Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Po kolei. Wysyłka będzie dochodzić jeszcze w najbliższych kilku dniach - obejmuje ona kilkadziesiąt tys Abonentów, więc wysyłana jest partiami - zarówno listownie, jak i mailowo.

 

Jestem ciekawy, czy podwojenie netu będzie też dla takich, co mają w Inei TYLKO usługę netu stacjonarnego :>

 

Tak.

 

Znajomi na Polnej mają 15 w INEA i też im nic nie przyspieszyło. Czyżby to miało dotyczyć tylko 25 i 50?

 

W tej akcji jest to 25 i 50. Tak samo jak latem były zmiany dotyczące prędkości poniżej 10Mb/s.

 

Dzwoniłem przed chwilą do biura obsługi - Pani powiedziała, że podwojenie prędkości dotyczy byłych klientów firmy Tesat.

 

Zmiany odnośnie TESAT też są w tej chwili spore i może stąd błąd. Nie ma takiego ograniczenia.

 

 

Inflacja? Jaka inflacja?? W tym roku w kilku misiącach była deflacja !!!! A w większości miesiący inflacja wynosiła 0,1-0,3% tak więc podwyżka o 5 zł w przypadku opłaty np 50 zł to 10% !!!, chciałbym dostać w mojej pracy podwyżkę o 10%.

 

Warto pamiętać, że inflacja podawana przez GUS jest określana na konkretnym koszyku usług i produktów, co nie znaczy, że w innych obszarach nie pojawiają się wzrosty cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei. Wysyłka będzie dochodzić jeszcze w najbliższych kilku dniach - obejmuje ona kilkadziesiąt tys Abonentów, więc wysyłana jest partiami - zarówno listownie, jak i mailowo.

 

Znajomi na Polnej mają 15 w INEA i też im nic nie przyspieszyło. Czyżby to miało dotyczyć tylko 25 i 50?

 

W tej akcji jest to 25 i 50. Tak samo jak latem były zmiany dotyczące prędkości poniżej 10Mb/s.

 

Inflacja? Jaka inflacja?? W tym roku w kilku misiącach była deflacja !!!! A w większości miesiący inflacja wynosiła 0,1-0,3% tak więc podwyżka o 5 zł w przypadku opłaty np 50 zł to 10% !!!, chciałbym dostać w mojej pracy podwyżkę o 10%.

 

Warto pamiętać, że inflacja podawana przez GUS jest określana na konkretnym koszyku usług i produktów, co nie znaczy, że w innych obszarach nie pojawiają się wzrosty cen.

 

Odnosząc się do dwóch powyższych:

1. Jak zwykle abonenci posiadający "wyższe" usługi dostają, przysłowiową "figę z makiem" przepraszam, zaraz przedstawiciej INEI napisze, nieprawda, Ci co posiadają najwyższe pakiety korzystają z wielkiego przywileju operatora, że nie płacą za nie 400 zł tylko 250 !!! DZIĘKUJEMY bardzo :brawo:

 

2. Tak zgadza się inflacja oparta jest na kilku koszykach usług, ale to my abonenci będziemy ponosić koszty podwyżek i tak naprawdę to co mamy tańsze (żywność, ubiór) zostanie zjedzone przez wyższą podwyżkę INEI. Ktoś może powiedzieć, nikt nie zmusza do korzystania z usług operatora kablowego, owszem, ale zaraz można powiedzieć, że przecież nie trzeba jeżdzić samochodem tylko chodzić pieszo, zaoszczędzimy na paliwie. Tylko, że takie rozumowanie do niczego nie prowadzi.

Fakt, jest taki, że trzeba będzie dopłacić do usługi, która jest na dość słabym poziomie (częste usterki, niski upload)

 

@szopek,

Proszę Cię, gdyby np. Mango24 lub Polonia1 były w wersji HD to mielibyśmy prezent na Święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery Historia się na pewno nie pojawi, bo nadawca od lat nie wprowadza tego kanału do ofert nowych nadawców.

 

Edit: No i nie liczyłbym na żadną promocję dla posiadających 15M czy 100M, bo abonenci posiadający neta 15M na koncentryku mają jeszcze modemy Docsis 2.0, podobnie u posiadających 100M na koncentryku trzeba by było zmienić modem a na światłowodzie router wifi. Takie zmiany oznaczałyby koszty i problemy dla Inei a oni wyraźnie szukają, jak tu podnieść przychód, zadowolić klienta i nie ponosić dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przyspieszenie wiąże się z nowym uwiązaniem na 2 lata?

Obecnie mam umowę na czas nieokreślony.

 

Nie, zmiany nie wpływają na czas trwania umowy.

 

Czy w inea pojawi się Comedy Central HD, Paramount Channel HD, Fox Comedy HD, History HD, MGM HD i paczka AXN??? I Discovery Historia w zamian za religia tv???? Oferta tv leży i kwiczy i nie jest poprawiana! INEA sen zimowy trwa??

 

W najbliższym czasie się nie pojawią. W pierwszej kolejności porządkujemy sytuację w kablu, szczególnie w kwestii TESAT. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie, ale pozwoli nam na wprowadzanie nowych kanałów.

 

Z tego co piszą to dostaniesz info na maila, ale ci którzy mają 100mb mogą się czuć mocno oszukani.

 

Zmiany w ofertach tak jak pisaliśmy są dla określonych grup - były do 10Mb/s , teraz 25 i 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szafujmy też hasłem końca monopolu, w sporej części miasta wciąż nie ma realnej alternatywy wobec INEA. Jest "jakiś" internet ale np. firma niegdyś znana jako TPSA proponuje maks 10 czy 20 Mb/s, koleżanka NETIA podobnie i to tyle. W kategorii 100+ INEA wciąż jest podmiotem baaaardzo dominującym.

 

Dominującym...

 

Koleżanka netia faktycznie maksymalna prędkość na telefonicznym przewodzie to 10Mb/ ale umowa na 6 mcy za 49,90 lub na 2 lata 39,90

Inea proponuje 10Mbs za jedyne 49,90 ale umowa na 2 lata :brawo:

 

Dzisiaj podjąłem decyzję i rezygnuję z TV + Internet (HD standard + 100Mbs) w na rzecz neti 10Mbs i DVBT za free.

Dziękuję za współpracę

...może wrócę jak ceny będą lepsze i poczuję że jestem klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szafujmy też hasłem końca monopolu, w sporej części miasta wciąż nie ma realnej alternatywy wobec INEA. Jest "jakiś" internet ale np. firma niegdyś znana jako TPSA proponuje maks 10 czy 20 Mb/s, koleżanka NETIA podobnie i to tyle. W kategorii 100+ INEA wciąż jest podmiotem baaaardzo dominującym.

 

Dominującym...

 

Koleżanka netia faktycznie maksymalna prędkość na telefonicznym przewodzie to 10Mb/ ale umowa na 6 mcy za 49,90 lub na 2 lata 39,90

Inea proponuje 10Mbs za jedyne 49,90 ale umowa na 2 lata :brawo:

 

Dzisiaj podjąłem decyzję i rezygnuję z TV + Internet (HD standard + 100Mbs) w na rzecz neti 10Mbs i DVBT za free.

Dziękuję za współpracę

...może wrócę jak ceny będą lepsze i poczuję że jestem klientem.

 

To bardzo fajnie, ale ja na przykład z 3 komputerami, konsolą i Smart TV podłączonym do neta nie mam czego szukać u Netii i Orange, które oferują mi 10 mega w mojej lokalizacji. Ci operatorzy robili to co INEA teraz - olali kompletnie inwestycje w już istniejącą infrastrukturę, przez co dzisiaj oferowane usługi są po prostu w zupełnie innej kategorii. W tej chwili u mnie jest INEA lub LTE od operatorów komórkowych, które jest z kolei wielką zagadką. W związku tym ile Netia chce za swoje 10 mega mnie naprawdę nie interesuje ;) Żyję w takim dość nieszczęśliwym miejscu, gdzie pierwotnym operatorem 'alternatywnym' do TPSA była Koma, co skutkuje tym, że nikt inny się tutaj nie podłączył i pewnie nie podłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEA

 

Czy oprócz downloadu przyspiesza także upload?

Z 50/2 będzie 100/4 mbit?

 

Tak, upload również rośnie.

 

Ci operatorzy robili to co INEA teraz - olali kompletnie inwestycje w już istniejącą infrastrukturę, przez co dzisiaj oferowane usługi są po prostu w zupełnie innej kategorii.

 

Tu się nie możemy zgodzić - spośród wszystkich operatorów kablowych w Polsce mamy prawdopodobnie największe procentowo inwestycje. Inwestujemy również w modernizację istniejących sieci i technologie - dzięki temu możemy oferować od tego roku 250Mb/s na RF w coraz większej liczbie lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że skupiacie się na inwestycjach i modernizacji infrastruktury... ale czy nie uważacie, że abonenci, którzy posiadają np. pakiet ekskluzywny bądź prędkość internetu 100 Mb/s są poszkodowani? Oni nigdy przy takich okazjach nic od Was nie dostają?

Może chociaż włączylibyście na Święta i Nowy rok, tymczasowo 250 Mb/s celem zachęty do przejścia na tą prędkość? Byłby to miły gest wobec nas, nota bene płacących najwięcej?

Mi akurat tak bardzo nie zależy na 250, 100 zupełnie wystarcza ale chętnie bym wypróbował te 10 Mb/s w upload, opcja 100/10 byłaby miła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci wielkopolskiego operatora Inea otrzymują informacje o zwiększeniu prędkości Internetu oraz związanym z tym podniesieniem abonamentu.

 

Klienci Inei korzystający z prędkości 25 Mb/s otrzymają łącze 50 Mb/s, natomiast mający 50 Mb/s otrzymają łącze 100 Mb/s. Zmiany nastąpią od 1 stycznia 2015 r. Zwiększenie prędkości wiązać się będzie z podwyższeniem opłaty abonamentowej o 5 zł, ale dopiero od 1 lutego 2015 r.

 

Operator tłumaczy, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom abonentów związanych z potrzebą zwiększenia komfortu korzystania z Internetu. Dodaje jednak, że wymaga to poniesienia większych kosztów.

 

Chcielibyśmy Państwa zapewnić, iż mimo wzrostu nakładów inwestycyjnych, których wymaga wprowadzana zmiana, zrobiliśmy wszystko, aby zachować ceny naszych usług na tym samym poziomie. Jednakże dodatkowy wzrost kosztów utrzymania sieci oraz nieuwzględniane w minionym czasie w cenach naszych opłat abonamentowych: inflacja i różnice w wysokości podatku VAT spowodowały, iż jesteśmy zmuszeni do zwiększenia od 1 lutego 2015 roku - napisała Inea w informacji do abonentów.

 

Zwiększenie przepływności nie wpłynie na wydłużenie okresu obowiązywania umów. Jeżeli użytkownik nie akceptuje zmian związanych z podwyżka abonamentu to ma możliwość wypowiedzenia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie przepływności nie wpłynie na wydłużenie okresu obowiązywania umów. Jeżeli użytkownik nie akceptuje zmian związanych z podwyżka abonamentu to ma możliwość wypowiedzenia umowy.

:?::?::?:

Jeżeli rezygnacja z przyspieszenia oznacza wypowiedzenie umowy :crazy: to słaba ta pro(e)mocja. Latem można było zrezygnować z zachowaniem dotychczasowych warunków.

Tym razem stosując mnożnik "2" zrobili dosyć uczciwe przyspieszenie jak za czasów ICP, oczywiście rozumiem " :cry: " tych co mają 100Mbps i płacą więcej.

Latem pojechali do równego 15Mbps nie zwracając uwagi na rozpiętość cennika np. za 1 Mbps i za 10 Mbps - dysproporcja była spora.

Tym razem widzę, że wyciągnęli wnioski z dezinformacji latem, połowa miesiąca i rozsyłają powiadomienia.

 

Ja wolałbym jednak aby przewietrzyli cennik, a raczej cennik promocyjny i warunki nowych umów. Może nie musieliby tak na siłę wyciągać piątaka od coraz szerszej grupy osób wciskając nadmiarową przepływność.

Upload na pewno byłby ciekawszy. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rezygnacja z przyspieszenia oznacza wypowiedzenie umowy :crazy: to słaba ta pro(e)mocja. Latem można było zrezygnować z zachowaniem dotychczasowych warunków.

 

Niestety okazuje się, że nie możemy takiego zapisu stosować. Możemy jako alternatywę zaproponować podpisanie umowy na warunkach obecnych promocji po wypowiedzeniu dotychczasowej. Minusem jest wtedy okres przywiązania. No i fakt, że w obecnej nie ma 25Mb/s...

 

Tym razem stosując mnożnik "2" zrobili dosyć uczciwe przyspieszenie jak za czasów ICP, oczywiście rozumiem " :cry: " tych co mają 100Mbps i płacą więcej.

Latem pojechali do równego 15Mbps nie zwracając uwagi na rozpiętość cennika np. za 1 Mbps i za 10 Mbps - dysproporcja była spora.

Tym razem widzę, że wyciągnęli wnioski z dezinformacji latem, połowa miesiąca i rozsyłają powiadomienia.

 

Miło nam, że to dostrzegasz. Staramy się tak rozłożyć wysyłkę i tak ją nadzorować, żeby wyeliminować (nieliczne, ale jednak) przypadki, jakie miały miejsce latem.

 

Ja wolałbym jednak aby przewietrzyli cennik, a raczej cennik promocyjny i warunki nowych umów. Może nie musieliby tak na siłę wyciągać piątaka od coraz szerszej grupy osób wciskając nadmiarową przepływność.

Upload na pewno byłby ciekawszy. :>

 

Zmiany w promocjach planowane są wstępnie na styczeń, ale jeszcze za wcześnie na konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...