Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

1. Płynność nie jest dobra na nagraniu, a w rzeczywistości IPTV jest przecież płynne. Pisałem, że takie nagrania nie są miarodajne. Można porównać który materiał jest płynniejszy, natomiast nie da się określić czy jest płynny (wystarczająco, czyli zgodnie ze standardami, płynny).

To tak jakby sprawdzać chińskim tanim stoperem elektronicznym dwa zegarki, o których wiemy, że spieszą. Owszem, sprawdzimy który bardziej śpieszy, ale nie będziemy w stanie sprawdzić, czy ten drugi chodzi prawidłowo, bo narzędzie pomiarowe samo w sobie jest niedokładne.

 

2. Owszem, nagranie mogło być stabilniejsze, ale ruchy są równoległe do płaszczyzny, na której łapana jest ostrość, więc nie ma problemu łapania ostrości, bo po prostu jest złapana.

 

3. Uważam, że napisy są lepszym materiałem niż sport - łatwo je porównywać, a do sportu musiałbym mieć dwa takie same ujęcia, żeby dało się porównać. Inaczej by było, gdybym miał coś co nagrywa 50 klatek / s - wówczas może by to było miarodajne nawet na różnych materiałach. Ja się nie przejmuję tymi napisami, a jedynie uważam za łatwy do oceniania wyznacznik płynności.

 

Nagranie sportu też mogę dostarczyć, ale tak jak pisałem, przy nagrywaniu komórką czy aparatem fotograficznym z 25 czy 30 fps, nie da się ocenić, czy materiał jest płynny, a jedynie porównać materiały o różnej płynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieugięty Wieczorek

http://blog.netia.pl/netia/entry/ewoluc ... i#bco37962

 

odnośnie wyboru ścieżek dźwiękowych i napisów: "Na kilku kanałach wybór ścieżki powinien się już naprawdę niedługo pojawić. Gorzej z napisami, tu jest grubszy problem techniczny niestety"

a jak już Wieczorek pisze że są grubsze problemy z napisami to o wprowadzeniu ich można zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wczoraj starą nagrywarkę dvd do netia playera i zgrałem kilka klipów. Nie jest to również metoda, która pozwalałaby w stu procentach oddać stan faktyczny, ale chyba lepsze to niż nagrywanie filmików telefonem.

 

Sport. Kawałek meczu siatkówki i skróty z meczów Serie A. Doskonale widać tutaj pewną niestabilność obrazu spowodowaną nieodpowiednią płynnością przekazu. Duży plik (369 MB).

https://www.copy.com/s/iZq3LTH36QVy/sport.mpg

 

Programy informacyjne. Urywki z TVN24 i Polsat News. Przekaz dość statyczny, więc problem mniej zauważalny.

https://www.copy.com/s/UqSTm8HFNagx/tvn24.mpg (104 MB)

https://www.copy.com/s/lJBkhh9Cz6Cz/polnews.mpg (76 MB)

 

Miałem pewne problemy ze zgraniem tych filmikow do plików. Mogą być trudności z ich odtworzeniem. W VLC playerze działają, dobrze zmienić aspect ratio na 16:9. W niektórych może nie być dzwięku. Warto też spróbować odtworzyć je na telewizorze. Większy wyświetlacz pozwala na lepszą ocenę.

 

Za jakiś czas postaram się zrobić filmiki przeskakując z kanałów dvbt na stv w netia playerze.

 

Wcześniej była tu rozmowa o modelach playera rozprowadzanych przez Netię. Szukając kabla w pudełku od odtwarzacza natrafiłem na informacje, że jest to model 5200.

 

@Martinka

Zjawisko migania diody i dłuższego oczekiwania na włączenie odtwarzacza też od czasu do czasu mi się zdarza, ale nie przypominam sobie by player sam z siebie się wyłączył i tak zachowywał. Nie jest to specjalnie istotna kwestia dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu nie wezmę tego dziadostwa;

myślałem że przesadzacie ale to faktycznie trzeba być wyjątkowo ślepym by tego widzieć;

napisy na tvn24 bardzo ładnie skaczą; spalonego w szybkim kontrataku na czymś takim nie ma szans ocenić, chyba że na powtórce; a oglądanie siatkówki to mistrzostwo świata w masochizmie, obraz tak skacze że piłki nie widać w locie;

a mistrzostwa świata tuż tuż, może podczas oglądania w akcji "skaczących" polaków więcej abonentów wyrazi wzburzenie, a może i sam Wieczorek dostanie olśnienia i zobaczy kiepską płynność; choć podejrzewam że dalej będzie kłamał i wciskał kit że nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu;

branie kasy za taki syf powinno być karalne

 

p.s.

ten fragment z siatkówką trzeba koniecznie umieścić na youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład z siatkówką jest najbardziej miarodajny - efekt niepłynności na tym nagraniu uchwycony jest bardzo realnie, właśnie tak wygląda u mnie telewizja STV

 

daruję sobie własne nagrania, bo nic nowego nie wniosą, nagranie siatkówki to kwintesencja netiowskiego STV

 

 

inna sprawa, że sama jakość obrazu (nie mylić z płynnością) na tym nagraniu pozytywnie mnie zaskoczyła, bo u mnie ewidentnie gorsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie nawet po kompresji wg mnie jest faktycznie wiernym odwzorowaniem płynności ruchu STV od netii.

Warto linkować materiał wszędzie, gdzie pojawia się dyskusja o jakości obrazu albo dyskusja o traktowaniu klientów przez dostawców sygnału.

 

Przy okazji, pozdrawiam Pana Karola, bo wiem, że czyta ten wątek.

Zważywszy na opieszałość netii w kwestii rozwiązania tego globalnego problemu, dłuuuuga przed nim jeszcze lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudny jest ten temat. Czepiacie się nie wiadomo czego, robicie filmy waszymi z[beep]anymi kamerkami, które i tak nagrywają tylko 24p (więc niczego nie widać) i klniecie na nie wiadomo kogo. STV jest technologią przyszłość i przechodzi swoje choroby wieku dziecięcego, które wkrótce zostaną wyeliminowane.

Czepiajcie się jedynie zacięć w TV, kontent jaki jest każdy widzi i taki właśnie jest dostarczany do netii. I tak nikt z Was nie widzi więcej niż te 30i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny próbujesz nam wmówić że nie jesteśmy w stanie czegoś dostrzec; nie bierz wszystkich swoją miarą;

twoje próby ośmieszania, wmawiania że czegoś nie widzimy i zawalania winy na dostawcę kontentu trochę zalatują;

jak to mówią, uderz w stół ...

 

p.s.

skoro masz nc+ to po ci STV Netii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany filmik z wczorajszego meczu. Najpierw dvbt z netia playera, potem STV i tak kilka razy. Różnica na nagraniu nie jest duża, ale zauważalna. Jeszcze raz napiszę, że jest klip mający na celu zaprezentowanie omawianoego problemu i nie reprezentuje on stanu faktycznego w stu procentach, bez rozstrzegania czy na korzyść czy na niekorzyść netii.

https://www.copy.com/s/mN0yPBSQAuOU/pucharkrola.mpg

Przy nagraniu z dvbt powstał przeplot, także polecam usunąć go w opcjach VLC.

 

@vojtas12

Fajnie, że jesteś zadowolony z jakości produktu netii, ale chyba nie chcesz zatkac ust tym, którzy nie są? Ludzie mają swoje obiekcje i tymi filmikami starają się zobrazować problem o którym piszą. Tym bardziej, że wmawia im się, że jest on rzekomy. Przecież to jest poważny produkt, który swoje kosztuje i na reklamę którego idą miliony złotych, a nie jekieś w**b.tv. Zresztą my tu nie wymagamy niczego szczególnego, chcemy tylko by reprezentował on normalne standardy telewizyjne, a oni nawet mają problemy z wdrożeniem wyboru ścieżku audio i napisów, czyli czymś co jest standardem w telewizji cyfrowej od ponad dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudny jest ten temat. Czepiacie się nie wiadomo czego, robicie filmy waszymi [beep] kamerkami, które i tak nagrywają tylko 24p (więc niczego nie widać) i klniecie na nie wiadomo kogo. STV jest technologią przyszłość i przechodzi swoje choroby wieku dziecięcego, które wkrótce zostaną wyeliminowane.

Czepiajcie się jedynie zacięć w TV, kontent jaki jest każdy widzi i taki właśnie jest dostarczany do netii. I tak nikt z Was nie widzi więcej niż te 30i

 

Karol, to Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem na youtube kawałek filmu udostepniony przez masloww'a. Czytałem też komentarze na blogasku neti. Rzeczywiście jest coś na rzeczy - to obraz hd i w szybkiej akcji piłkę powinno być widać. Zakładam że bitrate jest ok, natomiast obraz jakby wyraźnie się ciął przy szybszej scenie. Sam doświadczam podobnego efektu korzystając z mux4 na 40'calowym tv fullHd - póki chłopcy stoją na boisku jest w miarę ok, ale wystarczy że zaczyna się atak to obraz zaczyna się rozmywać - ale to wina stosunkowo małego bitrate (jakieś 1,5 mb/s) . Męczcie Netie - problem jest wyraźnie po ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Męczcie Netie - problem jest wyraźnie po ich stronie.

 

Nic się nie da zrobić, po prostu to jest wielka machina, która ma przykaz rżnięcia głupa.

 

Infolinia nie wie jaki maja bitrate, ich dział techniczny podaje sprzeczne informacje co do przeplotu, raz mówią, że nie ma zgłoszeń o braku płynności, innym razem przyznają, że problem jest.

Udają, że to wina wifi, jak mówię, że mam po kablu podpięte, to twierdzą, że ta technologia tak ma :D

W końcu po moich wielokrotnych interwencjach wymienili playera, co zbiegło się z upgradem platformy STV, i nastąpiła poprawa, ale dalej jest fatalnie.

Proszę pomyśleć, co było przed tym upgradem...

 

Wśród nich prym wiedzie rzecznik prasowy - stwierdził, że nasze zastrzeżenia to "czepianie się na siłę", wg niego płynność jest ok.

 

Dla mnie nie do pomyślenia jest to, że można oferować klientom taką jakość, twierdząc jeszcze na dodatek, że mają aspirację do najlepszego HD w Polsce :D

 

Nie wiem jak to wygląda w orange, ale jakoś się nie słyszy o takich problemach, pozostaje tylko przetrwać jeszcze 1.5 roku by raz na zawsze pożegnać pseudotelewizję z netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie Netia buduje sobie nowiutką sieć HFC, więc nie będzie problemu z internetem (bo nie będzie dużo abonentów). W ramach przejścia dadzą porządny router. Co do telewizji, to dekodery mają fajne, naprawdę dużo one potrafią, można połączyć dekoder z routerem po Wi-Fi (jeśli są te urządzenia odpowiednio blisko). Pozostaje jeszcze kwestia TV, na którą wszyscy narzekają, ale z czasem będzie co raz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia TV, na którą wszyscy narzekają...

 

A co masz konkretnie na myśli? Ja zauważyłem np. brak nSport HD, co jest dużym minusem. Poza tym, jak to wygląda w dzień powszedni? Przycina? Częste awarie? Jak działają aplikacje na TV? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie internetowej jest symulator tego dekodera - warto się zapoznać. Są na nim dostępne aplikacje typu TVN Player itp, więc nie trzeba odpalać kompa, jak się chce obejrzeć serial. Jak masz jakieś filmy na kompie, to można je streamować poprzed DLNA na dekoder i oglądać na TV.

 

Sama telewizja ma czasami takie jazdy, typu głos przestanie działać, zatnie się itd, na co najlepszym rozwiązaniem jest zmiana kanału na inny i powrót. Problem zniknie. I jest spore opóźnienie, więc nie nadaje się do oglądania np. meczów na żywo, bo sąsiad wie, że padła bramka, a u Ciebie dopiero padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superspot.pl/showthread.php?tid=154

ciekawe informacje w zapodanym linku można wyczytać a mianowicie poziomy jakości Smooth Streamingu

http://netia-stv-top.live.e247-pi.insys ... l/Manifest

najwyższy poziom to 6,4 Mbps i rozdzielczość 1280x720

tak jak wcześniej podejrzewałem, przesyłają sygnał 720p; dlatego Wieczorek nie chciał zdradzić parametrów i nigdzie się tym nie chwalą;

biorą sygnał 1080i, zmieniają go 720p i szlag trafia jakość;

"najwyższa jakość HD w Polsce" - żałośni są ci PR-owcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla niektórych programów jak TVP1HD, TVP2HD , TVNHD

http://netia-stv-top.live.e247-pi.insys ... l/Manifest

max jakość to 5,5 Mbps - 1280x720

 

poszczególne kanały można sprawdzić zmieniając nazwę programu w linku

 

programy SD jak TV4, TV6 mają 3 poziomy jakości, najwyższy 3,5 Mbps - 1024x576

http://netia-stv-top.live.e247-pi.insys ... l/Manifest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie płynność jest taka jaka była, natomiast wydaje mi się (o ile to nie efekt placebo), ze polepszyła się jakość obrazu, tzn. ilość szczegółów, precyzja oddawania detali.

 

Dalej nie da się na tym oglądać sportu, filmów akcji i właściwie wszystkiego, co wiąże się z jakimkolwiek ruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...