Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz sobie sam stworzyć własną listę kanałów i wybrać tylko te które Ciebie interesują i pogrupować je jak chcesz. To żaden problem. Każdy dekoder Vectry umożliwia utworzenie własnej listy kanałów i nie trzeba się poruszać w gąszczu trzycyfrowych numerów.

 

Nie każdy. MOTOROLA np nie obsługuje własnej listy.

Rzeczywiście zapomniałem o tym szrocie. Ale czy to ustrojstwo można nazwać dekoderem ? :-).

 

[...] Oczywiście że ciężko jest wymienić abonentom dekodery ponieważ to jest koszt dla Vectry który się nie zwróci.

Firma jak chce znajdzie pieniądze na wymiane gdzie indziej.

Tak ale po co ma to robić ? Jaki jest cel ? Poniesie koszty z których nie dostanie zwrotu bo abonenci nie chcą takich dekoderów.

Może się okazać, że Vectra już tak wszędzie "poprzeginała", że nawet mało zorientowany abonent zorientuje się, że jest robiony w bambuko i poszuka przy najbliższej okazji innego operatora.

Tak, znajdzie innego który robi dokładnie to samo tylko w trochę inny sposób :-).

Vectra jak i każdy inny to monitoruje. Każdy biznes to balans - kompromis i obserwacja zachowania klientów i reakcji na odchylenia.

Ten trend rozpoczęła N-ka, która w ogóle zrezygnowała z dekoderów SD.

Tak. N-ka to doskonały przykład na to jak przesadna inwestycja w jakość się nie zwraca. Co z tego że firma wymieniła dekodery klientom jak ci i tak odeszli i nie chcieli płacić za taką ofertę. Spółka praktycznie przez cały okres swojego istnienia nie przynosiła zysków pomimo że miała najlepszą jakość techniczną oferty i znaczną przewagę konkurencyjną w postaci swoich własnych kanałów tematycznych które w szybkim czasie stały się rozpoznawalną marką rynkową w Polsce. To oznacza że miała ogromną przewagę kosztową nad innymi operatorami np. kablowymi bo nie musiała płacić licencji za swoje kanały tak jak musi to robić Vectra i jeszcze dostawała kasę z licencji od innych operatorów np. Vectry. A mimo to firma nie była w stanie wypracować realnego zysku dla właścicieli którzy w końcu postawili na niej krzyżyk. Koszty utrzymania były wyższe niż wpływy. Amen.

W Vectrze "jakoś to jest" ale biznesowo wygląda znacznie lepiej niż w N-ce. Co by nie krytykować i nie utyskiwać firma jest rentowna i się rozwija w przeciwieństwie do N-ki której już nie ma. Nawet stać ją na płacenie kar narzuconych przez państwowe urzędy :-). Czasem płacenie kar "bardziej się opłaca" niż poprawianie tego za co się karę dostało :-).

Oczywiście to trochę uproszczenie tym niemnej chcę powiedzieć że rozumiem dlaczego Vectra utrzymuje analog i dlaczego Vectra utrzymuje dekodery SD. Dziś klient jest bardzo zróżnicowany i nie każdy chce płacić za najwyższą jakość. Długofalowo ważne jest zatrzymać klienta i nie pozwolić mu odejść niż ciągle poszukiwać nowych którzy i tak odejdą po zakończeniu promocji. Oferowanie najwyższej jakości nie daje absolutnie żadnych dodatkowych profitów bo klientów gotowych zapłacić za tę najwyższą jakość jest garstka, która nie jest w stanie utrzymać długofalowo takiej oferty dla wszystkich.

Telewizja w jakości HD wbrew pozorom wcale nie jest "hitem" który każdy chce mieć w domu za wszelką cenę. Gdyby tak było N-ka miałaby się dobrze i miałaby 60-80% rynku płatnej TV bo była liderem tej technologii a CP i Vectry nie byłoby dziś na rynku. A zobaczcie że jest inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma N-ki, bo jest nc+, która ma się dobrze. Po prostu nie było miejsca na trzy platformy cyfrowe w tym kraju. Już nawet przebąkuje się o połączeniu CP i nc+, w co nie bardzo chce mi się wierzyć. A postępu, HD, 4K nie zatrzyma nawet Vectra, chociaż przyznaję, że bardzo się stara :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu napisałem na fanpage'u Vectry prośbę o kontakt w związku z kończącą się umową. W trakcie wyszło jednak, że umowa nie kończy mi się tak jak myślałem z końcem grudnia, a z końcem lutego. Mimo to Pan z działu utrzymania klienta zadzwonił i... powiedział mi, że nie może nic zaoferować, co w sumie jest zrozumiałe. Jednak dzisiaj dostałem kolejny telefon z działu utrzymania klienta. Obecnie płace za Platynę z dekoderem HD + multiroom PVR + internet 10mbit + telefon najtańszy pakiet 121.90 zł. Pan z Vectry zaoferował mi Platynę HD + multiroom PVR + internet 50mbit z wifi + SNO + telefon z 50 darmowymi minutami (podobnie jak przy podpisywaniu umowy rzekomo z telefonem wychodzi taniej niż bez) za 119,30 zł. Jak sądzicie, jest to rozsądna propozycja? Oczywiście w miejscowym BOK konfigurując na dostępnych paczkach porównywalna oferta do obecnej kosztuje sporo drożej. Z jednej strony wiem, że niektórzy z Was wywalczyli sporo lepsze warunki, ale mi zależy na tym multiroomie itp. Internet dla mnie mógłby zostać 10mbit, ale nie może. Problem w tym, że u mnie w mieście nie ma absolutnie żadnej konkurencji jeżeli chodzi o operatorów kablowych i nie mam w ręku tej karty przetargowej. I tak zasugerowałem zejście z ceny lub dorzucenie po taniości HBO, więc Pan powiedział że porozmawia z przełożoną i odezwie się w poniedziałek. Pytanie czy jak odmówię, to nie oleją mnie totalnie wiedząc, że i tak nie mam gdzie iść, chyba że do nc+, a internet i tak wezmę od nich... Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam Platynę HD + SNO + Dekoder HD + 30Mbps za 59,90 (z czego SNO mam przedłużone na 2 lata ze względu na wykupienie pakietu na MŚ w siatkówce czyli do 2016r., a na pakiet podstawowy bym miał do 2015r. ale pewnie będzie do 2016r.). Co w takiej sytuacji by mi mogli zaproponować :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma N-ki, bo jest nc+, która ma się dobrze. Po prostu nie było miejsca na trzy platformy cyfrowe w tym kraju. Już nawet przebąkuje się o połączeniu CP i nc+, w co nie bardzo chce mi się wierzyć. A postępu, HD, 4K nie zatrzyma nawet Vectra, chociaż przyznaję, że bardzo się stara :).

Też im życzę jak najlepiej ale chyba klienci to już nie tak bardzo. Właściciele nie są zadowoleni z wyników NC+ i dalej "majstrują" i kręcą gałkami. Chcą spieniężyć to co jeszcze się spieniężyć da zanim wszystko upadnie. Zapowiadane zmiany w Canal + oznaczają niezadowalające wpływy ze sportu i chęć ekspansji na inny rynek. Zapowiadana sprzedaż TVN'u do Time Warner także oznacza duże zmiany i nie wiadomo jaki los spotka NC+. Wszystko zależy od oferty i wpasowania w oczekiwania klientów. Na dziś CP robi to dużo lepiej.

Ja twierdzę że w takim kraju jak Polska jest miejsce tylko na jedną platformę sateliterną.

 

A tymczasem Vectra otrzymała statuetkę Złotej PIKE w kategorii najlepszy Operator :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie otrzymują statuetki nawet diamentowe i tak uważam, że to fatalny operator. Dzisiaj zadzwoniła do mnie pani z biura "promocji", ponieważ chciałem zorientować się w cenie pakietu Cinemax HD, na stronie jest to 10 złotych http://www.vectra.pl/cinemaxhd. Okazuje się, że ich OFICJALNA STRONA kłamie, bo pani poinformowała mnie, że za te DWA kanały muszę zapłacić 20, 20 zł(słownie dwadzieścia złotych i 20 groszy), czyli ponad dwa razy więcej niż jest na ich stronie!!! To już nawet nie jest śmieszne... Oczywiście Canal+ kosztuje już 49,90, bo "promocja" się skończyła. Takie ceny tylko w "złotej Pike". Ja twierdzę, że w tym kraju nie powinno być miejsca dla takich operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FIL to nie loteria, nie mam zamiaru dzwonić codziennie i trafić w końcu na rozgarniętego konsultanta.

Dziś próbowałem gościowi, który ma platyne z sno zamówić multiroom, a panienka mogła jedynie zaproponować opłatę 168 zł i 7,50 zł mies. To jest jawna kpina z klienta, który płaci 65 + 14,90 zł abonamentu regularnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno złożyłem wypowiedzenie i zastanawiam się co mogę ugrać gdy zadzwonią z działu utrzymania klienta. Póki co, dostałem od nich sms że mam zadzwonić poznać ofertę. Trochę to śmieszne, chcą mnie zatrzymać a to ja mam dzownić do nich :) Obecnie mam tv złoty SD +net 8mb i płacę 81zł czyli w porównaniu z tym co niektórzy mają to kosmos :) W biurze zaproponowali mi z oferty utrzymaniowej za 75zł złoty Hd +16 mb netu lub złoty Hd +30mb netu za 85zł. Co można wytargować w kwocie ~80zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :beer:

Obecną umowę mam do końca roku. Aktualnie posiadam: Złoty HD PVR + 24/64Mbit + Sport Na Ostro + Erotyczny i płacę 101 zł. Miałem właśnie wypowiadać umowę, kiedy dostałem telefon z ofertą utrzymaniową. Początkowej propozycji nawet nie skomentuję. Kiedy jednak zasugerowałem, że mógłbym się przenieść do Netii, od razu zrobiło się ciekawiej. Oferta, która dostałem: Złoty HD + 150Mbit + Sport Na Ostro + Erotyczny za ok 100 zł. + ewentualnie USB PVR za 2 zł, multiroom za 7,50 zł.

Oczywiście jeszcze dochodzą opłaty jednorazowe: multiroom za 99 zł, PVR za 9,91 zł.

Po pierwsze: czy naprawdę nie będzie w drugim dekoderze dodatkowych pakietów, np SNO?

Po drugie: ktoś wie, czy jest szansa na lepszą ofertę?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :beer:

Obecną umowę mam do końca roku. Aktualnie posiadam: Złoty HD PVR + 24/64Mbit + Sport Na Ostro + Erotyczny i płacę 101 zł. Miałem właśnie wypowiadać umowę, kiedy dostałem telefon z ofertą utrzymaniową. Początkowej propozycji nawet nie skomentuję. Kiedy jednak zasugerowałem, że mógłbym się przenieść do Netii, od razu zrobiło się ciekawiej. Oferta, która dostałem: Złoty HD + 150Mbit + Sport Na Ostro + Erotyczny za ok 100 zł. + ewentualnie USB PVR za 2 zł, multiroom za 7,50 zł.

Oczywiście jeszcze dochodzą opłaty jednorazowe: multiroom za 99 zł, PVR za 9,91 zł.

Po pierwsze: czy naprawdę nie będzie w drugim dekoderze dodatkowych pakietów, np SNO?

Po drugie: ktoś wie, czy jest szansa na lepszą ofertę?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Jest szansa. Spokojnie możesz mieć platynę w tej cenie i dodatki o których wspomniałeś. Niestety premium dostępne będzie tylko na jednym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i widzę jakie miałem kijowe oferty. Mam nadzieję że bezproblemowo dostanę coś ciekawego. A długo trzeba czekać na telefon od nich? I przy okazji zapytam o sprzęt. Czy jest możliwość wyboru dekodera? Bo czytałem że te Motoroli to wiecznie się zawieszają. Routera WiFi też nie chcę ale to już dostałem info z Vectry że na moje życzenie dadzą zwykły modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micho, wcześniej podałem ofertę na którą możesz się nie załapać. Mnie udało się przez powiedzmy przypadek. Realnie to cena będzie zbliżona do obecnej 100 zł za platynę, SNO, 50Mbit/s i dekoder HD. Czy z możliwością nagrywania to od Ciebie zależy. Upieraj się, że warunkiem podpisania nowego aneksu jest inny dekoder niż Motoroli. Jak długo się czeka? Możesz sam zadzwonić do Vectry, ale najlepszym sposobem jest kontakt przez fecebooka. Tam zgłaszasz swoje zainteresowanie zmianą umowy i oddzwonią w ciągu tygodnia. Bądź przygotowany na rozmowę, zapisz pytania. Zdarzyło mi się, ze nie otrzymałem tego co zostało uzgodnione telefonicznie, złożyłem rezygnację w ciągu 10 dni z nowego aneksu i ponownie przystąpiłem do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...