszcze netie i chyba orange.

Mija właśnie miesiąc i nikt nie dzwonił, czyżby zapomnieli czy może jeszcze zadzwonią?

Interesuje mnie internet 50 i pakiet platynowy, może jeszcze sno, jak myślicie co można ugrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta utrzymaniowa na pewno będzie zdecydowanie lepsza niż z konfiguratora. Myślę że Sno powinieneś dostać w cenie platyny, a skoro masz już neta to jeśli jest możliwość techniczna to możesz brać 50mb. Za całość myślę jakieś 80-85 zł. Na pewno będą naciskać na inną opcje bo masz też internet mobilny i telefon i nie będą chcieli pozbyć się 2 usług, wiec dostaniesz ofertę z paczki.

Vectra nie traktuje zbytnio Orange i Netii jako konkurencji, wiec oferta może być taka sobie. Co innego jak byś miał drugiego operatora kablowego w budynku albo jakiegoś lokalnego dostawce internetu lub IPTV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder z opcją USB pvr to nieporozumienie. Jak nagrywasz - nie możesz oglądasz w tym czasie innego programu.

Ponadto możesz nagrywać tylko jeden program, nie ma opcji jednoczesnego nagrywania kilku programów.

Bo to nie jest dekoder z funkcją PVR tylko z opcją nagrywania. Vectra nie nazywa tych dekoderów PVR a nagrywanie przez USB jest normalnie wyłączone.

....

Jeśli ktoś potrzebuje fukncji PVR to powinien wybrać dekoder PVR.

 

Co nie zmienia faktu, że informacje o usłudze USB PVR zarówno od konsultantów VECTRY jak i ze strony internetowej VECTRY nie są pełne.

Można by było wtedy uniknąć rozczarowania jakie daje używanie USB PVR

 

Inne firmy potrafią to przekazać np. TOYA :

https://toya.net.pl/fastsite/funkcja-usb-pvr

 

I jeszcze jedno : podczas nagrywania programu usługa VOD jest niedostępna. Czyli albo nagrywamy jakiś program albo oglądamy VOD. (Nie chodzi mi o nagrywanie programów z VOD).

 

Jeśli ktoś potrzebuje fukncji PVR to powinien wybrać dekoder PVR.

 

O różnicach między USB PVR a PVR powinien poinformować konsultant. Nawet wtedy gdy klient pyta tylko o usługę USB PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim bloku Vectra ma strasznie nieszczelną instalację :)

W środku mieszkania odbieram ich stacje FM , nadawane w sieci właśnie przez nich. Do tego podłączyłem 2m kabel (najzwyklejszy) do telewizora, to co prawda zaszumione, ale W KOLORZE - odebrałem analogowe programy z Vectry nadające na najniższych częstotliwościach :)

Na FM nadają od 88 do 108 MHz - co pełną częstotliwość.

W przypadku częstotliwości: 88 FM , 89 FM , 91 FM , 92 FM , 95 FM, 97 FM, 102 FM, 108 FM + od bidy 107 FM - tu okej , mogą nadawać.

Ale większość częstotliwości pokrywa się z tymi naziemnymi.. Pół biedy, gdyby na tych samych częstotliwościach byłyby nadawane te same programy, ale tak nie jest.

Częstotliwość w kablu - częstotliwość w eterze (FM - wszystkie odbieralne w Żarach na dość dobrym poziomie):

90 - jest 89,9 Dwójka - Zielona Góra

93 - jest 92,9 ZET Chilli - Zielona Góra (które sami odbierają w ST+RDS)

94 - Trójka - Jelenia Góra / Zielona Góra (94,1)

96 - Radio INDEX - Zielona Góra

98 - 98,1 Złote Przeboje - Zielona Góra

99 - Jedynka - Lubań

100 - Maryja - Zielona Góra

101 - RadioPSR - Lobau

103 - Radio Zachód - Zielona Góra

104 - Czwórka - Zielona Góra

105 - Jedynka - Zielona Góra

 

I gdzie mogę to zgłosić? Bo wiem, że oni za wiele z tym nie zrobią, bo wiadomo, nikt inny nie zrobi problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji konfliktu Eski (106,6 FM) z Muzycznym (106,7) w moim regionie - to o tym w Vectrze też napisze ;)

Dzisiaj spróbowałem ponownie, aktualnie łapie na tym 2m łączonym kablu - 9 stacji analogowych (TVN , TV Puls , TVP1 , TVP2 , TV Polonia , Polsat, TV4 i Eska TV) - wszystkie w kolorze, wiadomo - zaszumione. U mojej babci, 100m dalej, problem prawie nie występuje (łapię tam stacje FM na 108 - Eska Żary , 107 - Złote Przeboje 98,1 FM, 103 - niezidentyfikowane; TV niesprawdzone). No największy problem jest z Czwórką na 104 FM, bo inne interesujące mnie stacje daje radę odebrać na innej częstotliwości. Radia zbytnio nie słucham, zazwyczaj w samochodzie lub bandscany na balkonie - tam to nie jest dokuczliwe. Ale zgłosić można ;).

A nieszczelna sieć wynika z tego, że nikt się nie skarży, a Vectra ma w mieście monopol i nie zależy jej na jakości położonych kabli w blokach - w myśl zasady 'oby działało' ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sąsiadowi za ścianą królik obgryzł kabel z oplotu i stąd takie wycieki sygnału mają :P a tak bardziej na poważnie to przeważnie abonenci sami coś kombinują w mieszkaniach, podłączają dodatkowe odbiorniki, byle jakimi kablami i potem są takie problemy. Jeśli mieszkanie będące źródłem wycieku nie ma zablokowanego kanału zwrotnego to w sieci mają też pewnie niezły ingres. Raczej mało prawdopodobne jest aby źródło wycieku było poza jakimś mieszkaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim bloku Vectra ma strasznie nieszczelną instalację :)

W środku mieszkania odbieram ich stacje FM , nadawane w sieci właśnie przez nich. Do tego podłączyłem 2m kabel (najzwyklejszy) do telewizora, to co prawda zaszumione, ale W KOLORZE - odebrałem analogowe programy z Vectry nadające na najniższych częstotliwościach :)

 

Ja myślę że to nie Vectra a któryś z jej abonentów zrobił pajęczynę lub rozdzielił sobie sygnał w niewłaściwy sposób.Chociaż kto wie. U mnie w mieście sieć Vectry to naprawdę profesjonalna robota, dobry osprzęt i nie ma mowy o łapaniu czegokolwiek z sieci na kawałku kabelka. Nawet przy gnieździe abonenckim nie sposób niczego złapać.

Swoja drogą fajnie że coś nadają na UKF. U mnie od 10 lat w kablu nie ma UKF'u a jak kiedyś o to zapytałem to mi odpowiedziano że radio mam w dekoderze... i to cyfrowe :-). Tylko że wtedy u mnie nie było jeszcze cyfry i dekoderów :D. Więc dałem sobie spokój z amatorką i mam swoją instalację DVB-T i UKF.

 

Zgłoś problem do UKE to namierzą winowajcę i problem zostanie usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak, że ktoś sobie zsumował sygnał z Vectry byle jakim rozgałęźnikiem (bez separacji) z sygnałem ze swojej anteny co spowodowało, że ta antena odbiorcza stała się też anteną nadawczą na pobliskie mieszkania :P Przeważnie każda sieć kablowa jest profesjonalnie zrobiona a później w mieszkaniach następuje "radosna twórczość" abonentów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na kanałach(głównie sportowych) Polsatu, to zdecydowanie polecam nc+. Dużo lepsza jakość, większa ilość programów i przede wszystkim bezawaryjność- nie ma ciągłych modernizacji :). Poza tym po jakimś czasie będąc stałym klientem masz szanse na duże upusty szczególnie jeśli chodzi o kanały premium- Canal+ i HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...