Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pytanie odnośnie kabla.

 

Czy stary cienki biały elastyczny kabel TV bez żadnych oznaczeń kładziony jakieś kilkanascie lat temu ma te same parametry jak obecne grube sztywne kable i nie ma sensu go zmieniać?

 

Czy w przypadku szybkiego internetu czy TV cyfrowej nie będzie on powodowac jakiś zakłuceń czy niestablinosci?

 

W tecj wchwili przez ten kabel jest sygnal analogowy TV i niektóre kanały mają ziarno/zakłucenia. Tylko czy to jest wina kabla bo częśc jest ok?

 

Ziarno i zakłócenia w obrazie analogowym oznacza zbyt wysokie tłumienie i / lub nieszczelności sieci albo i jedno i drugie. Źródłem tego są kiepskiej jakości wtyczki i prawdopodobnie Twoj stary kabel. Nie można twierdzić że stary kabel ma więcej miedzi dopóki nie wiemy jaki to dokładnie kabel. Nowe kable też występują w wykonaniu 100% miedzi a stare kable też domieszkiwano innymi pierwiastkami w kolorze miedzi. Więcej miedzi nie oznacza że kabel jest lepszy. To nie elektrotechnika.

Niektóre stare kable mocno tłumią pewne częstotliwości w paśmie UHF - co dla ciebie oznacza słabszy poziom sygnału TV analogowej i śnieżenie lub w przypadku TV cyfrowej brak objawów albo całkowity brak odbioru niektórych kanałów ( na TV cyfrowej nie ma stanów pośrednich. Albo obraz jest dobry albo nie ma go wcale - tak jak w Twoim monitorze komputera albo widzisz dobrze albo nic nie widzisz).

Internet powinien działać dobrze bo chodzi na najniższych częstotliwościach i tu raczej tłumienie starego kabla mu nie będzie przeszkadzało ale kiepskie wtyczki mogą destabilizować połączenie i obniżać transfery.

 

Ja bym ten kabel wymienił zwłaszcza że nie znasz jego pochodzenia, jakości i ma zasilać wiele usług w Twoim mieszkaniu i zapewne jest dłuższy niż 1-2 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w zasadzie tylko jeden kanał (polsat) ma ziarno i można powiedzieć że jakość obrazu jest słaba. W pozostałych jest bardzo dobra i dobra. Jeśli przyczyną byłby kabel to wszystko by źle odbierało.

 

Dziś byłem u znajomych którzy pokazali mi jak wygląda TV cyfrowa (u większego konkurenta vectry) na telewizorze analogowym i szczerze nie był to powalający widok. Kolory sprane czerń szara brudna biel wszystko płaskie niekontrastowe nienaturalne. Ja z analogowej kablówki lokalnej mam o wiele bardziej naturalny kontrastowy obraz. Trochetak jakby porównywać zdjęcia z dobrej lustrzanki analogowej z odbitkami z cyfrowej mydelniczki. W internecie przeczytalem tez niezbyt pochlebne opinie o obrazie cyfrowym vectry. Podobno tv analogowa ma lepszy obraz tylko nie wiadomo ile jeszcze kablówki będą ją udostępniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet powinien działać dobrze bo chodzi na najniższych częstotliwościach i tu raczej tłumienie starego kabla mu nie będzie przeszkadzało ale kiepskie wtyczki mogą destabilizować połączenie i obniżać transfery.

 

Ja bym ten kabel wymienił zwłaszcza że nie znasz jego pochodzenia, jakości i ma zasilać wiele usług w Twoim mieszkaniu i zapewne jest dłuższy niż 1-2 metry.

Internetu na byle jakim okablowaniu wg mnie w ogóle nie powinno się podłączać no chyba, że ktoś chce sobie SNR pogorszyć w kanale zwrotnym i szukać źródeł ingresu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje może jak to jest z tymi modułami CI+ bo ktoś tutaj parę postów pisał, że jest możliwość jego otrzymania natomiast na oficjalnym forum Vectry odpisują, że nie ma takiej możliwości? a chciałbym w końcu przejść z analogu na cyfrę bo pojawia się właśnie taka możliwość, ktoś coś wie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w zasadzie tylko jeden kanał (polsat) ma ziarno i można powiedzieć że jakość obrazu jest słaba. W pozostałych jest bardzo dobra i dobra. Jeśli przyczyną byłby kabel to wszystko by źle odbierało.

To jest nieprawda. Stary kabel będzie tłumił nieliniowo różne częstotliwości. Efekt będzie taki że np. kanał 25 będzie śnieżył a kanał 26 będzie idealny.

Może być też tak że akurat u Ciebie Polsat śnieży bo przyczyną jest źle wyregulowany wzmacniacz budynkowy lub uszkodzona wtyczka przy Twoim telewizorze. Zgłoś ten śnieżący Polsat płacisz abonament po to by mieć czysty obraz.

 

Dziś byłem u znajomych którzy pokazali mi jak wygląda TV cyfrowa (u większego konkurenta vectry) na telewizorze analogowym i szczerze nie był to powalający widok. Kolory sprane czerń szara brudna biel wszystko płaskie niekontrastowe nienaturalne. Ja z analogowej kablówki lokalnej mam o wiele bardziej naturalny kontrastowy obraz.

 

A to jest zupełnie inna sprawa która z kablem nie ma nic wspólnego. Dużo zależy od parametrów nadawania, stopnia kompresji, dekodera, odbiornika TV. itd. Było to maglowane milion razy na forum.

Generalnie TV cyfrowa na telewizorze CRT wygląda conajmniej tak samo dobrze jak analog.

Analog tez brany jest z cyfry. W stacji czołowej stoi cyfrowy dekoder który odbiera cyfrowy sygnał z tego samego źródła co Twoj cyfrowy w domu albo z naziemnej TV cyfrowej lun TV cyfrowej satelitarnej. Potem ten sygnał zamieniany jest na analog modulowany w oodpowiedni kanał i wpuszczany do kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat może śnieżyć z bardzo prostej przyczyny, kabel jest nieszczelny i częstotliwość na której masz Polsat może pokrywać się z częstotliwością któregoś z multipleksów naziemnych bądź jakiegoś innego silnego sygnału obecnego w eterze i stąd zakłócenia przypominające śnieżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy cyfrowej Vectry, ale może zacznę od początku obecnie mam Vectrę analogową pakiet złoty aktualnie uruchomiona ma być cyfra i też chciałbym wziąć pakiet cyfrowy złoty z multiroom w tej samej cenie co obecny analogowy w cenie 45 zł + opłata za multiroom i tu moje pytanie czy dałoby się coś jeszcze ugrać u nich z ceną za ten pakiet? Do tej pory nie miałem do czynienia z ich biurem obsługi klienta i jeszcze czy lepiej negocjować w lokalnych biurem czy może lepiej z centralą jeśli tak dajcie jakieś namiary i wskazówki na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu nowej umowy obecna była na czas nieokreślony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy cyfrowej Vectry, ale może zacznę od początku obecnie mam Vectrę analogową pakiet złoty aktualnie uruchomiona ma być cyfra i też chciałbym wziąć pakiet cyfrowy złoty z multiroom w tej samej cenie co obecny analogowy w cenie 45 zł + opłata za multiroom i tu moje pytanie czy dałoby się coś jeszcze ugrać u nich z ceną za ten pakiet? Do tej pory nie miałem do czynienia z ich biurem obsługi klienta i jeszcze czy lepiej negocjować w lokalnych biurem czy może lepiej z centralą jeśli tak dajcie jakieś namiary i wskazówki na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu nowej umowy obecna była na czas nieokreślony. Pozdrawiam

 

Wszystko zależy od tego jakie są aktualne promocje. Przedstawiciel tez z rękawa nie wytrzepie skoro góra nie pozwala. Przy przejściu na cyfrę Złoty HD w tej chwili z MR kosztowałby cie 54,90 zł miesięcznie + 68 zł aktywacje za dek główny 49 i 19 z MR. Być może jeśli złożysz wypowiedzenie to sprawa zajmie się DUK ale za wiele nie ugrasz, tym bardziej mając od nich 1 usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...