Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie jakie są plany INEI wobec sieci światłowodowej ? Do jakich miejscowości planują dociągnąć go w najbliższych latach ?

"Nikt" tego nie wie, to są ściśle tajne wiadomości, ale jeśli widzisz, że gdzieś koło Ciebie kopią to możesz spodziewać się możliwości technicznych w drugiej połowie roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jakie są plany INEI wobec sieci światłowodowej ? Do jakich miejscowości planują dociągnąć go w najbliższych latach ?

"Nikt" tego nie wie, to są ściśle tajne wiadomości, ale jeśli widzisz, że gdzieś koło Ciebie kopią to możesz spodziewać się możliwości technicznych w drugiej połowie roku ;)

 

Pisałem do nich i napisali, że nie ma takiej możliwości :( Ludzie max mogę mieć 10mb/s od orange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, no bo oficjalnie wszystkie większe inwestycje w Wielkopolsce robi teraz WSS. Jak będzie gotowość do robienia sieci końcowej to WSS będzie się dogadywał z "oferentami" w tym zapewne z Ineą a jak WSS zakończy już prace przy budowie sieci to Inea będzie się zastanawiać, czy czegoś nie podłączyć dodatkowo samemu. Do tego czasu każdemu odpiszą, że nie ma możliwości technicznych. Z ciekawości, co to za miejscowość?

 

Muzo.tv już w Inei działa i chyba biorą sygnał ze światłowodu, bo wygląda całkiem nieźle a na satelicie ten kanał to kaszana. Ktoś tu pytał o Republikę HD, dojdzie do normalnych pakietów 17 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator WSS wrzucił jakiś wykaz miejscowości, w których świadczy swoje usługi: http://www.operatorwss.pl/download?id=22

Legenda do kategorii miejscowości:

Kategoria 1: Brak infrastruktury dystrybucyjnej. Wszyscy operatorzy mogą podłączyć się do sieci OI i świadczyć usługi.

Kategoria 2: Obszary obsługiwane tylko przez operatora zasiedziałego, zarówno w segmencie sieci szkieletowej, jak i w segmencie dostępu. Wszyscy operatorzy mogą podłączyć się do sieci OI i świadczyć usługi.

Kategoria 6: Obejmuje miejscowości, w których są co najmniej dwie infrastruktury dystrybucyjne. W tych obszarach OSD może podłączyć się do sieci OI tylko pod warunkiem budowy infrastruktury „ostatniej mili” przystosowanej do NGA (Next Generation Access - rodzaj technologii umożliwiającej dostarczenie do każdego z abonentów przepływności bitowej na poziomie nie mniejszym niż 30 Mb/s).

Kategoria 7: W miejscowościach tych infrastruktura „ostatniej mili” NGA może zostać podłączona do węzła OI tylko w sytuacji gdy w danej części miejscowości nie są świadczone usługi NGA oraz nie jest planowane uruchomienie ich w najbliższych trzech latach. Ponadto węzeł OI musi być zlokalizowany nie bliżej niż ok. 4 km od najbliższego istniejącego światłowodowego węzła dystrybucyjnego lub planowanego do budowy w najbliższych trzech latach. Powyższe warunki wynikające z Kategorii 7 zostaną potwierdzone w publicznych konsultacjach i ustalone z Prezesem UKE.

Wygląda na to, że Inea dotrze do wielu wielkopolskich wsi, przez co Orange straci pozycję monopolisty w naszym województwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były abonent Inotela mam mieć możliwość logowania się do eBOA Inea za pomoca loginu i hasła z Inotela i oczywiście nie działa. Przy przenoszeniu bazy danych zżarło gdzieś moje dane.

 

BBC Brit i BBC Earth po zakończeniu promocji zostały zakodowane dla niższych pakietów, a w zamian dali do niższych pakietów dziadowską TV Republikę. Coś mi się wydaje, że mamy chyba kampanię wyborczą, więc kanał propagandowy musi dotrzeć do większej liczby odbiorców.

 

W dekoderach Inotela na poz. 166 pojawi się TEST 1 i jest tam TVN HD, coś dorzucą dla abonentow Inotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy w tych miejscowościach zostanie oddana do użytku sieć?

WSS ma oddać dużo łącz do użytkowania w drugiej połowie tego roku, więc jeśli Inea otrzyma zgodę na korzystanie z tej sieci :) a musi otrzymać, jeśli zachce, bo każdy operator musi taką zgodę otrzymać :) to w ostatnim kwartale tego roku być może będzie możliwość korzystania z usług Inea na niektórych z tych adresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC Brit i BBC Earth po zakończeniu promocji zostały zakodowane dla niższych pakietów, a w zamian dali do niższych pakietów dziadowską TV Republikę. Coś mi się wydaje, że mamy chyba kampanię wyborczą, więc kanał propagandowy musi dotrzeć do większej liczby odbiorców.

 

Nikt Ci nie każe oglądać TV Republika, skoro jest to kanał propagandowy to rozumiem, że TVN też jest takim kanałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andi TV Republika do tej pory była dostępna osobno za dodatkowe 5 PLN (w Inotelu, nie wiem jak było w Inei). Oczywiście opłata zapewne została, więc takie uszczęśliwianie abonentów na siłę (czytaj sięganie do kieszeni), to jest delikatnie mówiąc złodziejstwem. Chyba nie było wielu chętnych jak ten kanał był oferowany "luzem" za dodatkową opłatą, więc dogadali się z nadawcą i czy chcemy, czy nie chcemy, musimy to oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zmuszanie do oglądania, ale zmuszanie do płacenia. Jak był osobno, jako opcja dla chętnych, to powinno tak zostać. Zamiast tego [beep]u powinny być BBC Brit i BBC Earth, programy bardziej wartościowe. Zaczynam już tęsknić za starym, dobrym Inotelem. Jak tylko Inea położyła swoje łapska na Inotelu, to jest tylko gorzej. Poważnie zastanawiam się nad przejściem (powrotem) do City Net, przynajmniej jeśli chodzi o TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jak zachowa się tv kablowa, kiedy wg założeń do października br. operatorzy satelitarni usuną z satelity wybrane kanały SD? U nas również zanikną i pozostaną odpowiedniki HD czy coś pokombinują i klony pozostaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andi TV Republika do tej pory była dostępna osobno za dodatkowe 5 PLN (w Inotelu, nie wiem jak było w Inei). Oczywiście opłata zapewne została, więc takie uszczęśliwianie abonentów na siłę (czytaj sięganie do kieszeni), to jest delikatnie mówiąc złodziejstwem. Chyba nie było wielu chętnych jak ten kanał był oferowany "luzem" za dodatkową opłatą, więc dogadali się z nadawcą i czy chcemy, czy nie chcemy, musimy to oglądać.

Dodatkowa opłata za jeden kanał to raczej domena pakietów premium. Republika początkowo miała taki model biznesowy, ale szybko od niego odeszła. Biorąc pod uwagę, że jest dostępna od pakietu Oszczędny HD to albo Inea dostaje ten kanał za darmo, albo za niewielką opłatą, no bo spójrz jakie inne kanały są oferowane w tym pakiecie, same bezpłatne :)

Orientujecie się jak zachowa się tv kablowa, kiedy wg założeń do października br. operatorzy satelitarni usuną z satelity wybrane kanały SD? U nas również zanikną i pozostaną odpowiedniki HD czy coś pokombinują i klony pozostaną?

Biorąc pod uwagę, że Inea dalej oferuje pakiety SD (chodzi o przejście z analogu, opisywane na jednej z ostatnich stron) raczej pokombinują. Aczkolwiek na sieci Inotela duble zlikwidowano, być może na innych sieciach IPTV też znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy w tych miejscowościach zostanie oddana do użytku sieć?

WSS ma oddać dużo łącz do użytkowania w drugiej połowie tego roku, więc jeśli Inea otrzyma zgodę na korzystanie z tej sieci :) a musi otrzymać, jeśli zachce, bo każdy operator musi taką zgodę otrzymać :) to w ostatnim kwartale tego roku być może będzie możliwość korzystania z usług Inea na niektórych z tych adresów.

 

WSS buduje węzły szkieletowe. Później Inea i inni będą musieli wybudować sieć dostępową (czyli od węzła do domu).

Po pierwsze nie wiem czy WSS opublikował już cennik za ile będzie udostępniać łącza (włókna). Także wg mnie najszybciej w przyszłym roku można liczyć na podłączenie do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...