Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się podłączyć i sprawdziłem i się zdziwiłem bo jestem pewien że na początku listopada była opcja 5ghz a teraz mam tylko 2,4 ale miałem przez weekend brak synchronizacji na modemie i mieli go zdalnie zresetować i wgrać od nowa konfigurację może wtedy się coś zmieniło. Po restarcie do ustawień fabrycznych i po zalogowaniu się do modemu bez podłączonej skrętki na pewno było 5ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Thomsona TWG870 to ja miałem przed tym CISCO EPC 3925. Badziew straszny. Do pracy ciągłej to się nie nadaje, grzeje się i potem dostaje szajby i nie widzi Internetu (jest połączenie z rutero-modemem, ale brak połączenia z Internetem). Pomaga wyłączenie rutero-modemu na ok. 1 minuty i ponowne włączenie. Częstotliwość problemu różna, ale im dłużej go miałem tym było gorzej. W końcu zmaglowałem INEA reklamacjami i wymienili mi na stabilniejszy CISCO EPC 3925 (choć ten sprzęt też jakiś oszałamiający nie jest i wady swoje ma, przynajmniej w wersji dostarczanej przez INEA). Pasma 5 GHz faktycznie brakuje, bo w okolicy straszny natłok sieci Wifi w standardowym paśmie 2,4 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę takich modemów na stronie INEI i pytanie czy te modemy maja wbudowane wifii, bo teraz mam w domu modem CISCO EPC 3212 w najbliższym czasie ma być podłączony światłowód stad pytanie o modem jaki ma być do tego.

 

Bo nie chcę sytuacji, że dostanę jakiś modem od INEI z wifii z poblokowanymi portami i czasem żeby nie było, że jak modem ma wifii to mam płacić jakieś dodatkowe pieniądze co miesiac do faktury. Orientuje się ktoś jak to jest?

Modemy światłowodowe, które daje Inea nie mają wbudowanego wifi, tak więc biorąc wifi od Inei i tak dostajesz dwa pudełka, to drugie to teoretycznie WRT-150 od firmy 8level a dla opcji 250 MBit jakiś TPLink na n300 (nie pamiętam modelu, ale całkiem dobry sprzęt), w praktyce z tego co widziałem u znajomych to WRT ostatnio nie wydają, jednemu technik powiedział, że nie mają ich już na stanie, ale nie wiem czy chwilowo czy na stałe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia, czy dorzucenie modułu wifi do takiego modemu światłowodowego to duży wydatek? Jestem ciekaw, jak jest u innych operatorów, nie widziałem instalacji światłowodowej do domu poza Ineą i Tesatem, który też nie miał modemów z wifi. Większe jaja są moim zdaniem na sieci Inotel - tam dla klientów telewizji jest wydawany DLink z wgranym softem do IPTV, który nie ma wifi i dają osobno router WRT, naprawdę nie dało się wgrać tego softu do innego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję skonfigurować zdalny pulpit do windowsa 8.1. W sieci lokalnej wszystko działa - wystarczy ip komputera i jest ok. Próbuję się zalogować z innej sieci i połączyć z PC, ale nie mogę dojść do tego co wpisać i czy to możliwe w Inei. W kliencie mam do dodania gateway, gdzie mam:

 

gateway name

 

server

 

user name

 

password

 

Podejrzewam, że te dane muszą być od inei, bo przecież zdalny klient musi znaleźć najpierw konkretny adres ip w necie. W server wrzucam moje ip z inei, w gateway name - daję po prostu nazwę jaką chcę, pozostaje kwestia user name i password - co tam wpisać, i czy dobrze uzupełniam pozostałe rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulpit zdalny pracuje na porcie 3389, ale Inea wrzuciła nas za NAT i najwyraźniej nie przekierowują pulpitu zdalnego. Na publicznym IP łaczyłem się czasem z pracy z domowym komputerem. Teraz to nie działa. Jeśli jest jakiś sposób, to może INEA.pl nam go wyjawi, choć wątpię, bo ostatnio nie odpowiada na prawie żadne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam trzeba odblokować jeszcze porty 5800 i 5900, bynajmniej tak jest w tightvnc. A ty z jakiego programu korzystasz?

Oczywiście podstawa to stałe, globalne IP, a nie jakieś zbiorcze na główny router czy coś w tym stylu.

Nie korzystam z dodatkowych programów. W windows 8.1 udostępnianie pulpitu jest w systemie, a na każdy system MS wydał aplikację. Próbuję łączyć się z Maca, ale apka wygląda na wszystkie systemy tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Ineą. Mianowicie chce zakupic ofertę "Słoneczna promocja" internet 250mb+tv standard hd za 84 zł z groszem. Jednak tutaj zaczynają się problemy. Pani na infolini tłumaczy, że w moim miejscu zamieszkania jest ograniczenie do 100mb i jak to ta pani określiła "ona nie mozę wpisac tego w formularzu bo tam nie ma takiej opcji". Tłumaczenie z mojej strony, ze 100mb jest dla mnie tez "ok" nic nie dało. Według mnie chyba można to jakoś ręcznie wproawdzić? Dzisiejsza wizyta w salonie też nic nie dała. na początku gdy poprosiłem o przedstawienie "Słonecznej promocji" pani pokazuje mi zimową promocję ktora jest praktycznie o połowę droższa. Zapytałem ponownie wieć o Słoneczna promocje wtedy od razu otrzymałem odpowiedz, że w mojej miejscowości tylko parę domów może skorzystać z tej oferty. Wie ktoś o co tu chodzi? Odnosze wrażenie, że panie z Inei albo nie ""ogarniaja" temtu albo chca mnie naciągnać na droższą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta promocja jest dostępna dla wszystkich. Mam umowę znajomego przed oczami właśnie. Tak samo pani na infolinii potwierdziła, że jest taka oferta dostętpna. Tylko jak pisałem wyżej nie umiała wprowadzić recznie jednej opcji...Ci co maja jakieś wątpliwości lub myślą, że sobie wymyśliłem to ofertę proponuje zadzwonic na infolinie i się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...