Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Obietnice składane na blogu netii nie są dla mnie wiarygodne. Zobaczymy, aczkolwiek wątpię, aby w najbliższej przyszłości (powiedzmy w ciągu 3-4 tygodni) wdrożyli poprawki na całej platformie, czyli dla wszystkich kanałów. Ale kto wie, może nas tym razem zaskoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukimann, jakość usługi TV w Netii pozostawia wiele do życzenia, bez względu na to o jakiej sieci (infrastrukturze) mówimy. Sprzedawana obecnie Telewizja Osobista nadawana jest w technologi smooth streaming i niestety obecna konfiguracja (słabe parametry przesyłu danych video + audio) powoduje opisywane w tym temacie na forum problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącza o przepustowości nawet 300 Mb/s. Wykorzystana została do tego infrastruktura sieci HFC (Hybrif fibre-coaxial, sieć łącząca kable koncentryczne i światłowodowe) pozostała po firmie Aster, którą Netia kupiła od UPC i zmodernizowała.Czy ta technologia to ta wyżej wspomniana? Akurat mam w zasięgu gigakablówkę a netia ostro atakuje-paru znajomych zrezygnowało już z UPC. Przynajmniej zachwalają ceny-podobno rewelacja wobec konkurencji czyli UPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny to rewelacja, ale nie patrz na to, że to HFC, bo telewizji nie masz podłączanej "po ludzku", czyli kablem antenowym, tylko po HFC jest podłączany modem do Internetu, telewizja jest tak jak wszędzie w Netii przez dekodery działające w streamingu, więc 90% problemów opisywanych w tym temacie będzie Ciebie również dotyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a wydawało się że było mówione iż Polsaty już tak zostaną na stałe. Widocznie ich system może wygeneromać max 2 kanały w dobrej płynności w tym samym czasie. :]

Następny mecz reprezentacji dopiero w marcu. :] Kabaret.

 

Edit. Polsat Sport nadal płynny. Zwykły Polsat już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Widocznie ich system może wygeneromać max 2 kanały w dobrej płynności w tym samym czasie. :]

wydaje się to kuriozalne ale Wieczorek potwierdza tą teorię

http://blog.netia.pl/netia/entry/ewoluc ... i#bco41026

307 - Karol Wieczorek - 18.11.2014, 15:32

@roso Gdyby nie to, że dzisiejszy mecz jest transmitowany na TVP1, to Polsat zostałby po nowemu. A tak, musieliśmy niestety zrobić podmianę.

:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pytanie czy jest sens nadal pisać o tym klaunie? Występuje na arenie to i myśli że dalej jest w cyrku.

 

Przecież leci w pręta przekraczając granice jakiejkolwiek przyzwoitości.

 

Jak można wierzyć chociaż w 1% jego po_pier_dy_wań na tym jego blogu... (system cenzurował mi to słowo "po_pier_dy_wań")

Tak bogata firma jak netia nie potrafi (od ponad roku już!) określić i rozwiązać problemu płynności. To ilu oni mają informatyków? Pół?

 

Ja już wiem, że w sierpniu przechodzę gdziekolwiek. "Gdziekolwiek" i tak będzie lepsze niż smooth streaming w netia.

 

Czy przypadkiem Rzecznik Praw Konsumenta nie miał by tu czego robić?

Nie mogę zerwać umowy, bo karę mi naliczą, a przecież nie wywiązują się z niej, bowiem dostarczają pseudotelewizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://blog.netia.pl/netia/entry/ewoluc ... i#bco41030

310 - Karol Wieczorek - 18.11.2014, 22:01

@Kud @Tito Nowe profile wymagają większych zasobów na enkoderach, dlatego dopóki nie dotrą następne, dopóty (żeby zadowolić jak największą liczbę klientów), musimy dynamicznie reagować na bieżące wydarzenia sportowe.

 

a rok temu piał z zachwytu nad zakupionymi najnowszej generacji transkoderami "absolutny hi end w branży"

a to zwykły [beep] się okazał

o poprawie płynności wszystkich kanałów można więc zapomnieć, wymienią może kilka sztuk sprzętu ale nie cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uciekam jak najdalej od tego ścierwa które zwą TV...w styczniu kończy mi się lojalka a ja spadam do nc+ , nie będę płacił 100zł za samą pseudo TV (sam nie wiem jak mogłem nabrać tyle pakietów od nich i płacić za ten [beep]) ,netia przekonała mnie pakietem canal+ ale wiedząc podpisując umowę to co wiem teraz omijał bym ich usługę szerokim łukiem ( narzekam tylko na TV żeby było jasne,internet jest ok )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kronikarskiego obowiązku

http://blog.netia.pl/netia/entry/ewoluc ... i#bco41058

313 - Karol Wieczorek - 21.11.2014, 10:13

@Jacek Enkodery to rozwiażania (sprzęt i soft), którzy przygotowuje odpowiednie strumienie audio-wideo, które odtwarza Netia Player. Nie trzeba nic wymieniać po stronie klientów, musimy tylko (i aż) dołożyć mocy obliczeniowej po stronie nadawczej. Trudno, żeby jakakolwiek zmiana była odczuwalna, bo nie została na razie zrobiona.

 

dla przypomnienia co Wieczorek pisał we wrześniu

http://blog.netia.pl/netia/entry/lacza- ... wnym-aster

114 - Karol Wieczorek - 29.09.2014, 10:14

@pj Myślę, że nie powinien się Pan za bardzo przywiązywać do tego co widział na Taśmowej. Sporo się ostatnio w kwestii obrazu na streamingu dzieje i jest pewnie kwestią dni, żeby to zupełnie inaczej wyglądało.

 

powtórzę to co pisałem wyżej

nie spodziewam się poprawy płynności na wszystkich kanałach

musieliby wymienić cały sprzęt zakupiony rok temu, którym tak bardzo się chwalili

http://blog.netia.pl/netia/entry/ewolucja-dla-rewolucji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku

http://blog.netia.pl/netia/entry/ewoluc ... i#bco41074

314 Tito 21.11.2014, 20:38

A czy w ogóle netia ma zamiar "dołożyć mocy obliczeniowej" do swoich enkoderów ,czy dzieje się coś w tej sprawie , i kiedy możemy spodziewać się obiecanej poprawy ?? I proszę o konkretna a nie wymijającą odpowiedz lub mydlenie oczu...

(77.254.*.*)

315 władek 22.11.2014, 12:34

To kiedy możemy się spodziewać docelowej zmiany z N-HD(netia HD) na HD. dni, tygodnie czy miesiące? Dwóch klientów już straciliście przez to waszą jakość. Ale może jeden się skusi tyle że czeka na normalne HD. Umowę musi podpisać w styczniu.

(77.255.*.*)

316 Karol Wieczorek 24.11.2014, 10:13

@Tito Tak mamy zamiar. Ale - jak pewnie łatwo sobie wyobrazić - takiego sprzętu nie da się kupić w dowolnym sklepie z elektroniką...

(195.114.*.*)

317 Karol Wieczorek 24.11.2014, 11:18

@władek Możliwe, że do stycznia się to uda ogarnąć.

 

Informuję, że posty "kaleczące" język polski nawet gdyby były w swojej treści najmądrzejsze, to będą wyrzucane do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee

Skoro tylko "możliwe, że" to pewnie dłużej potrwa, tak z kolejny rok;

Usnęli nawet te dwa dobrze działające programy aby nie "raziły"

Słyszałem że problem płynności mieli rozwiązać zwiększeniem ilości klatek do 50/sek

Ponoć byli już blisko celu stąd te obietnice "kwestie dni" były, ale jednak coś nie wypaliło;

Wymiana sprzętu nie jest już takim "łatwym" rozwiązaniem, koszta duże;

Kilka sztuk nowych enkoderów pewnie kupią przy okazji dodania nowych kanałów (ponoć jeszcze w tym roku), może wtedy pójdą one na podmiankę na sportowe programy;

 

Oprócz płynności mają teraz inny problem techniczny

wraz ze startem Gigakablówki miał ruszyć "network PVR", ale jak to zwykle w Netii nie wyrobili się;

Miał to być jeden z atutów kuszących do przejścia do Netii klientów UPC;

Czas nagli bo już tylko 3 miesiące zostało klientom UPC aby mogli zrezygnować z usług UPC bez ponoszenia kary;

Na początku 4 kw nowy prezes Netii miał przedstawić strategię dla firmy do 2025 roku i też obsuwa;

Cała to firma to jedna wielka obsuwa, ale jak nie ma strategicznego właściciela, a rozdrobniony akcjonariat tylko myśli o tym by zainkasować dywidendę i sprzedać swoje akcje to nie ma się czemu dziwić

 

 

Na forum hdtvpolska powstał fajny wątek: "samsung 55h6400 nie ogarnia sportu!, co robić???";

hdtvpolska.com/topic/33982-samsung-55h6400-nie-ogarnia-sportu-co-robic/

Użytkownik telewizji Netii ma problem z telewizorem, zepsuty sprzedali :lol:

 

Informuję, że posty "kaleczące" język polski nawet gdyby były w swojej treści najmądrzejsze, to będą wyrzucane do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedorzecznik pisał, że ma teraz mniej czasu na odpowiedzi bo ma dodatkowe obowiązki a niedługo może mieć ich jeszcze więcej:

http://biznes.interia.pl/gieldy/news/zw ... 61234,1844

"... w Netii będą zwolnienia grupowe, obejmujące kilkaset osób ..." - przy obecnych 1,8 tys. pracowników.

Już teraz ciężko cokolwiek załatwić oprócz zakupu usług, po tych zwolnieniach będzie to całkowicie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...