Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pytałem o wrażenia.

Zaryzykowałem, kupiłem, i nie widzę problemu.

Pozdrawiam innych z lepszym wzrokiem, miłego trololololo :)

 

Próbowałem też pisać na blogach (dotyczących jakości tv i nie tylko) na stronie netii. Jednak tam niewygodne fakty są cenzurowane. Moje posty, pomimo że kulturalne, nie ukazują się. Prawda - tak samo jak telewizja netii - niestety w oczy kole. Sprzedają telewizję o jakości "szajs", ale będą udawać do bólu, że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacji nie ma - na kolana nie powala jakość tv od Netii. Instalowałem kilka urządzeń NetiaPlayer u klientów. Jak ktoś nie ma wyboru ( brak kablówki - brak możliwości instalacji ant. sat. ) lub dostanie cenowo bardzo dobrą ofertę wspólną - internet + TV to jeszcze warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia już od dawna nie świadczy usługi IPTV (a nawet jeśli to tylko klientom, którzy zakupili tv spory czas temu), Netia świadczy TV w streamingu. Temat ma tylko 12 stron, jeśli jesteś ciekaw co jest przyczyną takiego a nie innego działania przejrzyj poprzednie strony, były tam opisane prawdopodobne przyczyny :)

 

 

Ja mam akurat oba: stare IPTV i nowy STV, i od zawsze IPTV był płynny.

 

STV na początku totalna tragedia jeżeli chodzi o płynność filmu i totalna tragedia jeżeli chodzi o jakość obrazu statycznego, teraz obraz statyczny jest ok (nawet jak na ich pseudo HD) lecz płynność dalej nie pozwala oglądać sportu innego poza szachami.

 

Natomiast ich IPTV ma tą wadę, że kodeki nie wyrabiają przy niektórych fragmentach obrazu - np. makrobloki pojawiające się w miejscu gdzie powinno być widać powiewającą flagę bądź tło z dynamicznie zmieniającymi się przejściami tonalnymi.

 

Co do blokowania postów - to prosty sposób, by pokazać jak wielu jest zadowolonych a jak mało jest tych, którym coś nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacji nie ma - na kolana nie powala jakość tv od Netii. Instalowałem kilka urządzeń NetiaPlayer u klientów. Jak ktoś nie ma wyboru ( brak kablówki - brak możliwości instalacji ant. sat. ) lub dostanie cenowo bardzo dobrą ofertę wspólną - internet + TV to jeszcze warto się zastanowić.

 

Nad takim szrotem (tv z netii) nawet za grosze nie warto się zastanawiać. Szkoda zdrowia. Oby w ramach reklamacji, które im składam, nie dało się zwiększyć płynności obrazu i poprawić pinga. Pozwoli mi to rozwiązać umowę z winy netii (mam nadzieję). Dość mam już tej firmy. Z ich internetem, który mam od kilku lat notorycznie są jakieś drobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reklamacji złożonej netii zadałem kilka pytań w sprawach technicznych.

 

1. Dlaczego w wyniku testu na waszej stronie (http://tester.netia.pl) podczas włączonych tv i internetu nie widać wartości ping?

 

2. Dlaczego sygnał tv uzyskany z netia playera jest opóźniony o około 30 sekund w porównaniu z dekoderem Polsatu?

 

odpowiedzi poracownika technicznego netii:

 

ad 1) Jednoczesne działanie telewizji i internetu powoduje obniżenie dostępnej dla komputera prędkości łącza, a także wzrost i wahania wartości ping. Prawdopodobnie z powodu tych wahań serwis nie jest w stanie określić aktualnej wartości tego parametru.

 

ad 2) Opóźnienie wynika ze stosowanej technologii (Smooth Streaming). Materiał musi być być enkodowany, następnie dzielony na paczki i dopiero w taki sposób przesyłany.

 

 

Co do pinga. Podczas korzystania jednocześnie z tv i internetu ping mi skacze nawet do 700ms - myślę, że to jest powód ukrycia jego wartości w wynikach testów, a nie jakieś szemrane, "że system nie jest w stanie określić jego wartości z powodu wahań". Tego typu pomiary najczęściej są średnią kilkunastu wartości. Przy wahaniach nawet do 700 - mój średni ping byłby z 200ms - żałosne!

 

Sprawa opóźnienia o okolo 30 sekund sygnału tv netii... Jakbym wiedział, że to usługa świadczona z ripley'a - w życiu bym się nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW:

"Trwa już proces stopniowej aktualizacji wszytkich Netia Playerów. Odbywa się to partiami po kilka tysięcy, więc potrwa jeszcze przez prawie cały sierpień."

"Aktualziacja odbywa się stopniowo i już trwa od kilku tygodni a potrwa jeszcze kolejnych kilka."

 

takie cuda tylko w Netii, jak zdobędą więcej klientów to aktualizacja będzie trwała rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to porównaj z kanałem dostępnym w DVB-T. Coś mi się zdaje, że w stosunku do DVB-T różnica może wynieść nawet 45 sekund! I sąsiadka z boku dowie się szybciej o nowej zdradzie u państwa Mostowiaków w "M jak miłość" niż Ty!

 

Wiesz ja oglądam w tv głównie sport 80-90%. Wkur..a mnie to, że brat oglądając w pokoju obok tv z dekodera polsatu - przylatuje mi do pokoju drąc ryja o strzelonej bramce na 30 sekund przed tym jak bramka pada w tv z netia playera. "M jak miłość" - czyli serialowe śmieci zastępujące normalne życie wspaniałomyślnie pozostawie Tobie do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalios, błędnie przyjąłeś, że swordfish adresuje do Ciebie swą ironię, nadwrażliwy jakiś jesteś...

 

Co do opóźnienia, przesunięcia w czasie, to faktycznie, jest to bardzo frustrujące, ale jak W OGÓLE można oglądać sport na tym czymś, przecież to TNIE! To jest masochizm, przy którym opóźnienie sygnału staję się czułą pieszczotą zaledwie.

 

Co do pingu, ich dekoder jest włączony cały czas, więc chyba bez znaczenia dla pingu jest, czy oglądamy telewizję akurat czy nie, netia player i tak ciągnie dane cały czas jak jest fizycznie wpięty do sieci energetycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, opóźnienie w stosunku do nadawanego programu jest spore i dla niektórych może to stanowić mniejszy czy większy problem. Dla mnie osobiście nie jest to jakaś bardzo istotna kwestia, która miałaby mi spędzać sen z powiek. Chyba się trochę przyzwyczaiłem oglądając swego czasu mecze na sopcascie i innych internetowych dobrodziejstwach, gdzie opóźnienie jest jeszcze większe. Przekodowują sygnał, więc logiczną konsekwencją jest spory poślizg. Żeby tylko wyglądało to jak na telewizję przystało...

 

Co do pingu i testu na stronie netii.

U mnie wartość pingu wyświetla się nawet przy dwóch jednocześnie włączonych playerach i wynosi 16ms.

Natomiast włączony netia player ma wpływ na jakość połączenia sieciowego w grach w tym pewnie i na ping, i nie jest to wpływ pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spiker Sprawdzałem to wielokrotnie. Włączam tablice z jakimkolwiek pingiem, np do o2.pl. Przy włączonej tv wariuje do 700 ms. W momencie wyłączenia tv - ping spada do poziomu około 20 ms - nie wychodząc praktycznie w ogole ponad 22ms.

 

Sporo na moim łączu grywam w World of Tank. Przy włączonej tv nie ma żadnej możliwości by sobie w WoTa pograć. Mój tank skacze jakby był na sprężynie zaczepiony. Połyka klatki jak pelikan :).

 

Test na stronie netii - mi też wyswietla wartosc pinga ale jak testuje tylko wlaczony internet. Jak włącze tv i internet to juz pinga nie widac.

Link do wyniku testu z jednocześnie działającą tv i internetem.

http://results.tester.netia.pl/mqntdgmmfb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalios

 

Pewno netia nie pokazuje wyników pingu powyżej jakiejś granicznej wartości, może po to by się nie ośmieszać, i dlatego nie widzisz wyniku na ich stronie.

 

Ja własnie sprawdziłem u siebie i nie ma różnicy przy: włączonym NP, wyłączonym na pilocie czy też całkowicie wypiętym z zasilania NP. Ping wychodzi zawsze w przedziale 30-34 ms. NP w technologii STV podłączony przez WIFI.

Tylko co mi z tego, jak tej telewizji i tak się oglądać nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też update jeszcze nie dotarł. Według jednego z wpisów na blogu aktualizacje będą się odbywać praktycznie przez cały sierpień czyli pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Nie spodziwałbym się natomiast poprawy płynności po nowej wersji oprogramowania. Tego pan Wieczorek jeszcze nie obiecywał. :]

 

Wczorajszy dzień przyniósł wiadomość, iż Mistrzostwa świata 2014 w siatkówce będą dostępne na dodatkowo płatnych kanałach utworzonych na tę okazję. Netia zapewne też zaoferuje swoim abonentom możliwość odbioru tego pakietu, a jak wygląda ten sport w naszej "ulubionej" streamingowej technologii nie muszę chyba nikomu przypominać. Osobiście siatkówki nie oglądam, ale serdecznie współczuję tym, którzy skorzystają z tej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uwielbiam oglądać mecze siatkówki, ale mam farta - oprócz STV mam też IPTV od netii, które jest płynne, chociaż ma gorszy obraz statyczny.

 

Co do poprawy płynności - jak to nie obiecywał?

Notorycznie udawał że problemu nie ma, jednakże od chwili jak już go musiał przyjąć do wiadomości to ustawicznie obiecuje, że nad tym pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprawy płynności - jak to nie obiecywał?

Notorycznie udawał że problemu nie ma, jednakże od chwili jak już go musiał przyjąć do wiadomości to ustawicznie obiecuje, że nad tym pracują.

 

Zgadza się, ale nie mówił nic o poprawie płynności w kontekście obecnej aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś czy w TV od Orange też są takie jaja z płynnością jak w Netii czy też tylko nasz operator jest tak nieudolny z optymalizacją swojego produktu ?

Orange ma IPTV. Z płynnością nie ma problemu, ale zależnie od łącza mogą występować stopklatki i brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Znajomy ma kable na 80 Mbit/s i Internet faktycznie działa z taką prędkością a w TV i tak pojawiają się problemy, w efekcie dekoder leży w szafie i ogląda naziemną tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...