Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

A świeci ci się na dekoderze ikonka @?

Nie.

 

Dekoder HD aby mógł poprawnie działać potrzebuje dostępu do sieci IP ("kolokwialnie pisząc: do netu"). O tym czy jest dostęp, świadczy świecąca dioda o oznaczeniu "@".

Jeśli u Ciebie taka dioda się nie świeci należy to zgłosić do BOK by odblokowali ci dostęp do sieci dla Twojego dekodera.

W przeciwnym razie nie będzie działał VOD ( bo on idzie po IP), Nie będzie się aktualizować soft i nie będą działały niektóre funkcje PVR.

Bez "netu" poprawnie mógł działac tylko Technisat bo on nie obsługował takich funkcji jak dekodery HD i nie potrzebował takich danych.

 

Soft Ci się sam zaktualizuje IMHO.

Chyba nie bo ja na noc wyłączam wszystko z zasilania :)

To zaktualizuje ci się w dzień kiedy właczysz go w tryb Stand By (w przerwie oglądania). Wtedy dekoder poszukuje w sieci aktualizacji. Warunek - świeci się dioda "@".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03, czyli to nie chodzi o podpinanie modemu pod dekoder tylko o łączność po kablu dekoder--->vectra? To muszę do nich się zgłosić. W sumie powinno to być z automatu. Oprócz tego przestała mi działać tv vectra online. Podaje że nie mam odpowiednich pakietów by oglądać a wcześniej działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te funkcje multimedialne mają działać przez wbudowany modem kablowy w dekoderze a nie przez podpięcie kablem LAN do routera to dekoder musi być podpięty do gniazda TVK do wyjścia DATA. Wyjście TV "wycina" kanał zwrotny i nie ma komunikacji a więc dioda @ nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. Bo u mnie instalacja wygląda tak, że z klatki schodowej do 1 pokoju dochodzi kabel, tam jest trójnik i 1 kabel z tego trójnika idzie do pokoju obok gdzie jest podpięty bezpośrednio pod dekoder tv a 2 kabel do gniazdka w tym 1 pokoju. Sama instalacja ma jakieś 20 lat a to gniazdko było zakładane jakieś 12 lat temu jak był zakładany internet. W gniazdku są 3 wyjścia, pod jedno mam podpięty kabel do modemu ale dwa pozostałe nie wiem do czego, podobno jedno z nich na drugi tv. A najwiekszy problem to taki, że to gniazdko jest zastawione narożnikem i żeby tam się dostać musiałbym go rozkręcić i wyciągnąć. A nie widzę aż takiej potrzeby posiadania na dekoderze @ żeby przestawiać pół pokoju :)

 

To zaktualizuje ci się w dzień kiedy właczysz go w tryb Stand By (w przerwie oglądania). Wtedy dekoder poszukuje w sieci aktualizacji. Warunek - świeci się dioda "@".

Włączyłem sprawdzanie czy jest aktualizacja. Doleciało do 100% i podało że nie ma nowego softu. A @ nie święci więc już sam nie wiem jak to z tym jest. Vod nie działa z braku @ ale sprawdza czy jest aktualizacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się w zamiany wtyczek i sprawa wygląda tak, że tylko na jednym wyjściu z gniazdka mam sygnał wyjścia/wejścia i pod to mam podpięty modem internetu. Jak podpiąłem pod to gniazdko dekoder to połączył się, pokazała się @ i vod działa. Na pozostałych nic, tylko sygnał tv. Czy istnieje możliwość, by na to wyjście od internetu założyć trójnik i podpiąc modem i dekoder? Nie będzie to się w jakiś sposób gryzło/zakłócało nawzajem? Bo inaczej pozostaje mi zamawianie technika i wymiana gnazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że obecnie masz na tym wyjściu odpowiedni sygnał i jego zmniejszenie o ok. 4 dB przez zastosowanie rozgałęźnika dwudrożnego nie spowoduje przekroczenia poziomów zalecanych (za niski downstream i/lub za wysoki upstream) powinno wszystko działać poprawnie. Oczywiście warunkiem jest użycie dobrej jakości rozgałęźnika (odradzam wszelkie rozgałęźniki "no name" kupione gdzieś na bazarze czy rozgałęźniki z logo "ALDA"). Zapytaj też w Vectrze czy jeśli teraz masz modem i dekoder z funkcją VOD nie powinni "z automatu" wymienić Ci gniazda abyś mógł w pełni z tych usług korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogut, wiesz, nawet tego nie sprawdzałem, patrzyłem tylko na vod. Jutro podepnę się znowu i zobaczę :)

 

Adrian1981, to aż taki wpływ ma to jaki rozgałęźnik założę? Myślałem, że zwykły, najtańszy trójnik załatwi sprawę.

Jak będę miał parcie na to vod to zamówię technika i niech zmienia gniazdko. Ze 12 lat już ma więc powinni mi to za darmo zrobić. Póki co, nie widzę innego zastosowania tego "internetu" w dekoderze jak do vod a że nie potrzebuję to narazie się wstrzymam.

 

U mnie jest ten problem, że musiałbym rozkręcać narożnik i wyciągać żeby dostać się do gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku usług cyfrowych jakość elementów pasywnych sieci ma zasadnicze znaczenie. W wielkim skrócie byle jaki rozgałęźnik kupiony byle gdzie często nie spełnia żadnych wymagań (brak separacji między wyjściami, brak dopasowania impedancji) i zakłócenia w poprawnym działaniu usług po jego zastosowaniu są prawie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja troche o czym innym. Na poczatku sierpnia zlozylam po blisko 20 latach w vectrze wypowiedzenie, zostalo juz tylko pare dni do konca umowy. Wypowiedzenie wyslalam mailem ( bylam najpierw w lokolnym BOK ale o dziwo nagle system nie dzialal i nie moglam tego papierka tam zlozyc) i dostalam potwierdzenie otrzymania dokumentu i ze umowa koczy sie z koncem pazdziernika i 2 tygodnie na oddanie dekodera, tak wiec chyba przyjeli to wypowiedzenie.

Prze te prawie 3 miesiace nikt nie zadzwonil z dzialu utrzymania klienta, nie zeby mi nie zalezalo ale widac jak im zalezy na starym dobrym regularnie placacym rachunki kliencie we Wroclawiu. A moze oni jednak wcale nie przyjeli tych papierow wypowiedzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katja, ja składałem w biurze, przyniosłem wydrukowane wypowiedzenie które i tak mi oddano bo dostałem ich druk wypowiedzenia, z datą końca umowy, datą zdania dekodera itd. W sobotę składałem a już w poniedziałem dostałem sms żeby do nich zadzwonić a we wtorek sami dzwonili.

Jesli wysłałaś wypowiedzenie mailem, to czy byl to skan wypowiedzenia z własnoręcznym podpisem? Bo jeśli nie ma własnoręcznego podpisu to takie wypowiedzenie jest nieważne.

 

 

To nie będę się bawił w trójniki. Jak poczuję potrzebę vod to zlecę wymianę gniazdka. Swoją drogą, to po co blokują pozostałe wyjścia, tak by nie było problemu gdzie wetknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli składacie wypowiedzenie z nadzieją uzyskania lepszych warunków, to nie musicie tego robić. Wystarczy telefon na 601 601 601 i prośba o przekierowanie do działu utrzymania. Tam mówicie, że zmiana regulaminu, że drogo, że chcecie zrezygnować i wówczas dostajecie ofertę specjalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję to pytanie zadać u źródła jak to w Vectrze jest zorganizowane. Teoretycznie jeśli do dekoderów HD też jest rozsyłany soft w jakimś multipleksie jako serwis DATA i dekoder takie dane pobierze to mu kanał zwrotny potrzebny nie jest do aktualizacji. Jeśli ich oprogramowanie jest jednak tak napisane, że dekoder przez wbudowany modem kablowy odpytuje jakiś serwer czy jest dostępna aktualizacja to bez dostępu do kanału zwrotnego aktualizacja się nie powiedzie bo zapytanie o soft nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...