Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ukończono zakładanie światłowodów w lokalach na mojej lokalizacji , dostalem Alcatel I-241G-Q oraz router 8level WRT-150A .

Wielki minus , że trzeba miec dwa "pudełka" teraz zamiast jednego wczesniej ... modem i router ... niby taka technologia a GPON nie ma w sobie WIFI ??!!??

Generalnie wiecej zachodu jesli chodzi o podlaczenie dekodera lub kilku do MR gdyz wygodniej jest wtedy gdy GPON jest w tym samym pokoju co tv gdyż dekoder podlaczamy teraz do ALCATELa ... a u mnie np tv jest w jednym pokoju a modem w zupelnie innym ... i kilometry kabli w domu ... i zalety i wady ... zobaczyny awaryjnosc technologii nowej ... póki co promocja 3 mce za free uslugi ... dziekuje inea :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kanałów Power TV (SD oraz HD), a także Adventure w sieci kablowej INEA jest dużo lepsza niż ze źródła satelitarnego.

A to dlatego, że INEA pobiera nasze wszystkie kanały światłowodem, gdzie zapewniamy 2x większy bitrate, niż na satelicie. Bitrate dla kablówek jest stały (CBR), dlatego jakość jest cały czas równie wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kanałów Power TV (SD oraz HD), a także Adventure w sieci kablowej INEA jest dużo lepsza niż ze źródła satelitarnego.

A to dlatego, że INEA pobiera nasze wszystkie kanały światłowodem, gdzie zapewniamy 2x większy bitrate, niż na satelicie. Bitrate dla kablówek jest stały (CBR), dlatego jakość jest cały czas równie wysoka.

Oczywiście, sygnał jest wysyłany światłowodem z wysokim bitrate, który później jest ucinany przez Ineę. Może nie w 3/4 przypadków jak piszą koledzy, ale np. takie C+ Sport w nc+ jest flagowym kanałem z wysokim bitrate a w Inei wygląda już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Prawda jest taka, że i tu i tam jakość obrazu odbiega od ideału. Podałem przykład C+ Sport, bo ten kanał jest nadawany z dużym bitratem na satelicie, ale np. już Polsat Sport News wygląda w kablu lepiej niż na satelicie. Ogólnie jakoś mega dużej różnicy na większości kanałów nie ma, ale też nie mam telewizora z najwyższej półki, więc może na lepszym sprzęcie wygląda to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z ta promo 50mb to 100mb? Czy ona obejmuje wszystkich? Jestem abonentem INEA. W pazdzierniku 2013 roku podpisywalem umowe 50mb na 12 miesiecy. W chwili obecnej moja umowa jest(chyba) w trybie na czas nieokreslony i zadnej informacji o tej promocji nie dostalem. Zamieszkuje osiedle Orla Bialego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...