Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Inea czy kanał TV Puls HD pojawi się w naszej kablówce oraz czy jest przewidywane odświeżenie oferty ? Nadal brakuje dużo kanałów nie wspominając o stronie Inea Idea do której już chyba nikt nie zagląda !

 

Tak, kanał się pojawi, jak tylko będzie możliwe włączenie go wszystkim Abonentom. Pisaliśmy już wcześniej, że IDEA dla INEA jest projektem niekontynuowanym i wkrótce zostanie wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój poprzedni post niestety nieaktualny :)

regulaminy usunięte ze strony :(

Wystarczy, że cennik został.

Zresztą cennik standardowy dla nas niewielkie ma znaczenie, obowiązuje "stabilna" cena z umowy. Może do kwietnia 2015 coś w standardzie zmienią, przynajmniej kosmetycznie, ale chcą zachęcić do lojalek.

Regulamin zapewne uzupełnią o wpis LTE, ale nie zdziwię się jeśli coś przepiszą na nowo. Swoją drogą to jakaś nastała moda, że firmy przypominają się w ten sposób klientom - pamiętaj jesteś dla nas. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalx1974 przecież są nowe umowy na okres x miesięcy, o czym też kris194 wspomniał pisząc o nowej ofercie LTE.

W cenniku promocyjnym (21.08) jest:

"Okresy lojalnościowe dla poszczególnych zestawów wynoszą:

-zestawy 1-3 oraz 8-30 - 24 miesiące

-zestawy 4-7 -18 miesięcy

-zestawy 31-33 - 12 miesięcy "

Czyli uwiązanie bo tylko standardowa cena daje wolność.

Chyba, że chodzi o stare umowy rolowane to prawda, już na czas nieokreślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze przeliczysz to cena jest tak "skonstruowana" żeby wyjść na swoje, a abonent i tak dużej korzyści i tak nie ma. Cennik nawet jak jest to chyba tylko żeby mydlił oczy.

Chyba nikt nie płaci za TV Super HD 102.90 zł http://www.inea.pl/cms/att/cennik/TV/06 ... -20%29.pdf

 

Jak już coś Ci dadzą C+ czy HBO na 2 miesiące za FREE to tylko aby coś więcej wcisnąć. A może ktoś zapomni wypowiedzieć umowę z darmowego oglądania tych kanałów i mają wtedy większe wpływy.

Zresztą jak pamiętam od kilkunastu lat żadnego konusa od INEI w formie nie otrzymałem aż do ub roku, gdzie dostałem pakiet HBO za 0 zł.

 

A tak to nic. Nie wiem jak jest z internetem bo go z INEI nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wyjaśniło się zamieszanie co do lojalek.

Jeżeli tak słyszałeś to dzięki za info będę polował na taką okazję.

Pytanie tylko co w zamian zaoferują bo wiele do zmiany nie ma, a obecne zmiany sugerują, że INEA liczy bardziej na dopływ gotówki niż polepszenie warunków. Może coś w najbliższych tygodniach zaproponują w ramach oferty "INEA dla studenta" i pozostałym się skapnie. Ja nadal mam umowę na internet sprzed 3 lat i nic BOA nie może polecić zrównoważonego na poziomie potrzeb i kosztów. To co mam jest osiągalne już u konkurencji, więc praktycznie mogę rezygnować. Owszem były ciekawe oferty, ale dla nowych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w BOA jak rozmawiałem to podobno znów mają być umowy wyłącznie na czas nieokreślony.

Bzdura. Kiedy w BOA rozmawiałeś? Wczoraj? Rozmawiałeś jakiś czas temu, bo bodajże od połowy czerwca do końca sierpnia były umowy głównie na czas nieokreślony. Jakby miały być wyłącznie na czas nieokreślony to by ich nie likwidowali 3 dni temu. Mam znajomych w Inei, którzy mówili mi, że Inei mocno brakuje kasy w ostatnich miesiącach i wprowadzili te umowy na czas nieokreślony licząc, że zwiększy to ich sprzedaż. Nie zwiększyło, więc Inea się z tego wycofała. Być może za jakiś czas wrócą z umowami na czas nieokreślony po okazaniu legitymacji studenckiej, ale raczej można zapomnieć o umowach na czas nieokreślony dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych w Inei, którzy mówili mi, że Inei mocno brakuje kasy w ostatnich miesiącach

 

Jeżeli ci znajomi, to nie Kosiński, Maćkowiak, Grzybek, to takie newsy możesz zachować dla siebie. Inea nie przeinwestowała w tym roku i w dwóch poprzednich nic. Cały czas są na dużym plusie i ten plus rośnie. Inwestycje bezkredytowe. Doszedł dodatkowo zachodni inwestor, o któym było dużo pisane. Tak więc uwierz, że kasę mają kolosalną, a to co się dzieje, to tylko zła ekipa z pionu PR, która i tak już krótko będzie. Za moment cała Inea przenosi się do nowej siedziby i mam nadzieję, że w tym momencie skończą się problemy techniczne, bo teraz akurat nikt się tym za bardzo nie przejmuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w BOA jak rozmawiałem to podobno znów mają być umowy wyłącznie na czas nieokreślony.

Bzdura. Kiedy w BOA rozmawiałeś? Wczoraj? Rozmawiałeś jakiś czas temu, bo bodajże od połowy czerwca do końca sierpnia były umowy głównie na czas nieokreślony. Jakby miały być wyłącznie na czas nieokreślony to by ich nie likwidowali 3 dni temu. Mam znajomych w Inei, którzy mówili mi, że Inei mocno brakuje kasy w ostatnich miesiącach i wprowadzili te umowy na czas nieokreślony licząc, że zwiększy to ich sprzedaż. Nie zwiększyło, więc Inea się z tego wycofała. Być może za jakiś czas wrócą z umowami na czas nieokreślony po okazaniu legitymacji studenckiej, ale raczej można zapomnieć o umowach na czas nieokreślony dla wszystkich.

 

W połowie sierpnia. tylko że pracownikom BOA już wierzyć nie można - wałkują formułki jakie mają odpowiadać.

A umowy na czas określony mogą być nawet na 24 jak najbardziej tylko jakaś sensowna oferta np.6 miesięcy za 1zł, a 18 miesięcy za 84.90 zł. Nie wygląda to lepiej?

 

Zresztą jeśli nawet brakuje kasy, co pewnie jest i tak nie prawdą, to chyba wina tego że dopuścili do dużego pogorszenia jakości usług, a powrót do prawidłowego działania niestety wymaga dużych pieniędzy. Inna sprawa że od ponad 1,5 roku INEA psuje ofertę że szok. Może dział marketingu się do tego przyczynił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci znajomi, to nie Kosiński, Maćkowiak, Grzybek, to takie newsy możesz zachować dla siebie. Inea nie przeinwestowała w tym roku i w dwóch poprzednich nic. Cały czas są na dużym plusie i ten plus rośnie. Inwestycje bezkredytowe. Doszedł dodatkowo zachodni inwestor, o któym było dużo pisane. Tak więc uwierz, że kasę mają kolosalną, a to co się dzieje, to tylko zła ekipa z pionu PR, która i tak już krótko będzie. Za moment cała Inea przenosi się do nowej siedziby i mam nadzieję, że w tym momencie skończą się problemy techniczne, bo teraz akurat nikt się tym za bardzo nie przejmuje. Pozdrawiam

No, nie jest to Kosiński ani nikt z góry, wiem, że pracowałeś kiedyś w Komie i jesteś blisko Inei, ale ja też jestem i widzę, w których miejscach mijasz się z prawdą. Może źle się wyraziłem, może i Inea jest na plusie, ale ma ściśle określony budżet na każdy rok i w tym roku ma spore problemy z jego ogarnięciem :)

A więc na co Inea wydaje pieniądze?

- Po pierwsze, nowa siedziba, do której Inea przeprowadziła się w marcu a ostatnie działy może w maju, więc ciężko mówić, że wraz z przeprowadzką znikną problemy techniczne (zapytaj kolegów z Komy, od kiedy są w nowej siedzibie),

- Po drugie, zakup Tesatu, za pewnie niemałe pieniądze,

- Po trzecie i najbardziej kosztowne, wojna z Citynetem w Swarzędzu, która zmusiła Ineę raz, że do budowy sieci, która pewnie nie przyniosła im ani jednego abonenta więcej niż mieli (bo w Swarzędzu do tej pory była tylko Inea i Inotel, który też jest własnością Inei). Co więcej, klientom, którzy przeszli na nowe łącza dawali pół roku za darmo a później ceny nawet o połowę niższe niż to, co płacili do tej pory.

O sponsoringu Lecha czy stadionu nie wspominam, bo moim zdaniem raz, że nie jest to tak bolesne finansowo a dwa, że bardzo dobrze, że pieniądze zostają w Poznaniu i w Wielkopolsce, lokalne czy regionalne firmy powinny o to dbać.

Co do inwestora, to odkąd wszedł inwestor ceny poszły w górę (nawet dla obecnych abonentów), zaczęli robić dłuższe umowy, wprowadzili opłaty aktywacyjne, opłaty za wydanie sprzętu, zaczęli grozić opłatami za nieuzasadniony przyjazd techników itp., z tego, co wiem, to większość pracowników Inei na tego inwestora psioczy. Nie wiem, czy Inea jest na plusie i czy zaciągali ostatnio jakieś kredyty, ale budżet w tym roku jest zagrożony i jak pokazałem, ma prawo być. Jeżeli prawdą jest to, co mówisz, że Inea ogólnie jest na plusie to tylko źle świadczy o inwestorze, który okazał się wujkiem sknerusem a nie tym sypiącym dolarami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest urzędowanie na Klaudyny i w momencie kiedy ostatni zgasi światło, to będą na nowym miejscu w 100%. Kupno Tesatu nie było sporym wydatkiem dla Inei, tym bardziej, że inwestor sypnął $. Citynet napewno odbija się czkawką, ale z korzyścią dla mieszkańców Swarzędza jest to, że sieć jest robiona. To poprostu poszło w długoterminowy zwrot kosztów, bo tutaj akurat nikomu się nie śpieszy. Małymi łyżeczkami, a ciągle. Stadion, to poprostu ucieczka od podatków. Lepiej sponsorować coś i mieć mega reklamę niż oddawać kasę do skarbówki za damski ch... Pytanie ile z tych pieniedzy, co zostają w Poznaniu jest z korzyścią dla mieszkańców :) To juz inna bajka. Wracając do inwestora jest oki, ale relacje chyba miały być troszeczkę inne. Ja uważam, że wszystko z punktu technicznego powinno się unormować od grudnia. Awarii jak, to nazywa Inea "globalnych" jest znacząco mniej i widać, to gołym okiem. PR i marketing do wymiany i to też powinno pomóc kablówce w odbudowie wizerunku mocno nadszarpniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awarii globalnych jest mniej? Spójrz sobie na ich fanpage na fejsbuku, niestety albo jakiś czas temu nikt się nie skarżył albo po prostu tych awarii jest teraz o wiele więcej niż kiedyś. Chyba jednak druga opcja jest bliższa prawdy. Z tym Swarzędzem owszem, jest spora korzyść dla abonentów, ale ja pisałem o problemach ze spięciem budżetu i nie wmówisz mi, że konieczność budowy nowej sieci i obniżki rachunków są korzyścią dla budżetu Inei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wmówisz mi, że konieczność budowy nowej sieci i obniżki rachunków są korzyścią dla budżetu Inei.

Ja ci nic nie chcę wmówić. Próbuję wytłumaczyć, że takie rzeczy są wkalkulowane w budżet, a jak brakuje, to są przesuwane z innych środków. Ponadto lepiej inwestować i mieć z tego korzyść chociażby ze zwrotu VAT niż nadwyżki wpłacać do skarbówki. Naprawdę nie bój się dla nich przy tylu abonentach, to żaden nakład finansowy, a już napewno nie taki, który może w jakiś sposób nadwyrężyć ich finanse. Chociażby dwa lata temu może trzy jak Inea chciała kupić East&West za 70mln, to w przenośni przyjechali z walizką pieniędzy bez narażania się na klepanie biedy. Tak więc inwestycja w Swarzędzu, to pryszcz. Jak ci zależy, to się dowiem ile kasy kosztuje, to Ineę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co jakieś 10/15 min tracę pakiety:

 

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=16ms TTL=58

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=17ms TTL=58

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=16ms TTL=58

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=17ms TTL=58

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=16ms TTL=58

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=1965ms TTL=58

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=17ms TTL=58

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=16ms TTL=58

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=19ms TTL=58

Odpowiedź z 213.180.141.140: bajtów=32 czas=17ms TTL=58

 

Wszyscy użytkownicy w moim mieszkaniu również. Łącze nie jest w żaden sposób obciążane.

Co może być tego przyczyną ? Można to jakoś sprawdzić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casuss spróbuj może jeszcze tracert zamiast ping gdy wystąpi utrata pakietów:

tracert 213.180.141.140

dostaniesz odpowiedzi z drogi do serwera i będziesz wiedział gdzie występuje "czkawka". Niekoniecznie to musi być problem u ciebie lub w sieci INEA.

Sprawdź może też inny adres w tym czasie np. http://www.inea.pl ma u mnie o połowę mniejszy czas.

 

U mnie jest OK

ping

213.180.141.140 [sg1.any.onet.pl], replied in RTT:15ms

213.180.141.140 [sg1.any.onet.pl], replied in RTT:19ms

213.180.141.140 [sg1.any.onet.pl], replied in RTT:15ms

213.180.141.140 [sg1.any.onet.pl], replied in RTT:16ms

 

tracert

 

6 ms 6 ms 7 ms c97-105.icpnet.pl [62.21.97.105]

6 ms 6 ms 7 ms rt1-owsiana-vlan407.core.icpnet.pl [62.21.99.5]

8 ms 132 ms 211 ms rt2-taczaka-gi3-1.core.icpnet.pl [62.21.99.206]

16 ms 17 ms 19 ms onet.tpix.pl [195.149.232.21]

15 ms 16 ms 17 ms j.dab-BR2.z.j.dab-BR1.net.onet.pl [213.180.143.1]

17 ms 17 ms 18 ms sdr1.m2d1.z.dab-BR1.net.onet.pl [213.180.151.43]

15 ms 17 ms 21 ms sg1.any.onet.pl [213.180.141.140]

 

może

12 ms 109 ms 209 ms rt2-taczaka-gi3-1.core.icpnet.pl [62.21.99.206]

tu się przytyka bo co któryś >100ms ale u mnie większość OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...